Jump to content

Κινητά με Dual SIM, TV και Wi-Fi


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σ'ευχαριστώ φίλε μου! τελικά πήρα το zte r236 από wind επειδή δε παίζουν και πολλά λεφτά. επίσης πήρα (όχι για μένα) αυτό http://www.pandawill.com/201-dual-band-phone-dual-sim-card-tv-bluetooth-fm-camera-24-inch-screen-black-p54798.html me 9$ έκπτωση στα 20$.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

τα android που δεν εχουν ελληνικα μπορουν να στειλουν μηνυματα αν βαλουμε ελληνικο πληκτρολογιο..;
Link to comment
Share on other sites

Ναι μπορείς κανονικά.

 

να σε ρωτησω αυτο γινεται με καποια εφαρμογη?

και αν γινετια και στα "συμβατικα" java phones..?

Link to comment
Share on other sites

Σε απλά τηλέφωνα με java, όχι δεν γίνεται (τουλάχιστον με κάποια απλή γνωστή μέθοδο).

Σε android μπαίνεις στο market και κατεβάζεις ένα πληκτρολόγιο που να διαθέτει και ελληνικά πχ αυτό:

http://www.appbrain.com/app/greek-input-method/net.bitquill.inputmethod.greek

 

υπάρχουν κι άλλα..

Link to comment
Share on other sites

Σε απλά τηλέφωνα με java, όχι δεν γίνεται (τουλάχιστον με κάποια απλή γνωστή μέθοδο).

Σε android μπαίνεις στο market και κατεβάζεις ένα πληκτρολόγιο που να διαθέτει και ελληνικά πχ αυτό:

http://www.appbrain.com/app/greek-input-method/net.bitquill.inputmethod.greek

 

υπάρχουν κι άλλα..

 

 

ευχαρσιτω πολυ και για τις 2 απαντησεις σου.

αρα τα απλα τα ξεχναμε που δεν εχουν ελληνικα.

απλα για να μην ξεφυγω εδω εκανα την ερωτηση στον σωστο τομεα.

αν θες δες το λιγο μιας και θα ξερεις.. προκειτια για τις τιμες κτλλ..

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλησπέρα παιδιά, θέλω να σας κάνω μια ερώτηση:

 

Έχω ένα JingCheng Κινέζικο κινητό DUAL SIM με τηλεόραση, και επειδή δεν το έχω χρησιμοποιήσει για πολύ καιρό οι μπαταρίες του άδειασαν και οι 2 και πρόσφατα που πήγα να το φορτίσω δεν παίρνει ρεύμα καμία από τις 2......

 

Ξέρει κανείς αν μπορώ να βρω κάπου τέτοια μπαταρία? Επειδή πήγα και στο Δήσιο και δεν έχουνε μου είπανε.... Μήπως από Internet κάπου που πουλάνε τέτοια τηλέφωνα???

 

Αν ξέρει κανείς ας μου δώσει τα φώτα του....

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ενδιαφερομαι για κινητο με δυο sim οι οποιες να ειναι ταυτοχρονα ενεργες κ με να εχει android k σιγουρα wifi.εχει καποιος να προτεινει καμια?ολες αυτες οι κινεζικες http://www.china-mobile-phone.com απο αυτο ειναι dual sim active η dual sim standby??
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα, εχω παρει ενα κινεζικο κινητό A9100 με ANDROID 4, το θεμα ειναι πως δεν μου εχει ελληνικα. Δεν θα έπρεπε αυτη η εκδοση να τα υποστηριζει? Στο μενου με τις γλωσσες εχει παρα πολλες εκτος απο την ελληνικη. Πως μπορω να την βαλω? Υπαρχει τρόπος?

 

Εχει ενα εικονιδιο android market αλλα δεν ειναι οπως το κανονικο στα αλα κινητα. Εχει μονο κινεζικα.. Αν μπω μεσω της google γραφοντας google play βγαινει κανονικα.

 

Ξερει καποιος κατι?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ηρθε ο καιρος να αλλαξω κινητο ( ειχα nokia x6, αλλα τα'φτυσε), και κοιταω για Κινα μερια...ειδα 2 που μου αρεσαν...

http://www.chinavasion.com/china/wholesale/Android_Phones/Normal_Screen_Android_Phones/Android_4.0_Smartphone_-_3.5_Inch_Dual_SIM_1GHz_CPU/

http://www.merimobiles.com/thl-a1-3-5-inch-android-os-4-0-1-0ghz-3g-smartphone-dual-camera-bluetooth_p/meri6794.htm

Αποψεις? Να τονισω οτι παιζω σε αυτες τις τιμες.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Μία αφελής :p απορία η τηλεόραση (analog TV) που λένε τα περισσότερα, δουλεύει πλέον μετά την πρόσφατη αλλαγή σήματος ή τα έπαιξε; Στην δεύτερη περίπτωση προφανώς η διαφημιζόμενη ως υπαρκτή λειτουργία πρακτικά δεν υπάρχει.

 

Κάποια λίγα που αναφέρουν ρητώς «ψηφιακό τηλεοπτικό δέκτη για τα κανάλια της DIGEA (MPEG-4)» δεν έχουν Android (π.χ. αυτό).

Link to comment
Share on other sites

Μία αφελής :p απορία η τηλεόραση (analog TV) που λένε τα περισσότερα, δουλεύει πλέον μετά την πρόσφατη αλλαγή σήματος ή τα έπαιξε; Στην δεύτερη περίπτωση προφανώς η διαφημιζόμενη ως υπαρκτή λειτουργία πρακτικά δεν υπάρχει.

 

Κάποια λίγα που αναφέρουν ρητώς «ψηφιακό τηλεοπτικό δέκτη για τα κανάλια της DIGEA (MPEG-4)» δεν έχουν Android (π.χ. αυτό).

 

το αναλογικο σημα δεν εχει κλεισει σε ολες τις περιοχες οποτε βλεπεις κανονικα αναλογικα , ιδιαιτερα στην αθηνα , μετα τον καλοκαιρι θα κλεισει και αυτο και θα ειναι μονο φηφιακο . Αυτα οσον αφορα την αθηνα σε αλλες περιοχες δεν ξερω , συνηθως παιζει ακομα το αναλογικο σημα.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας ειμαι καινουργιος και γραφω πρωτη φορα για αυτο αμα κανω κανενα λαθος συγχορεστεμε.Να σας πω το προβλημα μου πηρα ενα κινητο απο το e bay κλώνος του ιphone ολα καλα αλλα δεν μπορω να συνδεθω στο ιντερνετ μίλησα με τον αγγλο και μου πεταξε ενα βιντεο στο you tube αλλα δεν καλαβα τιποτα σας παρακαλω αν ξερετε να μου πειτε πως γινεται γιατι ειναι κριμα να εχω το κινητο και να μην μπορω να μπο στο ιντερνετ νομιζω λεγετε F8 αυτο το κινητο. Ευχαριστω προκαταβολικα να ειστε καλα Νικος:D Edited by nikosturbo
Link to comment
Share on other sites

Για δωσε ενα λινκ με το βιντεακι που σου πεταξε ο αγγλος, μηπως καταλαβει κανεις αλλος.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...