Jump to content

[Επίσημο] Nokia E72


Werra
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό έκανα... Συνδέθηκα και με wi fi αλλά τίποτα... Στο 5800 που έχω μου συγχρόνισε κανονικά το gmail... Δεν καταλαβαίνω πραγματικά...

 

Δεν ξερω τι να πω.

Προσπαθησε να κανεις το gmail ως default mailbox.

Kατι αλλο δεν .....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα, έχω την εξής απορία. Στο μενού Σύνδεση/Προορισμοί/Διαδικτιο έχω 3 σημεία πρόσβασης. Προτεραιότητα 1τη το wifi μου. Προτεραιότητα 2ρη το wifi ενός φίλου και 3τη το Cosmote internet. Γιατί πάντα συνδέομαι μέσω 3G είτε είμαι στο wifi το δικό μου είτε του φίλου μου? Δεν θα έπρεπε να συνδέομαι με την σειρά των προτεραιοτήτων που έχω ορίσει ? Ευχαριστώ προκαταβολικά.
Πίστευε και Μη, Ερέυνα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω την εξής απορία. Στο μενού Σύνδεση/Προορισμοί/Διαδικτιο έχω 3 σημεία πρόσβασης. Προτεραιότητα 1τη το wifi μου. Προτεραιότητα 2ρη το wifi ενός φίλου και 3τη το Cosmote internet. Γιατί πάντα συνδέομαι μέσω 3G είτε είμαι στο wifi το δικό μου είτε του φίλου μου? Δεν θα έπρεπε να συνδέομαι με την σειρά των προτεραιοτήτων που έχω ορίσει ? Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

Γιατί δεν έχεις ρυθμίσει το εκάστοτε πρόγραμμα να κάνει αναζήτηση για το σημείο πρόσβασης. Αν πας στις ρυθμίσεις π.χ του ιντερνετ browser του κινητού θα δείς ότι έχει για προεπιλεγμένο σημείο πρόσβασης το 3g σου. Νομιζω ότι οι προτεραίότητες ισχυουν οταν κάνεις εσύ αναζήτηση σημείου κάθε φορα.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά θέλω να κάνω hard reset το κινητό μου καθώς

και format την κάρτα μνήμης.

Η ερώτηση μου είναι αν θα χαθούν αυτά τα έξτρα προγράμματα

που είχε μεσα το κινητό όπως advanced call manager, quickoffice κ.λ.π.

Ξέρει κανείς να με βοηθήσει;

Πρέπει να αντιγράψω καποια αρχεία από

την κάρτα μνήμης;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά θέλω να κάνω hard reset το κινητό μου καθώς

και format την κάρτα μνήμης.

Η ερώτηση μου είναι αν θα χαθούν αυτά τα έξτρα προγράμματα

που είχε μεσα το κινητό όπως advanced call manager, quickoffice κ.λ.π.

Ξέρει κανείς να με βοηθήσει;

Πρέπει να αντιγράψω καποια αρχεία από

την κάρτα μνήμης;

 

Στο E71 στην σελιδα της νοκια τα εχει για κατεβασμα.

Στην σελιδα του E72 δεν τα εχει και πιστευω ο λογος ειναι οτι περνιουνται μαζι με το software update.

 

Δινει μονο αυτα.

 

http://europe.nokia.com/support/product-support/e72/software

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε μήπως να μου πείτε πως γίνεται

να επιλέγω το σημείο πρόσβασης όταν θέλω να βλέπω τα

email μου;

Διάβασα τα πάντα και ακόμη όταν ζητάω σύνδεση για

να κατεβάσω τα email δεν ρωτάει αλλά συνδέεται με WIND internet κατευθείαν.

Φυσικά θέλω να συνδεθεί με το wifi.

 

(Edit: Άκυρο μάλλον το βρήκα. Ελπίζω να είναι το ρυθμίσεις λογαριασμού ->πληρ/ρίες λογαριασμού -> σημείο προσβασης. Αν όχι πείτε το μου παρακαλώ. Ισχύει η δεύτερη ερώτηση.)

 

Επίσης το πρόγραμμα mail είναι το email 2.2.0.

Αυτό είναι το nokia messaging;

Ευχαριστώ.

Edited by geram
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Κάτοχος εδώ και μια εβδομάδα της συσκευής μετά από ένα πέρασμα από Touchscreen κινητά (δεν με βόλεψαν και χαμηλής διάρκεια μπαταρίες).

