Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia II (I8000)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Ναι την WVGA. Βάλε και το Resco Explorer για μακράν πιο εύκολη περιήγηση στα περιεχόμενα της συσκευής σε σχέση με τον κλασσικό file explorer.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καταρχάς χρόνια πολλά παιδιά.Τα παιχνίδια της gameloft ενώ τα αποθηκεύω στο χώρο αποθήκευσής μου βλέπω μετά οτι έχουν αποθηκευτεί στoν κύριο χώρο αποθήκευσής ξερεί κανείς αν υπάρχει καμμιά λύση?
Link to comment
Share on other sites

καμια καλη θηκη για το κινητο να μπαινει και να βγαινει ανετα και να προστατευει και την οθονη να προτεινει κανενας.

επισης προτεινετε καποιες εφαρμογες που ειναι μαστ για το κινητο .

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να ρωτήσω κάτι σχετικά με το FingerKeyboard και το SPB mobile shell

 

FingerKeyboard: Όταν εγκαθιστάται υπάρχει δυνατότητα να αλλάξουμε πληκτρολόγιο και να χρησιμοποιήσουμε της samsung (ανα πάσα στιγμή)?

Εγκαθιστάται μόνο στην κύρια μνήμη?

 

SPB: Μια απ τα ίδια! Μπορούμε ανα πάσα στιγμή να ενεργοποιήσουμε το touch wiz ή και το default των windows?

Εγκαθιστάται μόνο στην κύρια μνήμη?

 

Α! και κάτι ακόμα..Με τον resco explorer μπορούμε να καθαρίσουμε τη registry?

Κάπου διάβασα οτι μπορούμε να κλειδώσουμε κάποιους (επιλεγμένους) φακέλους μέσω αυτού (resco explorer)..Αληθεύει?

 

Ευχαριστώ, και sorry άν επεναλαμβάνω πράγματα που έχουμε ξανα πεί...

Eύχομαι καλή χρονιά σε όλους και ευτυχισμένο το 2010 !!! :)

http://i1221.photobucket.com/albums/dd471/m_RS/myStuff/FordTEAMRS-2.png?t=1304075987
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
FingerKeyboard: Όταν εγκαθιστάται υπάρχει δυνατότητα να αλλάξουμε πληκτρολόγιο και να χρησιμοποιήσουμε της samsung (ανα πάσα στιγμή)?

Εγκαθιστάται μόνο στην κύρια μνήμη?

 

Ναι και στα δύο.

 

SPB: Μια απ τα ίδια! Μπορούμε ανα πάσα στιγμή να ενεργοποιήσουμε το touch wiz ή και το default των windows?

Εγκαθιστάται μόνο στην κύρια μνήμη?

 

Ναι και στα δύο.

 

Α! και κάτι ακόμα..Με τον resco explorer μπορούμε να καθαρίσουμε τη registry?

 

Όχι. Χρειάζεσαι άλλο εργαλείο όπως πχ. το SKTools.

 

Κάπου διάβασα οτι μπορούμε να κλειδώσουμε κάποιους (επιλεγμένους) φακέλους μέσω αυτού (resco explorer)..Αληθεύει?

 

Αληθεύει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εχω αρκετες ερωτησεις αλλα θα τις κρατησω για τον καινουργιο χρονο...:happy:

Μακαρι να αλληλοβοηθηθουμε.....

Link to comment
Share on other sites

athanaso77, ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! :)

Να ρωτήσω και τους κατόχους του Omnia II...Σας παρουσιάστηκε ποτέ πρόβλημα κύριας μνήμης έχοντας εγκαταστήσει αυτά τα προγράμματα ??

 

Χρησιμοποιόντας το SPB, η διαθέσιμη μνήμη Ram είναι περισσότερη σε σχέση με την ελεύθερη όταν χρησιμοποιείται το touch wiz ?

http://i1221.photobucket.com/albums/dd471/m_RS/myStuff/FordTEAMRS-2.png?t=1304075987
Link to comment
Share on other sites

Κατι πηρε το ματι μου οτι θα κυκλοφορησουν Windows Mobile 6.5.3.

Ελπιζω να ειναι κ για το Ομνια μας....

Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

Αν σου χρειάζονται περισσότερες των 10 επιλογές, τότε ίσως το spb να είναι μονόδρομος! Αν δεν το έχεις δοκιμάσει σου προτείνω να το κάνεις... θα εντυπωσιαστείς από την αίσθηση στο άγγιγμα και την παραμετροποίηση που δέχεται σε σχέση με το κλασσικό UI της Samsung!!! :)

Σ'ευχαριστώ πολυ!!!

Εβαλα την έκδοση SPB Mobile Shell v3.5.3 και έπαθα σοκ!

Καμμιά σχέση. Πλήρως παραμετροποιήσιμο, άλλη αίσθηση ανταπόκρισης της οθόνης (και έχω παίξει πολύ λίγο....)

Το συνιστώ ανεπιφύλακτα.

Sony Ericsson G900 >Nokia 5800 >Omnia II>HTC Diamond 2> Nexous S> Galaxy Nexus> Samsung Galaxy tab P7500> Sony Xperia P> Sony Xperia Z> Tablet Sony Xperia Z, Samsung Galaxy Note 10.1[LTE], LG G3, Sony Xperia XA Ultra, Samsung Edge S7, Samsung S8plus, Samsung Gear s3, Samsung S3 tab, Samsung watch, mi Note 10 pro
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Κατι πηρε το ματι μου οτι θα κυκλοφορησουν Windows Mobile 6.5.3.

