Jump to content

[iOS 3] Activate / Jailbreak / Unlock για iPhone 2G/3G/3GS


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι το έχω στα χέρια μου Iphone 4 32gb

Το θέμα είναι οτι η sim δεν χωρά τι γίνεται εχει πιο μικρή είσοδο....

Άλλαξε και το αβατάρ σου τότε.* :cool: Καλά εσύ δεν ήξερες, αυτοί στην Βόνταφον δεν γνώριζαν να σου το πουν; Στα ΓΕΡΜΑΝΟΣ είχαν έτοιμο για κάθε iphone και έναν φάκελο με microSIM για επιτόπια αντικατάσταση της ΣΙΜ (για Κοσμοτε).

 

ΕΝΤΙΤ: Το είχες αλλάξει ήδη. :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Άλλαξε και το αβατάρ σου τότε.* :cool: Καλά εσύ δεν ήξερες, αυτοί στην Βόνταφον δεν γνώριζαν να σου το πουν; Στα ΓΕΡΜΑΝΟΣ είχαν έτοιμο για κάθε iphone και έναν φάκελο με microSIM για επιτόπια αντικατάσταση της ΣΙΜ (για Κοσμοτε).

 

ΕΝΤΙΤ: Το είχες αλλάξει ήδη. :lol:

 

Ηταν υπερήφανοι που έδωσαν το πρώτο iphone 4 Tα υπόλοιπα μάλλον δεν τους ενδιέφεραν

Ναι πήρα την micro sim από την vodafone και με χρέωσαν 18.04 ευρώ

Edited by Athan1001
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Ειμαι αχρηστος απο iphone .Εχω ενα iphone 3gs 32gb απο την AT&T.Το κινητο ηταν σε slide to emergency ,βρηκα ομως μια καρτα και το ενεργοποιησα.Τωρα ,η εκδοση του ειναι 4.0.2

Εχω βαλει και τα ελληνικα αλλα οταν βαζω sim μου λεει να βαλω τον κωδκο και μετα οτι απετυχε[επειδη δεν το εχω κανει unlock[ειναι το ιδιο με το jailbroken?].Το θεμα ειναι να το κανω να παιρνει τηλεφωνα και να του βαζω παρανομα προγραμματα που βγαινουν συνεχεια.Πως γινεται?Μου ειπαν κατι φιλοι μου οτι για την εκδοση αυτη δεν μπορεις να κανεις τιποτα γαιτι δεν εχει βγει ακομα σαπστηρι.Μπορω να του αλλαξω φιρμ και μετα να το κανω jailbroken?Εναν οδηγο παιδια και τα φωτα σας μην παει χαμενο το κινητο,

Link to comment
Share on other sites

Από φωτεινότητα το iPhone 4 δεν φτάνει ούτε στο μισό το 3GS Έτσι για ενημέρωση είναι τόσο χαμηλή που με απογοήτευσαι
Link to comment
Share on other sites

Από φωτεινότητα το iPhone 4 δεν φτάνει ούτε στο μισό το 3GS Έτσι για ενημέρωση είναι τόσο χαμηλή που με απογοήτευσαι

Τι εννοείς; Μπορείς να την αυξήσεις ξέρεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Ειμαι αχρηστος απο iphone .Εχω ενα iphone 3gs 32gb απο την AT&T.Το κινητο ηταν σε slide to emergency ,βρηκα ομως μια καρτα και το ενεργοποιησα.Τωρα ,η εκδοση του ειναι 4.0.2

Εχω βαλει και τα ελληνικα αλλα οταν βαζω sim μου λεει να βαλω τον κωδκο και μετα οτι απετυχε[επειδη δεν το εχω κανει unlock[ειναι το ιδιο με το jailbroken?].Το θεμα ειναι να το κανω να παιρνει τηλεφωνα και να του βαζω παρανομα προγραμματα που βγαινουν συνεχεια.Πως γινεται?Μου ειπαν κατι φιλοι μου οτι για την εκδοση αυτη δεν μπορεις να κανεις τιποτα γαιτι δεν εχει βγει ακομα σαπστηρι.Μπορω να του αλλαξω φιρμ και μετα να το κανω jailbroken?Εναν οδηγο παιδια και τα φωτα σας μην παει χαμενο το κινητο,

 

Την πατησες..:lock:

Δυστυχως δεν μπορεις να κανεις τιποτα φιλε μου..