 

Για εμένα προσωπικά άκρως επαγγελματικό κινητό κάνοντας ακριβώς και γρήγορα αυτό που θέλω κυρίως με την διαχείρηση των mails. Το μόνο αρνητικό που βρήκα και αφορά τον τρόπο σύνδεσης με WiFi είναι ότι στο Gmail kai hotmail ένω μπορέι να ορίσεις συγκεκριμένο σημείο πρόσβασης (menu>email>settings>επιλογή gmail>account settings>account information>access point), δεν υπάρχει επιλογή για οποιοδήποτε ασύρματο δίκτυο ανιχθευθεί από την συσκευή (εκτός των επιλογών του εκάστοτε παρόχου) να συνδεθεί και να κατεβάσει τα mail, παρά μόνο για ασύρματα δίκτυα τα οποία έχουν προκαθοριστεί από πρίν και εννοείτε ότι είναι διαθέσιμα και έχουν οριστεί ως access points στο account του λογαριασμού (με την διαφορά ότι μπορέι να οριστεί ένα κάθε φορά).

 

Δεν ισχύει το ίδιο με λογαρισμούs pop3 όπου επιλέγεις εσύ τον τρόπο ΄συνδεσης (WiFi ή μέσω του παρόχου), και στην περίπτωση της ασύρματης σύνδεσης συνδέεται με οποιοδήποτε ασύρματο δίκτυο είναι διαθέσιμο και εννοείτε ελέυθερα προσβάσιμο

Link to comment
Share on other sites

παιδια πηρα ενα ε72 απο ντουμπαι πως μπορω να βαλω ελληνικο μενου? και αν δεν γινεται μπορω τουλαχιστον να βαλω ελληνικο πληκτρολογιο?
Link to comment
Share on other sites

Για πληκτρολόγιο μπορείς να απευθυνθείς σε κάποιο εξειδικευμένο κατάστημα ή να κάνεις αγορά από το διαδίκτυο και να κάνεις την αλλαγή μόνος σου.

Για να βάλεις Ελληνικά μπορείς είτε να απευθυνθείς σε κάποιο nokia care,είτε να ακολουθήσεις την διαδικασία που αναφέρεται στο FAQ

Εισαγωγή της Ελληνικής γλώσσας & debrand συσκευής

(αλλαγή product code)

Τα "Ελληνικά" product code αναφέρονται στην πρώτη σελίδα του επίσημου θέματος της συσκευής.Το μόνο που θα πρέπει να προσέξεις είναι,μπορείς να το δεις πατώντας *#0000#,η συσκευή σου να έχει αυτόν τον κωδικό: (RM-530)

Edited by impreza_sti

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να κανω sync τις επαφες μου με facebook, twitter? δεν βρισκω ακρη...η δεν γινεται?
Rock n' Roll will never die...
Link to comment
Share on other sites

Καταφέρατε και βάλατε την τελευταία αναβάθμιση? Άλλαξα το product code σε 0587344 και παρ όλα αυτά μου λέει ότι η 031 είναι η τελευταία έκδοση...
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου υπενθυμίσει αν υπάρχει κάποιος συνδυασμός πλήκτρων για εναλλαγή γλώσσας Ελληνικά – Αγγλικά κατά την σύνθεση μηνύματος η πρέπει να το κάνω μέσα από το menu μόνο? Ευχαριστώ.
Πίστευε και Μη, Ερέυνα
Link to comment
Share on other sites

καλημερα

εχω το εξης προβλημα, οταν παω να κανω ρυθμηση λογαριασμου email (gmail or hotmail) βαζω username και pass αλλα δεν προχωραει παρακατω, μενει στην οθονη με ολες τις επιλογες, δεν ξερω τι γινεται?

Εχω wifi μονο δεν εχω δεδομενα.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Μία βοήθεια παιδιά. Άλλαξε το μέγεθος των γραμμάτων στην αρχική οθόνη , φαίνονται πολυ μικρά και δεν μπορώ να τα αλλάξω απο το μενού. Καποια ιδέα τι φταίει?

Ένα hard reset θα έλυνε το πρόβλημα?

