Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia II (I8000)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στις ρυθμίσεις της συσκευής δεν έχει κάτι αντίστοιχο για απεγκατάσταση προγραμμάτων; (Δεν έχω την συγκεκριμένη συσκευή, ας το επιβεβαιώσει κάποιος άλλος κάτοχος)

 

γεια σας και απο μενα. μετα απο μια βδομαδας διαβιωσης με το ομνια εχς μια απορια. απεγκτασταση προγραμματων πως κανουμε? βασικα θελω να απεγκαταστισω απο την κυρια μνημη του τηλ/νου και το εκανα στο ρυθμισεις μνημης-κυριος χωρος αποθηκευσης και πατησα διαγραφη στο προγραμμα που ηθελα. γινετε διαγραφη αλλα στη εναρξη το εμφανιζει ακομα ασ πουμε με ποιο αμυδρο εικονιδιο.

επειδη μου εχει συμβει κατι τετοιο και δεν το καθαρισε τελειως και με την "διαγραφη",βαλε το sktools και ξανακαντο unistall απο εκει [εαν υπαρχει ακομα το προγραμμα ,θα το δεις μεσα απο το sktools].

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

θα το δοκιμασω σε ευχαριστω. αλλα δεν υπαρχει αφαιρεση προγραμματων οοως στον υπολογιστη η' σε htc που εχω δει? ενα αλλα περιεργο ειναι οτι εβαλα το νο ντατα και μου το εμφανιζει στη κυρια μνημη ενω επελεκσα να εγκατασταθει στην 8 αρα μνημη
Link to comment
Share on other sites

Όλα τα προγράμματα εγκαθιστούν και κάτι στην κύρια μνήμη, και φαίνονται κατά συνέπεια εκεί πως είναι εγκατεστημένα, αλλά ο "κορμός" του προγράμματος βρίσκεται εκεί που το εγκατέστησες. Υπάρχει εκτός της εφαρμογής της Samsung και αφαίρεση προγραμμάτων των Windows Mobile αλλά πρέπει να μπεις στο μενού των WM με SKmenu, ή άλλες εφαρμογές που αλλάζουν το "start".

Σ' εμένα πάντως, ότι αφαιρώ μέσω της εφαρμογής της Samsung απο την κύρια μνήμη, αφαιρείται κανονικά. Όταν απεγκατέστησες, πήγες στις ρυθμίσεις μνήμης -> κύρια μνήμη;

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

λυστε μου μια απορια.

υπαρχει διαφορα μεταξυ του new pc studio που ερχεται μαζι με το κινητο στοcd,και του pc studio;

ρωταω γιατι ειδα σημερα νεα εκδοση του samsung pc studio και σε περιπτωση που ειναι καλύτερο ,να το βαλω.

Link to comment
Share on other sites

Για απεγκατάσταση προγραμμάτων που εμείς έχουμε εγκαταστήσει....

μενού - ρυθμίσεις - ρυθμίσεις μνήμης - κύριος χώρος αποθήκευσης - διαγραφή αυτό που θέλουμε..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Πρώτη μου επαφή με τα windows mobile μέσα από το omnia 2 και είμαι στα χαμένα...Μετά από αρκετό σκάλισμα πιστεύω οτι έχω κάνει άνω κάτω το κινητό και θέλω να μου πει κάποιος αν υπάρχει τρόπος να επαναφέρω τα πάντα στις αρχικές ρυθμίσεις και να το ξεκινήσω πάλι απο το μηδέν.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Πρώτη μου επαφή με τα windows mobile μέσα από το omnia 2 και είμαι στα χαμένα...Μετά από αρκετό σκάλισμα πιστεύω οτι έχω κάνει άνω κάτω το κινητό και θέλω να μου πει κάποιος αν υπάρχει τρόπος να επαναφέρω τα πάντα στις αρχικές ρυθμίσεις και να το ξεκινήσω πάλι απο το μηδέν.

θα πας ρυθμισεις>ρυθμισεις μνημησ>καθαρισμος μνημης>θα πατησεις την επιλογη "καθαρισμος μνημης,θα σου πει να βαλεις τον αριθμο 1245 νομιζω ,θα τον βαλεις και θα πατησεις ΟΚ.

