Jump to content

[iOS 3] Activate / Jailbreak / Unlock για iPhone 2G/3G/3GS


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια χαρά είναι το repo ψάξε στο net αν έχεις βάλει το σωστό γιατί εδώ απαγορεύεται, το έβαλα εγώ σε iPhone το απόγευμα..

 

Και μην συνεχιστεί η κουβέντα παρακαλώ γιατί είμαστε εκτός θέματος...

 

Υπάρχει σχετικό θέμα

Edited by avid

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα! Έχω το i phone 3G και θέλω να μου αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα με την έκδοση 4.1 γιατί θέλω να κάνω αναβάθμιση το κινητό μου!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Έχω το i phone 3G και θέλω να μου αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα με την έκδοση 4.1 γιατί θέλω να κάνω αναβάθμιση το κινητό μου!

Αν είναι αγορασμένο από εξωτερικό τότε μπορείς να κάνεις αναβάθμιση στην 4.1 υπό προϋποθέσεις. Αλλιώς προχώρα άφοβα.

Επίσης, αν είναι ήδη jailbroken, συστήνεται να κάνεις restore και set up as new για να καθαρίσει από παρενέργειες του απερχόμενου jb.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Εχω το i phone 3G 16GB δεν είναι σπασμένο και θέλω να κάνω αναβάθμιση για την έσδοση 4.0. Θέλω να μου πείτε αν είναι ασφαλής και αν θα αντιμετωπίσω κάποιο πρόβλημα! Ευχαριστώ!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Εχω το i phone 3G 16GB δεν είναι σπασμένο και θέλω να κάνω αναβάθμιση για την έσδοση 4.0. Θέλω να μου πείτε αν είναι ασφαλής και αν θα αντιμετωπίσω κάποιο πρόβλημα! Ευχαριστώ!!!

Θα σου συνιστούσα να κάνεις αναβάθμιση απευθείας στην 4.1 διότι οι προηγούμενες εκδόσεις(4.0, 4.0.1, 4.0.2) "πέφτουν" λίγο βαριές στο 3G...

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα. ελπιζω να ποσταρα σωστα εδω. Αγορασα ενα iphone 3gs το οποιο με ειχαν προιδοποιησει οτι εχει κλειδωσει και δεν περνει αλλη sim. (καποιος του εκανε αναβαθμιση απο το itunes) . Τωρα που το ψαχνω βλεπω τα εξης:1) ειναι σπασμενο με jailbreak και δεχεται ολες τις εφαρμογες. 2) εχει την εκδοση 4.0 . 3) το baseband ειναι το 05.14.02. .

Οντως δεν δουλευει με την SIM μου. Υπαρχει τροπος να ξεκλειδωσει στην κατασταση που ειναι ?

 

Ευχαριστω.

 

Υ.Γ γινεται να κανω restore τα παντα στο κινητο , χωρις να το κανω απο το itunes (διοτι θελει να μου βαλει κ την 4.1 μεσα)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μολισ εκανα αναβαθμηση σε ενα 3G και καταλαβα οτι ειναι κλειδωμενο...αυτη τι στιγμη ζηταει σιμ για να ενεργοποιηθη. τι να κανω για να τα ξαναξεκλειδοσω? προσπαθησα να κανω jailbreak με redsn0w 0.9.5 και 4.1 Ipsw αλλα λεει to redsnow οτι δεν το υποστιριζει το το firmware ??

 

proccesing firmware.....

και μετα λεει

Unable to recognize specifies IPSW....

Link to comment
Share on other sites

Για jb χρησιμοποιήστε όποιο jb tool θέλετε. Το αποτέλεσμα είναι ακριβώς το ίδιο.

 

Το link του Greenpois0n είναι πανεύκολο να βρεθεί απλά googlάροντας το. Επίσημο site υπάρχει γι' αυτό. Δε χρειάζεται να το ψάξεις ιδιαίτερα για να το βρεις.

 

Και για εφαρμογές εκτός Cydia, προσθέστε το repo http://hackulo.us/ για να κατεβάσετε την εφαρμογή Installous.

 

δεν βγαζω ακρη με το greenpois0n

δεν μπαινει με την καμια σε DFU mode

κ το Redsn0w το εχουν βγαλει απο το site τους

το limera1n συνεχιζει να μην "παιζει" με το 3G ?

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά μια ερώτηση το customize μπορούμε να το βρούμε για το iphone το 4 η κάτι αντίστοιχο είναι πρόγραμμα που αλλάζει το icon τις μπάρας τα γράμματα τι μπαταρία του ηχους και αλλα,μπορεί κάποιος να μου πει ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες...

