Jump to content

Τι βάρος έχετε;


nio1975
 Κοινοποίηση

Εσείς που ανήκετε;  

560 members have voted

  1. 1. Εσείς που ανήκετε;

    • Χοντρός-η
      58
    • Αδύνατος-η
      123
    • Κανονικός-ή
      262
    • Χοντρός αλλά παλιά ήμουν αδύνατος
      46
    • Αδύνατος αλλά παλιά ήμουν χοντρός
      46
    • Υπερυπερβαρος
      25


Recommended Posts

Μεγάλε...:up: Πόσα χλμ έκανες τη μέρα;

Κι εγω είχα χάσει γύρω στα 12 κιλά μέσα σ'ενα τρίμηνο με καθημερινό περπατημα 1-1/2 ωρα τη μέρα και μέσα στο κατακαλόκαιρο.:heat:

Επίσης το μεσημέρι τσάκιζα καμιά πίτσα,2-3 σουβλάκια,ανάλογα.

 

Μπορει να εκανα γυρω στα 7-8 χιλ την ημερα.

Ειχα ομως και πολλα κιλα παραπανω.

Ω ξειν' αγγελλειν Λακεδαιμονιοις οτι τηδε κειμεθα τοις κεινων ρημασι πειθομενοι.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 584
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μπορει να εκανα γυρω στα 7-8 χιλ την ημερα.

Ειχα ομως και πολλα κιλα παραπανω.

Γιατί εγω δεν είχα;Κόντευα τα 95:wacko:

Θυμάμαι το περισσότερο που είχα κάνει ήταν 9,5 χλμ,είναι μετρημένα και μέσα απο το google earth.:p

Πάντως χαράς το κουράγιο μας.:happy:

http://img404.imageshack.us/img404/9686/bestiolnv6nd7.gif
Link to comment
Share on other sites

Γιατί εγω δεν είχα;Κόντευα τα 95:wacko:

Θυμάμαι το περισσότερο που είχα κάνει ήταν 9,5 χλμ,είναι μετρημένα και μέσα απο το google earth.:p

Πάντως χαράς το κουράγιο μας.:happy:

 

95 ημουν 11 χρονων.

Σου μιλαω για 142 κιλα.:lol:

Ω ξειν' αγγελλειν Λακεδαιμονιοις οτι τηδε κειμεθα τοις κεινων ρημασι πειθομενοι.
Link to comment
Share on other sites

95 ημουν 11 χρονων.

Σου μιλαω για 142 κιλα.:lol:

Πόσαααα;:blink:

Τότε χαράς το δικό σου κουράγιο μεγάλε και μπράβο σου!;)

Εγω είμαι πολύ μικρός για να μιλήσω.:p

http://img404.imageshack.us/img404/9686/bestiolnv6nd7.gif
Link to comment
Share on other sites

Πόσαααα;:blink:

Τότε χαράς το δικό σου κουράγιο μεγάλε και μπράβο σου!;)

Εγω είμαι πολύ μικρός για να μιλήσω.:p

 

Τοσσα που σου ειπα.

Τωρα ειμαι γυρω στα 100.

Αλλα θελω να παω στα 88-92 περιπου.

Ω ξειν' αγγελλειν Λακεδαιμονιοις οτι τηδε κειμεθα τοις κεινων ρημασι πειθομενοι.
Link to comment
Share on other sites

95 ημουν 11 χρονων.

Σου μιλαω για 142 κιλα.:lol:

 

Φίλε, το ίδιο έργο βλέπουμε.

 

Ακούστε μια ιστορία:

 

Ετών 14, ύψος 1,73, κιλά 103.

Αποφασίζω δίαιτα.

Ενα χρόνο μετά ετών 15, ύψος 1,86, κιλά 73.

Κόκκαλο και πετσί. Διάμετρος μέσης 90 πόντοι(χρειάζεται για μετά)

 

Στα 15 μου λοιπόν ξεκινάω γυμναστική.

Βάρη, καράτε, τρέξιμο με μεγαλύτερη βαρύτητα στα βάρη.

 

Ετών 20, ύψος 1,93 κιλά 103, μέση 90!!!

Είχα γίνει γαιδούρι V shape.

Μιλάμε για σχεδόν καθημερινή ενασχόλιση, διατροφές υγειινές κλπ.