θα περιμενεις να κανει τα σχετικα ρεσταρτ μονο του και το τηλ.σου θα ειναι οπως το πηρες.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ xolloth για την άμεση απάντηση.Δε θα διαγραφεί κάποια εφαρμογή ή κάτι άλλο από τα προεγκατεστημένα της συσκευής,έτσι δεν είναι?Οι επαφές που είναι αποθηκευμένες στη συσκευή χάνονται?
Link to comment
Share on other sites

Απο τα προεγκατεστημένα τίποτα δεν χάνεται, οι επαφές και ότι έχεις περάσει εσύ, χάνεται.
HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ευχαριστώ xolloth για την άμεση απάντηση.Δε θα διαγραφεί κάποια εφαρμογή ή κάτι άλλο από τα προεγκατεστημένα της συσκευής,έτσι δεν είναι?Οι επαφές που είναι αποθηκευμένες στη συσκευή χάνονται?

 

Με άλλα λόγια η συσκευή επανέρχεται στην κατάσταση όπως την πρωτοάνοιξες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

μαγκες χαιρετω.μολις πηρα το ομνια και το φορτιζω πως καταλαβαινεις οτι φορτισε αν ειναι κλειστο.μπηκε σημερα 3 φορες με wind ιντερνετ πρωτο προγραμμα νοντατα.καποιο προγραμμα για call record exoumai?
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια ..ειμαι καινουριο μελος εδω και δε ξερω εαν αυτο που θελω να γραψω ειμαι στο σωστο site.Προσφατα αγορασα το Samsung Omnia GT-I800.Tο προβλημα μου ειναι οτι δε μπορω ν αστειλω καποιο αρχειο οπως τραγουδι ή φωτο ή βιντεο σε αλλο κινητο μεσω bluetooth..οπως κανουμε με τα αλλα κινητα.το ελω αυτο γιατι το συγκεκριμενο κιντο ειναι καπως ιδαιτερο.Παρακαλω οποιος γνωριζει ας με ενημερωσει ,ευχαριστω.:)
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήγα στον Γερμανό για να δώ από κοντά το Omnia 2. Ρε παιδιά απογοητεύτηκα. Ήμουν έτοιμος να το πάρω αλλά δεν τρελλάθηκα. Όπως τα διάβαζα εδώ μέσα περίμενα να είναι ένα κινητό με καταπληκτική οθόνη και γρήγορο. Η οθόνη δεν με τρέλλανε δεν είδα δηλ τρομερή διαφορά από το 5800 που έχω και όταν μπήκα να δω φώτο στο κινητό, όταν έκανα εναλλαγή φώτο (αριστερά δεξιά με το δάχτυλο) έκανε περίπου 3 δεύτερα για να μου ανοίξει καθαρά την φώτο (την έδειχνε δηλ θαμπή). Δεν ξέρω πείτε μου λίγο τη γνώμη σας.
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
γεια σας παιδια ..ειμαι καινουριο μελος εδω και δε ξερω εαν αυτο που θελω να γραψω ειμαι στο σωστο site.Προσφατα αγορασα το Samsung Omnia GT-I800.Tο προβλημα μου ειναι οτι δε μπορω ν αστειλω καποιο αρχειο οπως τραγουδι ή φωτο ή βιντεο σε αλλο κινητο μεσω bluetooth..οπως κανουμε με τα αλλα κινητα.το ελω αυτο γιατι το συγκεκριμενο κιντο ειναι καπως ιδαιτερο.Παρακαλω οποιος γνωριζει ας με ενημερωσει ,ευχαριστω.:)

 

Βάλε στη συσκευή σου το Resco Explorer και στείλε τα αρχεία σου μέσω αυτού. Σου δίνει τη σχετική επιλογή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Κι αν δεν βαλει τον Resco, νομιζω πως αν "ζευγαρωσει" την συσκευη με την αλλη που θελει να στειλει, τοτε γινεται ευκολοτερα.
HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Και να μην βάλει τον Resco πάλι μπορεί να στείλει...

kiki11, για φωτογραφίες μπορείς να τις στείλεις απ'το άλμπουμ όπως τις βλέπεις..Πατάς μενού>αποστολή με>bluetooth

Για τα υπόλοιπα (δουλεύει φυσικά και για εικόνες) μπαίνεις στη Διαχείρηση αρχείων και πατάς συνεχόμενα για 2-3'' το αρχείο που θές να στείλεις και επιλέγεις Αποστολή μέσω Bluetooth.

