Jump to content

[Επίσημο] HTC Hero


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και μενα οι φωτογραφιες ειναι πολυ καλητερες απ οτι στο iPhone...

στο βιντεο τα χαλαμε αλλα δεν με ενδιαφερει...

 

πολυ καλες φωτογραφιες!!!!!! πραγματικα ευχαριστημενος.

 

 

starmanwarz πολυ καλη τιμη.....ελληνικο;

μονο αν ειναι πραγματικα σαν καινουριο αξιζει.

χωρις γρατζουνιες πουθενα.

 

Ναι ελληνικο,και σε σχεδον αριστη κατασταση.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το hero εδώ:

http://www.engadget.com/2009/06/24/htc-hero-details-begin-leaking-from-htcs-own-website/

 

οπότε αναμένουμε μέσα στο καλοκαίρι και update του software του magic ;)

 

ακόμα περιμένουμε!!!!!!!!!!!!!!!!:D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

ακόμα περιμένουμε!!!!!!!!!!!!!!!!:D:D:D:D

 

Να το έβγαζα εγώ το software θα είχα και σίγουρη ημερομηνία :cool:

Βαρέθηκα με αυτά που ακούω...
Link to comment
Share on other sites

Είχα μια επικοινωνία σήμερα με Ndrive επειδή ψάχνω να δω ποιό GPS πρόγραμμα να αγοράσω, και αυτό το 3D Map που έχει μόνο το Ndrive φαίνεται εντυπωσιακό, αν και δεν υπάρχει ακόμα για Android.

 

Απάντησαν πώς μέσα στην ημέρα σήμερα, θα βάλουν μια νέα έκδοση Ndrive για Android και θα γράψουν αναλυτικά για αυτό στο Site τους...

 

Που είναι και το iGO γμτ :mad:

---------------

 

https://www.redball.gr = Από οπαδούς, για οπαδούς, μπες στην Γαύρικη παρέα σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

Και το iGo που θα βγει για το Android έχει 3D...

Δες εδώ.

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είδα κάτι τέτοιο στο Site του, έχεις κάποιο link; 3D Map είναι κατά την Ndrive αυτό που φαίνεται κανονικά ο χάρτης (όχι όπως είναι δλδ στα περισσότερα gps με γραφικά) και η γραμμή που προχωράς είναι ανάμεσα στους δρόμους, φαίνονται κτίρια, κλπ (Satelite)

 

Δες πιο πολλά εδώ:

---------------

 

https://www.redball.gr = Από οπαδούς, για οπαδούς, μπες στην Γαύρικη παρέα σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα παλεύεις Μητσο ε? Τι να πω... Το xda τι λεει? Hero πωλούνται συνέχεια. Δεν μπορεί να μένουν unrooted...

 

και ομως Γιωργο μπορει....

 

Please note that current firmwares are patched. If you still have a phone with a cupcake (1.5) firmware, FlashRec may still work, but there are some patched cupcake firmwares too. If you get “Could not run command”, then your firmware is patched.

 

end of story :O

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

στο δικο μου ακομα δεν δοκιμασα να το κανω rooted....

μετα απο μια μερα...

[+]:

ειναι γρηγορο...ποτε δεν μου εχει κολλησει...

κανει πολλα πραγματα ταυτοχρονα...

ειναι απιστευτα ποιοτικο...

η μπαταρια του ειναι ανετα στις δυο μερες με mail/weather/chopsms/twidroid

ακριβεστατο σημα GPS.

για μενα πολυ καλη φωτογραφικη μηχανη.

[-]:

καποιες εγαρμογες δεν εχουν δουλευτει καλα ακομα.

δεν κανει sync με Μακ.

εφαρμογη μουσικη μπορει να βελτιωθει πολυ.

 

αυτα για τωρα...

 

και κατι που μπορει να βαλουν στην 2.0

επαφες οχι σαν στηλη...

http://img35.imageshack.us/img35/3066/screenshot20091215at635.png

 

απο επισημο video της HTC

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου εχω κανει ρουτ σε hero σε 5 λεπτα και χωρις gold card!!!!

Μιλαμε για συγκεκριμενη εκδοση λογισμικου ...

Μην μπερδευτε τα πραγματα...

