Jump to content

Device OS 4.6.0 & 5.0.0.xx(90xx)


hellsangel81
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 185
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και εμένα πλέον είναι στα 160 το μήνυμα.

 

Μου το πηγαίνει στους 60 χαρακτήρες ΜΟΝΟ όταν το μήνυμά μου περιέχει και ελληνικούς αλλά και αγγλικούς χαρακτήρες.

Καλό ταξίδι Αλέξανδρε...
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα πλέον είναι στα 160 το μήνυμα.

 

Μου το πηγαίνει στους 60 χαρακτήρες ΜΟΝΟ όταν το μήνυμά μου περιέχει και ελληνικούς αλλά και αγγλικούς χαρακτήρες.

 

Αν ξεκινησεις με ελληνικα και στη συνεχεια το γυρισεις στα αγγλικα παραμενει στους 160.

 

Αν ομως το ξαναγυρισεις στα ελληνικα στη συνεχεια του μηνυματος τοτε οι χαρακτηρες πεφτουν στους 60.

Link to comment
Share on other sites

Ενω έβαλα την επίσσημη 5.0 έχω την αίσθηση ότι το άνοιγμα σελίδων καθυστερεί πάαααρααα πολύ σε σχέση με την leaked 5.0 που είχα.

Παρατηρήσατε κάτι ανάλογο?

 

Κατα τα άλλα 160 χαρακτηρες στα μηνυματα. Όπως είπε και ο φίλος παραπάνω Ελλ-->Αγγλ-->Ελλ = 60 χαρακτηρες!!! Χαζό δεν είναι αυτό?

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Η leaked .411 έχει πρόβλημα με τη WIND στο HSDPA...

1) Όταν αρχίζει η κλήση σε 3g δε μεταβαίνει σε GSM,σε αντίθεση με τις τελευταίες εκδόσεις του OS4...

2) Μερικές φορές κάνει διακοπές στη φωνή χωρίς λόγο στο 3g με τέλειο σήμα,ενώ το Ε66 δε το κάνει ποτέ...άρα δε φταίει το δίκτυο:wacko:

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Η leaked .411 έχει πρόβλημα με τη WIND στο HSDPA...

1) Όταν αρχίζει η κλήση σε 3g δε μεταβαίνει σε GSM,σε αντίθεση με τις τελευταίες εκδόσεις του OS4...

 

Ποιο πρόβλημα προκύπτει από αυτό;

Γενικά σε wind δεν είναι καλά τα πράγματα. Το κινητό κολλάει 2-3 φορές τη μέρα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ποιο πρόβλημα προκύπτει από αυτό;

Γενικά σε wind δεν είναι καλά τα πράγματα. Το κινητό κολλάει 2-3 φορές τη μέρα.

 

Με τις προηγούμενες εκδόσεις δεν είχα κανένα πρόβλημα,αυτό είναι το θέμα... Και δεν είναι θέμα δικτύου...:wacko:

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

.411 επιτέλους από Ελληνικό Δίκτυο.. VODAFONE...

 

Package Version: 5.0.0.661

Consisting of:

 

* Applications: 5.0.0.411

* Software Platform: 5.2.0.33

* File name: 9000M_PBr5.0.0_rel661_PL5.2.0.33_A5.0.0.411_Vodafo ne_Greece.exe

* File size: 116.03MB

 

https://www.blackberry.com/Downloads/entry.do?code=9AA42B31882EC039965F3C4923CE901B

Link to comment
Share on other sites

Εχει καποια ουσιαστικη διαφορα απο τις υπολοιπες 411 εξαιρουμενων των vodafone specific λειτουργιων;

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί αυτή η έκδοση της vodafone να περαστεί σε bold με sim cosmote? Κάνουμε κανονικά την διαδικασία σβήνοντας το vendor από τον φάκελο;;; Η μήπως εχει λογισμικό της vodafone μεσα οπότε καλύτερα να κατεβάσω μια Multilanguage από ξένο δίκτυο;

[sIGPIC][/sIGPIC]...μα πως να μην ξεχάσεις την αυλή σου και την παλιά τη γνώμη καθενός όσους κρυφά περπάτησαν μαζί σου να σημαδεύουν πάλι τη ζωή σου και να 'σαι το πουλί κι ο κυνηγός στις μαύρες λαγκαδιές του παραδείσου...