 

Τότε ξεκινάω δουλειά και σταδιακά μειώνω γυμναστικές κλπ μέχρι που σταμάτησα εντελώς.

 

Ετών 25, ύψος αμετάβλητο φυσικά, κιλά 150, μέση απροσδιόριστη, Λ shape.

Επερνα 10 κιλά το χρόνο βάρος, χάνοντας βέβαια και κιλά μυικού ιστού.

Κατά υπολογισμό δικό μου πρέπει να πήρα 70 κιλά λίπους (50 + 20 μυικού ιστού περίπου). Σχεδόν όσο μία ΦΩΚΙΑ.

 

Σήμερα ετών 36, κιλά περίπου 140-144 (ποιός δίνει σημασία στα 2-3 κιλά)

με αρκετές προσπάθειες αδυνατίσματος που έφτασαν μέχρι να γίνω και 120 αλλά μετά τα έβρισκα στον δρόμο και ανά μανά.

 

Εχω πλήρη επίγνωση της κατάστασής μου.

Φανταστείτε λοιπόν πως είναι πολύ πιο επώδυνο για μένα που έχω ζήσει το Vshape και να γίνω Λ shape.

Δεν κρύβομαι πίσω από δικαιολογίες αλλά για να κάνεις δίαιτα, κάτι που για την κατηγορία που είμαι εγώ κρατάει 10-12 μήνες για να προσεγγίσεις έναν στόχο και μια ζωή για να διατηρηθεί, χρειάζεται χρόνος για γυναστική- προετοιμασία διατροφής κλπ και πάνω απ΄όλα ψυχολογική ηρεμία.

Συνήθως οι παχύσαρκοι ανήκουν σε μια κατηγορία ανθρώπων όπου όταν στεναχωριούνται, πιέζονται κλπ ανοίγουν το ψυγείο, λάθος το κλείνουν και το τρώνε ολόκληρο. Και όλοι το ξέρετε, οι δυσκολίες είναι αρκετές.

Μακάριοι όσοι ανήκουν στην κατηγορία "πω πω είμαι πολύ στεναχωρημένος, δεν πάει μπουκιά κάτω, δεν έχω όρεξη για τίποτα".

Ποτέ μα ποτέ μην συγκρίνετε τους ελλειποβαρείς με τους παχύσαρκους.

Ποιόν κοιτάνε στην παραλία; τον ελλειποβαρή ή τον παχύσαρκο; Ποιός δεν βρίσκει εύκολα ρούχα; Ποιός είναι ποιό δυσκίνητος;

Η προφανής απάντηση κάποιου θα είναι : κάνε κάτι.

Πιστέψτε πως προσπαθούμε μια ζωή αλλά ίσως όχι αρκετά ο καθένας από εμάς αλλά για προσωπικούς του λόγους ο καθένας ξεχωριστά.

 

Αυτά. Θα σας ενημερώσω σε όποια αλλαγή κατάστασης.

Link to comment
Share on other sites

@ melaslog

 

εγώ φίλε μου, βλέπω έναν άνθρωπο πλήρως συνειδητοποιημένο, από τον τρόπο της γραφής του. και αρκετά έμπειρο να ξέρει τι σημαίνει εκγύμναση αλλά και καλό αποτέλεσμα.

 

δεν σου κρύβω, ότι θαύμασα τον τρόπο που με τόση αυτογνωσία και θάρρος, έγραψες για τον εαυτό σου.

 

αλλά νομίζω πως αν το θελήσεις, μπορείς να αντιστρέψεις την κατάσταση.

είσαι ήδη έμπειρος στο πως. αλλά και στο ότι είναι πράγματι εφικτό.

και αυτό νομίζω το κάνει ευκολότερο.

 

εγώ ανακάλυψα το περπάτημα (μοναχικό και πολύωρο) σε μια περίοδο μεγάλης στεναχώριας της ζωής μου. σιγά-σιγά, συνειδητοποίησα πως καθάριζε τη σκέψη μου. και η σταδιακή βελτίωση της φυσικής μου κατάστασης, εμπότιζε με ευεξία και την ψυχή μου.

 

μην το παρατάς.