Η συνέχεια είναι όπως στα υπόλοιπα κινητά!

 

Eλπίζω να σε βοήθησα! :)

http://i1221.photobucket.com/albums/dd471/m_RS/myStuff/FordTEAMRS-2.png?t=1304075987
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήγα στον Γερμανό για να δώ από κοντά το Omnia 2. Ρε παιδιά απογοητεύτηκα. Ήμουν έτοιμος να το πάρω αλλά δεν τρελλάθηκα. Όπως τα διάβαζα εδώ μέσα περίμενα να είναι ένα κινητό με καταπληκτική οθόνη και γρήγορο. Η οθόνη δεν με τρέλλανε δεν είδα δηλ τρομερή διαφορά από το 5800 που έχω και όταν μπήκα να δω φώτο στο κινητό, όταν έκανα εναλλαγή φώτο (αριστερά δεξιά με το δάχτυλο) έκανε περίπου 3 δεύτερα για να μου ανοίξει καθαρά την φώτο (την έδειχνε δηλ θαμπή). Δεν ξέρω πείτε μου λίγο τη γνώμη σας.

 

Κανένας???? Ειδικά για τις φώτο!!!

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

αμα δεν σε τρελαινει η ευκρινεστερη οθονη της αγορας,τοτε αδικα ψαχνεις.

μια χαρα δειχνει τις φωτο.

εαν βαλεις και το spb τοτε θα σου δειξει το κινητο τις δυνατοτητες του.

Link to comment
Share on other sites

αμα δεν σε τρελαινει η ευκρινεστερη οθονη της αγορας,τοτε αδικα ψαχνεις.

μια χαρα δειχνει τις φωτο.

εαν βαλεις και το spb τοτε θα σου δειξει το κινητο τις δυνατοτητες του.

 

Ας πούμε το iphone νομίζω έχει καλύτερη οθόνη. Πάντως για τις φώτο σε σε΄να δεν το κάνει αυτό που περιγράφω?? Δηλ. του Γερμανού ήταν ελλατωματικό?

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

κατηγορηματικα σου λεω οτι η οθονη του ειναι καλυτερη στην πιστοτητα χρωματων απο καθε αλλη συσκευη[ειδικα το μαυρο].
Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη που έχει το Omnia είναι ο,τι πιο νέο υπάρχει αυτή τη στιγμή. Η τεχνολογία amoled είναι εκπληκτική με ζωντανά χρώματα και φωτεινότητα, και το μαύρο είναι μαύρο και όχι γκρί σκούρο όπως συμβαίνει στις υπόλοιπες οθόνες (συμπεριλαβανομένου και του iPhone).

 

Όσο για την ταχύτητα, το κινητό "φυσάει"...Ο επεξεργαστής του είναι πολύ ισχυρός.Αυτό που σε έκανε να βλέπεις οτι αργεί είναι το Toutch Wiz της Samsung, το οποίο είναι "βαρύ" και χρησιμοποιεί πολύ απ' τη ram.

 

 

Πληροφοριακά: Σε καφετέρια που ήμουν με φίλο μου ο οποίος εχει το iPhone και τα βάλαμε δίπλα-δίπλα, η φωτεινότητα και τα χρώματα που είχε το samsung απλά "δεν υπήρχαν!"

Τη ρύθμιση για τη φωτεινότητα την έχω στο αυτόματο (που να την είχα και 80 ή 90%) και το iPhone φαίνονταν σαν "ψώφιο", σαν να είχε σβήσει η οθόνη πρίν το κλείδωμα, αλλα ήταν ενεργή!!

Γι'αυτό σου λέω φίλε (όχι μόνο εγώ) η οθόνη του Omnia είναι ο,τι καλύτερο κυκλοφορεί αυτόν τον καιρό...

Όπως είπε και ο xolloth, άν δεν σε καλύπτει, άδικα ψάχνεις για καινούριο κινητο!

http://i1221.photobucket.com/albums/dd471/m_RS/myStuff/FordTEAMRS-2.png?t=1304075987
Link to comment
Share on other sites

εμενα προσωπικα και πιστευω και αλλους κατοχους μας τραβηξε η οθονη και μετα οι δυνατοτητες συσκευης και σχεση τιμης -αποδοσης. ο καθενασ με τισ απαιτησεις του και σεβαστη η γνωμη σου.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...