Πρεπει να περιμενεις την καινουρια εκδοση λογισμικου με το jailbreak της και το unlock της για να κανεις δουλεια...Ως τοτε η χρηση του θα περιοριζεται σαν ipod..

Link to comment
Share on other sites

ενα αλλο παιδι μου ειπε οτι δεν θα βγει σπαστηρι για αυτη την εκδοση .WTF

 

Γιαυτο σου ειπα οτι πρεπει να περιμενεις την επομενη εκδοση...

Αλλα δεν στο ειπα ευθεως για να μην σου ερθει αποτομα.. :O:dizzy:

Link to comment
Share on other sites

Αμα βγει επομενη εκδοση ,μπορω να κανω αναβαθμιση?Δηλαδη αμα βγει 4.0.3 μπορει και να λειτουργησει?Αποτι φανταζομαι ομως αυτο θα καυστερηση παρα πολυ.
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς; Μπορείς να την αυξήσεις ξέρεις.

 

Λοιπόν κάτι βρήκα σχετικά με την φωτεινότητα βελτιώνεται αρκετά αν απενεργοποιήσης το κουμπάκι που λέει αυτόματα

Link to comment
Share on other sites

Έχω το 3gs. Έκανα upgrate σε 4.0.1. και μετα restore from backup και το κινητό εμφανίζει μερικά κολλήματα και είναι αργό. Πώς ξαναπερνάω την 4.0.1 και κανω set up as a new phone??? Τα μυνηματα sms mms και οι εφαρμογές από cydia θα χαθούν???
sotiris
Link to comment
Share on other sites

Αμα βγει επομενη εκδοση ,μπορω να κανω αναβαθμιση?Δηλαδη αμα βγει 4.0.3 μπορει και να λειτουργησει?Αποτι φανταζομαι ομως αυτο θα καυστερηση παρα πολυ.

Αμά βγει επόμενη έκδοση firmware, δεν θα είναι η 4.0.3 αλλά η 4.1

Ακόμα και να βγει, θα πρέπει να περιμένουμε ένα εύλογο χρονικό διάστημα ώστε να βγει το αντίστοιχο jailbreak.

Κατά τ' άλλα, αναβάθμιση από την 4.0.2 θα μπορείς να κάνεις κανονικότατα μέσω iTunes.

 

Έχω το 3gs. Έκανα upgrate σε 4.0.1. και μετα restore from backup και το κινητό εμφανίζει μερικά κολλήματα και είναι αργό. Πώς ξαναπερνάω την 4.0.1 και κανω set up as a new phone??? Τα μυνηματα sms mms και οι εφαρμογές από cydia θα χαθούν???

post #2023

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

πατώντας το restore στο itunes μου βγάζει restore and update εχω δεν θέλω το update Τι να κάνω θέλω να παραμείνω στην 4.0.1 H μήπως με ξαναρωτήσει το itunes για το αν θέλω να κάνω update
Link to comment
Share on other sites

πατώντας το restore στο itunes μου βγάζει restore and update εχω δεν θέλω το update Τι να κάνω θέλω να παραμείνω στην 4.0.1 H μήπως με ξαναρωτήσει το itunes για το αν θέλω να κάνω update

Είναι jailbroken το κινητό σου? Εάν ναι, τότε πήγαινε στο post #2023.

Αν όχι τότε κάνε j/b ώστε να κρατηθούν τα SHSH files στο Cydia και ακολούθησε πάλι το post #2023

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Είναι jailbroken το κινητό σου? Εάν ναι, τότε πήγαινε στο post #2023.

Αν όχι τότε κάνε j/b ώστε να κρατηθούν τα SHSH files στο Cydia και ακολούθησε πάλι το post #2023

 

Ειναι jailbroken .Το παράδοξο είναι οτι προσπαθώντας να κατεβάσω το ipsw από pc που είναι εγκατεστημένο το itunes το κατεβάζει σε μορφή winrar και με κάτι σκόρπια αρχεία μέσα χωρίς πουθενά να φένεται το ipsw Ενω κατεβάζοντά το από pc χωρίς να έχει το itunes κατεβαίνει ο γνωστός κύβος ipsw

 

 

Και άλλο παράδοξο ενω είμαι στην 4.0.1 το cydia με κράτησε SHSH στην 4.0.2 αρα δεν μπορώ να κάνω restore στην 4.0.1 ??

