Jump to content

[Προ κυκλοφορίας] Sony Ericsson Satio


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 959
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

omnia hd ή satio?

 

Eξαρταται απο το τι ζητας...Επειδη ειναι το πρωτο κιμητο της SE σε symbian 5th edition δεν ξερουμε κατα ποσο θα ναι σταθερο το λογισμικο.

Link to comment
Share on other sites

 

Το αστείο είναι ότι ακόμα το firmware ορίζει το μοντέλο ως Kokoro (νομίζω το original codename του Idou) στο EXIF ... παρά να το λένε Kokoro λοιπόν (και αφού το IDOU δεν τους άρεσε) καλύτερα ... Satio :lol:

 

Btw. Μπορείς να μου πεις αν οι υπηρεσίες SMS/MMS είναι ίδιες με εκείνες των Nokia; Έχουν κάνει καμία τροποποίηση ώστε ο συντάκτης μηνυμάτων να μοιάζει περισσότερο με εκείνο της SE; (πχ. υποστήριξη EMS, υποστήριξη smileys; κτλ).

Old programmers never die. They just terminate and stay resident.

Link to comment
Share on other sites

Και άλλα δείγματα της κάμερας....

http://mobiwoo.com/2009/example-shots-and-videos-made-by-sony-ericsson-satio

Εγώ θέλω να ξαναρωτήσω τον R.I.P εάν συγκρίνεται ο ήχος του με το νοκια5800 ή με άλλα κινητά της σειράς walkman...

Nokia 7650,7200,6234,n73,n78, Sony Ericsson Satio, Nokia N8, Lenovo A820, A806, Doogee F3 PRO, Ulefone Paris, Xiaomi Redmi 4x, Xiaomi Redmi Note 5 dual camera, Xiaomi Pocophone F1 :happy:
Link to comment
Share on other sites

Το αστείο είναι ότι ακόμα το firmware ορίζει το μοντέλο ως Kokoro (νομίζω το original codename του Idou) στο EXIF ... παρά να το λένε Kokoro λοιπόν (και αφού το IDOU δεν τους άρεσε) καλύτερα ... Satio :lol:

 

Btw. Μπορείς να μου πεις αν οι υπηρεσίες SMS/MMS είναι ίδιες με εκείνες των Nokia; Έχουν κάνει καμία τροποποίηση ώστε ο συντάκτης μηνυμάτων να μοιάζει περισσότερο με εκείνο της SE; (πχ. υποστήριξη EMS, υποστήριξη smileys; κτλ).

 

 

 

Εχουν αλλαξει το χρωμα του παραθυρου :lol:

 

Οχι , με εξαιρεση την διαφορετικη εμφανιση των εικονιδιων που μοιαζουν οσο ειναι δυνατον με αυτα των υπολοιπων SE , στο υπολοιπο UI εχουν κανει μονο χρωματικες αλλαγες που η αληθεια ειναι οτι ειναι σχετικα επιτυχημενες και ευχαριστες .

 

Και άλλα δείγματα της κάμερας....

http://mobiwoo.com/2009/example-shots-and-videos-made-by-sony-ericsson-satio

Εγώ θέλω να ξαναρωτήσω τον R.I.P εάν συγκρίνεται ο ήχος του με το νοκια5800 ή με άλλα κινητά της σειράς walkman...

 

 

H προσωπικη μου αποψη για τον ηχο του 5800 ειναι οτι ειναι καλυτερος απο τα περισσοτερα Νοκια μεν , οχι το ιδιο καλο με τον ηχο αλλων συσκευων ομως .

Για τα Walkman ετσι και αλλιως η αποψη μου ειναι οτι υπολειπονται σημαντικα απο τον ανταγωνισμο τους πλεον και μαλιστα με διαφορα , οποτε η συγκριση οποιασδηποτε συσκευης μαζι τους ειναι ασκοπη .

 

Για το Satio τωρα , παιζει αξιοπρεπως καλα , αρκετα καλα αλλα και παλι δεν θα το διαλεγα για μουσικη συσκευη . :)

Link to comment
Share on other sites

Για το Satio τωρα , παιζει αξιοπρεπως καλα , αρκετα καλα αλλα και παλι δεν θα το διαλεγα για μουσικη συσκευη . :)

 

Μα και η SE σεν το λανσαρει σαν μουσικο κινητο αλλα σαν κινητο λιγο απολα!

Δεν μπορει να ειναι τελειο σε ολους τους τομεις.

