Jump to content

[Επίσημο] HTC Hero


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

πώς κάνω συγχρονισμο τις επαφές απο το κινητο στο gmail?

 

το κανει μονο του οταν φτιαξεις account gmail, στο αρχικο setup της συσκευης.

Link to comment
Share on other sites

εχω κάνει account αλλα οταν προσπάθησα δεν τα κατάφερα. κάτι έκανα λάθος μάλλον. Κάποια βοήθεια? ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

εχω κάνει account αλλα οταν προσπάθησα δεν τα κατάφερα. κάτι έκανα λάθος μάλλον. Κάποια βοήθεια? ευχαριστώ

 

Αφού προσθέσεις το account σου στο τηλ μετά θα πας ρυθμίσεις>συγχρονισμός δεδομένων>Google> και από εκεί κάνεις ότι θέλεις,είτε αυτόματα είτε όχι.

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, εμένα γιατί δε θέλει με τίποτα να μπει στο market; Βάζω κανονικά τα στοιχεία μου (αυτά που χρησιμοποιώ και από το Magic μου), αλλά συνέχεια μου βγάζει μήνυμα αποτυχίας sign-in με ένα περίεργο μήνυμα ότι δεν έχω data sim ή κάτι τέτοιο. Λέω περίεργο γιατί και data sim του έβαλα και προσπάθησα να μπω μέσω wi-fi (στο internet εντωμεταξύ μπαίνει κανονικά, όπως κανονικά κατεβάζει και τα e-mails). Αποτέλεσμα: ενώ το Magic το έχω καραφορτώσει με εφαρμογές από το market, στο Hero δεν έχω κατεβάσει ούτε μία!

Αλήθεια, μπορώ να τις κατεβάσω στο PC και μετά να τις περάσω στο κινητό;

 

Κάτι ακόμη. Πολύ συχνά (για να μην πω πάντα) μετά από αρκετή χρήση και αφού το βάλω σε αναμονή ΔΕΝ ξανανοίγει η οθόνη, ενώ το τηλέφωνο είναι ανοιχτό. Αποτέλεσμα να χρειάζεται πάντα να βγάζω τη μπαταρία και να το ξανανοίγω. Επειδή είναι πολύ εκνευριστικό, ξέρει κανείς τι φταίει;

 

Μήπως δεν έβαλες κατευθείαν Google account και το παρεκαμψες για αργότερα;Κάνε επαναφορά τηλεφώνου και βάλε από την αρχή username & password.

Link to comment
Share on other sites

Παραθέτω την εμπειρία μου με τον ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΟ.....:

Τις επαφές καλό είναι να τις συχρονίσετε με το HTC Sync και το Outllok. Συγχρονίζονται μια χαρά, εκτός αν από παλιό τηλέφωνο έχετε δηλώσει περίεργες ετικέτες για τα νούμερα τηλεφώνων που δε αναγνωρίζονται από το Android και εξηγούμε: Σε ορισμένες επαφές είχα περάσει πχ ένα νούμερο που στο Outlook είχε ετικέτα "Άλλο" ή "Αυτοκινήτου". Αυτά τα νουμερα δεν συγχρονίστηκαν (όχι όλη η επαφή μόνο τα νούμερα με τις συγκεκριμένες ετικέτες). Για αυτό πριν τον συγχρονισμό "φτιάξτε" τις επαφές σας στο Outllok και δώστε σε όλα τα νούμερα που έχετε καταχωρήσει σε μια επαφή ετικέτες τύπου "Κινητό, Εργασία, Οικία, Εργασία 2, Οικία 2, Κινητό 2", ώστε να τα αναγνωρίσει όλα το Android.

