Jump to content

Κινητά με Dual SIM, TV και Wi-Fi


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ψάχνω ενα με digital TV, dual sim, android, multitouth screen(zoom in-out), βρηκα τα http://www.solomobi.com/product-4345.html

αλλα δεν λεει αν εχει android, και γενικα σε ολα τα μοντελα το side δεν αναφερει το λειτουργικο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ψάχνω κάποιο ήρωα να με βοηθήσει.

Πήρα το Hiphone 4g (δεν ξέρω πιο μοντέλο, μέσα γράφει Phone i8+wifi) και έχω και γω μερικές απορίες:

 

1. Τι μπορώ να κάνω για να αλλάζω τα 4 βασικά εικονίδια;

2. Υπάρχει τρόπος ότα στέλλω μηνυμα να μην έχω το μεγάλο πληκτρολόγιο με τα μικρά κουμπάκια αλλά το κλασσικό;

3. Το firmware αλλάζει;

4. Υπάρχει τρόπος να το κάνω αθόρυβο όταν κάποιος με καλεί;

5. Στα μηνύματα, όταν πατώ απάντηση, το μήνυμα δεν αποθηκεύεται.

 

Ελπίζω να μην είμαι εκτός τοπικ

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω κάποιο ήρωα να με βοηθήσει.

Πήρα το Hiphone 4g (δεν ξέρω πιο μοντέλο, μέσα γράφει Phone i8+wifi) και έχω και γω μερικές απορίες:

 

1. Τι μπορώ να κάνω για να αλλάζω τα 4 βασικά εικονίδια;

2. Υπάρχει τρόπος ότα στέλλω μηνυμα να μην έχω το μεγάλο πληκτρολόγιο με τα μικρά κουμπάκια αλλά το κλασσικό;

3. Το firmware αλλάζει;

4. Υπάρχει τρόπος να το κάνω αθόρυβο όταν κάποιος με καλεί;

5. Στα μηνύματα, όταν πατώ απάντηση, το μήνυμα δεν αποθηκεύεται.

 

Ελπίζω να μην είμαι εκτός τοπικ

Ευχαριστώ

δεν καταλαβα πιο κινητο εχεις αλλα θα σου πω τα βασικα.

1.για να αλλαξεις εικονιδια θα πατησεις πανω σε ενα εικονιδιο μεχρι να αρχισει να κουνιετε.μετα το μεταφερεις απο θελεις.

2.σε οποιον κλωνο ειχα,αυτο με τα μηνυματα ηταν "σπαστικο" και δεν αλλαζε,φανταζομαι το ιδιο θα ειναι κα σε εσενα.

3.οχι.

4.πατας στην αναμονη το πληκτρο για να τηλεφωνησεις και πατας παρατεταμενα το πληκτρο της διεσης.

5.αυτο δεν το ξερω γιατι ποτε δεν αποθηκευω μηνυματα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δεν καταλαβα πιο κινητο εχεις αλλα θα σου πω τα βασικα.

1.για να αλλαξεις εικονιδια θα πατησεις πανω σε ενα εικονιδιο μεχρι να αρχισει να κουνιετε.μετα το μεταφερεις απο θελεις.

2.σε οποιον κλωνο ειχα,αυτο με τα μηνυματα ηταν "σπαστικο" και δεν αλλαζε,φανταζομαι το ιδιο θα ειναι κα σε εσενα.

3.οχι.

4.πατας στην αναμονη το πληκτρο για να τηλεφωνησεις και πατας παρατεταμενα το πληκτρο της διεσης.

5.αυτο δεν το ξερω γιατι ποτε δεν αποθηκευω μηνυματα.

RAVER σε ευχαριστώ για την απάντηση.

 

Το κινητό είναι κλώνος του iphone αλλά ακόμα δεν βρήκα το ακριβές μοντέλο.

