Jump to content

[Επίσημο] HTC Hero


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βγήκε η νέα έκδοση FroydVillain 1.7.0 μαζί με τα 2 updates (1.7.1 και 1.7.2) που διορθώνουν κάποια μικροπροβληματάκια.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βρε παιδιά, έχει πράγματι βγει επίσημη 2.1 για Hero? Στο site της HTC βλέπω ένα "ROM Upgrade"... Αυτή είναι??

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Έχει βγει. Αυτή που είδες όμως δεν είναι η 2.1. Είναι η 1.6, αν δεν απατώμαι. Την 2.1 θα την περάσεις μετά, OTA. Δώσε link για ROM Update. Το ψάχνω εδώ και λίγο καιρό και δεν το βρίσκω

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Δες εδώ. θα χρειαστεί να αλλάξεις χώρα στο support, από Ελλάδα σε United Kingdom. Όσον αφορά στην 2.1, μπορείς να δώσεις οδηγίες, link ή ότι άλλο θα μπορούσε να βοηθήσει?

Ευχαριστώ

 

EDIT: Βρήκα και πέρασα την NEOROM2.0b_FULL από το xda!

Όλα παίζουν μία χαρά, με εξαίρεση ένα μικρό προβληματάκι: στην homepage του Sense, στο Clock/Weather Widget αναγράφει μόνο την φράση "Η τοποθεσία μου" και δεν φέρνει δεδομένα καιρού. Η εφαρμογή του καιρού δουλεύει μία χαρά, έχω πετάξει όλες τις άσχετες χώρες, έχω αφήσει μόνο την Αθήνα και φέρνει τα δεδομένα άψογα. Το έψαξα αρκετά στα διάφορα γνωστά fora και είδα ότι το αντιμετωπίζει πολύς κόσμος. Έχω ενεργοποιήσει δεδομένα μέσω WiFi και GPS αλλά τίποτα. Πέταξα και ξανάβαλα το widget, έκανα νέο setup της ROM εκ των μηδενός με wipe αλλά εν ματαίω... Έχει κανείς καμία ιδέα?

Edited by costasp
Νέα ROM

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι εχει κανεις βαλει καμια 2,2 που να δουλευουν ολα αλλα και να εχει ελληνικα φυσικα για root κινητο μιλαω
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι εχει κανεις βαλει καμια 2,2 που να δουλευουν ολα αλλα και να εχει ελληνικα φυσικα για root κινητο μιλαω

 

ναι, η FroydVillain που προαναφέρθηκε έχει ελληνικά παντού και με το Dialer One λύνεται και το πρόβλημα του smart dial

about.me/mckriss
Link to comment
Share on other sites

Έχετε ενεργοποιημένο το Facebook for HTC Sence; Συγχρονίζει; Είμαι στη 2.1 (3.32.405.2), αλλά από τότε που εγκατέστησα τη 2.1, ούτε το Facebook, ούτε το Twitter βγάζουν notifications...

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι εχει κανεις βαλει καμια 2,2 που να δουλευουν ολα αλλα και να εχει ελληνικα φυσικα για root κινητο μιλαω

 

Έχω βάλει Floyo 1.2.0 και είναι άψογη. Δεν έχει Sense, το οποίο σημαίνει ...τρελή ταχύτητα. Επιπλέον είναι σταθερότατο. Μετά το root δεν υπάρχει επιστροφή στις rom της μαμάς-HTC. Είναι απλά απαράδεκτες και το καταλαβαίνεις μόνο όταν βάλεις custom rom.

Follow the path of the shepherd...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά δοκίμασε κανείς το Google Maps 5.0 στο Hero?

Το χω κανονικά μέσω market enabler στο hero μου αλλά την επιλογή Offline caching που βλέπω στο μενού εδώ

στο 3.00 λεπτό δεν την έχω εκεί.

 

Με αποτέλεσμα να κατεβάζει πάντα τους χάρτες από την αρχή. Έχετε καμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά δοκίμασε κανείς το Google Maps 5.0 στο Hero?

Το χω κανονικά μέσω market enabler στο hero μου αλλά την επιλογή Offline caching που βλέπω στο μενού εδώ

στο 3.00 λεπτό δεν την έχω εκεί.

 

Με αποτέλεσμα να κατεβάζει πάντα τους χάρτες από την αρχή. Έχετε καμιά ιδέα;

 

και εκτος αυτου δεν βλεπω να δουλευουν οι λειτουργιες του 3d με τα 2 δαχτυλα κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να βαλω μια RUU_Hero_htc και μου λεει οτι δεν μπορει να συνδεθει με το τηλεφωνο μεσω usb και να κανω ελεγχο στην συνδεση.

