Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia II (I8000)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ας μου απαντησει καποιος :(((((((....ειδικα αυτο με τη RAM...τι σημαινει?και πως το ''αλλαζουμε''? :(((
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
ας μου απαντησει καποιος :(((((((....ειδικα αυτο με τη RAM...τι σημαινει?και πως το ''αλλαζουμε''? :(((

 

Δεν έχω καταλάβει ποιο είναι το πρόβλημα και τι θέλεις να κάνεις εδώ.

 

@Queen:

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα greeklish και να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες. Δες εδώ την ανακοίνωση κατάργησης των.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

σε ολα τα κινητα τηλεφωνα athanaso77 πανω δεξια εκτος απο το σημα του τηλεφωνου εχει κ την ενδειξη της μπαταριας..... το OMNIA μου δεν το εχει.... θελω αν γινετε να το εμφανισω για να μπορω να δω ποτε χρειαζετε να το φορτησω :-(... βρηκα που μπορω να δω την τροφοδοσια αλλα γινετε να το φερω σε πρωτο πλανο????
Link to comment
Share on other sites

σε ολα τα κινητα τηλεφωνα athanaso77 πανω δεξια εκτος απο το σημα του τηλεφωνου εχει κ την ενδειξη της μπαταριας..... το OMNIA μου δεν το εχει.... θελω αν γινετε να το εμφανισω για να μπορω να δω ποτε χρειαζετε να το φορτησω :-(... βρηκα που μπορω να δω την τροφοδοσια αλλα γινετε να το φερω σε πρωτο πλανο????

 

τι σου εχει στη θεση της μπαταριας?την ωρα μηπως? εχεις εγκαταστησει το Spb?

Link to comment
Share on other sites

την ωρα εχει

 

τι ειναι το Spb???

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by athanaso77
Δεν γράφουμε συνεχόμενα μηνύματα. Κάνε χρήση της "Τροποποίησης" ή της "Πολλαπλής Παράθεσης"
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

@Queen:

Στην εργοστασιακή της κατάσταση η συσκευή έχει τη δυνατότητα αυτού που ζητάς. Ενημέρωσε μας αν θες με περισσότερες λεπτομέρειες εάν έχεις πειράξει τη συσκευή σου για να δούμε τι πρέπει να κάνεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

αχ να'σαι καλα athanaso77..... θα προσπαθησω να το ψαξω!

 

ευχομαι να το πετυχω κ να μην ενοχλησω ξανα! :-)

 

λοιπον εγω ειχα την ενδειξη της μπαταριας αλλα ηθελα να φαινεται η ωρα πανω δεξια!ετσι καπου εκει που <<επαιζα>> με την ωρα μου ζητηθηκε αν θελω να εμφανιζεται στην οθονη ..απαντησα ναι και απο τοτε βγηκε η ενδειξη της μπαταριας και φαινεται η ωρα..για ψαξτο!:)

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα κάποιο πρόγραμμα "TSS Teeter", το οποίο όμως εγκαθιστώ αλλά δεν παρατηρώ κάτι... Τι πρόγραμμα είναι αυτό;

 

Γνωρίζει κανείς ποιο πρόγραμμα είναι; Γιατί με αναζήτηση στο google δε βρήκα κάτι...

Link to comment
Share on other sites

σε ολα τα κινητα τηλεφωνα athanaso77 πανω δεξια εκτος απο το σημα του τηλεφωνου εχει κ την ενδειξη της μπαταριας..... το OMNIA μου δεν το εχει.... θελω αν γινετε να το εμφανισω για να μπορω να δω ποτε χρειαζετε να το φορτησω :-(... βρηκα που μπορω να δω την τροφοδοσια αλλα γινετε να το φερω σε πρωτο πλανο????

 

Έναρξη - ρολόι - στα 4 επάνω εικονίδια έπιλέγουμε το 3ο "παγκόσμιο ρολόι" - πατάμε μενού κάτω δεξιά - επιλογές- αν θέλουμε να φαίνεται ή ώρα σε όλες τις οθόνες επιλέγουμε το "εμφάνιση του ρολογιού κλπ".

Σ αυτή την περίπτωση δεν φαίνεται η μπαταρία.

Διαλέγεις και παίρνεις. μπαταρία ή ρολόι.

Επίσης μπορείς να κατεβάσεις το batti2.4.cab αν θέλεις να έχεις έναν εναλλακτικό δείκτη για τη μπαταρία σου και να κρατήσεις την ώρα σε όλες τις οθόνες.

http://www.1800pocketpc.com/2008/09/08/batti-24-battery-indicator-for-pocketpc.html

Samsung Galaxy S8+

Galaxy Watch 46mm

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γνωρίζει κανείς ποιο πρόγραμμα είναι; Γιατί με αναζήτηση στο google δε βρήκα κάτι...

Γιατί το κατέβασες αφού δεν ξέρεις τι κάνει;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, επειδη δεν εχω καταλαβει τι παιζει με τους φορτιστες αυτοκινητου...

Θελω να αγορασω εναν χωρις να μπλεξω με πατεντουλες. Υπαρχει καποιος της Samsung που να το φορτιζει κανονικα? Γιατι στα αξεσουαρ της δεν εχω δει καποιον. Αν οχι, Υπαρχει αλλης εταιρειας που ξερουμε οτι δουλευει σιγουρα? Κ αν ναι ποιος?

Thanx ;)

Link to comment
Share on other sites

παιδια βαλτε opera mini 5,φοβερος,πολυ πιο γρηγορος απο τον opera 10,χωρις πια τα λευκα σημεια οταν σκρολαρεις την σελιδα,με πολλες επιλογες.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδια βαλτε opera mini 5,φοβερος,πολυ πιο γρηγορος απο τον opera 10,χωρις πια τα λευκα σημεια οταν σκρολαρεις την σελιδα,με πολλες επιλογες.