 

Εχει γεμισει κατω απο καθε μεθοδο για ρουτ σε ηρωα, απο μηνυματα ανθρωπων σαν και σενα που λενε οτι σε εμενα δουλεψε μια χαρα.. Και δεν εχουν καταλαβει περι τινος συζητανε οσοι ΔEN MΠOPOYN ΛOΓΩ AΛΛHΣ EKΔOΣHΣ ΛOΓIΣMIKOY και οχι λογω Βλακειας η ασχετοσυνης....

 

Εχει γεμισει το νετ με τετοια ποστς.. Και πιστεψε με τα εχω διαβασει ολα τις τελευταιες μερες... Μην πεταγοσαστε και γραφετε πριν...διαβασετε πρωτα τι λενε οι προηγουμενοι...

 

Και εγω εχω 2 ηρωες στα χερια μου αυτην την στιγμη...

Τον εναν τον εκανα ρουτ σε πεντε λεπτα και για τον αλλον διαβαζω 3 μερες και εχω δοκιμασει καθε μεθοδο που εχει δημοσιευτει στο νετ χωρις καμια επιτυχια...

 

Για ξανα πες μου λοιπον... Ποια μεθοδο ειπες οτι πρεπει να χρησιμοποιησω;;

 

 

 

Ασε με Γιωργο μην παιζεις με τα νευρα μου..

Αυτην εβαλα στο αλλο hero που εκανα ρουτ και εχω σαλταρει...

Και εχω το αλλο 3μερες τωρα και δν γινεται τπτ....

 

Εχω βαρεθει να διαβαζω μηνυματα απο ασχετους που πεταγονται σαν ..NA MHN TO ΠΩ!!! Σε ολα τα φορουμς που γραφω χρονια τωρα (εξωτερικου) και αναφερονται τα προβληματα και οι μεθοδοι royt/flash αλλα και downgrade στην περιπτωση την δικη μου....εχουν γεμισει με τετοιου ειδους απαντησεις..

Εφαρμοζουν Την μεθοδο που διαβαζουν

κ ποσταρουν οτι ολα πηγαν καλα και μαλιστα επιμενουν σε καποιους που εχουν το νεο κερνελ, που δεν αφηνει το τηλ να μπει σε recovery mode

να τους λενε οτι αυτοι φταινε και οχι η διαδικασια γιατι σε αυτους πηγε καλα...:O

Άμα το hero που έχεις έχει το τελευταίο firmware τις htc, μόνο με goldcard γιατί αλλιώς δεν μπορείς να κάνεις downgrade σε παλιότερη έκδοση ούτως ώστε να βάλεις root. Με την godlcard παρακάμτεις το ERROR [131]: CUSTOMER ID ERROR.

I dont try, I DO
Link to comment
Share on other sites

και ομως Γιωργο μπορει....

 

Please note that current firmwares are patched. If you still have a phone with a cupcake (1.5) firmware, FlashRec may still work, but there are some patched cupcake firmwares too. If you get “Could not run command”, then your firmware is patched.

 

end of story :O

 

Αυτό τι σημαίνει? Ότι αν αναβαθμίσουμε στην καινούργια 2.1 που θα βγει δεν προκειται να μπορούμε να κάμουμε root το τηλ?

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Άμα το hero που έχεις έχει το τελευταίο firmware τις htc, μόνο με goldcard γιατί αλλιώς δεν μπορείς να κάνεις downgrade σε παλιότερη έκδοση ούτως ώστε να βάλεις root. Με την godlcard παρακάμτεις το ERROR [131]: CUSTOMER ID ERROR.

 

δεν δουλευει ουτε αυτο,εχω δοκιμασει 8 διαφορετικες καρτες....

 

Αυτό τι σημαίνει? Ότι αν αναβαθμίσουμε στην καινούργια 2.1 που θα βγει δεν προκειται να μπορούμε να κάμουμε root το τηλ?

 

λογικα οχι,τουλαχιστον με τα τωρα δεδομενα....

 

H 2.1 ξερουμε περιπου τι παραπανω θα εχει απο την 1.5?Υπαρχει περιπτωση να διορθωθει το οποιο lag υπαρχει?

