Jump to content

Device OS 4.6.0 & 5.0.0.xx(90xx)


hellsangel81
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 185
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρώτησα και χθες και πιθανόν να μην καταλάβατε την ερώτηση μου.

Έβαλα την 5.0.0.238 την οποία θέλω να κάνω downgrade στην τελευταία έκδοση της 4.6.

Εκτελώ λοιπόν το αρχείο της έκδοσης 4.6 και ανοίγω το apploader. To πρόβλημα είναι ότι εκεί συνεχίζει να εμφανίζει την έκδοση 5.0 και προφανώς δεν με αφήνει να κάνω downgrade. Κάνω κάτι λάθος στην διαδικασία;

Link to comment
Share on other sites

Διέγραψε πρώτα όλα τα os που έχεις εγκατεστημένα στον υπολογιστή σου. Κάνε και ένα restart.

 

Μετά εγκατέστησε το αρχείο της 4.6 που κατέβασες και πήγαινε C:\Program Files\Common Files\Research In Motion\AppLoader και σβήσε το vendor.xml

 

Τέλος πέρασε την στην συσκευή σου χρησιμοποιώντας το Loader.exe που βρίσκεται στον ίδιο φάκελο.

Link to comment
Share on other sites

Απλά κανείς δεξί κλικ πάνω του και πατάς delete.

 

Γενικά διάβασε το blackberry FAQ που υπάρχει στην υπογραφή μου. Εκεί θα βρεις πληροφορίες για πολλά θέματα.

Link to comment
Share on other sites

Σορρυ για την αναστάτωση. Αφού έκανα αυτά που είπες είδε σωστά την παλιά έκδοση sto app loader αλλά στο τέλος μου λέει a newer version of application loader is required. Κανένα hint?
Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε να κάνεις ένα wipe στην συσκευή σου όπως αναγράφεται εδώ και πέρασε μετά το λογισμικό.

 

Μήν ξεχάσεις να κάνεις backup τα settings και τις εφαρμογές σου, όπως αναγράφεται στο πόστ που παράθεσα!

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε κάποια άλλη παλαιότερη τότε μήπως και υπάρχει κάποιο πρόβλημα με την συγκεκριμένη έκδοση.

 

Ακολούθησες τα βήματα όπως αναγράφονται στο BlackBerry FAQ;

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζω τώρα παλαιότερη έκδοση. Τα βήματα τα ακολούθησα σύμφωνα με το FAQ.

 

Μπα τα ίδια και με παλιότερη έκδοση. Δεν βγάζω άκρη.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις vista ή 7 στον υπολογιστή σου, τρέξε το Loader as administrator, μπορεί να φταίει και αυτό!

 

Το τελευταίο που μου έμεινε να σου πω είναι να κάνεις αυτόματο Update από τον blackberry desktop manager.

 

Καλή τύχη φίλε μου, θα σου χρειαστεί απ ότι φαίνεται. Ότι χρειαστείς μην δυστάσεις!

Link to comment
Share on other sites

Από blackberry desktop manager δεν βλέπει καν update.

 

Φτιάχτηκε με την τελευταία επίσημη έκδοση της cosmote.

Ευχαριστώ για την βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα σε όλους. Νέος κάτοχος εδώ και λίγες ώρες ενος BB9000. Μηπως γνωρίζει κανείς πως γίνεται να περάσω πολυτονική γραμματοσειρά στο κινητό. Είναι πολύ σημαντικό να έχω πολυτονικές γραμματοσειρές!!!!!

Ευχαριστώ πολυ.

[sIGPIC][/sIGPIC]...μα πως να μην ξεχάσεις την αυλή σου και την παλιά τη γνώμη καθενός όσους κρυφά περπάτησαν μαζί σου να σημαδεύουν πάλι τη ζωή σου και να 'σαι το πουλί κι ο κυνηγός στις μαύρες λαγκαδιές του παραδείσου...

Μάνος Ελευθερίου Ακούστε το

Link to comment
Share on other sites

Αν κρατήσεις πατημένο το γράμμα και κάνεις scroll up ή scroll down στο trackball σου βγάζει τους τόνους και άλλα σύμβολα.
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι πολυτονικό σύστημα αυτό. Έχει μόνο διαλυτικά και τόνους. Υπάρχει τρόπος να εγκαταστήσουμε γραμματοσειρά των windows; Να πάρω για παράδειγμα την palatino linotype και να την περάσω; Η αν δεν γίνεται κάτι τέτοιο, υπάρχει μήπως τρόπος να κάνω εγώ assign κάποια πλήκτρα με κάποια γράμματα;

 

============================

Γνωρίζει κανείς τι είναι το γράμμα D στο checkmark που υπάρχει δίπλα σε ορισμένα sms που έχω στείλει;

[sIGPIC][/sIGPIC]...μα πως να μην ξεχάσεις την αυλή σου και την παλιά τη γνώμη καθενός όσους κρυφά περπάτησαν μαζί σου να σημαδεύουν πάλι τη ζωή σου και να 'σαι το πουλί κι ο κυνηγός στις μαύρες λαγκαδιές του παραδείσου...

Μάνος Ελευθερίου Ακούστε το

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι πολυτονικό σύστημα αυτό. Έχει μόνο διαλυτικά και τόνους. Υπάρχει τρόπος να εγκαταστήσουμε γραμματοσειρά των windows; Να πάρω για παράδειγμα την palatino linotype και να την περάσω; Η αν δεν γίνεται κάτι τέτοιο, υπάρχει μήπως τρόπος να κάνω εγώ assign κάποια πλήκτρα με κάποια γράμματα;

 

Δυστυχώς στα ΒΒ δεν υπάρχει τρόπος να περάσεις extra fonts. Έχει μόνο αυτά που σου δίνει η συσκευή απο την αρχή. Επίσης δεν υπάρχει και κανένας editor για να τα δημιουργήσεις.

 

Γνωρίζει κανείς τι είναι το γράμμα D στο checkmark που υπάρχει δίπλα σε ορισμένα sms που έχω στείλει;

 

Οτι είναι Delivered.

Link to comment
Share on other sites

Η 5.0 πότε με το καλό θα έρθει για το bold, κανα νέο υπάρχει?

 

Όλοι περιμένουμε την official!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

πρωτη μερα σημερα με BIS και μολις περασα 5.0.0.411

 

λιγο περιεργο να συνηθισεις το ελληνικο μενου. :)

 

παρατηρησα επισης οτι στον browser οταν παταω το πληκτρο U δεν αποκρινεται, ενω πριν ανοιγοκλεινε τον μπαρα που ειχε στην κορυφη.

 

ευχαριστω για την πολυτιμη βοηθεια

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...