Η συνδεση βεβαια ειναι ενταξει αφου δουλευει σε ολα τα αλλα κανονικα...

Ξερει καποιος να με βοηθησει στο τι να κανω πριν το πεταξω γιατι μου εχει σπασει τα νευρα.

Ευχαριστω εκ'των προτερων.

Edited by ioannisad
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια

πως μπορω να περασω τις επαφες μου απο το τηλεφωνο στη sim.δοκιμασα καποιες εφαρμογες που βρηκα αλλα δε λειτουργησαν.

makiaveli27:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! :)

Αν και δεν έχω το hero, ο μόνος τρόπος που είχα βρεί για το wildfire ήταν να πάς στις επαφές, να πατήσεις πάνω σ'ένα όνομα και μετά μενού->περισσότερα κι έχει επιλογή να τις περάσεις στις sim. Υπάρχουν κι εφαρμογές που υποτίθεται κάνουν αυτή τη δουλειά, αλλά ένας φίλος εδώ μέσα είπε ότι δεν του δούλεψαν ούτε εκείνου ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξαφνικά ο ήρωας εμφάνισε πρόβλημα στο κάτω μέρος της οθόνης που χρειάζεται μεγαλύτερη πίεση για να λειτουργήσει, στην αρχή το έριξα στο λογισμικό αλλα και με επανεγκατάσταση δεν δούλεψε. Φοράω floyo 1.2.0 with android 2.2 για να το πάω για σέρβις υποθέτω οτι πρέπει να το κάνω downgrade στο official htc sence έχετε να προτείνετε κάνα καλό howto? Φοράω amon ra 1.7
Android User since 1.3 , FOSS enthousiast, gadget maniac in rehab.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου!

To site που έχει τις "official" roms είναι αυτό. Νομίζω κατεβάζεις αυτήν που σου αντιστοιχεί και τρέχεις το αρχείο στο pc. Ψάξε στο xda όμως γιατί δεν το έχω κάνει ποτέ και δεν έχω και το hero ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

παιδια εμενα εχει χαλασει το τρακμπολ ....και θελω να κανω αναβαθμιση στην .95 και πρεπει να πατησω alt+s μηπως ξερει κανεις πως γινεται χωρις τη χρηση τρακμπολ....ευχαρηστω
Link to comment
Share on other sites

Με το κουμπί της έντασης του ήχου

 

δεν ανταποκρίνεται :cry: 3 μερες παλευω να το κανω αναβαθμιση στην 2.1 και το μονο που εχω καταφερει ειναι να αναβαθμησω τη ρομ..πφφ μια βοηθεια οποιος μπορει

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
μπορει καποιος παιδια να μου πει αν γινεται κ πως μεταφερεις εφαρμογες στην καρτα μνημης απο μνημη τηλεφωνου γιατι ολο γεμιζει?????η αν τουλαχιστον υπαρχει καποια εφαρμογη.
Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος παιδια να μου πει αν γινεται κ πως μεταφερεις εφαρμογες στην καρτα μνημης απο μνημη τηλεφωνου γιατι ολο γεμιζει?????η αν τουλαχιστον υπαρχει καποια εφαρμογη.

 

Χρειάζεσαι Android 2.2+ και πρέπει η εφαρμογή να το υποστηρίζει.

Link to comment
Share on other sites

Working OpenglES 1.1 on HTC Hero

 

To έχετε δοκιμάσει; Αναφορές λένε ότι δουλεύει και φέρνει βελτίωση.

 

Το δοκίμασα πριν καμιά βδομάδα πριν δώσω το Hero στην αδερφή μου (πήρα το DHD) αλλά δεν είδα καμιά διαφορά προσωπικά.

Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεσαι Android 2.2+ και πρέπει η εφαρμογή να το υποστηρίζει.

 

Ευχαριστω.Αρα για hero ακατορθωτο γιατι δεν νομιζω να βγει τετοια αναβαθμιση.......:(

Εδω δεν εχει ολοκληρωθει η αναβαθμιση σε 2.1.....(προσωπικα εχω κανει κ εχει βρει μονο το μερος πρςτο της αναβαθμισης)

Edited by Villis
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

παιδια την 2.1 που μπορω να τη βρω και πως να την εγκαταστησω???

και στο κινητο εχω οτι εχει απο το εργοστασιο... :cry:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...