Jump to content

[Επίσημο] Nokia N97


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια μια ερωτηση,το εχω 20 ημερες,ποσο περιπου μπορω να το πουλησω;

[δεν εχει κανενα προβλημα το κινητο,μια χαρα ειναι αλλα θελω να δοκιμασω και το omnia i8910].

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λοιπον εχουμε και λεμε φιλε μου. Επιλεγουμε mp4 φορματ και AVC H264 MP4 μετα παταμε advanced μετα παταμε στα δεξια το κουμπι που λεει settings παλι και Audio Option επιλεγουμε Audio Chanell = Auto Audio Codec = Auto Sampling Rate τσεκαρουμε το Custom και 44100 μετα Bitrate τσεκαρουμε το Custom και 128. Μετα παμε Video Option Video Codec = Auto Frame Rate τσεκαρουμε το Custom και 30 Bitrate τσεκαρουμε το Custom και 900 μετα παταμε Video Resize και τσεκαρουμε το Custom και 640Χ360 και απο κατω Aspect 16:9. Μετα παταμε Save And Apply για να μην ξανακανουμε αυτη τη διαδικασια και τελος.

 

φιλε εισαι φανταστικος. μετατρεπω ταινιες σε mp4 και εκτος του οτι φαινονται αψογα επιτελους δεν εξαφανιζονται και οι υποτιτλοι. τι να πω, απλα τρελα με τις ταινιες στο ν97

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

φιλε εισαι φανταστικος. μετατρεπω ταινιες σε mp4 και εκτος του οτι φαινονται αψογα επιτελους δεν εξαφανιζονται και οι υποτιτλοι. τι να πω, απλα τρελα με τις ταινιες στο ν97

poio ειναι αθτο το προγραμμα που τα κανεις ολα αυτα?

Link to comment
Share on other sites

poio ειναι αθτο το προγραμμα που τα κανεις ολα αυτα?

 

total video converter. ισως το καλυτερο προγραμμα μετατροπης αρχειων(προσωπικη αποψη παντα)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

φιλε εισαι φανταστικος. μετατρεπω ταινιες σε mp4 και εκτος του οτι φαινονται αψογα επιτελους δεν εξαφανιζονται και οι υποτιτλοι. τι να πω, απλα τρελα με τις ταινιες στο ν97

 

Μπραβο φιλε μου. Θα ευχαριστηθεις ταινιες τωρα. Ειναι το καλυτερο προγραμμα απλα θελει λιγο ψαξιμο στις ρυθμισεις.

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη ήταν παράλειψη μου που δεν ανέφερα ότι έτσι αποθηκεύονται τα μηνύματα στο φάκελο Mail2. Δεν έχω ψάξει με τι πρόγραμμα μπορείς να τ' ανοίξεις και να τα διαβάσεις από το υπολογιστή σου. Μπορείς να δοκιμάσεις μήπως ανοίγουν με το pc suite ή το ovi suite. Επίσης κάνε μια αναζήτηση στο θέμα με τις εφαρμογές υπάρχουν κάποιες εφαρμογές οι οποίες κάνουν export τα μηνύματα και νομίζω αποθήκευονται σε μορφή .txt.

Τελικα βρηκα λυση μεσω του file manager X-plore,o oποιος σου δινει κατευθειαν το φακελο με τα εισερχομενα τουλαχιστο μηνυματα...

Ευχαριστω παντως παρα πολυ για ολο το ενδιαφερον!

http://facebook.com/doukasf

Nokia list : 2110, 8110, 6110, 7110, 6210, 8210, 7210, 6600, 7610, 6680, N70, N73, N82, N97, N8, Lumia 520 red, Lumia 1020 white, Lumia 930 green, Iphone 6 Space Gray 64gb

Link to comment
Share on other sites

Τελικα βρηκα λυση μεσω του file manager X-plore,o oποιος σου δινει κατευθειαν το φακελο με τα εισερχομενα τουλαχιστο μηνυματα...

Ευχαριστω παντως παρα πολυ για ολο το ενδιαφερον!

Μα μέσα από την επιλογή messaging του xplore δεν βλέπεις τα εισερχόμενα sms ή mms. Βλέπεις μόνο αυτά που λαμβάνεις με bt ή υπέρυθρες. Εσύ πως βλέπεις sms μέσα από τον xplore? Σε κανένα κινητό που το είχα δεν μου τα εμφάνιζε ούτε στο 5800 που έχω τώρα.:confused:

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο φιλε μου. Θα ευχαριστηθεις ταινιες τωρα. Ειναι το καλυτερο προγραμμα απλα θελει λιγο ψαξιμο στις ρυθμισεις.

 

Να ρωτησω και κατι αλλο μια και απο οτι φαινεται το κατεχεις το αθλημα. :)

 

Οι ελληνικες ταινιες η οι ταινιες με ενσωματωμενους υποτιτλους μετατρεπονται συμφωνα με τις πιο πισω οδηγιες σου. Σε αυτες που το αρχειο υποτιτλων ειναι χωριστα τι κανουμε ?