χτες εκανα update ενα ιphone 3G απο 3.0 σε 4.1...και τελικα ειναι κλειδωμενο.κατεφερα χτες και το εκανα jailbreak και ανοιξε κανονικα...μονο δεν μου δουλεβει το σημα κανει searching..υπαρχει τροπος να το ξακλειδωσω η πρεπει να περιμενω η να κανω downgrade?

details

iphone v 4.1

baseband 05.14.02

bootloader 05.09

Link to comment
Share on other sites

θελω να κανω και εγω jailbreak ενα iphone 3g που ειναι στην 4.1. ποιo προγραμμα ειναι ποιο καλο για jailbreak με windows.

αφου κανω το jailbreak μετα μπορω να βαλω εφαρμογες του cydia μεσω του υπολογιστη γτ το κινητο εχει χαλασμενο wifi. εχω βρει μια εφαρμογη το cyder που το κανει αλλα δεν το εχω δοκιμασει, το εχει δοκιμασει κανεις να μου πει αν ειναι καλο

ΝΟΚΙΑ :respect:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας παιδιά.. μόλις αγόρασα ένα iphone 3gs από αμερική..φοράει απάνω την έκδοση 4.1 και είναι κλειδωμένο στην at&t. ξέρω ότι δεν έχει βγει ακόμα unlock. ξέρει κανεις ποτε θα βγει??χρειάζεται να κάνω activation μετά? και αν ναι τι χρειάζομαι?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.. εχω το 3g κ εβαλα το προγγραμα αλλα για καπιο λογο το τηλ μου δεν απενεργοποιητε κ δεν παιζουν οι εφαρμογες. το βαζω στο itiouns να κανω restart το λογισμικο το δικο του το 4.1 αλλα δεν το κανει γιατι μου βγαζει εναν κοδικο που δεν καταλαβενω... τι μπορω να κανω για να το επαναφερω οπος πριν για να μιν παει χαμενο..????
Link to comment
Share on other sites

δεν βγαζω ακρη με το greenpois0n

δεν μπαινει με την καμια σε DFU mode

κ το Redsn0w το εχουν βγαλει απο το site τους

το limera1n συνεχιζει να μην "παιζει" με το 3G ?

Δεν έχει αλλάξει κάτι Κωστή.

 

καλησπερα παιδια.. εχω το 3g κ εβαλα το προγγραμα αλλα για καπιο λογο το τηλ μου δεν απενεργοποιητε κ δεν παιζουν οι εφαρμογες. το βαζω στο itiouns να κανω restart το λογισμικο το δικο του το 4.1 αλλα δεν το κανει γιατι μου βγαζει εναν κοδικο που δεν καταλαβενω... τι μπορω να κανω για να το επαναφερω οπος πριν για να μιν παει χαμενο..????

Κάνε restore και set up as new.

Έχε όμως υπόψιν ότι θα χαθούν όλα σου τα δεδομένα από το iPhone. Κράτησε backup από τα αρχεία που θέλεις.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από 4.1 που έκανα το λάθος να αναβαθμίσω το iphone 3gs μετά από πολλές προσπάθιες επέστρεψα πίσω στην 4.01 . Τώρα έχω το εξής πρόβλημα. Το Modem Firmware είναι στο 05.14.02 και είναι κλειδωμένο το iphone(ανήγει κανονικά, έχω cydia, έκανα jailbreak, εγκατέστησα το ultrasnow, αλλά σήμα δεν έχει.). Ξέρει κανείς πως να πάω πίσω και στο firmware? πχ στο 05.13.04 ή πιο κάτω? Ευχαριστώ!!!
www.online-emall.com
Link to comment
Share on other sites

Αν είχες κρατημένα shsh's είτε στο cydia είτε στο tiny umbrella, μπορείς να πας πίσω. Τα έχεις όμως?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από 4.1 που έκανα το λάθος να αναβαθμίσω το iphone 3gs μετά από πολλές προσπάθιες επέστρεψα πίσω στην 4.01 . Τώρα έχω το εξής πρόβλημα. Το Modem Firmware είναι στο 05.14.02 και είναι κλειδωμένο το iphone(ανήγει κανονικά, έχω cydia, έκανα jailbreak, εγκατέστησα το ultrasnow, αλλά σήμα δεν έχει.). Ξέρει κανείς πως να πάω πίσω και στο firmware? πχ στο 05.13.04 ή πιο κάτω?

κατέβασα το tiny umbrella και έκανα την διαδικασία(έκανα save τα shsh's) αλλά μετά που είχα εγκαταστήσει την 4.1 . Ευχαριστώ!!!

 

Απλά δεν μπορείς να κάνεις τίποτα πια...:(

 

Έπρεπε να το σπάσεις με το pwnage tool που δεν αναβαθμίζει το baseband..

