Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia II (I8000)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες και εγώ ένα ερώτημα :) στο album φωτογραφιών μου έχει βρει όλα τα εικονίδια που έχει μέσα το κινητό από destinator κτλ και έχει 500 photos αν τις σβήσω μέσα από το album χάνονται και από το κινητό ?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παίδες και εγώ ένα ερώτημα :) στο album φωτογραφιών μου έχει βρει όλα τα εικονίδια που έχει μέσα το κινητό από destinator κτλ και έχει 500 photos αν τις σβήσω μέσα από το album χάνονται και από το κινητό ?

Ναι χάνονται αν τα σβήσεις απο εκεί.. Αγνόησε τα. Δεν γίνεται αλλιώς!

 

 

Βρήκα αυτό
στου youtube όπου δουλεύει αυτό που λέμε.. Αλλά ίσως το έχει κάνει μόνος του τελικά.. Το ψάχνω...

Σε εσάς πηγαίνει τόσο γρήγορα όσο στο βίντεο? Εμένα αν έχω ενεργοποιημένη την επιλογή για χρήση του Graphics Accelerator δεν πάει τόσο γρήγορα..Φαίνεται να "ζορίζεται" λίγο.

Αν απενεργοποιήσω το Graphics Accelerator, τότε δεν κάνει αυτόν τον κατοπτρισμό από κάτω και πάει σφαίρα..

Edited by SHOG_ST
http://i1221.photobucket.com/albums/dd471/m_RS/myStuff/FordTEAMRS-2.png?t=1304075987
Link to comment
Share on other sites

Παίδες και εγώ ένα ερώτημα :) στο album φωτογραφιών μου έχει βρει όλα τα εικονίδια που έχει μέσα το κινητό από destinator κτλ και έχει 500 photos αν τις σβήσω μέσα από το album χάνονται και από το κινητό ?

 

Δες εδώ το βήμα 5:

http://www.bytheway.gr/portal2/forum/showthread.php?t=13088

 

Θα χρειαστείς registry editor (π.χ. resco explorer)

992
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εγκατεστησα το google maps και εχω δυο προβληματα:

 

1)ειμαι στη π.χ στη θησεως στην καλιθεα και το μπλε σημαδι δειχνει οτι βρισκομαι σε καποια οδο Σαλαμινος που ειναι πιο περα παλι στην καλιθεα.τι φταιει γιαυτο?μηπως η πυξιδα που εχω(SSBUBLELEVEL 2.4)?

 

2)μου εμφανιζει σαν γραφη κατι κουτακια.πως λυνεται αυτο?μην με παραπεμψετε αλλου γιατι εψαξα στις 15 προηγουμενες σελιδες κ δεν βρηκα κατι.

 

μια συγκεκριμενη απαντηση σε αυτα?ευχαριστω

Edited by rebelion
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1)ειμαι στη π.χ στη θησεως στην καλιθεα και το μπλε σημαδι δειχνει οτι βρισκομαι σε καποια οδο Σαλαμινος που ειναι πιο περα παλι στην καλιθεα.τι φταιει γιαυτο?μηπως η πυξιδα που εχω(SSBUBLELEVEL 2.4)?

 

2)μου εμφανιζει σαν γραφη κατι κουτακια.πως λυνεται αυτο?μην με παραπεμψετε αλλου γιατι εψαξα στις 15 προηγουμενες σελιδες κ δεν βρηκα κατι.

 

1) Δεν σου δείχνει ακριβή θέση γιατί βρίσκει το στίγμα βάση των κεραιών της κινητής τηλεφωνίας και όχι του GPS. Λογικό είναι.

 

2) Ορίστε η λύση σου εδώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

1) Δεν σου δείχνει ακριβή θέση γιατί βρίσκει το στίγμα βάση των κεραιών της κινητής τηλεφωνίας και όχι του GPS. Λογικό είναι.

 

2) Ορίστε η λύση σου εδώ.

 

 

Σε ποιον φακελο στα windows ειναι το αρχειο tahoma.ttf. ???

Link to comment
Share on other sites

Χύμα. Ενεργοποίησε με το resco explorer να βλέπεις τα hidded & system files.

 

το ενεργοποιησα(options general browser , Hide system files and files with the following extensions: DLL,CPL,DRV,HTP αυτο δεν ειναι??) εκανα αναζητση με το resco και βρηκα το tahoma αλλα οταν το κανω επικοληση στην αποθηκη μου δεν το εμφανιζει σαν αρχειο.δεν βλεπω τιποτα.γιατι ετσι?

 

μονο οταν το κανω paste as shortcut το εμφανιζει αλλα με αυτο δεν γινεται δουλεια φανταζομαι...