Μάνος Ελευθερίου Ακούστε το

Link to comment
Share on other sites

Οι συσκευές είναι sim unlocked. Μπορείς να βάλεις όποια sim και rom θέλεις, απλά ο κατασκευαστής θα φαίνεται η vodafone πράγμα που σημαίνει ότι όταν σου ανοίγει η συσκευή θα σου βγάζει το λογότυπο της.
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς κανονικά.

 

Ουπς, άργησα!

 

Hellsangel νομίζω τίποτα δε θα φαίνεται, όπως και με τις ξένες Rom. Αν βάλω της Verizon πχ δε βλέπω σήματα verizon.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Θα τη δοκιμάσω μπας και μου λύσει τα προβλήματα της leaked που έχω με το δίκτυο της WIND...:(

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Θα τη δοκιμάσω μπας και μου λύσει τα προβλήματα της leaked που έχω με το δίκτυο της WIND...:(

 

Τη δοκίμασες; Εντυπώσεις;

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς κανονικά.

 

Ουπς, άργησα!

 

Hellsangel νομίζω τίποτα δε θα φαίνεται, όπως και με τις ξένες Rom. Αν βάλω της Verizon πχ δε βλέπω σήματα verizon.

 

Παρόλο που βάζεις οποιαδήποτε ROM η συσκευή παραμένει branded. Δεν εννοώ οτι αν βάλεις os της Vodafone Australia πχ θα σου βγάζει και το σήμα της. Τώρα όποια rom και να βάλεις δεν σου εμφανίζει και το λογότυπο της vodafone;

 

Δοκίμασε και στο κινητό σου να πας στο help me (πάτα το BB button και κάνε tap αριστερά, δεξιά, αριστερά δεξιά στο πάνω μέρος της οθόνης σου) εκεί υπάρχει το vendor id που δηλώνει από ποιόν πάροχο είναι η συσκευή και σου βγάζει τα logos στην εκκίνηση και τις default φωτογραφίες, θέματα, ήχους του εκάστοτε παρόχου.

 

Ενδεικτικά vendor ids: http://forums.cr a c k berry.com/f16/list-vendor-id-s-18071/

 

edit: Για τα qwerty BlackBerry το help me εμφανίζεται πατώντας alt-shift-h

Link to comment
Share on other sites

Ναι, δεκτόν και γνωστό. Απλά ο Dr Maslow για να ρωτάει, προφανώς δεν έχει vodafone version του 9000. Γι'αυτό και λέω ότι δε θα φαίνεται τίποτα από vodafone, θα φαίνεται ό,τι φαινόταν και πριν στο τηλέφωνο.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

 

Επειδή η RIM κλασικά κλειδώνει τα links των leaked εκδόσεων θα βρείτε και άλλα links εδώ!

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς την επίσημη .411 από το site της vodafone.gr?

Κάτι διάβασα με ένα πρόβλημα με τα threaded sms, όπως επίσης και για ένα browser fix.

Επίσης, έχει κυκλοφορήσει μια leaked .464, που κάποιοι λένε ότι διορθώνει τα παραπάνω προβλήματα.

Let me be your fantasy
Link to comment
Share on other sites

Είχα την .411 και έβαλα προχθές την .464 αλλά δεν είχα κανένα από τα 2 προβλήματα παρόλο που το είδα κι εγώ στα ξένα φόρουμς..
Link to comment
Share on other sites

χαρη στην βοηθεια του hellsangel81 τον οποιο ευχαριστω πολυ εγκατεστησα την εκδοση 4.6.0.518 και ολα πηγαν καλα . . εχει αρκετες μικροβελτιωσεις και σιγουρα . . το τηλεφωνο μου δουλευει γρηγοροτερα . . απο βδομαδα. . θα δοκιμασω την 5 . . . καλη δουλεια παιδια. . . . :) ευχαριστω. . .
Link to comment
Share on other sites

 

Ξέρουμε τι διαφορές έχει από την .411;;

Καλό ταξίδι Αλέξανδρε...
Link to comment
Share on other sites

Για το ΒΒ 8220 που έχω αυτή τη στιγμή την 4.6.0.305 (την έκανα εχθές την αναβάθμιση αυτή) θα μπορούσα να βάλω την 5?:confused::worry:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...