Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia Pro (B7610)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To όριο πόσο είναι ξέρουμε? Γιατί λογικά ο κατασκευαστής τις μετρήσεις για απόδοση/ μπαταρία κτλ θα τις εχει κάνει με την default ρυθμιση ήχου, οπότε εστω και λίγο να το αλλάξουμε θα επηρεάζει αρκετά πραγματάκια και πρώτα απ'όλα την μπαταρία.

 

Καλημερα,αυτο να το περιμενεις η μπαταρια θα επηρρεαζεται αμμεσα.Το δοκιμασες?

Η διαφορα ειναι φοβερη,μεταξυ της προυπαρχουσας ρυθμησης και αυτης που σου εδωσα

υπαρχει αλλη μια που μπορεις να επιλεξεις,φυσικα με λιγοτερη καταναλωση.

Συμφωνεις με τις ρυθμησεις του GPS?λες να κανω hard reset?oταν πρωτοεγκατεστησα

το GPS TEST βρηκε καποιους δορυφορους αλλα δεν εδωσα ιδιαιτερη προσοχη,μετα εκανα

hard reset,και πιστευω,απο τοτε δεν βρισκει τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 933
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημερα,αυτο να το περιμενεις η μπαταρια θα επηρρεαζεται αμμεσα.Το δοκιμασες?

Η διαφορα ειναι φοβερη,μεταξυ της προυπαρχουσας ρυθμησης και αυτης που σου εδωσα

υπαρχει αλλη μια που μπορεις να επιλεξεις,φυσικα με λιγοτερη καταναλωση.

Συμφωνεις με τις ρυθμησεις του GPS?λες να κανω hard reset?oταν πρωτοεγκατεστησα

το GPS TEST βρηκε καποιους δορυφορους αλλα δεν εδωσα ιδιαιτερη προσοχη,μετα εκανα

hard reset,και πιστευω,απο τοτε δεν βρισκει τιποτα.

 

Eγω δεν εχω παρει το κινητο ακόμα στα χέρια μου, απλά ρώτησα για όταν το παραλάβω να ξέρω τι να κάνω.

Μαλλον απευθύνεσαι στον nop77 :whistle:

Η καλύτερη στιγμή για να κάνεις κάτι είναι Τώρα !! :dash:
Link to comment
Share on other sites

Eγω δεν εχω παρει το κινητο ακόμα στα χέρια μου, απλά ρώτησα για όταν το παραλάβω να ξέρω τι να κάνω.

Μαλλον απευθύνεσαι στον nop77 :whistle:

 

Δεν προσεξα εχεις δικιο.

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω βαλει θυρα προγραμματος GPS com 7,για θυρα υλικου com 9,Baud Rate 4800(Α-GPS off). και δουλευει κανονικα

 

εμενα δουλευει με αυτες τις ρυθμησεις για δοκιμασε αυτες , και ξανατρεξε το gps test ,

Link to comment
Share on other sites

εμενα δουλευει με αυτες τις ρυθμησεις για δοκιμασε αυτες , και ξανατρεξε το gps test ,

 

Ως εκ θαυματος το ετρεξα και κατι βρηκε,εχει FIX 1D με 2 πρασινες μπαρες στο 16 τι κανω τωρα;εχω βαλει οτι μου ειπες.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ως εκ θαυματος το ετρεξα και κατι βρηκε,εχει FIX 1D με 2 πρασινες μπαρες στο 16 τι κανω τωρα;εχω βαλει οτι μου ειπες.

 

Πρέπει να κάνεις μεγαλύτερη υπομονή σε ανοιχτό ουρανό, οι πράσινες μπάρες πρέπει να είναι τουλάχιστον τρεις και θα κλειδώσει το σήμα όταν γράψει FIX 3D.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να κάνεις μεγαλύτερη υπομονή σε ανοιχτό ουρανό, οι πράσινες μπάρες πρέπει να είναι τουλάχιστον τρεις και θα κλειδώσει το σήμα όταν γράψει FIX 3D.

 

ΟΚ,τουλαχιστον ειχα καποια ενδειξη,οταν γινει αυτο που λες πρεπει να κανω κατι αλλο η μονο να τρεξω το NAVIGATOR;

 

ενταξη? λειτουργει τωρα?

 

Οχι ακομα,τι εκανες τελικα με τον ηχο;

 

Πρέπει να κάνεις μεγαλύτερη υπομονή σε ανοιχτό ουρανό, οι πράσινες μπάρες πρέπει να είναι τουλάχιστον τρεις και θα κλειδώσει το σήμα όταν γράψει FIX 3D.