 

οσοι δοκιμασαν την επισημη (σε beta μορφη) 2.1 απογοητευτηκαν απο τα αμετρητα bugs της...δεν ειναι ετοιμη ακομη ;)

 

η 2 παντως φαινεται να ειναι πιο ολοκληρωμενη ,για αυτο και η htc αποφασισε να μην περασει καθολου απο την 1.6 το hero και να του δωσει κατευθειαν την 2.0...

 

ειδωμεν :wacko:

 

παλι καλα που εχω το μηλαρακι μου και κανω την δουλεια μου σωστα και γρηγορα...και μπορω να εχω την υπομονη για να κανω οτι θα θελω,οποτε και αν βγει κατι ....:)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

δεν δουλευει ουτε αυτο,εχω δοκιμασει 8 διαφορετικες καρτες....

 

 

 

λογικα οχι,τουλαχιστον με τα τωρα δεδομενα....

 

 

 

οσοι δοκιμασαν την επισημη (σε beta μορφη) 2.1 απογοητευτηκαν απο τα αμετρητα bugs της...δεν ειναι ετοιμη ακομη ;)

 

η 2 παντως φαινεται να ειναι πιο ολοκληρωμενη ,για αυτο και η htc αποφασισε να μην περασει καθολου απο την 1.6 το hero και να του δωσει κατευθειαν την 2.0...

 

ειδωμεν :wacko:

 

παλι καλα που εχω το μηλαρακι μου και κανω την δουλεια μου σωστα και γρηγορα...και μπορω να εχω την υπομονη για να κανω οτι θα θελω,οποτε και αν βγει κατι ....:)

 

zaharaki μου γιατι δεν κοιτας το Milestone ? εχω ακουσει τα καλυτερα και... ψηνομαι για αγορα!

Link to comment
Share on other sites

zaharaki μου γιατι δεν κοιτας το Milestone ? εχω ακουσει τα καλυτερα και... ψηνομαι για αγορα!

 

αλλη δουλεια δεν ειχα να κανω Γιωργο :lol:

 

αρκετα ασχοληθηκα με τα android :p

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά καλησπέρα έχω το hero σχεδόν από την πρωτη μέρα που κυκλοφόρησε το πουλουσα αλλά ξαναγυρναγα σε αυτό ,όταν ειχα το άσπρο ειχα μεσα την 2.73.405.5 ή οποία ήταν απροβληματιστη ,όταν πηγα να του περάσω την 2.73.405.38 δεν με άφηνε ,τώρα τελευταία πηρα την ελληνική εκδοση που κυκλοφορεί με την 2.73.405.38(ειναι το καφε απο το πλαισιο)και το τηλεφωνο μετα απο καποιες ωρες μου κολλούσε και έπρεπε να βγάλω την μπαταρια για να δουλεψει κανονικά το γυρισα μου το αντικατέστησαν αλλά το ίδιο σκηνικό,όσπου δοκίμασα να του βάλω 2.73.405.5 η οποία μπήκε κανονικά και το hero παιζει απροβληματιστα ,και δεν μου παρουσιασε κανένα προβλημα,ειχε κανεις με την 2.73.405.38 παρόμοιο πρόβλημα,να σημειωθεί ότι το τηλ δεν ήταν root και το τσέκαρα και χωρίς να βάλω έχτρα εφαρμογές.
Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα

 

Προχτες απενεργοποίσα το Mobile Network Data πατώντας το Power Off για 1 δευτερόλεπτο και επιλέγοντας Mobile Network, και από κείνη τη στιγμή αδυνατώ να το επανενεργοποιήσω. Έχω δοκιμάσει τα πάντα εκτός από hard reset, το οποίο και σκέφτομαι να κάνω. Πριν όμως το κάνω, έχει κανείς καμιά ιδέα για το πως θα μπορούσα να το γλυτώσω (το hard reset);

 

Επίσης, εφαρμογή backup εκτός του Nandroid υπάρχει;

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει, το Backup Pro και το WaveSecure. Ψάξτα αμφότερα στο Androlib να δεις ποιό σου κάνει.