Και κατι ακομη, μπορουμε να συνενωσουμε 2 ταινιες σε 1 η 2 βιντεο σε 1 ? και πως ?

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο φιλε μου. Θα ευχαριστηθεις ταινιες τωρα. Ειναι το καλυτερο προγραμμα απλα θελει λιγο ψαξιμο στις ρυθμισεις.

 

το θεμα των ρυθμισεων δεν το ειχα καθολου ουτε θα το τολμουσα ποτε. αν δεν εδινες οδηγιες βημα βημα θα συνεχιζα να εξασκω τα αγγλικα μου.

 

σε οσες ταινιες εχω κατεβασει εγω δεν ειχε καποιο ξεχωριστο αρχειο με υποτιτλους. ενα αρχειο τυπου avi ηταν που απλα το μετετρεψα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κάποιος σε ποιό φάκκελο αποθηκεύονται οι σημειώσεις.?
Nobody's perfect
Link to comment
Share on other sites

Αν οι υποτιτλοι ειναι σε ξεχοριστο αρχειο τι γινετε??Ειναι με καταλιξη srt τι κανω για να εμφανιζονται?

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Αν οι υποτιτλοι ειναι σε ξεχοριστο αρχειο τι γινετε??Ειναι με καταλιξη srt τι κανω για να εμφανιζονται?

 

εννοεις πως τους ενσωματώνεις?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δηλαδή ούτε με την 12 έφτιαξαν το bug με το ξεκλείδωμα πλήκτρων???

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo.gif

 

 

Α proud member of the Alliance, opposed to members of the Horde!

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή ούτε με την 12 έφτιαξαν το bug με το ξεκλείδωμα πλήκτρων???

 

αρκετοι εχουν αναφερει πως διορθοθηκε

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κάποιος σε ποιό φάκκελο αποθηκεύονται οι σημειώσεις.?

 

Αν θυμάμαι καλά στον φάκελο C:\Ρrivate\10281c96

αλλά δεν μπορείς να τις πειράξεις/επεξεργαστείς.

Link to comment
Share on other sites

εννοεις πως τους ενσωματώνεις?

 

καλιμερα ναι αυτο πως γινετε με το total video?

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή ούτε με την 12 έφτιαξαν το bug με το ξεκλείδωμα πλήκτρων???

 

Πάντως από την 11 ακόμα ποτέ μα ποτέ δεν είχα σοβαρό πρόβλημα με το κλείδωμα.

Το μονο που χρειάζεται είναι...υπομονή γιατί κάνει ~1 δευτερόλεπτο να ξεκλειδώσει. Ενώ γράφει "Χρησιμοποιήστε το διακόπτη κλπ" ανοίγει μετά απο λίγο!

 

Με την 12 δείχνει πιο γρήγορο το ξεκλείδωμα και δεν εχει αυτή την καθυστέρηση (μέχρι τώρα δηλαδή, θα επανέλθω σε λίγες μέρες)

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

CHANGELOG FW v12:

 

* Following cases have been corrected and/or improved

- Fix for browser cache consuming more than specified in C drive

- Battery indictor showing wrong status (2-3bars) when charging completes

- Firmware over the air (FOTA) setting correction

- User interaction to device while FOTA may cause need for user to power on/off

- Fix for calendar entry lost

- Fix for mail that may get duplicated

- Fix to resolve GPRS access point selection even if WLAN access point is available

- Fix to not to ask user to do new profile while there is already one available

- Fix to display messaging application correctly when theme effect is set to ON

- Fix for Ovi store client may not properly installed if user has a client already installed earlier version

 

* Applications changes

- Ovi store application is now updated

 

Δεν πρέπει να είναι ολοκληρωμένο.....:(

 

 

Η αισθηση μου διαβαζοντας το παραπανω ειναι οτι διορθωθηκαν καποιες απο τις πρωτες δυσλειτουργιες που εμφανιστηκαν οταν το τηλεφωνο πρωτοκυκλοφορησε. Επεειδη ολα αυτα που εχουν αναδειχτει εδω (και αλλου) ως θεματα δεν περιλαμβανονται, πιστευω πως συντομα (ελπιζω) θα ακολουθησει νεα εκδοση που θα επιλυει τα προβληματα που εχουν επισημανει οι χρηστες.

 

Σε καθε περιπτωση ας μην ξεχναμε πως για καποιους, θεματα που λυθηκαν με την παρουσα αναβαθμιση, οπως η φορτιση, η επιλογη σημειου συνδεσης, κα ηταν αφορητα σε σημειο που καποιοι προχωρησαν ακομη και σε πωληση της καινουργιας συσκευης τους.