Μήπως σπάσαν και την 4.0.2 ????

Edited by Athan1001
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.

εχω iphone 3GS jailbreak 3.1.2 modem firmware 05.11.07 (old bootrom) unlock απο αμερικη

μπορω να περασω την 4.0.1 να την κανω activate jailbreak unlock για κυπρο?

αν ναι... με πιο τροπο?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.

εχω iphone 3GS jailbreak 3.1.2 modem firmware 05.11.07 (old bootrom) unlock απο αμερικη

μπορω να περασω την 4.0.1 να την κανω activate jailbreak unlock για κυπρο?

αν ναι... με πιο τροπο?

ευχαριστω

 

Νομίζω πως πλέον εξαιτίας του γεγονότος ότι έχει σταματήσει το signing της 4.0.1 δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις το pwnagetool για να φτιάξεις custom JB .ipsw για την 4.0.1 και να το περάσεις μέσω iTunes. Δεν γίνεται να κάνεις update μέσα από το iTunes γιατί θα περαστεί η 4.0.2 και τότε παπαλα το JB και το Unlock. Αλλά περίμενε να απαντήσει και σίγουρα κάποιος άλλος.

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

παιδια βοηθεια!!!!

 

εκανα reset το 3gs μου και μετa μου κολλησε!!

 

εκανα ρεστορ και μου βαλε την 4.0.2 !! προφανος θελει unlock

το κινητο γιατι θελει Itunes και ζητα συμβατη sim!!

 

τι κανω???

 

ευχαριστώ εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Θα ήθελα να σας κάνω μια ερώτηση.

 

Έχω ένα iphone 3gs το οποίο είχα κάνει jailbreak σύμφωνα πάντα με τις οδηγίες σας. Η έκδοση του λειτουργικού είναι η 3.0.1 και το firmware modem 04.26.08

Τι πρέπει να κάνω για να περάσω το os4 και να το κάνω jailbreak?

 

Να σημειώσω οτι δεν πρέπει να έχω κάνει την διαδικασία με το SHSH που λέτε.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως πλέον εξαιτίας του γεγονότος ότι έχει σταματήσει το signing της 4.0.1 δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις το pwnagetool για να φτιάξεις custom JB .ipsw για την 4.0.1 και να το περάσεις μέσω iTunes. Δεν γίνεται να κάνεις update μέσα από το iTunes γιατί θα περαστεί η 4.0.2 και τότε παπαλα το JB και το Unlock. Αλλά περίμενε να απαντήσει και σίγουρα κάποιος άλλος.

 

Ετσι ακριβώς είναι και εγώ για το jb από 4.0.2 κατέβηκα μέσω του server του saurik στην 4.0.1 και τότε περάστηκε...

 

Αν ο costasix έχει κρατήσει τα αρχεία τότε πάει στην 4.0.2, κατεβαίνει στην 4.0.1 και κάνει jb με το jailbreakme.

 

παιδια βοηθεια!!!!

 

εκανα reset το 3gs μου και μετa μου κολλησε!!

 

εκανα ρεστορ και μου βαλε την 4.0.2 !! προφανος θελει unlock

το κινητο γιατι θελει Itunes και ζητα συμβατη sim!!

 

τι κανω???

 

ευχαριστώ εκ των προτερων

 

 

Αν είναι κλειδωμένο τότε περιμένεις τα εργαλεία της 4.1.

Αν είναι ξεκλείδωτο τότε απλά βάζεις την σιμ και ενεργοποιείτε αλλά ξεχνάς το JB, εκτός αν είχες κρατήσει τα αρχεία SSHH στον server του saurik και κάνεις κατέβεις στην 4.0.1.

 

 

Καλημέρα σε όλους. Θα ήθελα να σας κάνω μια ερώτηση.

 

Έχω ένα iphone 3gs το οποίο είχα κάνει jailbreak σύμφωνα πάντα με τις οδηγίες σας. Η έκδοση του λειτουργικού είναι η 3.0.1 και το firmware modem 04.26.08

Τι πρέπει να κάνω για να περάσω το os4 και να το κάνω jailbreak?