L' enfer c' est les autres
Link to comment
Share on other sites

εγώ ανακάλυψα το περπάτημα (μοναχικό και πολύωρο) σε μια περίοδο μεγάλης στεναχώριας της ζωής μου. σιγά-σιγά, συνειδητοποίησα πως καθάριζε τη σκέψη μου. και η σταδιακή βελτίωση της φυσικής μου κατάστασης, εμπότιζε με ευεξία και την ψυχή μου.

 

Άσχετα με τα κιλά και τη δίαιτα αφού δεν μου χρειάζεται να κάνω, μια χαρά είμαι έτσι:rolleyes: μου αρέσει πολύ το περπάτημα.

Που να περπατήσω όμως στο κέντρο της Αθήνας? :(

Θέλω διακοπές!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Άσχετα με τα κιλά και τη δίαιτα αφού δεν μου χρειάζεται να κάνω, μια χαρά είμαι έτσι:rolleyes: μου αρέσει πολύ το περπάτημα.

Που να περπατήσω όμως στο κέντρο της Αθήνας? :(

 

Που να περπατήσεις;

Νομίζω ότι είναι από τα πιο ωραία πράγματα που μπορείς να κάνεις αργά το βράδυ. Η πόλη ησυχάζει. Και είναι μια καλή ευκαιρία να ανακαλύψεις τις γειτονιές της.

Αυτά που βλέπεις περπατώντας, σε δρόμους που μπορεί να περνάς κάθε μέρα με τροχοφόρο, είναι πολύ διαφορετικά.

Εγώ για κάποιο διάστημα έκανα μέχρι και 25 χλμ τη μέρα (extreme, I know).

Αλλά έτσι βλέπεις τις αλλαγές στην πόλη. Το χαρακτήρα κάθε γειτονιάς. Τη μετάβαση από μια φτωχοπεριοχή σε κάποια πλουσιότερη. Τις φάτσες που κυκλοφορούν ή συχνάζουν.

Νομίζω είναι πολύ ενδιαφέρον άμα μπεις στο τριπάκι.

 

Και το κέντρο ίσως είναι η καλύτερη αφετηρία. Αν βρεις και παρέα για τις νυχτερινές βόλτες για έξτρα ασφάλεια μιας και είσαι κοπέλα, ακόμη πιο ευχάριστα.

 

Εγώ έχω περπατήσει και στα πιο σκοτεινά σημεία. Και σε ρημαγμένα εργοστάσια. Αλλά από παιδί είχα άγνοια κινδύνου, οπότε δεν είμαι ασφαλές δείγμα.

L' enfer c' est les autres
Link to comment
Share on other sites

Αν ήμουν στην επαρχία δεν θα είχα κανένα πρόβλημα.

Ίσα ίσα που μου αρέσει και βράδυ να περπατάω...

Αλλά στην Αθήνα να πάω βράδυ για περπάτημα και μόνη μου? Άστο καλύτερα :wacko:

Σίγουρα 25 χλμ δεν θα περπατούσα:D

Συχνά όμως κατεβαίνω πολλές στάσεις πριν από το σπίτι μου... Ακούω τα τραγουδάκια μου και μια χαρά είναι! Αν δεν ήταν και όλη αυτή η κίνηση, να είχε και λίγο πράσινο τι όμορφα που θα ήταν :shifty:

Θέλω διακοπές!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ναι,καλο ειναι να τρως γιατι φανταζομαι ξερεις πως η διατροφη παιζει κ αυτη ρολο στην αναπτυξη,οπως και ο υπνος..(αλλα νταξει,μην βασιζεσε μονο σε αυτα,κυριως απ τα γονιδια ειναι)
Link to comment
Share on other sites

1,78 και 68 κιλα.θελω ομως να δωσω κι αλλο υψος(μακαρι).ειμαι αρκετα καλα λογω του γυμναστηριου που παω εδω και δυο μηνες και θα συνεχισω γιατι μου αρεσει πολυ.απο λιπος πλεον εχω λιγο μονο στην κοιλια χαμηλα και σε λιγο καιρο πιστευω θα ειμαι πλακα:D .νομιζω εχετε δικιο οτι η λιπομετρηση στα γυμναστηρια ειναι οτι να'ναι.
Link to comment
Share on other sites

Παντως σχετικα με την ευκινησια,θα διαφωνησω,τουλαχιστον για εμενα.

Ισως λογω γυμναστικης,ισως λογω διαπλασης,παντα ημουν γεματος αλλα παντα ημουν και πιο ευκινητος απο παρα πολους.