 

Οταν σβηνει η οθονη συνεχιζει να ψαχνει το GPS TEST πρεπει να την κρατω ανοικτη;

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by athanaso77
Δεν γράφουμε συνεχόμενα μηνύματα. Κάνε χρήση της "Τροποποίησης" ή της "Πολλαπλής Παράθεσης"
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Οταν σβηνει η οθονη συνεχιζει να ψαχνει το GPS TEST πρεπει να την κρατω ανοικτη;

 

Φρόντισε να είναι ανοιχτή όσο είναι σε αναζήτηση.

 

Εάν κλειδώσει δορυφόρους απλά άνοιξε το πρόγραμμα πλοήγησης της επιλογής σου.

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Φρόντισε να είναι ανοιχτή όσο είναι σε αναζήτηση.

 

Εάν κλειδώσει δορυφόρους απλά άνοιξε το πρόγραμμα πλοήγησης της επιλογής σου.

 

Παιδια επιτελους τα καταφερα ειναι ΟΚ Σας ευχαριστω για την βοηθεια και την υπομονη σας.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

Πριν μερικες μερες καποιος μου αφησε μηνυμα στον τηλεφωνητη του κινητου. Το μηνημα το ακουσα αλλα το εικονιδιο της ειδοποιησης δεν εφυγε απο την μπαρα με τις ενδειξεις (μπαταριας, σηματος κλπ) στο πανω μερος της συσκευης. Διεγραψα το μηνυμα απο τον τηλεφωνητη δεν εφυγε. Εκανα επανεκκινηση την συσκευη τιποτα εκει το εικονιδιο. Πηγα στην βονταφον κατηργησα τον τηλεφωνητη τιποτα η ειδοποιηση συνεχιζει να εμφανιζετε. Υποθετω οτι ειναι προβλημα του τηλεφωνου γιατι η ειδοποιηση ερχετε πριν βαλω το pin στη συσκευη που ειναι εκτος δικτυου. Ειχε κανεις παρομοιο προβλημα? Εχει κανεις καμια ιδεα πλην του hard reset για να ξεφορτωθω την ενδειξη?

 

το κολπακι με την ενταση ηχου σε μενα δουλεψε μια χαρα οι ρυθμισεις που εβαλα ειναι οι εξης: L1VL2 = 110

HPG7 = 1110

L3L7 = 10

OVL7 = 00010010

OVR7 = 00010010

Απλα πρεπει να μπουν οι ιδιες ρυθμισεις και στο Music speaker και στο Ringtone.

Link to comment
Share on other sites

μηπως ξερει κανεις πως μπορω να τακτποιησω τα εικονιδια? θελω να τα βαλω σε φακελους...

 

και κατι αλλο

 

απεγκατασταση μιας εφαρμογης γινετε μονο μεσω pc?

Link to comment
Share on other sites

μηπως ξερει κανεις πως μπορω να τακτποιησω τα εικονιδια? θελω να τα βαλω σε φακελους...

 

και κατι αλλο

 

απεγκατασταση μιας εφαρμογης γινετε μονο μεσω pc?

 

Καλησπερα,για απεγκατασταση πρεπει να απενεργοποιησης το Samsung TouchWiz μετα πας ρυθμησεις υπαρχει εικονιδιο(απεγκατασταση εφαρμογων)επιλεγεις την εφαρμογη που θελεις και πατας διγραφη.Οσο αφορα τους φακελους,οπου θελεις τον δημιουργεις, μετα μεταφορα η αντιγραφη τα εικονιδια που θελεις σ αυτον,δεν ειναι δυσκολο πρεπει μονο να προσεχεις μην κανεις λαθος.Τελικα δεν μου ειπες τι εκανες με το ηχειο;

 

Καλησπερα,

Πριν μερικες μερες καποιος μου αφησε μηνυμα στον τηλεφωνητη του κινητου. Το μηνημα το ακουσα αλλα το εικονιδιο της ειδοποιησης δεν εφυγε απο την μπαρα με τις ενδειξεις (μπαταριας, σηματος κλπ) στο πανω μερος της συσκευης. Διεγραψα το μηνυμα απο τον τηλεφωνητη δεν εφυγε. Εκανα επανεκκινηση την συσκευη τιποτα εκει το εικονιδιο. Πηγα στην βονταφον κατηργησα τον τηλεφωνητη τιποτα η ειδοποιηση συνεχιζει να εμφανιζετε. Υποθετω οτι ειναι προβλημα του τηλεφωνου γιατι η ειδοποιηση ερχετε πριν βαλω το pin στη συσκευη που ειναι εκτος δικτυου. Ειχε κανεις παρομοιο προβλημα? Εχει κανεις καμια ιδεα πλην του hard reset για να ξεφορτωθω την ενδειξη?