 

Να σημειώσω οτι δεν πρέπει να έχω κάνει την διαδικασία με το SHSH που λέτε.

 

Δεν κάνεις τίποτα μέχρι να βγουν τα εργαλεία της 4.1 αν θέλεις JB..

Edited by avid

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

@ avid: υπαρχει καποιος οδηγος?

ειναι απο αμερικη και πρεπει να το κανω και activate και unlock.

αυτα μπορουν να γινουν με το δεδομενα του κινητου μου?

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Και άλλο παράδοξο ενω είμαι στην 4.0.1 το cydia με κράτησε SHSH στην 4.0.2 αρα δεν μπορώ να κάνω restore στην 4.0.1 ??

Μήπως σπάσαν και την 4.0.2 ????

Το ότι κρατάει τα SHSH files από την 4.0.2 δε σημαίνει ότι υπάρχει και το αντίστοιχο jailbreak για την 4.0.2 :)

 

Καλημέρα σε όλους. Θα ήθελα να σας κάνω μια ερώτηση.

 

Έχω ένα iphone 3gs το οποίο είχα κάνει jailbreak σύμφωνα πάντα με τις οδηγίες σας. Η έκδοση του λειτουργικού είναι η 3.0.1 και το firmware modem 04.26.08

Τι πρέπει να κάνω για να περάσω το os4 και να το κάνω jailbreak?

 

Να σημειώσω οτι δεν πρέπει να έχω κάνει την διαδικασία με το SHSH που λέτε.

Από τη στιγμή που έχεις την 3.0.1 μέσα στο iPhone, μπορείς να βάλεις οποιαδήποτε έκδοση θέλεις από αυτές που αναφέρει με πράσινα γράμματα στο Cydia.

 

Στη συγκεκριμένη περίπτωση μιλάμε για την 4.0.1 προφανώς άρα προσέχεις αν στα πράσινα γράμματα στο Cydia γράφει για SHSH files της 4.0.1 κι αν ναι, προχωράς σε αναβάθμιση στην 4.0.2 με set up as new device για να καθαριστεί και το iPhone από τα υπολείμματα του jailbreak και μετά συνεχίζεις με downgrade στην 4.0.1. Περισσότερες πληροφορίες στο post #2023

 

καλησπερα.

εχω iphone 3GS jailbreak 3.1.2 modem firmware 05.11.07 (old bootrom) unlock απο αμερικη

μπορω να περασω την 4.0.1 να την κανω activate jailbreak unlock για κυπρο?

αν ναι... με πιο τροπο?

ευχαριστω

Τα ίδια ισχύουν και για σένα. Τσέκαρε την από πάνω παράθεση;)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

καταφερα και εκανα downgrade απο 4.0.2 σε 4.0.1 χωρις SHSH !!! NAI TA KATAΦΕΡΑ !!!οποιος θελει του λέω!!!

 

τωρα ανοιγω το κινητο και μου λεει να βαλω σιμ για να ξεκλιδωδω το κινητο ! βαζω την σιμ και μου λεει οτι η σιμ δεν αναγνωριζεται απο τι itunes!

 

προφανως θελει unlock!!

 

μπορει να βοηθησει κανεις στο τι πρεπει να κανω???

 

ευχαριστω εκ των προτερων....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά απο τη στιγμή που πήγα σε 4.0.2 η μπαταρία κρατάει με το ζόρι 2 μέρες.Βοήθεια.Μένει κάτι ανοιχτό και τρώει μπαταρία?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά απο τη στιγμή που πήγα σε 4.0.2 η μπαταρία κρατάει με το ζόρι 2 μέρες.Βοήθεια.Μένει κάτι ανοιχτό και τρώει μπαταρία?

Γενικά από την έκδοση 4 και μετά, όταν έχεις ανοιχτό το wi-fi και κλειδώνεις το κινητό, αυτό παραμένει ανοιχτό και καταναλώνει υπερβολική μπαταρία.

 

Υπάρχει βέβαια και το multitasking για το οποίο οι απόψεις διίστανται για το αν καταναλώνει ή όχι μπαταρία όταν υπάρχουν στο παρασκήνιο ανοιχτές εφαρμογές.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...