Jump to content

[Επίσημο] Nokia N97


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστω.Και κατι αλλο...Οι εικονες που εχουμε στην μνημη για να πιανουν ολη την οθονη τι διαστασεις πρεπει να εχουν ?

Ως ταπετσαρίες πιάνουν ήδη όλη την οθόνη.

Αλλιώς προσαρμόζεις μία εικόνα στον υπολογιστή σου στις διαστάσεις τη οθόνης.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αλλιώς προσαρμόζεις μία εικόνα στον υπολογιστή σου στις διαστάσεις τη οθόνης.

 

Αυτο ρωταω...Τι διστασεις πρεπει να δωσω.Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνουμε έτσι όμως δουλειά.

Θα πρέπει αν ανοίγετε και τις οδηγίες χρήσης...

 

 

 

Έχω γράψει πως για εφαρμογές ρωτάμε στο αντίστοιχο θέμα!!!

Συν τοις άλλοις, έχει αναφερθεί πιο πίσω. Διάβασε λίγο.

 

Φυσικά υπάρχει...

Το S60 5th Edition Platform FAQ το διαβασες;

Αν όχι, κάνε το!

 

 

 

Δεν έχεις εναλλακτική.

Πας για αντικατάσταση αρκεί να μην έχεις περάσει τα 30 λεπτά σε χρόνο ομιλίας και τις 7 ημέρες από την ημέρα αγοράς.

φιλε μου γιατι πρεπει να μην εχει περασει τα 30 λεπτα ομιλιας??

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ρωταω...Τι διστασεις πρεπει να δωσω.Ευχαριστω.

Οσο ειναι η αναλυση της οθονης,360 -640.

 

φιλε μου γιατι πρεπει να μην εχει περασει τα 30 λεπτα ομιλιας??

Γιατι αυτες οι οδηγιες υπαρχουν-καλως η κακως-στα καταστηματα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

εμενα με εκνευριζει το ιντερνετ οτι δεν μ πιανει καλο σημα και αρκετες φορες με πεταει.παντως επειδη ειδα κατι ερωτησεις για μπαταρια.απο την 1η φορτιση συμπληρωσε τωρα 26 ωρες και παροτι λεει η μπαταρια εξαντλειται ακομα κανεις δουλεια σου ανετα
Link to comment
Share on other sites

καλημερα

μια ερωτηση την ζελατινα την εβγαλες? Γιατι και σε εμενα το ιδιο εκανε και ειδικα στα δεξια της οθονης αλλα μολις το αφερεσα ολα οκ

 

Για τις χαρακες εννοεις φιλε ?

Οχι δεν την εχω αφαιρεσει την ζελατινα. Η κανονικη οθονη δεν χαρασει δηλαδη ?

 

 

 

 

Δεν έχεις εναλλακτική.

Πας για αντικατάσταση αρκεί να μην έχεις περάσει τα 30 λεπτά σε χρόνο ομιλίας και τις 7 ημέρες από την ημέρα αγοράς.

 

Εχω ενα προβλημα ομως. Το κινητο το πηρα απο αγγλια ως ανανεωση συμβολαιου του αδερφου μου που μενει μονιμα εκει. Τωρα ειμαι ελλαδα. Θα το δεχτει εδω η νοκια για εντως εγγυησης ? Μπορειτε να μου πειτε συμβουλες για το τι πρεπει να κανω ? Ή η μονη λυση να το στειλω πισω Αγγλια ?

Link to comment
Share on other sites

Ο καθένας έχει διαφορετικές απαιτήσεις. Για μένα μπορεί ο browser να είναι τόσο καλός σε βαθμό που θα τον χρησιμοποιώ αντί για τον επιτραπέζιο, για κάποιον άλλο, μπορεί να είναι δύσχρηστος καθώς δεν μπορεί να ανοίξει ορισμένα πολύ δύσκολα site. Ανάλογα για τι χρήση τον θέλεις.

 

Πάντως, μιλώντας γενικότερα, είναι η καλύτερη υλοποίηση που έχουμε δει ποτέ σε συσκευή series 60 και γενικότερα symbian. Το rendering είναι πάρα πολύ καλό, η υποστήριξη flash Περιεχομένου καλύτερη από ποτέ και το kinetic scrolling, κάνει την τεράστια διαφορά.

