Jump to content

[iOS 3] Activate / Jailbreak / Unlock για iPhone 2G/3G/3GS


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

με τα logos του καθε παροχεα cosmote ,vodafon υπαρχει καποια λυση ??????

στην 3.1 δεν φαινονται καθολου ....μπορουμε να κανουμε κατι?????

 

Cydia, fake carrier :rolleyes:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ποια είναι αυτη που μπορώ να βάλω δλδ? δοκίμασα τώρα με την 3.0 εργοστασιακή και βγάζει error 3001.
Link to comment
Share on other sites

αν εχεις εργοστασιακη 3.1 η αναβαθμισες σ αυτη χωρις να σωσεις το ecid απο 3.0/3.0.1 τοτε δεν μπορεις να κανεις απολυτως τιποτα.περιμενεις για το ποτε θα βγει το exploit της 3.1 που θα επιτρεπει το j/b για εργοστασιακα 3.1 iphone 3gs
Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν επειδή ή κάτι δεν έχω καταλάβει εγώ ή όλοι είναι σε κάποιο κλαμπάκι το οποίο δε γνωρίζω...πως έχουμε pwnage tool για windows και δε χρειάζεται mac???Αφού οι dev team στο blog τους λένε ξεκάθαρα:

There is no Windows version of PwnageTool it is a Mac OS X tool only, we are not developing a Windows version of PwnageTool.

 

Με vmware θα γίνει;Πως έχει κάποιος με windows το προνόμιο "once jailbroken always jailbroken" με custom ipsw's?Ή μήπως οι "παραθυρικοί" δεν έχουν θέση στον κόσμο του jailbreak(διακρίσεις....);

 

Έχω 3.0.1 jailbroken/unlocked με redsn0w και saved ecid 3.1 αλλά δε βρίσκω τρόπο να πάω σε 3.1 με custom ipsw...:confused:

Link to comment
Share on other sites

Το τρέξιμο του pwnagetool γίνεται μόνο σε mac αλλά η custom ipsw που αυτό δημιουργεί μπορεί να χρησιμοποιηθεί σε όλα τα iPhone (για τα οποία φτιάχτηκε φυσικά) σε οποιοδήποτε μηχάνημα τρέχει το iTunes (windows, mac)

 

Βέβαια, έρχετε το sn0wbreeze

Link to comment
Share on other sites

Το τρέξιμο του pwnagetool γίνεται μόνο σε mac αλλά η custom ipsw που αυτό δημιουργεί μπορεί να χρησιμοποιηθεί σε όλα τα iPhone (για τα οποία φτιάχτηκε φυσικά) σε οποιοδήποτε μηχάνημα τρέχει το iTunes (windows, mac)

 

Βέβαια, έρχετε το sn0wbreeze

 

Άντε επιτέλους!! Καλά είναι τα custom .ipsw . Αλλά προτιμώ να το φτιάχνω εγώ!!!

My life was unending,unchanging midnight.

It must,by necessity,always be midnight for me.

So how was it possible that the sun was rising now,

in the middle of my midnight?

Link to comment
Share on other sites

τα νεα ακομη καλυτερα λοιπον...αντε κ στα windows...

dead angel σ ευχαριστω...

:)

Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΛΙ ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΤΑ ΠΕΡΝΩ ΓΡΗΓΟΡΑ Κ ΜΠΟΡΕΣΑ Κ ΑΛΛΑΞΑ ΤΗΝ 3.1 ΣΕ 3 Κ ΕΚΑΝΑ JAILBREAK...ΤΗΝΧ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΥΧΗ ΕΠΙΑΣΕ:D:D:D

 

+1:)....

μια χαρα εισαι...

Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

Σε mac δηλαδή γίνετε?? Unlock και jailbreak.

 

Σε mac υπάρχει ήδη το Pwnage tool.

My life was unending,unchanging midnight.

It must,by necessity,always be midnight for me.

So how was it possible that the sun was rising now,

in the middle of my midnight?

Link to comment
Share on other sites

Τωρα που βγηκε το pawnage tool απο την dev team http://blog.iphone-dev.org/ αυτο που θελω να ρωτησω ειναι το εξης. Αν ειχα ενα 3GS που το ειχα ξεκλειδωσει στην 3.0 με ultrasnow και το εκανα ανβαθμιση στην 3.1 (και εχασα το jailbreak) τωρα με το pawnage tool θα μπορεσω να το ξανακανω jailbreak? Το ρωταω αυτο δηλαδη γιατι η dev team λεει οτι για να ξεκλειδωθει το 3GS πρεπει να εχει γινει pawned στην 3.0 η 3.0.1

 

Δυστυχώς προς το παρόν δεν μπορείς να κάνεις jailbreak, πόσο μάλιστα να κάνεις unlock που έχει αναβαθμιστεί και το baseband. Ο μόνος τρόπος όπως έχουμε πει χιλιάδες φορές είναι εάν είχες αποθηκεύσει το ecid αρχείο για την 3.0 έκδοση και μέσω της διαδικασίας του saurik να κάνεις downgrade στην 3.0 και μετά jailbreak την 3.0. Σε αυτή την περίπτωση θα μπορούσες να προχωρήσεις σε jail της 3.1 με τα εργαλεία της dev-team. ;)

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Μισο λεπτο να καταλαβω κι εγω καλυτερα!Εχω 3gs χωρις jb στην 3.1 και θελω απλως να κρατησω το ecid για μελλοντικη χρηση,συμφωνα με τις οδηγιες του Περικλη(με το usbview και το umbrella).Μπορω,η οχι?

