Jump to content

Device OS 4.6.0 & 5.0.0.xx(90xx)


hellsangel81
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν υπάρχει και την βρεις βάλε την... Γιατί όχι...

 

άρα αν βρω OS 5, θα πρέπει να είναι αποκλειστικά για το 8220 για να την εγκαταστήσω...?:confused:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 185
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για το ΒΒ 8220 που έχω αυτή τη στιγμή την 4.6.0.305 (την έκανα εχθές την αναβάθμιση αυτή) θα μπορούσα να βάλω την 5?:confused::worry:

 

Μάλλον θα σου χαλάσω τα σχέδια :(

 

Το 8220 τελικά δεν θα υποστηρίζει την 5.0 (τουλάχιστον επίσημα), δες εδώ. Πάντως με μια πρόχειρη αναζήτηση δεν βρήκα και καμία leaked.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα σου χαλάσω τα σχέδια :(

 

Το 8220 τελικά δεν θα υποστηρίζει την 5.0 (τουλάχιστον επίσημα), δες εδώ. Πάντως με μια πρόχειρη αναζήτηση δεν βρήκα και καμία leaked.

 

έχεις δίκιο:cry:... πιο πολύ με ενδιέφερε για να στέλνω μηνύματα με 160 χαρακτήρες να σου πω την αλήθεια!!!:)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μπορεί ένας χρήστης bold να κάνει εγκατάσταση λογισμικού έκδοσης 5.0 και να λειτουργεί χωρίς σοβαρά προβλήματα για Cosmote;

skype : dkoud76

My BlackBerry PIN: 206BAA9B

Link to comment
Share on other sites

Βασικά δεν ξέρω σε ποιο δίκτυο λειτουργεί αυτή τη στιγμή χωρίς προβλήματα. Και εδώ σε wind πολλά προβλήματα.
Link to comment
Share on other sites

Κυκολοφόρησε κι επισήμως η 5.0 για COSMOTE για το 9000

 

BlackBerry Handheld Software v5.0.0.771 (Multilanguage)

 

Package Version: 5.0.0.771

Consisting of:

 

* Applications: 5.0.0.464

* Software Platform: 5.2.0.41

* File name: 9000M_PBr5.0.0_rel771_PL5.2.0.41_A5.0.0.464_COSMOTE.exe

* File size: 119.27MB

 

 

Για κατέβασμα ακολουθήστε τον παρακάτω σύνδεσμο:

https://www.blackberry.com/Downloads/entry.do?code=7283518D47A05A09D33779A17ADF1707

 

:-)

Link to comment
Share on other sites

Πάντως σε Cosmote η νέα επίσημη έκδοση 5.0 το κινητό πετάει... καλύτερα όλα ... τουλάχιστον ως αίσθηση (αναφέρομαι στην ταχύτητα και την απόδοση στα θέματα της μπαταρίας) - Σε σχέση με τα menu οι διαφορές είναι αρκετές στο καλυτερο φυσικά προς το καλύτερο φυσικά. Επίσης SMS ελληνικά με 160 χαρακτ. !!! Μεγάλη πρόοδος !!

skype : dkoud76

My BlackBerry PIN: 206BAA9B

Link to comment
Share on other sites

Εμένα προς το παρόν μου παίζει άψογα.

 

Κανένα απολύτως πρόβλημα.

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Πάντως σε Cosmote η νέα επίσημη έκδοση 5.0 το κινητό πετάει... καλύτερα όλα ... τουλάχιστον ως αίσθηση (αναφέρομαι στην ταχύτητα και την απόδοση στα θέματα της μπαταρίας) - Σε σχέση με τα menu οι διαφορές είναι αρκετές στο καλυτερο φυσικά προς το καλύτερο φυσικά. Επίσης SMS ελληνικά με 160 χαρακτ. !!! Μεγάλη πρόοδος !!

 

Από που το κατέβασες ?

Link to comment
Share on other sites

Από που το κατέβασες ?

 

Το κατέβασα από το site της Cosmote (πάτα εδώ). Σε αυτή τη σελίδα έχει κάπου ένα link (ψάξε κάτω από το Συσκευές Blackberry) το οποίο σε οδηγεί στο site της RIM.

Το μόνο κακό που έχω εντοπίσει είναι ότι εξαφανίστηκε το lock icon. Για να το επαναφέρεις πρέπει να ενεργοποιήσεις τον κωδικό... είναι λίγο σπάσιμο !

skype : dkoud76

My BlackBerry PIN: 206BAA9B

Link to comment
Share on other sites

Και εγω, αλλα θα παω πισω στην 411. Δεν τρεχει μερικες εφαρμογες και δεν εχει LOCK!!!

 

 

Τώρα το είδα και εγώ.... χωρίς lock, είναι θέμα. Πάλι πίσω λοιπόν.....

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Eβαλα μια 5.0.464 και θέλω να γυρίσω πίσω σε .411, αλλά παρά το wipe και τη διαδικασια, εμφανίζεται πάλι η .464.

Καμιά ιδέα?

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Eβαλα μια 5.0.464 και θέλω να γυρίσω πίσω σε .411, αλλά παρά το wipe και τη διαδικασια, εμφανίζεται πάλι η .464.

Καμιά ιδέα?

 

Το wipe που κάνεις μέσα από την συσκευή δεν σβήνει το os.

Πρέπει να κάνεις wipe από BBSAK

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Απο το ΒΒSAK το έκανα, απλά στο φάκελο "shared" υπάρχουν και άλλες εκδόσεις. Να κάνω delete τους άλλους φακέλους?
"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Απεγκατέστησε όλα τα os που έχεις εγκατεστημένα στον υπολογιστή σου και ότι "σαβούρα" μείνει στο shared διέγραψε τα.

 

Μετά κάνεις την διαδικασία όπως την ξέρεις. Καλό θα ήταν πριν ξεκινήσεις να κάνεις ενα restart στο Pc σου.

Link to comment
Share on other sites

 

Την έχει δοκιμάσει κανείς? Εγώ που είμαι cosmote πειράζει να την βάλω? Εντυπώσεις?

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Την έβαλα χθες και είναι αρκετά βελτιωμένη και η διαχείριση μνήμης και μπαταρίας.. Μπορεί να τη βάλει οποιοσδήποτε από οποιοδήποτε δίκτυο αρκεί να διαγράψει το vendor.xml
Link to comment
Share on other sites

Μόλις την έβαλα... Άντε να δούμε τι θα δούμε.... :lol:

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Lock δεν έχει; Τι τους πείραζε ρε παιδιά;

 

Είχε κοπεί προ πολλού!! ;)

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

:mad::mad::mad: ακόμα το πρόβλημα που έχει με το 3g δε το διόρθωσαν...έλεος...τι περιμένουν,να γυρίσω στην 4 έκδοση για να αλλάζει το κινητό από 3g->2g:(

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

:mad::mad::mad: ακόμα το πρόβλημα που έχει με το 3g δε το διόρθωσαν...έλεος...τι περιμένουν,να γυρίσω στην 4 έκδοση για να αλλάζει το κινητό από 3g->2g:(

 

Εγω παντως ΔΕΝ ειχα ΠΟΤΕ προβλημα με καμια εκδοση! Και με την 509 ειναι ακομα καλυτερα!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...