 

Και με αυτό θα συμφωνήσω. Έχοντας κάποια εμπειρία σε browsers της nokia μπορώ να πω οτι είναι σίγουρα η καλύτερη μέχρι στιγμης υλοποίηση (σε όλα τα προηγούμενα χρησιμοποιούσα τον opera). Αλλά αν το χρησιμοποιήσεις αρκετα ομως θα δεις οτι έχει και αυτό τα προβληματάκια του. Πχ. το kinetic σε βαριες σελίδες θα δεις οτι κολλάει στην αρχή. Μικρό το πρόβλημα μέν αλλά επιρρεάζει κάπως την εμπειρία χρήσης.

.. Και ειπε ποτέ σου μην κοιτάς τον άλλο μες τα μάτια, γιατι καθρέφτης γίνεσαι και όλοι σε σπαν κομμάτια ..
Link to comment
Share on other sites

Και με αυτό θα συμφωνήσω. Έχοντας κάποια εμπειρία σε browsers της nokia μπορώ να πω οτι είναι σίγουρα η καλύτερη μέχρι στιγμης υλοποίηση (σε όλα τα προηγούμενα χρησιμοποιούσα τον opera). Αλλά αν το χρησιμοποιήσεις αρκετα ομως θα δεις οτι έχει και αυτό τα προβληματάκια του. Πχ. το kinetic σε βαριες σελίδες θα δεις οτι κολλάει στην αρχή. Μικρό το πρόβλημα μέν αλλά επιρρεάζει κάπως την εμπειρία χρήσης.

Δεν κολλάει στην αρχή. Απλά, μέχρι να φορτώσει πλήρως την σελίδα, δεν σε αφήνει να κάνεις scrolling σε αυτή. Είναι ο τρόπος λειτουργίας του. Ελπίζω σε νεότερη αναβάθμιση, να μας δίνεται η δυνατότητα να κάνουμε scrolling στο μέρος της σελίδας που έχει φορτωθεί, χωρίς να χρειαστεί να περιμένουμε να φορτώσει ολόκληρη.

Link to comment
Share on other sites

το εχεις δοκιμασει εν κινησει στο αμαξι?δεν παιζει καθολου..με το αμαξι παρκαρισμενο επαιζε κανονικα,στο στερεο του δωματιου διπλα στην κεραια επαιζε τελεια..αλλα νομιζω το πιο ενδιαφερων κομματι (τουλαχιστον για μενα) ειναι να επαιζε καλα στο αμαξι πραγμα το οποιο δεν το κανει δυστυχως..και δεν νομιζω να φταιει το κινητο,γενικοτερα το συστημα με το φμ-τρανσμιτινγκ δεν ειναι οτι καλυτερο..ειχα και μια συσκευουλα παλιοτερα που την εβαζες στο mp3 και εκανε το ιδιο πραγμα και παλι δεν επαιζε καλα...
panasonic vs. nokia 1-0
Link to comment
Share on other sites

Να δεχθούν να το αντικαταστήσουν δεν το νομίζω.

Εφόσον όμως είσαι ιδιάζουσα περίπτωση κάνε ένα τηλεφώνημα σε κάποιο Nokia Shop και ρώτα.

 

 

Βλεποντας το βιβλιαρακι γραφει οτι η εγγυηση ισχυει σε ολη την ευρωπη στα εξουσιοδοτημενα nokia μαγαζια και οτι γινεται ελεγχος του IMEI για την παλαιοτητα του κινητου και την ισχυ της εγγυησης.

Θα παω με αυτα τα στοιχεια σε ενα νοκια μαγαζι και αν δεν βρω ακρη το στελνω πισω αγγλια.

 

Υπαρχει περιπτωση μην λειτουργει το wlan επειδη ειναι απο αγγλια ?

Και ομως το παλιο μου n5 8gb το ειχα παρει παλι απο αγγλια και το wlan "πετουσε"

Στο κουτι παντως γραφει Wlan και εχει ενα κωδικο διπλα. Σημαινει κατι αυτο ?

Link to comment
Share on other sites

Και βέβαια όχι!

Δεν έχει σχέση η χώρα προέλευσης με ένα διεθνές πρότυπο διασύνδεσης IEEE 802.11x.