Όσο αφορά το ημερολόγιο, κατεβάστε το Google Calendar Sync από εδώ, και ρυθμίστε το να εισάγει το ημερολόγιο του Outlook στο λογαριασμό Google που έχετε κάνει ήδη. Μετά πατήστε Μενού-ρυθμίσεις-Συγχρονισμός δεδομένων-Google-Ημερολόγιο και θα συγχρωνιστεί. Θα πάρει κάποια ώρα και δεν θα εμφανιστούν αμέσως στο τηλέφωνο, εξαρτάται βέβαια και από το μέγεθος του ημερολογίου σας....

 

Να ρωτήσω κάτι:

Ξέρει κανείς κανένα καλό πρόγραμα αντικλεπτικό που να σου στέλνει μήνυμα σε προκαθορισμένο αριθμό όταν αλλάξει η κάρτα sim και να μπορείς με sms να σου στείλει πληροφορίες που βρίσκεται το κλεμμένο τηλ. ενεργοποιόντας και το gps μέσω μηνύματας?

Ευχαριστώ....

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι οταν ανοιγουμε για πρωτη φορα το τηλεφωνο στο σημειο που ζητα το μαιλ και κωδικο οταν τα βαλουμε προσπαθει να μπει στο ιντερνετ μετα ? και προσπαθει να μπει μεσω ιντερνετ απο το δικτυο η μπορεις να επιλεξεις πχ να συνδεθει μεσω wi-fi ρωταω διοτι εχω καρτοκινητο και ειναι λιγο περιεργο το θεμα με το ιντερνετ και το καρτοκινητο

 

Ευχαριστω :-)

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

θα πρθησει και λογικα θα αποτυχει να μπει, στο δικο μου δε θυμαια τι ειχε συμβει ακριβως γτ σιγουρα απο wifi δεν μπηκε καθτο εχω κλεδωμενο.

 

ρεπει να κρατα τους κωδικους και να προσπαθει παλι οταν μπορεισει να εχει προσβαση.

 

για καλο κια για καως εχει ενα widget που κλεινει τη μεταφορα δεδομενων μεσω του παροχου

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι:

Ξέρει κανείς κανένα καλό πρόγραμα αντικλεπτικό που να σου στέλνει μήνυμα σε προκαθορισμένο αριθμό όταν αλλάξει η κάρτα sim και να μπορείς με sms να σου στείλει πληροφορίες που βρίσκεται το κλεμμένο τηλ. ενεργοποιόντας και το gps μέσω μηνύματας?

Ευχαριστώ....

 

Υπάρχει το wavesecure/ που κάνει κάποια από τα πράγματα που ζητάς.

Link to comment
Share on other sites

Εδω και 3 ημερες και χωρις κανεναν ιδιαιτερο λογο το HERO μου δεν θελει με τιποτα να συνδεθει με Wifi! Συνδεοταν κανονικα και επειδη το βραδυ δεν ηθελα να μου στραγγιζει την μπαταρια απενεργοποιησα το Wifi στη συσκευη. Απο το επομενο πρωι δεν ξαναεκανε συνδεση. Βλεπει τα δικτυα κανονικα, παταω connect (παρολλο που στο δικο μου εμπαινε αυτοματα) αλλα δεν κανει τιποτα και παραμενει disconnected! Τι restore backup εκανα, Update το radio στην τελευταια εκδοση, εβαλα την νεα ρομ απο modaco, τιποτα! Εχει κανεις καμια ιδεα?:cry:

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Εδω και 3 ημερες και χωρις κανεναν ιδιαιτερο λογο το HERO μου δεν θελει με τιποτα να συνδεθει με Wifi! Συνδεοταν κανονικα και επειδη το βραδυ δεν ηθελα να μου στραγγιζει την μπαταρια απενεργοποιησα το Wifi στη συσκευη. Απο το επομενο πρωι δεν ξαναεκανε συνδεση. Βλεπει τα δικτυα κανονικα, παταω connect (παρολλο που στο δικο μου εμπαινε αυτοματα) αλλα δεν κανει τιποτα και παραμενει disconnected! Τι restore backup εκανα, Update το radio στην τελευταια εκδοση, εβαλα την νεα ρομ απο modaco, τιποτα! Εχει κανεις καμια ιδεα?:cry:

Ευχαριστω!

