Jump to content

[Symbian^1 & ^3] Nokia's Store


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει δυνατότητα να χρεώνεις τον λογαριασμό του παρόχου σου. Σε cosmote τουλάχιστον λειτουργεί μια χαρά όπως έχει αναφέρει άλλο μέλος. Δεν έχω αγοράσει ακόμα κάτι και δεν μπορώ να το επιβεβαιώσω.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 649
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια καλημερα!!!Θελω να μου πει καποιος ποια ειναι η διαδικασια η τι που ακριβως πατας για να αγορασεις μια εφαρμογη απο το ovi store οχι της δωρεαν αλλα με αγορα!!!Εχω γραφτει κανονικα και εχω κατεβασει αρκετα free!!Αλλα μου εχει τυχει και αρκετες φορες να βρω να θελω να αγορασω κατι αλλα δεν ξερω πως, με πιστωτικη η με χρεωση στο κινητο και πως??:worry:

 

Eγω με cosmote εχω αγοράσει 2-3 φορές πατάω αγορά και μου χρεωνει απο την κάρτα (αν έχω μονοδες)

Link to comment
Share on other sites

Eγω με cosmote εχω αγοράσει 2-3 φορές πατάω αγορά και μου χρεωνει απο την κάρτα (αν έχω μονοδες)

 

Εγω εχω καρτα wind εχω προσπαθησει κανα 2 φορες να αγορασω κατι αλλα δεν μπορω..Παταω αγορα σε ενα app και μου βγαζει οτι το ηλεκτρονικο τους ταμειο (καπως ετσι) δεν δουλευει...!!!:wacko: Ξερει καποιος να μας πει που να εχει αγορασει με πιστωτικη πως γινεται??;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω καρτα wind εχω προσπαθησει κανα 2 φορες να αγορασω κατι αλλα δεν μπορω..Παταω αγορα σε ενα app και μου βγαζει οτι το ηλεκτρονικο τους ταμειο (καπως ετσι) δεν δουλευει...!!!:wacko: Ξερει καποιος να μας πει που να εχει αγορασει με πιστωτικη πως γινεται??;)

 

Αυτο που θα πω δεν είναι σίγουρο, αλλα δοκίμασε να κάνεις το εξής αφου θελεις να χρησιμοποιησεις πιστςτική. Βγαλε την κάρτα sim και άνοιξε το κινητό χωρίς την κάρτα. Συνδέσου ασύρματα και μπες στο Ovi. Νομίζω πως θα σου βγάλει επιλογή αγοράς με πιστωτική με αυτον τον τρόπο.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που θα πω δεν είναι σίγουρο, αλλα δοκίμασε να κάνεις το εξής αφου θελεις να χρησιμοποιησεις πιστςτική. Βγαλε την κάρτα sim και άνοιξε το κινητό χωρίς την κάρτα. Συνδέσου ασύρματα και μπες στο Ovi. Νομίζω πως θα σου βγάλει επιλογή αγοράς με πιστωτική με αυτον τον τρόπο.

 

Δεν βγαζω την καρτα sim για ευνοητους λογους!!!Το εβαλα εκτος συνδεσεις μπηκα και πηγα να αγορασω κατι που μου αρεσε και μου εβγαλε ξανα για μια ακομη φορα το σπαστικο μηνυμα: Σφαλμα διακομιστη.Αντιμετωπιζουμε προβλημα με την υπηρεσια πληρωμων.επιστροφη στην κεντρικη σελιδα. Παταω οκ και μου λεει να τσεκαρω τα στοιχεια της πιστωτικης καρτας αλλα που.......???Ελεος με το ovi store ειναι θεμα nokia η φταιει η καθε εταιρια της κινητης??:mad:Δηλαδη να θελει να αγορασει καποιος κατι και να μην μπορει...Και μετα σου λεει να μην παμε στα..μαγαζακια :p Τελικα υπαρχει καμια λυση η οχι???:ninja:

Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
συνεχιζω να μην μπορω να κατεβασω κι εγκαταστησω το clickthecity απο το ovistore. υπαρχει πουθενα αλλου να το βρω? εχω στειλει απειρες φορες αναφορα προβληματος αλλα κανενας δεν ασχολειται
Link to comment
Share on other sites

Τελικά έχω πρόβλημα με το Ovi Store. 9 στις 10 φορές δεν ανοίγει και βγάζει μήνυμα "Δεν είναι δυνατή η σύνδεση στην υπηρεσία". Και όταν καταφέρνω να μπω, μάλλον τυχαία μπαίνει. Δεν ξέρω τι φταίει, οι συνδέσεις, το κινητό, κάτι άλλο;... :what: Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Τελικά έχω πρόβλημα με το Ovi Store. 9 στις 10 φορές δεν ανοίγει και βγάζει μήνυμα "Δεν είναι δυνατή η σύνδεση στην υπηρεσία". Και όταν καταφέρνω να μπω, μάλλον τυχαία μπαίνει. Δεν ξέρω τι φταίει, οι συνδέσεις, το κινητό, κάτι άλλο;... :what:

 

Ετσι,μια απ τα ιδια και σε μενα,αλλα πριν καποιο καιρο εμπενε οποτε καποια εφαρμογη,ρυθμιση,θεμα...κανει το μπερδεμα...

Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

Ετσι,μια απ τα ιδια και σε μενα,αλλα πριν καποιο καιρο εμπενε οποτε καποια εφαρμογη,ρυθμιση,θεμα...κανει το μπερδεμα...

 

εχει να κανει και με το ποσο δυνατο ειναι το σημα στο wifi

Link to comment
Share on other sites

εχει να κανει και με το ποσο δυνατο ειναι το σημα στο wifi

 

μπα δε νομιζω αφου το σημα ειναι 3 στα 3 καρφι...κατι αλλο παιζει φιλε μου...

 

Το λυσα οκ τωρα,λοιπον πηγα ρυθμισεις-συνδεσιμοτητα-ρυθμισεις-προορισμοι και επελεξα σημειο προσβασης διαδυκτιο...(ισως κατα λαθος ηταν σε υπηρεσιες wap.)

Edited by bikos68
λυση...
Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

μπα δε νομιζω αφ�υ το σημα ειναι 3 στα 3 καρφι...κατι αλλο παιζει φιλε μου...

 

Το λυσα οκ τωρα,λοιπον πηγα ρυθμισεις-συνδεσιμοτητα-ρυθμισεις-προορισμοι και επελεξα σημειο προσβασης διαδυκτιο...(ισως κατα λαθος ηταν σε υπηρεσιες wap.)

 

νομιζω οτι εχει επισης να κανει με το οτι ειναι κυριακη και ολοι ειναι μεσα. εστειλα καποια μνμ με νεα ωραια widgets (βγηκε το τρομακτικο κα το νεολαια gr ) και οταν πηγα να μπω απο τα μνμ δεν εμπαινε. απο το εικονιδιο μπηκε μια χαρα και εψαξα και τα βρηκα και τα εγκατεστησα

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σημερα πηγα να μπω στο Ovi και λεει οτι εχει ενημερωση,η εφαρμογη,δεν την εκανα γιατι βιαζομουν να φυγω στη δουλεια, την εκανε κανεις?Τι ειδε καποια διαφορα...
Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σημερα πηγα να μπω στο Ovi και λεει οτι εχει ενημερωση,η εφαρμογη,δεν την εκανα γιατι βιαζομουν να φυγω στη δουλεια, την εκανε κανεις?Τι ειδε καποια διαφορα...

 

την εκανα μολις και δεν δειχνει κατι περα απο μεγαλυτερη ταχυτητα νομιζω

Link to comment
Share on other sites

την εκανα μολις και δεν δειχνει κατι περα απο μεγαλυτερη ταχυτητα νομιζω

 

Ok ευχαριστω,θα την κανω και γω τ απογευμα...αντε και σε καμια "αλλη ενημερωση"

μας φλομωσε στις μικρες...:lol:

Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

Ok ευχαριστω,θα την κανω και γω τ απογευμα...αντε και σε καμια "αλλη ενημερωση"

μας φλομωσε στις μικρες...:lol:

 

καλες ειναι κι αυτες. αλλοι περνουν κινητο και δεν τους δινουν τιποτα. ας μην ειμαστε πλεονεχτες. ολα θα γινουν σιγα σιγα

Link to comment
Share on other sites

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Δε καταλαβαίνω γιατί έπρεπε όλη αυτή η αναβάθμιση να αποθηκεύει στην εσωτερική μνήμη!5.5 Μb έφαγε τα κλασικά τις νοκια.Τουλάχιστον ας ελπίσουμε να αξίζει τον κόπο πέρα από ένα πιο γρήγορο οvi.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως δε μου βγάζει αναβάθμιση το OVI Store.

Τι πρέπει να κάνω εκτός από το απλά να ανοίξω την εφαρμογή; :what:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως δε μου βγάζει αναβάθμιση το OVI Store.

Τι πρέπει να κάνω εκτός από το απλά να ανοίξω την εφαρμογή; :what:

 

ανοιγεις την εφαρμογη στο κινητο και στην πρωτη σελιδα στο βγαζει

Link to comment
Share on other sites

Yπαρχει τροπος να κατεβασουμε manual το update?!

μου εχει χαλασει το ovistore στο κινητο γιατι εβαλα qt 7.7.0 experimental... :(

Χρήστης:

Nokia: 3310 3330 5100 5140 5140i 6610 6310i 6630 5300 N95 N95_8gb N8 S3 mini

Link to comment
Share on other sites

Yπαρχει τροπος να κατεβασουμε manual το update?!

μου εχει χαλασει το ovistore στο κινητο γιατι εβαλα qt 7.7.0 experimental... :(

 

http://store.ovi.com/content/5406?clickSource=bso

 

στειλτο στο κινητο σου

Link to comment
Share on other sites

http://store.ovi.com/content/5406/download

 

κατεβασε το sisx

 

ετσι εκανα (αφου το ovi δεν τρεχει καθολου) και μετα μεσω του file manager install...

Χρήστης:

Nokia: 3310 3330 5100 5140 5140i 6610 6310i 6630 5300 N95 N95_8gb N8 S3 mini

Link to comment
Share on other sites

Στην έκδοση του Ovi Store ποιο νούμερο σας βγάζει;

 

Μενού καταστήματος > Βοήθεια > Για το προϊόν > Έκδοση καταστήματος 2.00.10024

 

Η ενημέρωση δεν μου βγήκε αλλά το ovi, μετά από πολλές μέρες που έχω να το χρησιμοποιήσω, μου φαίνεται γρήγορο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...