Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia II (I8000)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Δεν έχω τη συγκεκριμένη συσκευή αλλά σε όλες τις συσκευές του είδους η διαθέσιμη είναι πάντα λιγότερη της ονομαστικής μιας και ένα ποσοστό αυτής είναι occupied σε εσωτερικές λειτουργίες της συσκευής.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω ένα σοβαρό (απο οτι φαίνεται) πρόβλημα με τη συσκευή.

Προσπαθώ απο χτες να φλασάρω την Κ5 ή την Κ2 ρομς, και ενώ περνάει τα υπόλοιπα αρχεία, στο MST (επιλογή στο octans το NoviNAND) κολάει στο 83% στην Κ5 και στο 25% στην Κ2... απο χτες έχω αφήσει συνδεδεμένη τη συσκευή στον υπολογιστή και κάνω προσπάθειες για φλασάρισμα, αλλά χωρίς επιτυχία. Πάντα ξεκινάει, και μένει κολημενη στην οθόνη download mode.

Μήπως κανείς έχει καμία ιδέα πως θα την σώσω;;

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν ξερει κανεις να με βοηθησει.. στα μηνυματα παω sms/mms παταω εισερχομενα και πρωτον τα μηνυματα που μου εχει στειλει ο ιδιος αριθμος δεν φαινονται χωριστα αλλα εμφανιζεται το τελευταιο μηνυμα που μου εχει ερθει και διπλα σε παρενθεση ο αριθμος ολων και μολις το ανοιγω εμφανιζονται κατι σαν μικρογραφιες και αυτα που μου εστειλαν και αυτα που εστειλα.... τι χαμος ειναι αυτος??? Καποια βοηθεια αν υπαρχει. Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδια αν ξερει κανεις να με βοηθησει.. στα μηνυματα παω sms/mms παταω εισερχομενα και πρωτον τα μηνυματα που μου εχει στειλει ο ιδιος αριθμος δεν φαινονται χωριστα αλλα εμφανιζεται το τελευταιο μηνυμα που μου εχει ερθει και διπλα σε παρενθεση ο αριθμος ολων και μολις το ανοιγω εμφανιζονται κατι σαν μικρογραφιες και αυτα που μου εστειλαν και αυτα που εστειλα.... τι χαμος ειναι αυτος??? Καποια βοηθεια αν υπαρχει. Ευχαριστω!

 

Πρόκειται για τη νέα μορφή που λέγεται threading sms. Mπορείς να το απενεργοποιήσεις με το DisableSMSThreading.zip

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πρόκειται για τη νέα μορφή που λέγεται threading sms. Mπορείς να το απενεργοποιήσεις με το DisableSMSThreading.zip

 

Ευχαριστω φιλε να σαι καλα. Και μετα θα ειναι φυσιολογικα τα μηνυματα ετσι? Οπως τα ειχαμε συνηθησει παλιοτερα? Aυτο το zip το περναω οπως ειναι μεσα στη συσκευη και κανω εγκατασταση?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ναι, όλοι αυτό χρησιμοποιούμε. Το αποσυμπιέζεις στον υπολογιστή σου και το αρχείο που θα βγει το πετάς όπως είναι στη συσκευή σου και το τρέχεις εκεί. Εγκατάσταση στην κύρια μνήμη. Κάνεις επανεκκίνηση και είσαι έτοιμος.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ φιλε! :up:

 

Βασικα το εκανα εγκατασταση.. εκλεισα το κινητο το ξανανοιξα αλλα τιποτα... στα ιδια :(

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ευχαριστω πολυ φιλε! :up:

 

Βασικα το εκανα εγκατασταση.. εκλεισα το κινητο το ξανανοιξα αλλα τιποτα... στα ιδια :(

 

Είσαι σίγουρος ότι έγινε σωστά η εγκατάσταση; Πάμε για άλλη λύση.

 

Πάρε αυτό, αποσυμπίεσε το και το αρχείο πεταξε το στη συσκευή σου και τρέξτο εκεί. θα σου φτιάξει ένα προγραμματάκι που θα το βρεις στα programs και εκεί επέλεξε classic. (Κάνε πάλι soft reset).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω τη συγκεκριμένη συσκευή αλλά σε όλες τις συσκευές του είδους η διαθέσιμη είναι πάντα λιγότερη της ονομαστικής μιας και ένα ποσοστό αυτής είναι occupied σε εσωτερικές λειτουργίες της συσκευής.

 

Σε άλλες συσκευές (omnia i8000) από ότι είδα στο internet εμφανίζει κανονικά αυτά που πρέπει. πχ χςρος αποθ 512(εμένα 155) και μνήμη προγράμματος 256 (εμένα 140). Να το πάω για αλλαγή ή είναι κολπάκι της rom?? έχω wm 6.5 την επίσημη ( αγορασμένο απο γερμανό)

Link to comment
Share on other sites

πρόσφατα εγκατέστησα ένα άχρηστο πρόγραμμα, το leader task (πάνω στην απειρία μου έψαχνα προγράμματα κι όποιο έβρισκα το έβαζα μέσα, δεν ήξερα...)

 

ενώ το απεγκατέστησα, κάθε φορά που ανοίγω το τηλ, μετά την εισαγωγή πιν μου εμφανίζεται ένα παράθυρο με μήνυμα ότι το πρόγραμμα leader task.exe δεν μπορεί να βρεθεί κλπ . έψαξα στο registry και βρήκα 2-3 αρχεία / folders του προγράμματος αυτού και τα έσβησα, νομίζοντας ότι αυτά το καλούν κάθε φορά. έκανα και soft reset. αποτέλεσμα τίποτα. πάλι το ίδιο μήνυμα κάθε φορά που το ανοίγω.