Για τα εικονίδια εννοούσα τα 4 βασικά...Μάλλον δεν αλλάζουν, σωστά;

Όταν κάποιος με καλεί, δεν έχει ούτε πλήκτρο αναμονής ούτε δίεση, έχει μόνο το πράσινο ναι, και το κόκκινο όχι...

Μήπως εννούσες κάτι άλλο; Θα με βοηθούσε πολύ να έβρισκα λύση σε αυτό διότι θέλω όταν κάποιος με καλεί, να μπορώ να μην το απαντήσω αλλά να το κάνω εκείνη την ώρα αθόρυβο χωρίς να χρειάζεται να του το κλείνω στα μούτρα :)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, επειδη μπερδευτικα, για ποιο μοντελο λετε που εχει και digital tv?

 

 

Για το W7000D φίλε μου.

 

Δες εδώ:

Αγγελίες στο buy & sell μόνο!
Link to comment
Share on other sites

τοτε αυτα τι ειναι?

http://www.solomobi.com/category_cate_118.html

 

φιλε ζητησες android, και σου λεω οτι δεν εχει digital tv με android

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!πριν απο λιγο εγινα και εγω κατοχος της παραπανω συσκευης!

θα ηθελα αν μπορειτε να με βοηθησετε σχετικα με το facebook!προσπαθω να συνδεθω με gprs αλλα μου βγαζει connectio failed!και καποιο προβλημα java!τι πρεπει να κανω?επισης πως μπορω να περασω jar εφαρμογη?

ευχαριστω προκαταβολικα!

Link to comment
Share on other sites

Έχεις περάσει τις ρυθμίσεις gprs για internet?

Τις εφαρμογές java είτε τις κατεβάζεις απευθείας από το κινητό και τις κάνεις εγκατάσταση, είτε τις περνάς σε ένα φάκελο μέσω υπολογιστή και κάνεις εγκατάσταση τα αρχεία.

Link to comment
Share on other sites

ναι εχω περασει τις ρυθμισεις!με τον browser ανοιγω κανονικα σελιδες!στο facebook ομως δεν μπορω να μπω!

και κατι αλλο!οταν γυρναω οριζοντια το κινητο δεν πρεπει να γυρναει και η οθονη?

ααα και κατι ακομα!πως αλλαζω την σειρα των εικονιδιων?

Edited by Serifisfx
Link to comment
Share on other sites

ναι εχω περασει τις ρυθμισεις!με τον browser ανοιγω κανονικα σελιδες!στο facebook ομως δεν μπορω να μπω!

και κατι αλλο!οταν γυρναω οριζοντια το κινητο δεν πρεπει να γυρναει και η οθονη?

ααα και κατι ακομα!πως αλλαζω την σειρα των εικονιδιων?

 

Για το facebook δεν ξέρω να σου απαντήσω αλλά ξέρω για τα άλλα δύο.

Για τον προσανατολισμό πας στις ρυθμίσεις και απο κει στο Accelermeter Settings και επιλέγεις το Screen Rotate.

Τα εικονίδια αλλάζουν θέση πατώντας παρατεταμένα ένα οποιοδήποτε εικονίδιο. Τότε αρχίζουν και κουνιούνται και μπορείς να τους αλλάξεις θέση.:)

Link to comment
Share on other sites

λοιπον το facebook το εφτιαξα!επρεπε να παω στις ρυθμισεις του και να το γυρισω απο sim2 se sim1!τωρα πηγαινοντας στις ρυθμισεις τηλεφωνου δεν βλεπω Accelermeter Settings!μονο ενα GSensor Fuction Select.

και μεσα σε αυτο εχει ενα τσεκαρισμενο ηδη auto rotation image viwer!αν λες αυτο ειναι ηδη τσεκαρισμενο!τωρα οσον αφορα τα εικονιδια δοκιμασα αυτο που μου πες και οντως τρεμοπαιζουν αλλα δεν μπορς να τα κουνησω?πως τα μεταφερεις?

