Jump to content

Ο... χειρότερος κατασκευαστής κινητών (Νο2)


 Κοινοποίηση

Ο... χειρότερος κατασκευαστής  

1.273 members have voted

  1. 1. Ο... χειρότερος κατασκευαστής

    • Alcatel
      382
    • Apple
      122
    • HTC
      11
    • LG
      123
    • Motorola
      148
    • Nokia
      69
    • Samsung
      57
    • Sony Ericsson
      172
    • ...άλλη εταιρεία
      96
    • ΔΞ/ΔΑ
      93


Recommended Posts

sony ericsson!! δεν ξανα περνω!
ετσι κι αλλιως, δεν θα ξαναβγαλει... :p

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 261
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

alcatel γτ δεν εχει να επιδειξει κατι τοσα χρονια.προτιμω ta jaga!:lol:

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Απαγορεύεται η γραφή τύπου sms (τπτ, κ, γτ, κλπ)

 

Κοίτα εδώ και θα αλλάξεις γνώμη!Στα χρήματα τους δεν θα βρεις καλύτερη επιλογή.Από τις πιο αξιόπιστες προτάσεις της αγοράς!

 

http://www.alcatelonetouch.com/global-en/products/smartphones.html

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

ετσι κι αλλιως, δεν θα ξαναβγαλει... :p

 

:lol::lol::lol:

Σωστος ο Γιαννης!!

Για μενα παλι η SE ηταν απ τις καλυτερες!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...
Αχ Motorola, αχχχ. Το Razr V8 με ειχε βασανισει πολυ...αλλα λεμε πολυ. Απο εμφανιση ηταν καλο, αλλα ποιοτητα κατασκευης και λογισμικο πολυ χαμηλα. Ακομα και η μπαταρια του μετα απο 1 χρονο ειχε πρηστει, ειχε κανει ενα μεγαλο καρουμπαλο. Μου ειχε βγαλει my soul.
Link to comment
Share on other sites

Αχ Motorola, αχχχ. Το Razr V8 με ειχε βασανισει πολυ...αλλα λεμε πολυ. Απο εμφανιση ηταν καλο, αλλα ποιοτητα κατασκευης και λογισμικο πολυ χαμηλα. Ακομα και η μπαταρια του μετα απο 1 χρονο ειχε πρηστει, ειχε κανει ενα μεγαλο καρουμπαλο. Μου ειχε βγαλει my soul.

 

Καμία πιο πρόσφατη εμπειρία?γιατί μιλάς για κινητό του 05 η 06.φοβερό,το μόνο Motorola μαζί με το atrix που πιστεύω ότι αξίζουν.

Θέλω να δω και το razr maxx

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Καμία πιο πρόσφατη εμπειρία?γιατί μιλάς για κινητό του 05 η 06.φοβερό,το μόνο Motorola μαζί με το atrix που πιστεύω ότι αξίζουν.

Θέλω να δω και το razr maxx

 

To RAZR V8 κυκλοφορησε στα τελη 2007 φιλος. Το πηρα το 2008 και με τρελοκουρασε για 18 μηνες. Δε μιλησα για κινητο των 80ς, μολις πριν 4 χρονακια.

 

Αμεσως πιο προσφατη εμπειρια μετα το V8 αν θες, το Νοκια Ε71:

-Εξωγηινη ποιοτητα κατασκευης

-Εξωγηινη διαρκεια μπαταριας

-Εκανε τα παντα για τοτε ( Wifi-3G, δωρεαν χαρτες για παντου και δωρεαν φωνητικη πλοηγηση-Νοκια Maps, hotspot-tethering, μεχρι και με bluetooth ζωνη καρδιακων σφυγμων το συνεδεσα με το sports-tracker

-Μεχρι και το site All about Symbian, συγκρινοντας τα Qwerty κινητα που εβγαλε η Νοκια ΟΛΑ τα χρονια( και εχει βγαλει τις κινηταρες οπως το Ε90), το εβγαλε Νο1.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Το βραβείο κερδίζουν σίγουρα η SE και η ZTE! (Εντάξει εκτός από το Neo V :p)

Κατά τα άλλα ότι κινητό της se έπιασα στα χέρια μου, και από αντοχή ήτανε χάλια αλλά και από hardware και software! :X

Πχ το C510 το είχα ένα μήνα και έβγαζε πολύ συχνά δύο οθόνες και το φλας λειτουργούσε όποτε ήθελε. Το Spiro της μάνας μου έκανε συνεχή restart μέσα στην μέρα, δεν έμπαινε στα μηνύματα, στις επαφές κα. Το W200 που είχα κάποτε έβγαζε συχνά άσπρη οθόνη. Το W995 ενός φίλου από τα δύο χρόνια που το είχε, τα 1,5 τα πέρασε στο σέρβις. Θέλετε κι άλλα??

 

Και από ZTE τώρα, το V9 μου κλείνει μόνο του μέσα στην μέρα και δεν ανοίγει παρά μόνο αν του βγάλεις την μπαταρία, το Carl που είχε ο αδερφός μου το ίδιο! Και το πιο χάλι είναι το R222! Απαίσιο κινητό, δεν είναι καθόλου ανθεκτικό σε πτώσεις, επιοικώς απαράδεκτη μετάφραση ελληνικών και άθλια κάμερα!

 

Ουφ κουράστηκα! :p

Link to comment
Share on other sites

Πχ το C510 το είχα ένα μήνα και έβγαζε πολύ συχνά δύο οθόνες και το φλας λειτουργούσε όποτε ήθελε. Το Spiro της μάνας μου έκανε συνεχή restart μέσα στην μέρα, δεν έμπαινε στα μηνύματα, στις επαφές κα. Το W200 που είχα κάποτε έβγαζε συχνά άσπρη οθόνη. Το W995 ενός φίλου από τα δύο χρόνια που το είχε, τα 1,5 τα πέρασε στο σέρβις. Θέλετε κι άλλα??