 

Ο κωδικός που αναφέρεις έχει τη μορφή xx:xx:xx:xx:xx:xx ;

Αν ναι, είναι η mac address του Wlan module.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Απο σημα πως παει το κινητο παιδια ??? Δεν ξερω αν ειναι συμπτωση αλλα σημερα που ειμαι ολη μερα σπιτι και κανω δοκιμες καλωντας το απο το σταθερο το συνελαβα 3 φορες χωρις σημα. Με το Ε66 που ειχα δεν ειχα κανενα προβλημα.Εχω επιλεγξει UMTS.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

ολα δουλευουνε τελεια σε εμενα μονο καμια φορα οταν ειμαι σε μερος του σπιτου και χανει το wifi καμια φορα κολλαει το facebook widget.
Link to comment
Share on other sites

Απο σημα πως παει το κινητο παιδια ??? Δεν ξερω αν ειναι συμπτωση αλλα σημερα που ειμαι ολη μερα σπιτι και κανω δοκιμες καλωντας το απο το σταθερο το συνελαβα 3 φορες χωρις σημα. Με το Ε66 που ειχα δεν ειχα κανενα προβλημα.Εχω επιλεγξει UMTS.

 

 

Αν δεν κανω λαθος με UMTS εχουμε οικονομια και στην μπαταρια ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Και βέβαια όχι!

Δεν έχει σχέση η χώρα προέλευσης με ένα διεθνές πρότυπο διασύνδεσης IEEE 802.11x.

 

Ο κωδικός που αναφέρεις έχει τη μορφή xx:xx:xx:xx:xx:xx ;

Αν ναι, είναι η mac address του Wlan module.

 

Ενδεχομενως αυτο να ειναι. Ειναι 12 ψηφια, οπως λες, γραμματα και αριθμοι, γραμμενα ομως χωρις διαχωρισμο ανα δυο.

 

Απο σημα πως παει το κινητο παιδια ??? Δεν ξερω αν ειναι συμπτωση αλλα σημερα που ειμαι ολη μερα σπιτι και κανω δοκιμες καλωντας το απο το σταθερο το συνελαβα 3 φορες χωρις σημα. Με το Ε66 που ειχα δεν ειχα κανενα προβλημα.Εχω επιλεγξει UMTS.

 

Εγω μενοντας σε ενα σημειο που το σημα ειναι πολυ αδυνατο γενικα ( δεν πιανει πουθενα μεσα στο σπιτι εκτος απο τα μπαλκονια ! ) εχω να πω οτι το σημα του ειναι χειροτερο απο του n95.

Πριν μιλουσα στα μπαλκονια ! Τωρα δεν μπορω ουτε σε αυτα ! Με πολυ δυσκολια !

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κανω λαθος με UMTS εχουμε οικονομια και στην μπαταρια ?

 

umts=3g

Οχι το αναποδο :rolleyes:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

παιδια Mp4 βιντεο δεν παιζει το N97?

Φυσικά και παίζει.

3GPP formats (H.263), Flash Video, H.264/AVC, MPEG-4, RealVideo 7,8,9/10, WMV 9

 

>> http://www.forum.nokia.com/devices/N97 <<

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Το ειδα τωρα και αν δεν κανω λαθος ειναι αδιανοητο...Οταν ειναι κλειδωμενο το κινητο ακομα και για αποδοχη κλισης πρεπει να το ξεκλειδωσουμε πρωτα ???Ειναι δυνατον ?

 

Μονο εμενα ενδιαφερει αυτο ?Νομιζα οτι ειναι σημαντικο.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Μονο εμενα ενδιαφερει αυτο ?Νομιζα οτι ειναι σημαντικο.

 

Αν διαβάσεις λίγες σελίδες πίσω γίνεται αναφορά σε πολλά ποστ, μαζί με το οτι μπορείς να απορρίψεις την κλήση με το κόκκινο κουμπί.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Ποιος το λεει οτι πρεπει να το ξεκλειδωσεις για αποδοχη κλησης? μαλλον δεν βλεπεις καλα. αμα δεις εχει δυο τοξακια αμα συρεις το δαχτυλο δεξια αν θυμαμε αποδεχεσαι την κληση η αμα το συρεις αριστερα απλως ξεκλειδωνεις το κινητο
Link to comment
Share on other sites

