Jump to content

[Επίσημο] HTC Hero


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

θα σου έλεγα να μείνεις με το storm σου, εκτός αν πάρεις wi-fi router :rolleyes:

 

δηλαδη με cu νεκρο ε?καμια επαφη?και ποσο στηριζεται στο νετ?σαν τα ΒΒ η μονο για dl εφαρμογων και browsing?

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Από λίγο ψάξιμο ακόμα βρήκα αυτήν την εφαρμογή που είναι free και λέει για ελληνικά sms. Την έχει φτιάξει και Έλληνας. Όποιος την έχει δοκιμάσει ας μας πεί αν λύνει το πρόβλημα των 160 χαρακτήρων.

Επιεικώς απαράδεκτη!! :rolleyes: Γνώμη μου φυσικά. Αλλά αυτό που κάνει η εφαρμογή δεν είναι να σου βάλει ένα νέο πιο λειτουργικό ΙΜΕ. Τρέχει πάντα στο background(!) και όταν πας να γράψεις κείμενο σου βγάζει Ελληνικό πληκτρολόγιο, που για κάποιο λόγο στη δική μου συσκευή δουλεύει μόνο οριζόντια. Γράφεις το κείμενο και μετά σου δίνει τη δυνατότητα να το κάνεις copy+paste σε μήνυμα!! Υπέροχα!! :wacko: Οπότε το πρόβλημα πάλι υφίσταται.

 

Και κάτι άλλο: Με την ποιότητα της κάμερας σε λήψη φωτογραφιών είσαι ικανοποιημένος? (Χάθηκε και αυτοί από την ΗΤC να βάλουν ένα φλας να γίνει όλο το πακέτο ολοκληρωμένο?)

Τη φωτογραφική όταν αρχίζει να σουρουπώνει, απλά ξέχασέ την! Όταν ξημερώσει πάλι...

 

Την Τρίτη που θα το πάρω θα δοκιμάσω συγχρονισμό (πάντα με MS Outlook 2007) και με XP και με Windows 7 και θα μεταφέρω εντυπώσεις.

Εγώ πάντως δεν είχα πρόβλημα με Win7, Outlook 2007 και το HTC Sync 2.0.8.

 

Ερώτηση: Τώρα που ήρθε και στην Ελλάδα, ξέρει κανείς που μπορούμε να βρούμε την "εργοστασιακή" ROM;

Follow the path of the shepherd...
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη με cu νεκρο ε?καμια επαφη?και ποσο στηριζεται στο νετ?σαν τα ΒΒ η μονο για dl εφαρμογων και browsing?

 

δεν ξέρω από cu, αλλά το Hero βασίζεται πάρα πολύ στο νετ και δεν συμφέρει να το πάρεις μόνο σαν 3g συσκευή γιατί θα πληρώνεις μια δεύτερη συνδρομή.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

κάτοχος και εγώ ενός hero. Μήπως έχει κάποιος να προτείνει κάποια θήκη για τη συσκευή; Αν και φαίνεται ανθεκτική συσυκευή, πιστεύω πώς χρειάζεται.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Google Maps Navigation for Android 1.6

Δυστηχώς είναι ακόμα μόνο για την Αμερική η υπηρεσία!!! Αντε να ερθει κ στα μέρη μας μετά τα χριστούγεννα :)

Link to comment
Share on other sites

 

Κάνεις παράθεση ένα άρθρο του Σεπτεμβρίου την στιγμή που το 2.0 κυκλοφορεί ήδη στις ΗΠΑ με το motorola droid και θα κυκλοφορήσει σύντομα στην Ευρώπη με το droid αλλά με άλλο όνομα: millenium.

 

Αν ο προηγούμενος χρήστης ρώτησε για 2.0 της HTC τότε η απάντηση είναι ότι δεν έχει αλλάξει κάτι, όπως έχει ανακοινώσει η HTC δοκιμάζουν ήδη το 2.0 με το Sense UI και όταν είναι έτοιμο θα το βγάλουν.

 

Google Maps Navigation for Android 1.6

Δυστηχώς είναι ακόμα μόνο για την Αμερική η υπηρεσία!!! Αντε να ερθει κ στα μέρη μας μετά τα χριστούγεννα

 

Το Hero τρέχει 1.5 android και το navigation που βγήκε είναι για 1.6 οπότε άσχετα αν θα παίζει για Ευρώπη ή όχι - μάλλον όχι σύντομα αφού το millenium στην Ευρώπη θα έχει άλλο navigation - σίγουρα δεν θα παίζει σε Hero.

Βαρέθηκα με αυτά που ακούω...
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη το Tattoo δεν τρέχει Android 1.6? Θέλω να πω ότι ήδη έχουν φτιάξει το HTC Sense UI για Android 1.6, γιατί λοιπόν δεν βγάζουν μια αναβαθμισμένη rom με Αndroid 1.6 και για το HERO?

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη το Tattoo δεν τρέχει Android 1.6? Θέλω να πω ότι ήδη έχουν φτιάξει το HTC Sense UI για Android 1.6, γιατί λοιπόν δεν βγάζουν μια αναβαθμισμένη rom με Αndroid 1.6 και για το HERO?

 

Μπορείς να ρωτήσεις την HTC σχετικά. Εγώ σου μετέφερα τι είπε η HTC.