 

αν ειναι δικο σου κανε ενα reboot το ρουτερ.

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

θα πρθησει και λογικα θα αποτυχει να μπει, στο δικο μου δε θυμαια τι ειχε συμβει ακριβως γτ σιγουρα απο wifi δεν μπηκε καθτο εχω κλεδωμενο.

 

ρεπει να κρατα τους κωδικους και να προσπαθει παλι οταν μπορεισει να εχει προσβαση.

 

για καλο κια για καως εχει ενα widget που κλεινει τη μεταφορα δεδομενων μεσω του παροχου

 

ΑΑ οκευ ευχαριστω . Δηλαδη αν καταλαβα καλα θα κρατησει μαιλ και κωδικο και θα προσπαθησει να μπει μολις βρει ιντερνετ ετσι ? στην περιπτωση μου ασυρματο και κατι αλλο παιρνει μονο gmail hotmail δεν παιρνει ε ?

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

θα ηθελα να ρωτησω τους κατοχους του Hero μιας και συντομα θα παρω και εγω το ιδιο τηλεφωνο, απο πλευρα λογισμικου ειναι ευκολο?

επισης εχει καλη αυτονομια η μπαταρια? και τελος μπορει να σταθει

σαν ημι-επαγγελματικο τηλεφωνο?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

ΑΑ οκευ ευχαριστω . Δηλαδη αν καταλαβα καλα θα κρατησει μαιλ και κωδικο και θα προσπαθησει να μπει μολις βρει ιντερνετ ετσι ? στην περιπτωση μου ασυρματο και κατι αλλο παιρνει μονο gmail hotmail δεν παιρνει ε ?

 

ναι, εχω την εντυπωση πως καπως ετσι θα γινει οταν βρει πσοβαση στο ιντερνετ.

 

παιρνει και hotmail, εχει μεσα μια εφαρμογη για συγχρονισμο γενικα με αλλα email, δε το εχω ψαξει μιας και δεν εχω αλλο email

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

http://htcsource.com/index.php?option=com_content&task=view&id=835&Itemid=50

HTC skips Android 2.0 and jumps right to 2.1 for the Hero:D

Link to comment
Share on other sites

ΝΑΙ Ε?

Αλλά πότε?:mad:

ακόμα περιμένουμε για κάποιο update, μέχρι στιγμής είμαστε από υπόσχεση σε υπόσχεση...:confused:

Ας ελπίσουμε τουλάχιστον στο Αγιοβασιλιάτικο δώρο του update ΠΡΙΝ το τέλος του χρόνου...

αααααα, ναι

Aς εισακουστούν και οι παροτρύνσεις μας σε emails και στο tweeter

Nα επιτραπει ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ η εγκατάσταση εφαρμογών ΚΑΙ στην "έρμη" κάρτα μνήμης γιατί η εσωτερική μνήμη μόνο αρκετή δεν είναι...

Η Apple το πήρε το μάθημα της (όσοι είχαν το αρχικό iPHONE θα θυμούνται τον εν λόγω περιορισμό και το addon που χρησιμοποιούσαμε για να επεκτείνουμε το appspace καταφεύγοντας σε symlinks)

 

Anyways Ελπίζουμε τα καλύτερα, Ιδωμεν! :ninja: :O

 

http://htcsource.com/index.php?option=com_content&task=view&id=835&Itemid=50

HTC skips Android 2.0 and jumps right to 2.1 for the Hero:D

::LiNK RaMoNe

------------------

Hey, Ho!

Let's Go!

-------------------

:Xhttp://www.eff.org/br/brstrip.gif:X

Link to comment
Share on other sites

Μισο λεπτο εννοεις οτι εγω δεν μπορω να εγκαθιστω εφαρμογες στην καρτα μνημης ? :mad::mad: ε τοτε τι σκατα την βαλανε την υποδοχη ουτε καν με εμμεσο τροπο δεν γινεται ?