 

Τώρα για αυτό που λες, δεν μου το έχει παρουσιάσει ποτέ, δεν γνωρίζω σόρυ :confused:

 

Καλημέρα σε όλους :)

---------------

 

https://www.redball.gr = Από οπαδούς, για οπαδούς, μπες στην Γαύρικη παρέα σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

1) Menu - ρυθμίσεις - Στοιχεία ελέγχου ασύρματου - και τσεκάρεις το Δίκτυο κινητής τηλεφωνίας.

2) Εγώ χρησιμοποιώ το sprite backup το οποίο βέβαια αγόρασα από εδώ με 0,99$

 

Κάνει backup σχεδόν τα πάντα, επαφές sms, mms, μητρώο κλήσεων, τις ρυθμίσεις του τηλεφώνου κλπ.

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Λοιπόν παιδιά καλησπέρα έχω το hero σχεδόν από την πρωτη μέρα που κυκλοφόρησε το πουλουσα αλλά ξαναγυρναγα σε αυτό ,όταν ειχα το άσπρο ειχα μεσα την 2.73.405.5 ή οποία ήταν απροβληματιστη ,όταν πηγα να του περάσω την 2.73.405.38 δεν με άφηνε ,τώρα τελευταία πηρα την ελληνική εκδοση που κυκλοφορεί με την 2.73.405.38(ειναι το καφε απο το πλαισιο)και το τηλεφωνο μετα απο καποιες ωρες μου κολλούσε και έπρεπε να βγάλω την μπαταρια για να δουλεψει κανονικά το γυρισα μου το αντικατέστησαν αλλά το ίδιο σκηνικό,όσπου δοκίμασα να του βάλω 2.73.405.5 η οποία μπήκε κανονικά και το hero παιζει απροβληματιστα ,και δεν μου παρουσιασε κανένα προβλημα,ειχε κανεις με την 2.73.405.38 παρόμοιο πρόβλημα,να σημειωθεί ότι το τηλ δεν ήταν root και το τσέκαρα και χωρίς να βάλω έχτρα εφαρμογές.

 

Πως πέρασες την 405.5 σε ελληνική συσκευή με 405.38? Σε μένα δεν με αφήνει καν στο site της HTC να την κατεβάσω με βάση το S/N μου!

 

Έχουν ξεκινήσει οι εταιρείες κινητής να διαθέτουν το Hero με προγράμματα σύνδεσης;

 

Η Wind έχει φέρει μερικά κομμάτια στην αποθήκη της (το καφέ μοντέλο) αλλά δεν ξέρω αν ξεκίνησε η διάθεση στα καταστήματα. Εγώ το πήρα ως εταιρικός πελάτης.

:)

Link to comment
Share on other sites

1) Menu - ρυθμίσεις - Στοιχεία ελέγχου ασύρματου - και τσεκάρεις το Δίκτυο κινητής τηλεφωνίας.

 

Το δοκιμάζω τώρα... Έχει περίπου 1+ λεπτό που έμεινε στο "Τurning On". Δοκίμασα και αυτό:

1> Check with a friend that is on the same network as you to make sure it's not local problem.

2> Turn off your MOBILE NETWORK connection (do this by holding down the lock button, its the last option)

3> Turn your phone off and wait 30secs

4> Turn your phone back on (enter sim pin etc and wait till the phone loads)

5> Once on you home sceeen hold down the lock button again and turn on MOBILE NETWORK

που βρήκα εδώ αλλά και πάλι τίποτα...

 

Edit: Τελικά κατάφερα με την παραπάνω μέθοδο να το ενεργοποιήσω. Τώρα έχω άλλη απορία/βολιδοσκόπηση:

Χρησιμοποιείτε ένα APN για internet και άλλο για MMS ή το ίδιο και για τα δύο;

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Το δοκιμάζω τώρα... Έχει περίπου 1+ λεπτό που έμεινε στο "Τurning On". Δοκίμασα και αυτό:

 

που βρήκα εδώ αλλά και πάλι τίποτα...

 

Edit: Τελικά κατάφερα με την παραπάνω μέθοδο να το ενεργοποιήσω. Τώρα έχω άλλη απορία/βολιδοσκόπηση:

Χρησιμοποιείτε ένα APN για internet και άλλο για MMS ή το ίδιο και για τα δύο;

 

2 ξεχωριστα...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...