 

καμία ιδέα?

 

ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Πήγαινε στον φάκελο /Windows/Start Up και δες αν έχει ξεμείνει κάτι εκεί.

 

Αλλιώς βάλε το πολύ καλό και απαραίτητο για κάθε συσκευή SKTools να το βρει και να το καθαρίσει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ότι έγινε σωστά η εγκατάσταση; Πάμε για άλλη λύση.

 

Πάρε αυτό, αποσυμπίεσε το και το αρχείο πεταξε το στη συσκευή σου και τρέξτο εκεί. θα σου φτιάξει ένα προγραμματάκι που θα το βρεις στα programs και εκεί επέλεξε classic. (Κάνε πάλι soft reset).

 

Σορυ επειδη δεν το καταλαβα κιολας.Οταν λες επανεκκινηση εννοεις soft reset? Τι ειναι αυτο?Αν το κανω χανεται κατι απο το κινητο?Τραγουδια,φωτο,sms η κατι αλλο?

Link to comment
Share on other sites

sktools/windows startup, και κανε delete την αντίστοιχη καταχώρηση. Προσεξε μόνο να βρεις τη σωστή γιατί αν σβήσεις κάτι άλλο μπορεί τα πράγματα να γίνουν χειρότερα
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σορυ επειδη δεν το καταλαβα κιολας.Οταν λες επανεκκινηση εννοεις soft reset? Τι ειναι αυτο?Αν το κανω χανεται κατι απο το κινητο?Τραγουδια,φωτο,sms η κατι αλλο?

 

Φυσικά και δεν χάνεται τίποτα με ένα soft reset (επανεκκίνηση). Βάλε αυτό για να το κάνεις μέσα από τα προγράμματα...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ξαναεκανα εγκατασταση το SmsThreading και μετα εκανα soft reset αλλα το "προβλημα" παραμενει. Τι κανω λαθος?
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στον φάκελο /Windows/Start Up και δες αν έχει ξεμείνει κάτι εκεί.

 

Αλλιώς βάλε το πολύ καλό και απαραίτητο για κάθε συσκευή SKTools να το βρει και να το καθαρίσει.

 

ευχαριστώ φίλε αθανασο. προφανώς εννοείς το φολδερ /windows/ start menu (γιατί δεν υπάρχεi πουθενά folder /windows/start up)

το έκανα αλλά δεν βρήκα τίποτα ύποπτο εκεί.

 

θα δοκιμάσω με το sktools (ευχαριστώ και τον sirkonsta)

Link to comment
Share on other sites

περασα προ ολιγου και το νοντ αντιβαιρους για να το δοκιμασω,μια χαρα ειναι απο συμπεριφορα .

τοχει βαλει κανεις αλλος η ειμαι ο μοναδικος;

Link to comment
Share on other sites

περασα προ ολιγου και το νοντ αντιβαιρους για να το δοκιμασω,μια χαρα ειναι απο συμπεριφορα .

τοχει βαλει κανεις αλλος η ειμαι ο μοναδικος;

 

δεν νομίζω να υπάρχει τόσο μεγάλη ανάγκη για τέτοιου είδους προστασία! Είναι υπερβολή πιστεύω!

:happy:

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Έχω ήδη αναφέρει για τον Core Player ως τον καλύτερο, για μένα, media player για Windows Mobile.

 

Άλλη μία χρησιμότητά του. Ξέρουμε ότι για streaming player χρησιμοποιείται ο ArcSoft.

 

Αν όμως πάτε στα Settings/File Associations του Core Player και επιλέξετε το rtsp protocol, τότε όλοι οι browsers θα ανοίγουν τον Core Player και όχι τον περιορισμένων δυνατοτήτων ArcSoft streaming player.

 

Και τι μπορείτε να κάνετε; Κυριότερα μπορείτε να αλλάξετε το Aspect Ratio και το Zoom και να πετύχετε αναπαραγωγή videos που να πιάνει όλη την οθόνη.

Huawei Mate 20 pro

LG G2, G4, G6

Samsung Galaxy S2

Samsung OMNIA II WM 6.5 (firmware K5)

Eten GloFiish X500+ WM 6.1

Link to comment
Share on other sites

Έχω ήδη αναφέρει για τον Core Player ως τον καλύτερο, για μένα, media player για Windows Mobile.

 

Άλλη μία χρησιμότητά του. Ξέρουμε ότι για streaming player χρησιμοποιείται ο ArcSoft.

 

Αν όμως πάτε στα Settings/File Associations του Core Player και επιλέξετε το rtsp protocol, τότε όλοι οι browsers θα ανοίγουν τον Core Player και όχι τον περιορισμένων δυνατοτήτων ArcSoft streaming player.

 

Και τι μπορείτε να κάνετε; Κυριότερα μπορείτε να αλλάξετε το Aspect Ratio και το Zoom και να πετύχετε αναπαραγωγή videos που να πιάνει όλη την οθόνη.

 

Υπάρχει περίπτωση να μας γράψεις τις σωστές ΒΑΣΙΚΕΣ ρυθμίσεις για να πετύχουμε τα καλύτερα αποτελέσματα με τον Coreplayer σε αναπαραγωγή video απο την συσκευή και απο Youtube; Ρωτάω επειδή δείχνεις να είσαι γνώστης του θέματος :O .

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδες καποια βοηθεια για τα sms... Δεν την παλευω αλλο :dizzy:

 

Αυτό που σου δίνω στην προηγούμενη σελίδα (το δεύτερο) δεν σου δούλεψε;

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2995315#post2995315

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...