Για το spiro δεν έχω παρά να συμφωνήσω αλλά για c510 και w995 διαφωνώ κάθετα. Είναι αμφότερες πολύ αξιόπιστες συσκευές (πέρασα χρόνια μαζί τους απροβλημάτιστα, πριν πάρω το neo v).

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Για το spiro δεν έχω παρά να συμφωνήσω αλλά για c510 και w995 διαφωνώ κάθετα. Είναι αμφότερες πολύ αξιόπιστες συσκευές (πέρασα χρόνια μαζί τους απροβλημάτιστα, πριν πάρω το neo v).

 

Για το C510 μπορεί να έπεσα εγώ σε ελατωματική συσκευή, αλλά για το W995 έχω ακούσει και από άλλους εδώ μέσα αρνητικά.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Πολλοι κραζουν την alcatel,προφανως κρινουν με βαση το οτι ειναι συνηθως φτηνα και χωρις πολλες δυνατοτητες.Αλλα η ουσια ειναι εκει ακριβως.Δινεις 15 ευρω και παιρνεις ενα κινητο σκυλι.
HE HAD THE GIFT OF PROPHECY, GAVE GUIDING LIGHT TO ME I KNOW,HE SET MY SPIRIT FREE
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Εγώ πλέον θεωρώ ως χειρότερο κατασκευαστή στα κινητά χαμηλής τιμής και χαμηλών χαρακτηριστικών την SE. Μπορεί στο παρελθόν να παρήγαγε συσκευές - σκυλιά που είχαν πολλές δυνατότητες, αλλά τα τελευταία χρόνια έχει πέσει πάρα πολύ η ποιότητά τους μάλλον επειδή έχει δωθεί μεγαλύτερη προσοχή στα "έξυπνα" τηλέφωνα.

Αν πιάσει κάποιος στα χέρια του το Spiro ή το TXT, καταλαβαίνει αμέσως πως αυτά μόνο στη μάρκα είναι SE γιατί σε σύγκριση με αυτά που προσέφεραν τα παλιά τηλέφωνα, αυτά δεν προσφέρουν τίποτα. :X

Link to comment
Share on other sites

LG. Απλά απαράδεκτη. Μόνο για τηλεοράσεις κάνει αυτή η εταιρεία.

Πάντως, για SE που λέτε εγώ είχα δύο κινητά της στην κατοχή μου.

Ένα W900i και ένα Κ800i.

Το πρώτο ήταν έτσι κι έτσι. Πολλά reboot έκανε χωρίς λόγο. Είχε όμως εξαιρετικό ήχο!

Το K800i μου όμως το αναπολώ ακόμα. Το μεγαλύτερο "σκυλί" που είχα! Μου έχει πέσει από τον 5ο όροφο και απλά γρατζουνίστηκε!!!:wacko:

Τρελά πράγματα! Και από κάμερα, ανεπανάλητη! Κάνει παπάδες σε κάτι HTC 5mp που κυκλοφορούν!:happy:

HTC Wildfire --> Huawei Ideos X5 --> Samsung Galaxy S3 --> Lumia 920 --> iPhone 5 --> Nexus 5 + HTC One M7 ----> HTC One M8 Gunmetal Grey (32gb) --> ΟnePlus 6 8/128 --> Sony Xperia 5 II (blue) --> Poco F3 8/256 (white)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Η motorola! Εχω 2 πολυ δραματικες εμπειριες στο παρελθον και δεν νομιζω

να τους ξανα προτιμησω εκτος αν κανουν κατι αξιοθαυμαστο..

μολις ειχα παρει το motorola razr και μεσα σε μια εβδομαδα η οθονη..

δεν αντεξε.. ημουν τοσο εκνευρισμενος που ουτε καν προσπαθησα

να το φτιαξω.. πηρα ενα sony erikkson!

:X

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Μεταξυ lg και alcatel επελεξα τελικα τη δευτερη λογω κακογουστιας επαναλαμβανομενης.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτή την στιγμή για μένα ειναι η zte...κακογουστα σαν σχέδια συσκευών

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Apple !!!

Οι τύποι απλά δεν παίζονται... Σου ζητάνε ένα κάρο λεφτά για το φαγωμένο μήλο.

Οι δυνατότητες των κινητών της ( μέχρι και το άϊ χάσου5) στην πιο ΣΟΥΡΕΑΛΙΣΤΙΚΗ ΤΙΜΗ.

Εφόσον φτιάχνονται στην ΚΙΝΑ ας έχουν και κινέζικη τιμή. Προτυμώ τους τύμιους παίχτες .

:ninja:

Π.Α.Ο.Κ. Θύρα 4

Αγαπάτε Αλλήλους

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Το χειρότερο πράγμα που μπορεί να κάνει μία εταιρία πέρα από το service και την ποιότητα, είναι να κλειδώνει το λειτουργικό της και φυσικά πάει στην apple αυτό, μετά παίρνει την δεύτερη θέση η Nokia...
Link to comment
Share on other sites

Το χειρότερο πράγμα που μπορεί να κάνει μία εταιρία πέρα από το service και την ποιότητα, είναι να κλειδώνει το λειτουργικό της και φυσικά πάει στην apple αυτό, μετά παίρνει την δεύτερη θέση η Nokia...

σωστο και αυτο.

Αλλα ψηφιζω alcatel και motorola αν και ηταν απο τις πρωτες εταιριες κινητων.

what about philips?;)

θες δε θες, θα γινει ο πολος σου κιοφτες
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...