 

( σοζ για την λεξη

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Μισο λεπτο εννοεις οτι εγω δεν μπορω να εγκαθιστω εφαρμογες στην καρτα μνημης ? :mad::mad: ε τοτε τι σκατα την βαλανε την υποδοχη ουτε καν με εμμεσο τροπο δεν γινεται ?

 

( σοζ για την λεξη

αν εννοείς το rooting σαν έμμεσο τρόπο τότε γίινεται

Oh my God. They killed Kenny!

 

You bastards!

Link to comment
Share on other sites

AA δηλαδη γινεται μονο μεσω root e πφφ τρεχα γυρευε η διαδικασια ειναι ευκολη η βραστα Χαραλαμπε ?

 

Βρηκα αυτο το βιντεο στο youtube

οκ αυτο το καταλαβα πως γινεται ομως πως θα το κανω να αποθηκευει στην καρτα μνημης?

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά....

Έχω πρόβλημα με την microsd. Έβαλα μια Silicon Power 8GB class6 και κάθε 3 και λίγο όταν πάω να βγάλω φωτογραφία μου λέει ότι δεν έχει κάρτα και ούτε ο filemanager (ASTRO filemanager) που έχω βλέπει την κάρτα. Πρέπει να την βγάλω να την ξαναβάλω για να δουλέψει για λίγο. Πήρα την ΗΤC και μου είπαν ότι η κάρτες class4, class6 κλπ δεν λειτουργούν. θέλουν μόνο απλές κάρτες microsd μέχρι 16GB για να δουλεύουν σωστά.

Το λέω για να μην παραγγείλει κανείς κάρτα μνήμης class6 ή class4 για μεγαλύτερες ταχύτητες γιατί θα έχει πρόβλημα....

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Περιεργο καθως οι περισσοτεροι τετοια χρησιμοποιηουν στο Ηρωα και στο youtube εχθες που εψαχνα για το πως να κανω ροοτ επεσα σε ενα βιντεο π ελεγε οτι ενας τροπος για να κανεις πιο γρηγορο το Ηρωα σου ειναι να χρησιμοποιεις καρτες μνημεσ class 4 6 περιεργο παντως

 

Δοκιμασες με αλλη καρτα μικροτερης class ?

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

καλά θα ήταν...αναφέρομαι στο Motorola όμως...που όπως φαίνεται θα είναι η πρώτη που θα κυκλοφορήσει συσκευή με το android 2.0...εμείς περιμένουμε την μαμα HTC για να μας κάνει το δώρο...άν και φοβάμαι οτι αργεί ακόμα....ιδωμεν....Οσο για το Sync 2.0.8 που ειναι και για HERO...υποτίθεται ότι θα ελυνε το πρόβλημα με pc που είχαν windows 7 και windows xp sp3...άλλα τζίφος

Για τα win7

 

http://gadgets.softpedia.com/news/How-To-Solve-HTC-Hero-Sync-Problem-in-Windows-7-4442-01.html

Link to comment
Share on other sites

Εδω ειναι !!! Για οσουν δεν θελουν να περιμενουν!

Hero 2.1 (leaked) !!!!:lol::lol::lol:

Eclair is HERE !!!!:D:D

 

http://www.zshare.net/download/6926336585a96fde/

v1.1

 

HOW-TO Install

1. Do a nandroid backup (DONT FORGET)

2. Flash this new radio 63.18.55.06HU_6.35.07.25 (link)

3. Perform a wipe (IMPORTANT)

4. Flash it

5. Have fun!

 

Thx goes to Drizzy & friends for their great work getting this ROM out

 

v1.1

- Sync fixed

- Added extended apns list

 

v1.0

- Rooted

- Facebook app added

- Wireless Tether added

- Amazon MP3 added

- Sync is broke atm - Working on it

 

Bravo στα παιδια απο το XDA !

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=592596

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...