Edited by rebelion
Link to comment
Share on other sites

πάντως σε νεώτερες εκδόσεις όπως η Α5 δε χρείαστηκε να κάνω αυτή τη διαδικασία. Την εγκατάσταση από που την έκανες; Κατέβασες από την ιστοσελίδα το googlemaps.cab? Ή το έτρεξες από το widget του Omnia menu στην αρχική οθόνη; Ίσως από την ιστοσελίδα να είναι καλύτερα γιατί κατεβάζεις πάντα την τελευταία έκδοση...

http://www.google.com/gmm/GoogleMaps.CAB

Link to comment
Share on other sites

πάντως σε νεώτερες εκδόσεις όπως η Α5 δε χρείαστηκε να κάνω αυτή τη διαδικασία. Την εγκατάσταση από που την έκανες; Κατέβασες από την ιστοσελίδα το googlemaps.cab? Ή το έτρεξες από το widget του Omnia menu στην αρχική οθόνη; Ίσως από την ιστοσελίδα να είναι καλύτερα γιατί κατεβάζεις πάντα την τελευταία έκδοση...

http://www.google.com/gmm/GoogleMaps.CAB

 

απο την ιστοσελιδα το κατεβασα απο εδω http://www.google.com/mobile/maps/

 

τελικως το εκανα αντιγραφη και επικοληση το tahoma( το εχει χωρις .ttf) στην αποθηκη μου το μετονομασα σε zzztahoma το εκανα επικοληση σε εναν καινουριο φακελο που δημιουργησα στα windows εκανα soft reset αλλα παλι τα τετραγωνακια παραμενουν.τι κανω λαθος?

Link to comment
Share on other sites

το zzztahoma & tahoma πρέπει να είναι λογικά στον ίδιο φάκελο των windows σωστά; Διότι από όσο γνωρίζω το Googlemaps επιλέγει από τις γραμματοσειρές την τελευταία, οπότε βάζοντας μπροστά το zzz επιλέγει αναγκαστικά το tahoma. Αυτός είναι ο στόχος, αλλά όπως είπα πρέπει να είναι στον ίδιο φάκελο με όλες τις γραμματοσειρές...
Link to comment
Share on other sites

το zzztahoma & tahoma πρέπει να είναι λογικά στον ίδιο φάκελο των windows σωστά; Διότι από όσο γνωρίζω το Googlemaps επιλέγει από τις γραμματοσειρές την τελευταία, οπότε βάζοντας μπροστά το zzz επιλέγει αναγκαστικά το tahoma. Αυτός είναι ο στόχος, αλλά όπως είπα πρέπει να είναι στον ίδιο φάκελο με όλες τις γραμματοσειρές...

 

και σε ποιο φακελο των windows ειναι αυτες οι γραμματοσειρες?γιατι το tahoma το βρηκα με αναζητηση...

Link to comment
Share on other sites

στον ίδιο φάκελο που βρήκες το tahoma, πρέπει να βάλεις και το zzztahoma νομίζω. Κάτσε να ψάξω και στο δικό μου!

 

OK εμένα το tahoma είναι στο φάκελο των windows. Και εγώ με αναζήτηση το βρήκα... περίεργο... Οπότε εκεί λογικά πρέπει να βαλεις και το zzztahoma...

Edited by johnb
Link to comment
Share on other sites

στον ίδιο φάκελο που βρήκες το tahoma, πρέπει να βάλεις και το zzztahoma νομίζω. Κάτσε να ψάξω και στο δικό μου!

 

OK εμένα το tahoma είναι στο φάκελο των windows. Και εγώ με αναζήτηση το βρήκα... περίεργο... Οπότε εκεί λογικά πρέπει να βαλεις και το zzztahoma...

 

ναι το ειδα πριν λιγο.ελπιζω τωρα να δουλεψει.

 

Ωραια τωρα δουλεψε!!Thanx!!

Edited by rebelion
Link to comment
Share on other sites

nice :D:D:D

 

Α! Ας μου πει κάποιος και εμένα που πάνε τα αρχεία που κατεβάζουμε μέσω της εφαρμογής windowslive από το email μας; Δηλαδή μπαίνω στο mail μου, κατεβάζω π.χ. ένα powerpoint attachment αλλά δε γνωρίζω που έχει αποθηκευτεί!....

 

Any ideasssssssssss?