Ευχαριστώ :)

Νίκος
Link to comment
Share on other sites

Μία βοήθεια παιδιά. Άλλαξε το μέγεθος των γραμμάτων στην αρχική οθόνη , φαίνονται πολυ μικρά και δεν μπορώ να τα αλλάξω απο το μενού. Καποια ιδέα τι φταίει?

Ένα hard reset θα έλυνε το πρόβλημα?

Ευχαριστώ :)

 

1)πίνακας ελέγχου, προσ.ρυθμίσεις, προβολή,μέγεθος γραμματοσειράς, κανονικό.

 

αν δεν σου φτιάξει, πήγαινε πινακας ελέγχου, γραφείο, font magnifier. ,βάλτο στο 100%.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

εχω το εξης προβλημα, οταν παω να κανω ρυθμηση λογαριασμου email (gmail or hotmail) βαζω username και pass αλλα δεν προχωραει παρακατω, μενει στην οθονη με ολες τις επιλογες, δεν ξερω τι γινεται?

Εχω wifi μονο δεν εχω δεδομενα.

 

 

το ίδιο πρόβλημα αντιμετωπίζω και εγω..ισως μια χειροκίνητη εισαγωγή των ρυθμίσεων να λύσει το πρόβλημα!

Link to comment
Share on other sites

το ίδιο πρόβλημα αντιμετωπίζω και εγω..ισως μια χειροκίνητη εισαγωγή των ρυθμίσεων να λύσει το πρόβλημα!

 

χειροκινητη? Πως γινεται?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα,το ιδιο προβλημα μου φαινεται εχω και εγω!σημερα αγορασα το κινητο και οταν παω να κανω δημιουργια λογαριασμου gmail,αφου τον διαλεγω απο τις επιλογες μετα μου ζηταει ονομα λογαριασμου,τον βαζω,κωδικο λογαριασμου,τον βαζω βγαζει μια οθονη που λεει detecting mail settings και με ξαναπεταει εκει που μου δινει επιλογη για τι λογαριασμο mail θελω να δημιουργησω(gmail,hotmail..)οποιος μπορει να βοηθησει!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα,το ιδιο προβλημα μου φαινεται εχω και εγω!σημερα αγορασα το κινητο και οταν παω να κανω δημιουργια λογαριασμου gmail,αφου τον διαλεγω απο τις επιλογες μετα μου ζηταει ονομα λογαριασμου,τον βαζω,κωδικο λογαριασμου,τον βαζω βγαζει μια οθονη που λεει detecting mail settings και με ξαναπεταει εκει που μου δινει επιλογη για τι λογαριασμο mail θελω να δημιουργησω(gmail,hotmail..)οποιος μπορει να βοηθησει!!!!!!!!!!

 

Μία απο τα ίδια και για μένα :(:(:(

Link to comment
Share on other sites

αντιμετωπίζω ένα πολύ περίεργο πρόβλημα με το Ε72. Δεν μπορώ να συνδεθώ στο διαδίκτυο μέσω του opera ή του browser του κινητού, αλλά μπορώ μέσω της εφαρμογής gmail να δω τα ηλεκτρονικά μηνύματα μου κανονικά. Επίσης αν πρώτα συνδεθώ με το wifi μεσω του οδηγού wifi και επιλέξω να περιηγηθώ στο διδίκτυο, τότε μπορώ κανονικά. Μέσω του δικτύου κινητής πάντως αυτό είναι αδύνατον (αν και όπως είπα το gmail δουλεύει κανονικά). έχω βάλει πρόσφατα το τελευταίο firmware αλλά το πρόβλημα παραμένει, και αν και επανέφερα τις εργοστασιακές ρυθμίσεις δεν άλλαξε τίποτα....
Link to comment
Share on other sites

Μία απο τα ίδια και για μένα :(:(:(

λοιπον για οσα παιδια ειχαν προβλημα με την εφαρμογη mail εμενα λυθηκε κανοντας το software update στην τελευταια εκδοση!

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο φλασαρισμα τουβλο το εργαλειο:cry::cry::cry::cry:

Υπαρχει τιποτα πριν το παω στη ΝΟΚΙΑ:(:(

Ευχαριστω!!!αυτον που θα με σωσει:):)

:)
Link to comment
Share on other sites

λοιπον για οσα παιδια ειχαν προβλημα με την εφαρμογη mail εμενα λυθηκε κανοντας το software update στην τελευταια εκδοση!

 

ποια εχεις σαν τελευταια εκδοση?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...