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Μισο λεπτο να καταλαβω κι εγω καλυτερα!Εχω 3gs χωρις jb στην 3.1 και θελω απλως να κρατησω το ecid για μελλοντικη χρηση,συμφωνα με τις οδηγιες του Περικλη(με το usbview και το umbrella).Μπορω,η οχι?

 

Φυσικά και μπορείς. Ακολούθησε τις οδηγίες του Περικλή. Εκτός από το σώσιμο του ECID (με usbview και το umbrella), μπορείς να χρησιμοποιήσεις και τον server του Saurik, πάλι με τις οδηγίες του Περικλή (Σε windows κατευθύνεστε στην τοποθεσία C:\Windows\System32\drivers\etc\hosts και σε Mac στην τοποθεσία /etc/hosts. Ανοίγετε το αρχείο με έναν οποιοδήποτε text editor και προσθέτετε το παρακάτω κείμενο: 74.208.105.171 gs.apple.com)

iPhone 4 32GB Black iOS 4.0.2 - iPhone 3GS 32GB Black iOS 4.0.1 // MacBookPro 15.4'' - 2.80 GHz

"Μόνη ξανά δεν θα σ' αφήσω, να μη μ' αφίσεις μόνο ποτέ" ...είπα κάποτε...

Κώστας @ Εξάρχεια & Αγ. Δημήτριος

Link to comment
Share on other sites

κατι κ απο μενα.με 3.01. μπορω να σωσω το τρεχον μου ecid με usb k umbrella?μεσω cydia μου σωθηκε το 3.1...δεν προλαβα να σωσω το 3.0.1. νομιζω πως πλεον ειναι αργα αλλα ρωταω για επιβεβαιωση.
Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

Να το σώσεις τώρα πλέον, όχι.

 

Να το πάρεις από τον server του saurik αν το είχες σώσει όταν υπήρχε η δυνατότητα, ναι.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ξαφνικα κρασαρει το mail και το τηλ μπαινει σε safe mode χωρις να εχει προηγηθει καμια "περιεργη" εγκατασταση...κανω fix user permissions και τιποτα...δοκιμασα και reset all settings και παλι τιποτα...help εχω μεινει χωρις mail...:worry:

 

edit... Τελικα μετα απο δευτερο fix user permissions και reset all settings εφτιαξε...

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα, λοιπόν, με αυτή την ανακοίνωση:

The iPhone 3GS is now supported in PwnageTool 3.1.3, assuming the phone was pwned at 3.0 or 3.0.1 - PwnageTool does not support the 3GS out of the box. If your iPhone 3GS has 3.1 preinstalled and is not Pwned then there is no tested jailbreak solution at the moment.

αν το iPhone που θα καταφθάσει, όταν, και αν έχει προεγκατεστημένη την 3.1 τότε θα πρέπει να βγει νέο JailBreak, σωστά τα έχω καταλάβει μέχρι στιγμής?:X:O:confused:

 

 

 

edit:

πηγή

Link to comment
Share on other sites

Και εγω το έσωσα σύμφωνα με τις οδηγίες του Περικλή αλλά είναι για μελλοντική χρήση τώρα αναμένουμε τι να κάνουμε! και κάτι άσχετο επειδή κάποιος είπε για εικονικά, να πω ότι εγώ δουλεύω debian linux (lenny) και έχω windows xp pro σε Virtualbox τα οποία είναι σαν κανονικότατα windows. Όλες τις διαδικασίες που κάνουμε στο iphone, όλα τα προγράμματα και jailbrake, redsnow κτλ παίζουν άψογα! δεν έχω δοκιμάσει να βάλω MAC OS, αλλά φαντάζομαι ότι το ίδιο θα ισχύει και εκεί!

 

Υ.Γ Υπάρχει πρόγραμμα να κάνουμε J/B σε iphone 3GS 3.1 σε MAC? γιατί αν γίνεται εκεί και δεν γίνεται ακόμα σε windows, ή να πάω σε φίλο με MAC να το κάνει, ή να βάλω MAC OS στο Virtualbox!

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως θα στεισω στο λαπτοπ σημερα αυριο hackintosh με leopard 10.4.8 patched.ετσι θα μαι ετοιμος για τις εξελιξεις αφου πρωτα συμβαινουν οπως καταλαβαινω σε mac osx.θα ετοιμασω κ δικη μου custom ipsw 3.1
Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

Να το σώσεις τώρα πλέον, όχι.

 

Να το πάρεις από τον server του saurik αν το είχες σώσει όταν υπήρχε η δυνατότητα, ναι.

ok.ευχαριστω για την επιβεβαιωση.

Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

Κρίμα να μην το ξέρω ποιό πριν αφού είχα το κινητό σχεδόν από τις αρχές Σεπτεμβρίου με 3.0.1 και το είχα κάνει κανονικά jailbrake. Τώρα που μπήκε η 3.1 αφού κόλλησε εντελώς too late :(( Αν υπάρξει κάτι για MAC τουλάχιστον να το πάω σε κανά φίλο να το φτιάξουμε! τώρα δεν έχει βγει j/b για MAC? αυτό που αναφέρει στην σελίδα της η dev team τι είναι ? έχω μπερδευτεί! :wacko::wacko::wacko:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...