 

Τα πρώτα beta builds τα έχουμε δοκιμάσει ήδη σε άλλες συσκευές. Ας περιμένουμε για την τελική έκδοση, έχουν ενδιαφέρον πάντως.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και χρονια πολλα κ απο εμενα!!!

Για να περασω το SPB mobile shell 3.5.3 πρεπει να ξηλωσω το προηγουμενο η το περναει απο πανω???

Το εχει χρησιμοποιησει κανενας? Στο modaco αναφερθηκε οτι λαγκαρει πολυ στα 3D

Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

εγω αφαιρεσα πρωτα το παλιο και μετα το περασα.

 

Σ'ευχαριστω για την απαντηση.

Μολις το περασα και εγω. Το 3D σερνεται :(

Ελπιζω να βγει κανενα fix

Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

Κατι πηρε το ματι μου οτι θα κυκλοφορησουν Windows Mobile 6.5.3.

Ελπιζω να ειναι κ για το Ομνια μας....

 

Καλημερα και ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ.

Εχω περασει μια custom rom (PDAVIET) 6.5.3 και ειναι εξαιρετικη!

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ πολυ!!!

Εβαλα την έκδοση SPB Mobile Shell v3.5.3 και έπαθα σοκ!

Καμμιά σχέση. Πλήρως παραμετροποιήσιμο, άλλη αίσθηση ανταπόκρισης της οθόνης (και έχω παίξει πολύ λίγο....)

Το συνιστώ ανεπιφύλακτα.

 

δεν μας δίνεις και σε μας το link :) και καμια οδηγία εγκατάστασης γιατί από windows mobile είμαι σκράπας :) ευχάριστο αν το έχει και κάνας άλλος πάλι ευχάριστο :)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και χρονια πολλα θελω να ρωτησω κατι για το gps.εχω κρατησει την καρτα micro sd με τον χαρτη ndrive που δινουν δωρο μαζι με το ι8910 ομνια hd.μπορω να τον κανω ναδουλεψει στο ι8000 ομνια2.ειναι 100% συμβατο
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εάν περιέχει το πρόγραμμα που τρέχει μόνο σε symbian, δεν παίζει εδώ στα windows mobile. Εάν είναι πλήρες και έχει όλα τα αρχεία μπορεί να είσαι τυχερός και να παίζει και στο Omnia II. Γιατί δεν το δοκιμάζεις;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Με ποιό τρόπο μπορώ να δω πόσα sms έχω στείλει και πόσα kb έχω κατεβάσει?

 

Χρειάζεσαι third-party applications για αυτή τη δουλειά. Το Efficasoft SMS Counter και το Spb Wireless Monitor αντίστοιχα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει κανεις ο οποιος να ειχε το omnia με 6.1 και μετα να εβαλε τα 6,5 ; ;

 

την εχω ψωνισει με την μνημη..δεν υποφερεται ωρες ωρες ..με το diamond που ειχα πολυ λιγες φορες εμενα απο μνημη ..

 

φταινε τα 6,5 η το κινητο ;

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

Καλή Χρονιά σε όλους!!!

 

Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής. Στο Fingerkeyboard, το οποίο εγκατέστησα χθες, υπάρχει ένα πλήκτρο (μεσαία σειρά άκρη δεξιά) με 4 χαρακτήρες με τόνους πάνω. (έύ/άό). Όταν το πατάω όμως δεν κάνει τίποτα. Γνωρίζει κανείς την χρησιμότητά του? Επίσης στο πληκτρολόγιο που έχει τους χαρακτήρες με τους τόνους πάνω από τους απλούς, όταν πατάω σε συγκεκριμένους π.χ. έ, τοποθετεί αυτόματα κόμμα μετά την εισαγωγή του χαρακτήρα. Αυτό το κάνει σε ορισμένους χαρακτήρες με τον τόνο, ενώ σε άλλους όχι.

Γνωρίζει κανείς τι παίζει?

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει κανεις ο οποιος να ειχε το omnia με 6.1 και μετα να εβαλε τα 6,5 ; ;

 

την εχω ψωνισει με την μνημη..δεν υποφερεται ωρες ωρες ..με το diamond που ειχα πολυ λιγες φορες εμενα απο μνημη ..

 

φταινε τα 6,5 η το κινητο ;

 

Ειχα 6.1 και τωρα εχω 6.5.3, εχω δοκιμασει και 6.5

Βασικα φταιει η συσκευη σε συνδιασμο με το συστημα διαχειρισης μνημης της Samsung απο οτι εχω καταλαβει.

Τωρα με την 6.5.3 ειναι καλυτερα τα πραγματα, ακομα καλυτερα ειναι με μια 6.5 lite rom (μαγειρεμενη) που την βρισκεις στο modaco.

Με λιγα λογια χωρις home screen με witgets, τα οποια δεν προτιμω, και με την αφαιρεση καποιων πραγματων της Samsung και με τα tweaks που κανουν οι μαγειρες των ρομς, βελτιωνονται τα πραγματα.

Παντως, σε καθε περιπτωση, αν εχεις σοβαρες απαιτησεις μνημης, για το ΟΜΝΙΑ ΙΙ το soft reset τουλαχιστον καθημερινα κρινεται απαραιτητο...

 

@john_kal: Εμενα δεν μου βαζει κομμα μετα την εισαγωγη τονισμενου γραμματος. Επισης οπως αναφερεις, στη γραμματοσειρα EL το κουμπι άό δεν κανει τιποτα...

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...