 

και κατι αλλο!πως μπορω να δω την εκδοση του λογισμικου μου?υπαρχει τροπος αναβαθμησης!!!???

Edited by Serifisfx
Link to comment
Share on other sites

Xμ για να μην έχει Accelermeter Settings πιθανόν έχει άλλη έκδοση λογισμικού πάντως σίγουρα θα υπάρχει κάπου η ρύθμιση αλλά δεν μπορώ να σε βοηθήσω.

Για τα εικονίδια όταν αυτά αρχίσουν να τρεμοπαίζουν τότε πας σε αυτό που θες να μετακινήσεις και το πατάς παρατεταμένα (κατά προτίμηση με κάποιο πενάκι ή το νύχι σου) και μετά απο λίγο αυτό επιλέγεται (μεγαλώνει λίγο το εικονίδιο) και κρατώντας το πατημένο μπορείς να το μεταφέρεις σε όποια θέση θες η και σε επόμενη σελίδα. :)

 

Για αναβάθμιση λογισμικού απ ότι ξέρω γίνεται μόνο μέσω ενός ειδικού καλωδίου αλλά αν δεν γνωρίζεις τι κάνεις κατά πάσα πιθανότητα θα το αφήσεις τούβλο.:worry:

Link to comment
Share on other sites

λοιπον ολα κομπλε!και με τα εικονιδια!ευχαριστω παρα πολυ για την βοηθεια!

τωρα αυτο με την οθονη θα το αφησω προς το παρων ετσι!αν καποιος αλλο ξερει γιατι δεν μου γυρναει αυτοματα η οθονη ας πει!!

βρηκε κανενας λυση για το αν μπορουμε να βγαλουμε εικονιδια στο μενου?

Link to comment
Share on other sites

λοιπον ολα κομπλε!και με τα εικονιδια!ευχαριστω παρα πολυ για την βοηθεια!

τωρα αυτο με την οθονη θα το αφησω προς το παρων ετσι!αν καποιος αλλο ξερει γιατι δεν μου γυρναει αυτοματα η οθονη ας πει!!

βρηκε κανενας λυση για το αν μπορουμε να βγαλουμε εικονιδια στο μενου?

να τα μετακινησεις γινετε πατωντας σταθερα το χερι σου πανω σε ενα και μετα μολις τα βλεπεις και κουνιουνται το μεταφερεις οπου θελεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το βρηκα φιλε μου ευχαριστω!

παντως ο ηχος παιδια ειναι χαλια!!εβαλα ενα τραγουδι για ηχο κλησης και παιζει σαν χαλασμενη λατερνα!τσιριζει δεν παιζει μουσικη!τι μπορω να κανω γιαυτο?

Link to comment
Share on other sites

το βρηκα φιλε μου ευχαριστω!

παντως ο ηχος παιδια ειναι χαλια!!εβαλα ενα τραγουδι για ηχο κλησης και παιζει σαν χαλασμενη λατερνα!τσιριζει δεν παιζει μουσικη!τι μπορω να κανω γιαυτο?

ισως απο το κρυφο μενου να το ρυθμισεις καλυτερα.

παντως εγω οταν το ειχα το κινητο σε θεμα ηχου ηταν πολυ καλο,καθαρος ηχος και δυνατος ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ποιο και που ειναι το κρυφο μενου?

 

εκανα μεγαλη χαζομαρα παιδια!!εκανα επαναφορα ρυθμισεων και μου μπηκε το μενου στα ισπανικα η δεν ξερω και γω τι!!πανε τα ελληνικα!τι να κανω

ξενερωσα απιστευτα!! :cry::cry::cry::(:(

 

Ολα κομπλε....ευτυχως...πηγα κι ηρθα!! :)

Παντως ο ηχος δεν εφτιαξε ρε γμτ!!!! :(

 

ρε παιδια βαζω τον κωδικο για το κρυφο μενου αλλα δεν μπαινει!γιατι?

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

ποιο και που ειναι το κρυφο μενου?