Link to comment
Share on other sites

Δες εδώ το βήμα 5:

http://www.bytheway.gr/portal2/forum/showthread.php?t=13088

 

Θα χρειαστείς registry editor (π.χ. resco explorer)

 

 

THANKSSSSS ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
nice :D:D:D

 

Α! Ας μου πει κάποιος και εμένα που πάνε τα αρχεία που κατεβάζουμε μέσω της εφαρμογής windowslive από το email μας; Δηλαδή μπαίνω στο mail μου, κατεβάζω π.χ. ένα powerpoint attachment αλλά δε γνωρίζω που έχει αποθηκευτεί!....

 

Any ideasssssssssss?

 

Κοίταξε στον φάκελο My Documents.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

δεν υπάρχει κάτι εκεί δυστυχώς

 

Δεν υπάρχει κάποιος φάκελος indox κάτι.... στην κάρτα μνήμης ή μέσα στο documents? Εκτός και αν το windows live λειτουργεί διαφορετικά από τους άλλους λογαριασμούς μέιλ.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μόνο ένα "tab" στο μενού του windows live όπου αναφέρει πως τα συννημένα μου είναι 2,8mb αλλά δεν αναφέρει που βρίσκονται αποθηκευμένα. Επίσης έκανα αναζήτηση αυτών μέσω Resco Explorer αλλά δε βρέθηκε κάτι...

 

τα προγραμματα που χρησιμοποιω ειναι το cyberon voice speed dial και ενα αλλο το οποιο για να κανεις φωνητικη κληση απο το ακουστικο μπλε δοντι το jetware handsfree extension το οποιο δοθλεια του ειναι οταν πατας το κουμπι κλησης απο το ασυρματο ακουστικο να ανοιγει το προγραμα φωνητικης κλησης.

αυτα χρησιμοποιω εγω.

εχει κανεις αλλος δουλεψει με κανενα καλυτερο προγραμμα να μας ενημερωσει?

 

μπορείς να με βοηθήσεις λίγο με το jetware και πως το ρυθμίζω ώστε πατώντας το κουμπί του hands free να μπορώ να κάνω φωνητική κλήση χωρίς να χρειάζεται να ξεκλειδώσω τη συσκευή; Επίσης να πω πως το πρόγραμμα δεν |βλέπει| καμία επαφή αποθηκευμένη στο κινητό...

Edited by johnb
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.

Ειμαι νέος στο forum και κατοχος omnia ii μια εβδομαδα τώρα.

Αφου διαβασα σχεδον και τις 190 σελιδες και αφου ζαλιστηκα λιγο

θέλω να ρωτήσω το εξής για τη rom:

 

εχω την

PDA Ι8000ΝΧΧIJ3

CSC I8000EURIJ5

phone I8000XXIJ1

 

Κατεβάζω την Α5 που θέλω να βάλω απο το btw και

Οταν κανω extract με 7z τα αρχεία του pda + eboot ανοιγει μόνο το .001

μεσα στο οποίο υπάρχουν τα δύο αρχεία _40.MST και _40.eb0

Με τα .002 .003 και .004 που δεν γίνονται extract τι γίνεται? Χρειάζονται κι αυτα?

Με τα CSC και phone ενταξει.

 

Παρακαλω μια βοήθεια πριν αρχισω........

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.

Ειμαι νέος στο forum και κατοχος omnia ii μια εβδομαδα τώρα.

Αφου διαβασα σχεδον και τις 190 σελιδες και αφου ζαλιστηκα λιγο

θέλω να ρωτήσω το εξής για τη rom:

 

εχω την

PDA Ι8000ΝΧΧIJ3

CSC I8000EURIJ5

phone I8000XXIJ1

 

Κατεβάζω την Α5 που θέλω να βάλω απο το btw και

Οταν κανω extract με 7z τα αρχεία του pda + eboot ανοιγει μόνο το .001

μεσα στο οποίο υπάρχουν τα δύο αρχεία _40.MST και _40.eb0

Με τα .002 .003 και .004 που δεν γίνονται extract τι γίνεται? Χρειάζονται κι αυτα?

Με τα CSC και phone ενταξει.

 

Παρακαλω μια βοήθεια πριν αρχισω........

 

και τα 4 αρχεία που αποσυμπιέζεις μας δίνουν αυτά τα 2 αρχεία. δεν χρειάζεσαι κάτι άλλο. εγώ θα έλεγα να εγκαταστήσεις την έκδοση B1 του phone. τα υπόλοιπα ας είναι Α5

Samsung Galaxy S8+

Galaxy Watch 46mm

Link to comment
Share on other sites

Nik γιατι θελεις να βαλεις την Α5?

 

διαβαζω οτι ειναι καλη και σταθερη....

 

οσο για το pfone εχω ειδη κατεβασει το Β1, ενω τα αλλα Α5

 

λογικα ειμαι ετοιμος. Η αποφαση μενει!

Edited by nik68
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...