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Επειδη υπηρχαν τοσα παραπονα γιαυτο εβγαλαν γρηγορα την πρωτη αναβαθμιση για να μαζεψουν λιγο τα προβληματα.Τουλαχιστον τωρα κατι γινεται μεχρι να ερθει η επομενη μεγαλη αναβαθμιση
Nokia 3210->t68i->Nokia 3410->Nokia 6510->Nokia 8850->Sharp GX20->Sharp GX30i->Sharp V703->Nokia N80->Nokia 6110 Navigator->Nokia 6210 Navigator->Nokia N85->Nokia N97->Nokia 6710 Navigator->Nokia N86->iphone 3G 16GB->iphone 3GS 16GB->HTC Desire->HTC Desire HD->Iphone 4 32GB->HTC Trophy 7->Galaxy S->Nexus S->Iphone 4s 16GB->Galaxy S2->Nexus 5 32GB-> Galaxy s6 edge Gold
Link to comment
Share on other sites

Επειδη υπηρχαν τοσα παραπονα γιαυτο εβγαλαν γρηγορα την πρωτη αναβαθμιση για να μαζεψουν λιγο τα προβληματα.Τουλαχιστον τωρα κατι γινεται μεχρι να ερθει η επομενη μεγαλη αναβαθμιση

 

Skiace, το changelog που εχει κυκλοφορήσει δεν είναι ούτε επίσημο ούτε πλήρες. Έχουν διορθωθεί πολλά πράγματα που δεν αναφέρονται σ' αυτό.

 

Steve_athens, δεν ήταν η πρώτη αναβάθμιση αυτή αλλά η δεύτερη. Εννοείται πως δε θα είναι η τελευταία. Θα ακολουθήσουν τουλάχιστον άλλες 10 μέσα στα επόμενα 2 χρόνια. Έτσι γίνεται πάντα. Μπορεί να λέμε ό,τι θέλουμε για τη Nokia (κυρίως ότι κυκλοφορεί τα τηλέφωνά της με bugs) όμως σίγουρα δεν τα παρατάει στη μοίρα τους. Φροντίζει πάντα να διορθώνει τα όποια προβλήματα. Ακόμη και για τα ταπεινά S40 βγάζει αναβαθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει κανενας player που να παιζει .ape φορματ και να μπορει να ενσωματωθει στο κινητο;

ο KMPlayer τα υποστηριζει αλλα δεν βρισκω να υπαρχει εκδοση για n97.

δεν θελω να αλλαξω το φορματ των αρχειων,θελω να παραμεινουν .ape.

Link to comment
Share on other sites

Skiace, το changelog που εχει κυκλοφορήσει δεν είναι ούτε επίσημο ούτε πλήρες. Έχουν διορθωθεί πολλά πράγματα που δεν αναφέρονται σ' αυτό.

 

Θα ακολουθήσουν τουλάχιστον άλλες 10 μέσα στα επόμενα 2 χρόνια. Έτσι γίνεται πάντα. Μπορεί να λέμε ό,τι θέλουμε για τη Nokia (κυρίως ότι κυκλοφορεί τα τηλέφωνά της με bugs) όμως σίγουρα δεν τα παρατάει στη μοίρα τους. .

 

Εγω ομως αναφερθηκε σε αυτο που δημοσιευτηκε εδω, για αυτο και το επισυναψα στην απαντηση μου. ;)

Αν γνωριζεις κατι περισσοτερο, παρακαλω, παραθεσε το εδω για να ενημερωθουμε και οι υπολοιποι.

Σε οτι με αφορα παντως, δεν εχω διαπιστωσει καποια διορθωση επιπλεον αυτων που αναφερονται. Καποια βασικα πραγματα διορθωθηκαν αλλα μενουν ακομη αρκετα μεχρι η συσκευη να φτασει σε επιπεδο απροβληματιστης λειτουργιας.

 

Για 10 σε 2 χρονια, το βρισκω υπερβολικο. Αν κρινω απο το Ν95 αν δουμε αλλες 2-3 ακομη θα ειναι καλα. Σε καθε περιπτωση δεν ειναι ποσοτικο το ζητημα, αλλα ποσο ουσιαστικη ειναι η καθε αναβαθμιση.

Οσον αφορα στο οτι δεν παραταει τα τηλεφωνα στην μοιρα τους, συμφωνω απολυτα.

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

οταν φορτιζω το κιντο μεσω usb η μπαταρια δεν ζεσταινεται. οταν το φορτιζω με τον φορτιστη η μπαταρια ζεστενεται υπερβολικα πολυ. συμβαινει και σε αλλους αυτο?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οταν φορτιζω το κιντο μεσω usb η μπαταρια δεν ζεσταινεται. οταν το φορτιζω με τον φορτιστη η μπαταρια ζεστενεται υπερβολικα πολυ. συμβαινει και σε αλλους αυτο?

 

κ σε μενα το ιδιο συμβαινει αλλα νιμιζω οτι ειναι λογικο αυτο

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...