 

εκανα μεγαλη χαζομαρα παιδια!!εκανα επαναφορα ρυθμισεων και μου μπηκε το μενου στα ισπανικα η δεν ξερω και γω τι!!πανε τα ελληνικα!τι να κανω

ξενερωσα απιστευτα!! :cry::cry::cry::(:(

 

Ολα κομπλε....ευτυχως...πηγα κι ηρθα!! :)

Παντως ο ηχος δεν εφτιαξε ρε γμτ!!!! :(

 

ρε παιδια βαζω τον κωδικο για το κρυφο μενου αλλα δεν μπαινει!γιατι?

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

βαζεις τον σωστο κωδικο?? οταν τον βαλεις πατας να κανεις κληση και στο εμφανιζει.

αμα δεν τον αναγνωριζει..τοτε δεν εχεις το κ599 η μαλλον εχεις καμια εκδοση καινουργια.:cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και συγνωμη για τα post!

ο ενθουσιασμος βλεπεις!χαχαχαχα!απο εδω πηρα το κινητο εχθες !!Δεν το πηρα και στην καλυτερη δυνατη τιμη αλλα δεν πειραζει!να σου πω την αληθεια ηθελα να παρω τον κλωνο του νοκια ν97 και με μπερδεωε το πληκτρολογιο και πηρα αυτο καταλαθος αλλα ειναι πολυ ωραιο!παταω τον κωδικο και μου βγαζει "μη διαθεσιμο".

ο ηχος ειναι απαραδεκτος τελειως ρε ****το και αυτο ειναι μεγαλο προβλημα!

τι μπορω να κανω σε αυτη την περιπτωση!ουτε τον κωδικο που εμφανιζει την εκδοση μου δειχνει!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και συγνωμη για τα post!

ο ενθουσιασμος βλεπεις!χαχαχαχα!απο εδω πηρα το κινητο εχθες !!Δεν το πηρα και στην καλυτερη δυνατη τιμη αλλα δεν πειραζει!να σου πω την αληθεια ηθελα να παρω τον κλωνο του νοκια ν97 και με μπερδεωε το πληκτρολογιο και πηρα αυτο καταλαθος αλλα ειναι πολυ ωραιο!παταω τον κωδικο και μου βγαζει "μη διαθεσιμο".

ο ηχος ειναι απαραδεκτος τελειως ρε ****το και αυτο ειναι μεγαλο προβλημα!

τι μπορω να κανω σε αυτη την περιπτωση!ουτε τον κωδικο που εμφανιζει την εκδοση μου δειχνει!

αυτο το κινητο δεν εχει καμια σχεση με το κ599.

αρα τσαμπα μιλαμε :whistle:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αυτο το κινητο δεν εχει καμια σχεση με το κ599.

αρα τσαμπα μιλαμε :whistle:

 

σοβαρα μιλας????χαχαχχαχα!!και γω τοσο καιρο εφαρμοζω ολα αυτα που λετε και πιανουν!!αχαχχαχα!!πως τν πατησα ετσι!!!:)

να σου πω μπορει καποιος τουλαχιστον να με βοηθησει στο να βρω το κρυφο μενου αν αυτο υπαρχει???

Link to comment
Share on other sites

σοβαρα μιλας????χαχαχχαχα!!και γω τοσο καιρο εφαρμοζω ολα αυτα που λετε και πιανουν!!αχαχχαχα!!πως τν πατησα ετσι!!!:)

να σου πω μπορει καποιος τουλαχιστον να με βοηθησει στο να βρω το κρυφο μενου αν αυτο υπαρχει???

αμα δεν μπαινει ο κωδικος για το κρυφο μενου.τοτε δεν υπαρχει.

εγω προσωπικα πρωτη φορα το βλεπω αυτο το κινητο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Με γεια το V911 Serifisfx

Με τα ταυλανδέζικα μαζί με τα ελληνικά στο μενού πως τα πας;

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...