 

Να τονίσουμε βέβαια ότι και αυτός είναι σε beta έκδοση ακόμα.

 

Περισσότερες πληροφορίες για αυτό... http://www.opera.com/mini/next/

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ειμαι ενθουσιασμενος με τον mini5,σκεψου να βγει και η τελικη βερσιον.

εαν ειχε και αυτοματη εναλλαγη οθονης θαταν τελειος.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, επειδη δεν εχω καταλαβει τι παιζει με τους φορτιστες αυτοκινητου...

Θελω να αγορασω εναν χωρις να μπλεξω με πατεντουλες. Υπαρχει καποιος της Samsung που να το φορτιζει κανονικα? Γιατι στα αξεσουαρ της δεν εχω δει καποιον. Αν οχι, Υπαρχει αλλης εταιρειας που ξερουμε οτι δουλευει σιγουρα? Κ αν ναι ποιος?

Thanx ;)

 

Φιλε εγω πηρα τον γνησιο φορτιστη της Samsung και φορτιζει κανονικα το κινητο σε αντιθεση με εναν φορτιστη που ειχε υποδοχη για καλωδιο usb που ειχα δοκιμασει

Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

Φιλε εγω πηρα τον γνησιο φορτιστη της Samsung και φορτιζει κανονικα το κινητο σε αντιθεση με εναν φορτιστη που ειχε υποδοχη για καλωδιο usb που ειχα δοκιμασει

 

Σου ειναι ευκολο να μου γραψεις το ακριβες μοντελο κ απο ποιο καταστημα το πηρες διοτι σε γερμανο που ρωτησα δεν ξερουν οι υπαλληλοι. Τουλαχιτον να τους ζητησω παραγγελια. Να σαι καλα φιλε μου.

Link to comment
Share on other sites

ειμαι ενθουσιασμενος με τον mini5,σκεψου να βγει και η τελικη βερσιον.

εαν ειχε και αυτοματη εναλλαγη οθονης θαταν τελειος.

 

νομίζω ο mini σε σχέση με τον 10 δεν υποστηρίζει κάποια κινούμενα βίντεο και javascript. Για παράδειγμα, μπορείτε να μπείτε στο rapidshare με το mini και να διαλέξετε μεταξύ free & premium user?

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει κατεβασει κανεις το Γoogle maps?? ειδα στο iphone οτι μεσω της πυξηδας και το Google maps σου βρισκει αμεσα το σημειο που βρισκεσαι !!!! πολυ σημαντικο!!! ξερεις κανεις τιποτα???
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδια εχει κατεβασει κανεις το Γoogle maps?? ειδα στο iphone οτι μεσω της πυξηδας και το Google maps σου βρισκει αμεσα το σημειο που βρισκεσαι !!!! πολυ σημαντικο!!! ξερεις κανεις τιποτα???

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=259799

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχω εδώ και 2 βδομάδες το κινητό και έχω εντυπωσιαστεί. Ούτε πρόβλημα μου έχει βγάλει ούτε τίποτα. Το έχω φορτώσει με προγράμματα, mp3 κτλ και όλα καλά. Το μόνο "πρόβλημα" είναι ότι λερώνει πολύ εύκολα λόγω ότι είναι άσπρο. Δεν έχω αλλάξει ακόμα rom και σκέφτομαι να το κάνω. Σκέφτομαι να πάω για Α5 αλλά δεν είμαι σίγουρος, μιας και είναι όλα καλά. Καμιά συμβουλή; Δηλαδή να το αφήσω όπως είναι και αν αρχίσει να lag-άρει να αλλάξω; ή να αλλάξω τώρα για να είναι πιο γρήγορο. Αλλά προβληματίζομαι γιατί δεν ξαναέχω flash-άρει κινητό.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους...!

Μόλις απέκτησα το εν λόγω κινητό, και φυσικά, έχω απορίες...! :-)

Διάβασα (όσο μπορούσα) το νήμα, αλλά δεν είδα κάτι σχετικό...!

Είναι απλά πράγματά, συνήθως θεωρούνται δεδομένα, αλλά το manual δεν τα αναφέρει καθόλου κι εγώ δεν έχω δουλέψει ξανά με τέτοια κινητά...!

 

Μερικές απορίες...!

Μπορούμε να στοιχίσουμε τα ονόματα των επαφών μας με το μικρό όνομα και όχι με το επώνυμο ; (προς το παρόν, αναγκάστηκα να γράψω τα ονόματα στο επώνυμο...)

 

Πως μπορούμε να δώσουμε διαφορετικό ήχο κλήσης σε κάθε επαφή ;

 

Πως μπορούμε να ρυθμίσουμε το ήχο για τα sms-e-mail κλπ ;

 

Υπάρχει κάποιο manual που τα εξηγεί αυτά όλα ;

Συγχωρέστε την ασχετοσύνη μου... :-)

 

Ευχαριστώ...!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν... για το sms το βρήκα...! Έπρεπε να γράψω το αρχείο που θέλω στο φάκελο windows για να το δει...

Επίσης βρήκα πως να δώσω διαφορετικό ήχο κλήσης σε κάθε επαφή...

Για την στοίχιση όμως δεν βρήκα κάτι..... Γίνεται ; (εκτός από το κολπάκι...)

Edited by pmakridis
Link to comment
Share on other sites

 

κατεβασα το Google maps αλλα μου εμφανιζει κατι τετραγωνακια! πυξιδα που μπορουμε να βρουμε?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...