Ποιος το λεει οτι πρεπει να το ξεκλειδωσεις για αποδοχη κλησης? μαλλον δεν βλεπεις καλα. αμα δεις εχει δυο τοξακια αμα συρεις το δαχτυλο δεξια αν θυμαμε αποδεχεσαι την κληση η αμα το συρεις αριστερα απλως ξεκλειδωνεις το κινητο

 

Εισαι "μεγαλος",εχεις δικιο, κανενας δεν το ειχε δοκιμασει ετσι...Ευχαριστουμε...:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

για να ρωτησω τωρα κατι εγω...εχω παρει πακετο 250mb για ιντερνετ απo vodafone...μου ειπαν να παρω στο 1392 κ θα μ στειλουν τισ ρυθμισεις.. δν μ ηρθαν! Ξερετε αν πρεπει να κανω κατι γ να χρησιμοποιησω το ιντερνετ και αν ναι τι....καπου θα πρεπει να βαλω τα domain...γνωριζει καποιος???
Link to comment
Share on other sites

Όχι, με τίποτα. Δες εδώ.

 

Καλα με τι σπαει πια αυτη η οθονη ???

Με βαριοπουλα μονο ? Και μηπως χαραζει μονο με διαμαντι ? :D

 

Παντως αν ειναι ετσι σιγουρα δεν χρειαζεται ζελατινα αλλα ουτε και θηκη για προστασια του κινητου. Ισως μονο για την μεταφορα του να χρειαζεται.

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

τιποτα παιδια, προκειται για το καλυτερο τηλεφωνο που επεσε στα χερια μου...ποιοτητα καταπληκτικη,κορυφαια αποκριση οθονης,βολικο πληκτρολογιο, ακριβεστατο τζι-πι-ες, η ενεργη αρχικη οθονη πολυ ευχρηστη και πρωτοποριακη, ολα καταπληκτικα!οπως ειχε πει καποιος υστερει τραγικα στο ονλαιν καταστημα αλλα με πολλα περιθωρια βελτιωσεων...το συστηνω ανεπιφυλακτα, κερδιζει επαξια τον τιτλο της ναυαρχιδας της σειρας Ν της Νοκια

 

Υ.Γ.: δεν αντιμετωπισα κανενα προβλημα με το διακοπτη ξεκλιδωματος... Μηπως εχω το update προεγκατεστημενο??

Αγγελίες στο Buy & Sell
Link to comment
Share on other sites

Αν διαβάσεις λίγες σελίδες πίσω γίνεται αναφορά σε πολλά ποστ, μαζί με το οτι μπορείς να απορρίψεις την κλήση με το κόκκινο κουμπί.

 

Ποιος το λεει οτι πρεπει να το ξεκλειδωσεις για αποδοχη κλησης? μαλλον δεν βλεπεις καλα. αμα δεις εχει δυο τοξακια αμα συρεις το δαχτυλο δεξια αν θυμαμε αποδεχεσαι την κληση η αμα το συρεις αριστερα απλως ξεκλειδωνεις το κινητο

 

Ως προς την αποδοχη ή απορριψη κλισης οταν η συσκευη ειναι κλειδωμενη εκανα τις παρακατω διαπιστωσεις με δοκιμες που εκανα τωρα στο γραφειο.

 

Το πρασινο και το κοκκινο κουμπακι δεν λειτουργουν για αποδοχη ή μη της κλισης.Αυτο με τα βελακια λειτουργει αλλα πρεπει να συρουμε το βελακι που θελουμε την ωρα που κινειται στην οθονη.Αν κινειται αυτο για αποδοχη δεν μπρουμε να συρουμε για αποριψη το αλλο.

 

Αμμεση απορριψη με ενα πατημα δεν γινεται.Οσοι εχουν παιδια με καρτοκινητα που τους καλουν και περιμενουν απορριψη και να τους καλεσουν πισω καταλαβαινουν την χρησιμοτητα της.

 

Για καποιους μπορει να μην ειναι σημαντικα αυτα αλλα για μενα και ισως και αλλους ειναι.

 

 

Και κατι αλλο...Τι ειναι αυτο που μπορουμε να κανουμε παραπανω με το κανονικο πληκτρολογιο που δεν μπορουμε με το εικονικο εκτος την πιο ευκολη συνταξη sms ?

 

 

Kαλη σας μερα !:D:D:D

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...