Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia II (I8000)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Που μπορω να το βρω το igo 8?

 

Εάν εννοείς free δεν είναι μια πληροφορία που μας επιτρέπεται να μοιραζόμαστε δημόσια στο forum.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα παιδιά και από μένα. Το πρόγραμμα πλοήγησης που περιλαμβάνεται στην αγορά του τηλεφώνου έχει και φωνητική πλοήγηση δωρεάν ή μόνον τους χάρτες?
Link to comment
Share on other sites

Το έχω και εγώ εδώ και 3 μέρες και προσπαθώ να το συνηθήσω, το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν ξαναεπιστρέφω ποτέ σε symbian, έχω πάθει πλάκα με το τι δυνατότητες έχει. :D

 

Ήθελα νά ήξερα σε τι χρησιμεύει το TouchWiz UI, μου φένεται λιγάκι άχρηστο και βαρύ και άσχημο.... το απενεργοποίησα φυσικά......

 

Το Sygic δουλεύει μια χαρα, μήπως ξέρει κάποιος αν έχει ημερομηνία λήξης η πλοήγηση? Τι πάθανε και το δίνουν δωρεάν? (Κάτι μου βρωμάει...)

992
Link to comment
Share on other sites

Το touchwiz θεωρητικά βελτιώνει την απεικόνιση και τη λειτουργικότητα των προεγκατεστημένων windows και χρησιμεύει στο να μας κάνει τη ζωή δύσκολη

 

Sygic: Δουλεύει μια χαρά χωρίς λήξη και είναι και καλό πρόγραμμα (ειδικά αν μένεις Αθήνα)

 

Καλορίζικο

Link to comment
Share on other sites

Supported Screen Resolution:

320x240 or 240x320, 240x240 or 320x320, VGA (640x480), 240x400, 400x240

 

Δεν καλυπτει ολη την οθονη το igo 8?

Την καλύπτει κανονικά φίλε μου... απλά το ποστ που διάβασες είναι λίγο παλιό! :p

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

τελικα οτι εφαρμογη εχω βαλει ,δουλευει τελεια.

φιλε EchiDNA νασαι καλα!

ΥΓ:τελικα νοιωθω ανακουφιση που μεταξυ omnia 2 και hd2 πηρα το omnia.

απο οτι διαβαζω πολλα τα bugs στο hd2.

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα NDrive και Automapa. Πραγματικά το Automapa είναι τέλειο.

Τελικώς λειτουργούν και τα δύο άψογα.

 

Με την ταχύτητα είμαι απογοητευμένος. Υπάρχει κάποιο αππ ώστε να βελτιωθεί;

Απαράδεχτο και στην αποδοχή κλήσεων, μέχρι να πάρει στροφές χάνετε το τηλεφώνημα.

 

Ποιότητα ήχου (ακουστικό) και !βίντεο! είναι μια χαρά

 

Με Βιντεοτηλέφωνο δεν έβγαλα άκρη. Η επιλογή είναι πάντα γκρι.

-----------------------

http://www.zoo.gr

Link to comment
Share on other sites

πιστευω οτι παιζει ρολο στην ταχυτητα και το ποσες εφαρμογες εχουμε βαλει επιπλεον.

και μια αφελης ερωτηση.

υπαρχει τροπος να σβηνουμε τα cookies μετα απο καποιο διαστημα;

Link to comment
Share on other sites

πιστευω οτι παιζει ρολο στην ταχυτητα και το ποσες εφαρμογες εχουμε βαλει επιπλεον.

και μια αφελης ερωτηση.

υπαρχει τροπος να σβηνουμε τα cookies μετα απο καποιο διαστημα;

 

όλο και όλο 5 εφαρμογές έχω. λες να χτυπάει κολλήματα λόγο την 6.5 ;

-----------------------

http://www.zoo.gr

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω παραπανω εφαρμογες αλλα κολημα μεχρι σημερα δεν εχω φαει,δοξα το θεο μια χαρα ταχυτατο ειναι.
Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα NDrive και Automapa. Πραγματικά το Automapa είναι τέλειο.

Τελικώς λειτουργούν και τα δύο άψογα.