 

Τώρα αν σε ενοχλεί που αντί να βγάλει update για το Hero με την 1.6 θα βγάλει με την 2.0 αυτό είναι άλλο θέμα!

Βαρέθηκα με αυτά που ακούω...
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος....

Άμα είναι να βγάλει κατευθείαν για Android 2.0 δεν με χαλάει καθόλου....

Αν δηλαδή ειναι αυτός ο λόγος που δεν έχουν βγάλει update για 1.6 τότε όλα καλά....

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση περί Google Navigation.

 

Από όσο είδα, δεν πρόσεξα να καθοδηγεί με φωνητικές εντολές. Θα έχει κάτι τέτοιο; Δεν εννοώ όταν εμείς του λέμε που να πάει, αλλά όταν αυτό θα λέει εδώ στρίψτε δεξιά και άλλα παρόμοια. Έχει καταλάβει κανείς;

 

Φτάσαμε τις 100 σελίδες btw :lol:

---------------

 

https://www.redball.gr = Από οπαδούς, για οπαδούς, μπες στην Γαύρικη παρέα σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

Ναι! το έβαλε στο magic του ο γιος μου σήμερα (ανδροιδ 1.6) και δουλεύει πολύ καλά!!!

 

(Εγώ με 2 χρονών iphone, αλλα που θα πάει...) :)

 

/Nίκος

Link to comment
Share on other sites

http://androinica.com/2009/11/21/android-2-0-versus-sense-fight/

 

Ένα ωραίο αρθράκι για το Hero που έχουμε και δεν έχουν οι άλλοι :lol:

 

Στο ίδιο Site θα βρείτε και ένα άρθρο που παρουσιάζει 50 hot εφαρμογές για Android. Κάποιες είναι σούπερ !!

---------------

 

https://www.redball.gr = Από οπαδούς, για οπαδούς, μπες στην Γαύρικη παρέα σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, εμένα γιατί δε θέλει με τίποτα να μπει στο market; Βάζω κανονικά τα στοιχεία μου (αυτά που χρησιμοποιώ και από το Magic μου), αλλά συνέχεια μου βγάζει μήνυμα αποτυχίας sign-in με ένα περίεργο μήνυμα ότι δεν έχω data sim ή κάτι τέτοιο. Λέω περίεργο γιατί και data sim του έβαλα και προσπάθησα να μπω μέσω wi-fi (στο internet εντωμεταξύ μπαίνει κανονικά, όπως κανονικά κατεβάζει και τα e-mails). Αποτέλεσμα: ενώ το Magic το έχω καραφορτώσει με εφαρμογές από το market, στο Hero δεν έχω κατεβάσει ούτε μία!

Αλήθεια, μπορώ να τις κατεβάσω στο PC και μετά να τις περάσω στο κινητό;

 

Κάτι ακόμη. Πολύ συχνά (για να μην πω πάντα) μετά από αρκετή χρήση και αφού το βάλω σε αναμονή ΔΕΝ ξανανοίγει η οθόνη, ενώ το τηλέφωνο είναι ανοιχτό. Αποτέλεσμα να χρειάζεται πάντα να βγάζω τη μπαταρία και να το ξανανοίγω. Επειδή είναι πολύ εκνευριστικό, ξέρει κανείς τι φταίει;

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Κάτι ακόμη. Πολύ συχνά (για να μην πω πάντα) μετά από αρκετή χρήση και αφού το βάλω σε αναμονή ΔΕΝ ξανανοίγει η οθόνη, ενώ το τηλέφωνο είναι ανοιχτό. Αποτέλεσμα να χρειάζεται πάντα να βγάζω τη μπαταρία και να το ξανανοίγω. Επειδή είναι πολύ εκνευριστικό, ξέρει κανείς τι φταίει;

 

Τι δεν ανοίγει; δοκιμάζεις να πατήσεις κουμπιά και δεν ανοίγει στο locked screen?:confused:

Link to comment
Share on other sites

Τι δεν ανοίγει; δοκιμάζεις να πατήσεις κουμπιά και δεν ανοίγει στο locked screen?:confused:

Ακριβώς! Ανάβουν μόνο τα κουμπιά κάτω από την οθόνη. Τίποτα άλλο. Υπάρχει τρόπος να απενεργοποιήσω εντελώς την locked screen και να ανάβει κατευθείαν η αρχική οθόνη;

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολιs αγορασα το ahome.Δεν φανταζεστε τι μπορει να κανει αυτη η εφαρμογη.Τωρα καταλαβα τι σημαινει παραμετροποιηση.aHome for Android (Full Version
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολιs αγορασα το ahome.Δεν φανταζεστε τι μπορει να κανει αυτη η εφαρμογη.Τωρα καταλαβα τι σημαινει παραμετροποιηση.aHome for Android (Full Version

 

Καλημέρα,αν δεν βαριέσαι,γραψε περισσότερα γιατι σκεφτομαι κ εγω να το αγορασω.

---------------

 

https://www.redball.gr = Από οπαδούς, για οπαδούς, μπες στην Γαύρικη παρέα σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολιs αγορασα το ahome.Δεν φανταζεστε τι μπορει να κανει αυτη η εφαρμογη.Τωρα καταλαβα τι σημαινει παραμετροποιηση.aHome for Android (Full Version

 

το ειχα βαλει και εγω πριν απο μια εβδομαδα... δεν τρελάθηκα... ασε που βάρυνε το τηλέφωνο αρκετα...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...