Link to comment
Share on other sites

Οκ....Απλά ελπίζω να είναι καλύτερο από το Ν78 μου , γιατί έχω ψιλοαπογοητευτεί με αυτό....:worry:

Τεσπα τράβα το και καμιά φωτογραφία R.I.P να πάρουμε και εμείς λίγο μάτι!!!:lol::X:

Nokia 7650,7200,6234,n73,n78, Sony Ericsson Satio, Nokia N8, Lenovo A820, A806, Doogee F3 PRO, Ulefone Paris, Xiaomi Redmi 4x, Xiaomi Redmi Note 5 dual camera, Xiaomi Pocophone F1 :happy:
Link to comment
Share on other sites

Εχουν αλλαξει το χρωμα του παραθυρου :lol:

:lol:

 

Οχι , με εξαιρεση την διαφορετικη εμφανιση των εικονιδιων που μοιαζουν οσο ειναι δυνατον με αυτα των υπολοιπων SE , στο υπολοιπο UI εχουν κανει μονο χρωματικες αλλαγες που η αληθεια ειναι οτι ειναι σχετικα επιτυχημενες και ευχαριστες .

 

Thx για τις πληροφορίες -- δεν τολμώ να ρωτήσω καν αν υπάρχουν τα applet "Χρονόμετρο" και "Αντίστροφη μέτρηση" από τα κλασσικά τηλέφωνα της SE :X :p

Old programmers never die. They just terminate and stay resident.

Link to comment
Share on other sites

Θα εχει δυο ξυπνητηρια,οπως εχει το S700 μου;

Και αυτο,γιατι τα χρειαζομαι.

Το ενα ειναι ημερησιο,και το αλλο για ολη την εβδομαδα,οποτε το βαζω και χτυπαει καθε μερα στις 7,με μια ρυθμιση απαξ,χωρις να εχω καμια εννοια απο κει και περα,για να παιρνει το φάρμακό της,(που ειναι ζωη-θανατος), η μανα μου.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, το ενσωματωμένο ξυπνητήρι των τελευταίων series 60, έχει πολλαπλές υπενθυμίσεις και πολλές ρυθμίσεις για επανάληψη.
Link to comment
Share on other sites

Wow...

Το μενού μοιάζει τόσο πολύ με sony...!!

Άν το έβλεπα για πρώτη φορά δεν θα έλεγα ότι είναι symbian!:lol:

Anyway R.I.P να σε ρωτήσω κάτι? Επειδή θα είναι μάλλον το πρώτο μου touch και θέλω να είμαι σίγουρος εκατό τοις εκατό, πως σου φάνηκε η απόκριση του ''εικονικού'' πληκτρολογίου?Είχε τη χαρακτηριστική δόνηση ώστε να νιώθεις κάθε πλήκτρο??:worry:

Kαι thx και για τις pics!!;)

Nokia 7650,7200,6234,n73,n78, Sony Ericsson Satio, Nokia N8, Lenovo A820, A806, Doogee F3 PRO, Ulefone Paris, Xiaomi Redmi 4x, Xiaomi Redmi Note 5 dual camera, Xiaomi Pocophone F1 :happy:
Link to comment
Share on other sites

R.I.P και το σημαντικότερο,βολεύει στα μηνύματα?

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ-> Sony Xperia 1 V

Link to comment
Share on other sites

Nokia 7650,7200,6234,n73,n78, Sony Ericsson Satio, Nokia N8, Lenovo A820, A806, Doogee F3 PRO, Ulefone Paris, Xiaomi Redmi 4x, Xiaomi Redmi Note 5 dual camera, Xiaomi Pocophone F1 :happy:
Link to comment
Share on other sites

Αρχίσανε τα τρελά τώρα...:blink:

Δείτε και θα καταλάβετε...;)

Έχει και έκπτωση ρε παιδιά , τρεχάτε!!!!:lol:

http://www.blogcatalog.com/blog/best-cell-phone-deals/4eb9449d88978abec28105709d5185b0

Nokia 7650,7200,6234,n73,n78, Sony Ericsson Satio, Nokia N8, Lenovo A820, A806, Doogee F3 PRO, Ulefone Paris, Xiaomi Redmi 4x, Xiaomi Redmi Note 5 dual camera, Xiaomi Pocophone F1 :happy:
Link to comment
Share on other sites

Αρχίσανε τα τρελά τώρα...:blink:

Δείτε και θα καταλάβετε...;)

Έχει και έκπτωση ρε παιδιά , τρεχάτε!!!!:lol:

http://www.blogcatalog.com/blog/best-cell-phone-deals/4eb9449d88978abec28105709d5185b0

Εγω νομιζω οτι ειναι απλως απατη,και καποιοι προσπαθουν να τσιμπησουν κανα κοροιδο,που βιαζεται να το παρει,λες και θα χαθει απο προσωπου γης.

Αφου θα βγει το Φθινοπωρο,το νωριτερο,τι πουλανε αυτοι;Αερα;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο το ενα με το άλλο..Το πενάκι μπορείς να το χρησιμοποιείς για γραφή στην οθόνη.Επίσης,κάποιοι προτιμούν το πενάκι-π.χ. Δε θέλουν να γεμίζουν δαχτυλιές την οθόνη ή δεν τους βολεύουν μόνο τα δάχτυλα.Όλα τα εικονίδια έχουν επαρκές μέγεθος για χειρισμό της συσκευής με τα δάχτυλα.
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...