 

Με την ταχύτητα είμαι απογοητευμένος. Υπάρχει κάποιο αππ ώστε να βελτιωθεί;

Απαράδεχτο και στην αποδοχή κλήσεων, μέχρι να πάρει στροφές χάνετε το τηλεφώνημα.

 

Ποιότητα ήχου (ακουστικό) και !βίντεο! είναι μια χαρά

 

Με Βιντεοτηλέφωνο δεν έβγαλα άκρη. Η επιλογή είναι πάντα γκρι.

Μάλλον φίλε μου δεν έχεις ενεργοποιήσει την επιλογή να κλείνουν τα προγράμματα με το κουμπάκι Χ, με αποτέλεσμα να τρέχουν τα πάντα στο παρασκήνιο και να σέρνεται το κινητό σου!

Άνοιξε και τον task manager να δεις τι τρέχει και να κλείσεις ότι δεν χρειάζεται!

 

Για το θέμα των κλήσεων τώρα: σε κάποιες rom 6.1 έχει λυθεί το πρόβλημα, όχι όμως και στις 6.5!!! Είναι μια βλακεία της samsung για να μας προστατέψει μην τρομάξουμε από τον ήχο!!! :blink:

Βάλε κάποιο πιο δυνατό ήχο και ρύθμισέ το στο μέγιστο!!!

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Βρήκα κάτι ενδιαφέροντα παιχνίδια εδώ...

Huawei Mate 20 pro

LG G2, G4, G6

Samsung Galaxy S2

Samsung OMNIA II WM 6.5 (firmware K5)

Eten GloFiish X500+ WM 6.1

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Βρήκα κάτι ενδιαφέροντα παιχνίδια εδώ...

 

Φίλε μου απαγορεύονται link που παραπέμπουν σε παράνομο λογισμικό! :)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν, καλορίζικο σε αυτούς που το απέκτησαν!

Ευχαριστώ και για μερικές από τις ερωτήσεις που μου απαντήθηκαν!

 

Μια ακόμα : Μπορούμε να αγοράσουμε κεραία και να λειτουργήσει το κινητό σαν τηλεόραση?? Ή δεν υποστηρίζεται αυτό?

 

Υ.Γ. Thank you για τα "παράνομα"!! :D

Link to comment
Share on other sites

εγω παλι αγαπητε ουτε youtube videos μου παιζει ο player που εχει μεσα και ουτε και κανα γρηγορο ιντερνετ βλεπω και ουτε και μπαταρια πολυ δυνατη βλεπω και ουτε και πολυ φιλικο το περιβαλλον γενικα για τον αρχαριο οπως του iphone...

αυτα για να μην λεμε και μονο τα καλα για τα wm και απο εναν επισης πολεμιο της apple

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μια ακόμα : Μπορούμε να αγοράσουμε κεραία και να λειτουργήσει το κινητό σαν τηλεόραση?? Ή δεν υποστηρίζεται αυτό?

 

Όχι, δεν απαιτείται μόνο μια κεραία για να έχουμε τέτοια δυνατότητα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

High Speed Downlink Packet Access (HSDPA) και High Speed Uplink Packet Access (HSUPA) το άλλο. [ame=http://en.wikipedia.org/wiki/High_Speed_Packet_Access]Περισσότερα[/ame].

 

Ουσιαστικά, πρόκειται για πρωτόκολλα μεταφοράς δεδομένων και αναφέρονται στην ταχύτητα του δικτύου WCDMA (3G δηλαδή). Οπότε, είτε κλείνεις μόνιμα το 3G και αφήνεις ενεργοποιημένο μόνο το GSM (εξοικονομείς μπαταρία αλλά δεν μπορείς να πραγματοποιήσεις βιντεοκλήση) ή το αφήνεις στην διπλή λειτουργία.

Link to comment
Share on other sites

εγω παλι αγαπητε ουτε youtube videos μου παιζει ο player που εχει μεσα και ουτε και κανα γρηγορο ιντερνετ βλεπω και ουτε και μπαταρια πολυ δυνατη βλεπω και ουτε και πολυ φιλικο το περιβαλλον γενικα για τον αρχαριο οπως του iphone...

αυτα για να μην λεμε και μονο τα καλα για τα wm και απο εναν επισης πολεμιο της apple

Οι 6.5 έχουν πολλά προβλήματα! Αν είχες την δυνατότητα να δοκιμάσεις τα 6.1 θα είχες εν μέρει διαφορετική γνώμη!