Ισως βοηθησε και η παλη σε αυτο.

Ω ξειν' αγγελλειν Λακεδαιμονιοις οτι τηδε κειμεθα τοις κεινων ρημασι πειθομενοι.
Link to comment
Share on other sites

egw 1.77 84 kila.

eimai xontros?

emena mou fainetai oti prepei na xasw 8-10 kila.

Eξαρτάται...αν είσαι γυμνασμένος δεν είναι πρόβλημα...

 

Αλλά π.χ. εγώ που είμαι στο ίδιο ύψος με εσένα περίπου (1,79) είμαι 71 κιλά και θέλω να χάσω άλλα 2-3, αν και δεν είμαι χοντρός και μάλιστα έχουν αρχίσει πολλοί φίλοι να μου λένε να πάρω κανα κιλό...Αλλά αν θες κάτι να το κάνεις για να νοιώθεις εσύ καλύτερς για τον εαυτό σου, πού είναι το πρόβλημα;

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

ναι,καλο ειναι να τρως γιατι φανταζομαι ξερεις πως η διατροφη παιζει κ αυτη ρολο στην αναπτυξη,οπως και ο υπνος..(αλλα νταξει,μην βασιζεσε μονο σε αυτα,κυριως απ τα γονιδια ειναι)

 

Συμφωνώ γιατί εγώ τρώω τρώω και δεν παχαίνω,και όλοι μου λένε ότι δεν τρώω...:mad:

Link to comment
Share on other sites

Guest valeria
Συμφωνώ γιατί εγώ τρώω τρώω και δεν παχαίνω,και όλοι μου λένε ότι δεν τρώω...:mad:
Σε καταλαβαίνω απόλυτα είναι πολύ άσχημο αυτό :( Τα ίδια μου λένε κι εμένα μια ζωή,ότι δεν τρώω,εγώ τους λέω ότι τρώω και δεν με πιστεύουν.Όταν δε, βγω κάποια φορά για φαγητό με αυτούς που ισχυρίζονται ότι δεν τρώω,και δουν ότι τρώω κανονικά,μου τη λένε με φράσεις του στυλ "α καλά έκατσες όλη μέρα νηστική για να φας τώρα;" και άλλα τέτοια όμορφα :mad:
Link to comment
Share on other sites

Ενα πολυ καλο site για να δειτε αν ειστε μεσα σε φυσιολογικα επιπεδα βαρους και με πληροφοριες ιατρικου περιεχομενου:

http://www.haso.gr/odigies/odigies.html

Watch When You Stray My Friend...
Link to comment
Share on other sites

Αυτο το 10κατω ειναι το μεγαλυτερο ψεμα! Ενας ανθρωπος μπορει να ειναι ακριβως το ιδιο υψος κ κιλα με εναν αλλο κ να δειχνει χοντροτερος! :X

 

Παιζει ρολο η μυικη μαζα. Ιδιος ογκος ενος μυ, ειναι πιο βαρυς απο τον ιδιο ογκο λιπους... Αυτο. Δλδ καποιος μπορει να ειναι πολυ γυμνασμενος κ να "κουβαλαει" πολλα κιλα σε ΜΥΕΣ, ενω ενας αλλος να ειναι αγυμναστος κ να κουβαλαει τα ιδια κιλα σε ΛΙΠΟΣ. Ο 2ος θα φαινεται αρκετα χοντροτερος.

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

λοιπον εγω εχω 1.83 υψος και ειμαι 89 κιλα... τα Χριστουγεννα ημουν 96+ ... ;)

τωρα συμφωνα με το http://www.haso.gr/odigies/odigies.html που εδωσε ο φιλος cmaniac πρεπει να χασω αλλα 5 κιλα για να ειμαι στα φυσιολογικα ορια.

τωρα ειμαι στη κατηγορια Αυξημενος Δ.Μ. 26. Πρεπει να παω στο Δ.Μ. 25!

I'll try it!!! :)

 

Δεν ειμαι καθολου γυμνασμενος ομως... μονο περπατημα κανω ( μιση με μια ωρα καθε μερα...λογω σχολης :D ) και βαριεμαι και τα γυμναστηρια.. κατι θα γινει ομως...!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

::Alma Libre - My Blog

A blog by an IT student

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...