 

Tώρα περιμένεις να βγει το εργαλείο....

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

δεν γίνετε να πάρω από άλλο iphone τα shsh's και να τα περάσω σε αυτο το iphone?

 

Φίλε μου δεν έχει να κάνει με τα shsh αλλά με την baseband του κινητού..

 

Τα shsh απλά σου επιτρέπουν να βάλεις προηγούμενη έκδοση λειτουργικού και όχι να σου υποβαθμίσει και το baseband..

 

Δεν μπορείς να κάνεις τίποτα πια..

 

EDIT:

Όπως διαβάζω το εργαλείο ξεκλειδώματος θα είναι διαθέσιμο μετά από 2 μέρες από την επίσημη εμφάνιση της 4.2..

Edited by avid

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά ....

Εδώ και πολύ καιρό χρησιμοποιώ στο 3G μου την 3.1.2 η οποία είναι j/u με το blackrain ... Μέχρι τώρα το έχω κάνει 2 φορές restore κατά καιρούς στην ίδια την 3.1.2 με επιτυχία ... Χθες προσπάθησα να ξανακάνω την διαδικασία και ενώ το blackrain έκανε την δουλειά του βάζοντας το cydia και ξεκλειδώνοντας την sim συμβαίνει το εξής :

Όταν ανοίγω το cydia για πρώτη φορά, κατεβάζει διάφορα πράγματα (download packages) και στο τέλος κολλάει στο reloading data .... κλείνοντας την εφαρμογή και ξανανοίγωντάς την κολλάει απο την αρχή στο reloading data με μαύρο φόντο χωρίς να κάνει κάτι άλλο μέχρι που κλείνει το cydia .... !!!

Διάβασα για λύσεις περι SSH αλλά δεν έχει το open SSH μιας και δεν μπαίνει στο cydia και είναι απο restore ...Δοκίμασα 5 φορές restore απο την αρχή αλλά το πρόβλημα παραμένει ....

Καμιά ιδέα ?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά ....

Εδώ και πολύ καιρό χρησιμοποιώ στο 3G μου την 3.1.2 η οποία είναι j/u με το blackrain ... Μέχρι τώρα το έχω κάνει 2 φορές restore κατά καιρούς στην ίδια την 3.1.2 με επιτυχία ... Χθες προσπάθησα να ξανακάνω την διαδικασία και ενώ το blackrain έκανε την δουλειά του βάζοντας το cydia και ξεκλειδώνοντας την sim συμβαίνει το εξής :

Όταν ανοίγω το cydia για πρώτη φορά, κατεβάζει διάφορα πράγματα (download packages) και στο τέλος κολλάει στο reloading data .... κλείνοντας την εφαρμογή και ξανανοίγωντάς την κολλάει απο την αρχή στο reloading data με μαύρο φόντο χωρίς να κάνει κάτι άλλο μέχρι που κλείνει το cydia .... !!!

Διάβασα για λύσεις περι SSH αλλά δεν έχει το open SSH μιας και δεν μπαίνει στο cydia και είναι απο restore ...Δοκίμασα 5 φορές restore απο την αρχή αλλά το πρόβλημα παραμένει ....

Καμιά ιδέα ?

 

μετά το restore set up as new δοκίμασες? γιατί αν κανεις μονο restore μένουνε υπολείμματα από πριν δεν καθαρίζει τελείως

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά ....

Εδώ και πολύ καιρό χρησιμοποιώ στο 3G μου την 3.1.2 η οποία είναι j/u με το blackrain ... Μέχρι τώρα το έχω κάνει 2 φορές restore κατά καιρούς στην ίδια την 3.1.2 με επιτυχία ... Χθες προσπάθησα να ξανακάνω την διαδικασία και ενώ το blackrain έκανε την δουλειά του βάζοντας το cydia και ξεκλειδώνοντας την sim συμβαίνει το εξής :

Όταν ανοίγω το cydia για πρώτη φορά, κατεβάζει διάφορα πράγματα (download packages) και στο τέλος κολλάει στο reloading data .... κλείνοντας την εφαρμογή και ξανανοίγωντάς την κολλάει απο την αρχή στο reloading data με μαύρο φόντο χωρίς να κάνει κάτι άλλο μέχρι που κλείνει το cydia .... !!!

Διάβασα για λύσεις περι SSH αλλά δεν έχει το open SSH μιας και δεν μπαίνει στο cydia και είναι απο restore ...Δοκίμασα 5 φορές restore απο την αρχή αλλά το πρόβλημα παραμένει ....

Καμιά ιδέα ?

 

μετά το restore. set up as new δοκίμασες? γιατί αν κανεις μονο restore μένουνε υπολείμματα από πριν δεν καθαρίζει τελείως

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...