 

Πιστεύω ότι θέματα όπως: youtube, internet, μπαταρία, θα διορθωθούν σε επόμενα update!!! Ήδη με το νέο PC Studio 1.4.0.IK1 έχουν καταφέρει κάποιοι να κάνουν update επίσημα από την Samsung στην έκδοση IJ9

 

Όλα τα υπόλοιπα θα διορθωθούν με κάποια cooked rom ;)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Φίλοι μου έχω να σας πώ οτι χρησιμοποιόντας το New_PC_Studio_1.4.0.IK1.exe της Samsung (με την βοήθεια του EchiDNA) έκανα αναβάθμιση απο 6.1 σε 6.5 χωρίς κανέναν κόπο! Όλα έγιναν αυτόματα.... :happy:

Πλέον έχω

PDA : I8000NXXIJ9

CSC : I8000XSOIJ2

PHONE : I8000 =DX1J1

Windows Mobile 6.5 Professional...!

 

Υ.Γ (υπάρχει link για το New_PC_Studio_1.4.0.IK1.exe αλλα είναι απο άλλο site και δεν ξέρω αν επιτρέπεται να το postάρω.)

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια συγνωμη αν ειμαι off topic αλλα να το παρω το κιν ή οχι. Βαρεθηκα να το περιμενω απο τοτε που ανακοινωθηκε, αλλα τωρα βαρεθηκα να διαβαζω για τα προβληματα του. Θα φτιαξουν λετε αργοτερα? Ελεος δηλ συσκευη 500 ευρω, σχεδον δηλ οσο κανει ενα laptop και να ταλαιπωρει κοσμο???

Μηπως να βολευτω με το Jet που κανει πανω κατω τα ιδια???

Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια συγνωμη αν ειμαι off topic αλλα να το παρω το κιν ή οχι. Βαρεθηκα να το περιμενω απο τοτε που ανακοινωθηκε, αλλα τωρα βαρεθηκα να διαβαζω για τα προβληματα του. Θα φτιαξουν λετε αργοτερα? Ελεος δηλ συσκευη 500 ευρω, σχεδον δηλ οσο κανει ενα laptop και να ταλαιπωρει κοσμο???

Μηπως να βολευτω με το Jet που κανει πανω κατω τα ιδια???

 

Καταρχήν τί σχέση έχει το κινητό με το laptop;

Άλλη η χρήση του ενός και άλλη του άλλου. Μήν μου πείς οτι θέλεις να πάρεις κινητό για να αντικαταστήσεις το laptop σου γιατί θα με πιάσουν τα γέλια!

Η κάθε συσκευή έχει μια συγκεκριμένη τιμή και προορίζεται για να κάνει συγκεκριμένα πράγματα. Ζυγίζεις τί και πόσο και κρίνεις αν θα την πάρεις. Δεν σε πίεσε κανένας να δώσεις 500Ε για τηλέφωνο. Εσύ έχεις το μαχαίρι, εσύ και το καρπούζι!

Όσον αφορά τα προβλήματα:

Ποια προβλήματα εννοείς φίλε μου; Μπορείς να μας εξηγήσεις; Γιατί εγώ προσωπικά ΔΕΝ βλέπω προβλήματα…! :X

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι μου έχω να σας πώ οτι χρησιμοποιόντας το New_PC_Studio_1.4.0.IK1.exe της Samsung (με την βοήθεια του EchiDNA) έκανα αναβάθμιση απο 6.1 σε 6.5 χωρίς κανέναν κόπο! Όλα έγιναν αυτόματα.... :happy:

Πλέον έχω

PDA : I8000NXXIJ9

CSC : I8000XSOIJ2

PHONE : I8000 =DX1J1

Windows Mobile 6.5 Professional...!

 

Υ.Γ (υπάρχει link για το New_PC_Studio_1.4.0.IK1.exe αλλα είναι απο άλλο site και δεν ξέρω αν επιτρέπεται να το postάρω.)

Μα έχω δώσει ήδη link στο προηγούμενο ποστ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2985679#post2985679

 

Το link είναι από την ίδια την Samsung και δεν υπάρχει πρόβλημα!!!

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...