 

ΣΕ ΠΟΙΑ ΕΝΟΤΗΤΑ;

το κολπακι με την ενταση ηχου σε μενα δουλεψε μια χαρα οι ρυθμισεις που εβαλα ειναι οι εξης: L1VL2 = 110

HPG7 = 1110

L3L7 = 10

OVL7 = 00010010

OVR7 = 00010010

Απλα πρεπει να μπουν οι ιδιες ρυθμισεις και στο Music speaker και στο Ringtone.

 

Καλησπερα,μαλλον soft reset(μπουτον στο πλαι) συνιστω,δεν μου εχει συμβει.

Απενεργοποιησε τον Τηλεφωνητη.

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by athanaso77
Δεν γράφουμε συνεχόμενα μηνύματα. Κάνε χρήση της "Τροποποίησης" ή της "Πολλαπλής Παράθεσης"
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
απεγκατασταση μιας εφαρμογης γινετε μονο μεσω pc?

 

Τις προεγκατεστημένες εφαρμογές δεν μπορείς να τις αφαιρέσεις. Όσες έχεις βάλει εσύ μπορείς από τις ρυθμίσεις της συσκευής. Κάπου εκεί πρέπει να έχει το "Remove Programs".

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Όταν στρέφουμε τη συσκευή πλάγια δεν θα έπρεπε να άλλαζε η κατεύθυνση προβολής από κάθετα σε πλάγια; Απαιτείται κάποια ρύθμιση γιαυτό;

Επιπλέον εγκατέστησα το SSBubbleLevel_InstallerV2.5 ( και στην κύρια μνήμη και στην αποθήκη εναλαξ) αλλά μου βγάζει μύνημα λάθους (χωρίς λεπτομέρειες) , κολλάει και βγάζει λευκή οθόνη προγράμματος.

Για να λειτουργήσει πρέπει να έχω εγκαταστήσει το Microsoft NET Compact Framework 3.7 ή φταίει κάτι άλλο;

Το έχει εγκαταστήσει κάποιος σε Pro ή δεν υποστηρίζεται από τη συγκεκριμένη συσκευή;

 

Τις προεγκατεστημένες εφαρμογές δεν μπορείς να τις αφαιρέσεις. Όσες έχεις βάλει εσύ μπορείς από τις ρυθμίσεις της συσκευής. Κάπου εκεί πρέπει να έχει το "Remove Programs".

Ρυθμίσεις/Βασικές Ρυθμίσεις/Ρυθμίσεις ΄Μνήμης/Κύριος Χώρος Αποθήκευσης και πατάς ΔΙΑΓΡΑΦΗ στο πρόγραμμα που θέλεις να βγάλεις

Edited by athanaso77
Δεν γράφουμε συνεχόμενα μηνύματα. Κάνε χρήση της "Τροποποίησης" ή της "Πολλαπλής παράθεσης".
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Επιπλέον εγκατέστησα το SSBubbleLevel_InstallerV2.5 ( και στην κύρια μνήμη και στην αποθήκη εναλαξ) αλλά μου βγάζει μύνημα λάθους (χωρίς λεπτομέρειες) , κολλάει και βγάζει λευκή οθόνη προγράμματος.

Για να λειτουργήσει πρέπει να έχω εγκαταστήσει το Microsoft NET Compact Framework 3.7 ή φταίει κάτι άλλο;

 

To 3.7 δεν χρειάζεται. Εάν δεν έχεις το 3.5 δοκίμασε το. Εάν το έχεις κάτι άλλο φταίει.

 

http://www.mediafire.com/?wjfiyxtgvtz

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά διάβασα σε ενα site αγγλικό πως αυτό το κινητό είναι πολύ αργό.Ισχύει;

Επίσης...ποιά ειναι ηγνώμη σας...ειναι καλύτερο από το ΟΜΝΙΑ ΙΙ; Να το προτιμήσω;

Link to comment
Share on other sites

έχει προσπαθήσει κανείς να το φορτίσει από universal usb charger από την πρίζα αυτοκινήτου ? το έψαξα λίγο και βλέπω οτι δεν υπάρχει λύση εκτός από το να πειράξεις το καλώδιο....

 

καμμια ιδέα ?

Edited by jonmadjon
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά! Απο χθές είμαι και εγώ κάτοχος του pro. Εμπειρίες:

Like: Κάρτα μνήμης 2Gb με ndrive το οποίο κλειδώνει αρκετά γρήγορα

Σχετικά γρήγορο.

Θύρα ακουστικών.

Win 6.5 pro

 

Το πήρα από Vodafone και παλιά είχα Htc p3600.

Θα το επεξεργαστώ λίγο να σας πώ κ άλλα.....

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά διάβασα σε ενα site αγγλικό πως αυτό το κινητό είναι πολύ αργό.Ισχύει;

Επίσης...ποιά ειναι ηγνώμη σας...ειναι καλύτερο από το ΟΜΝΙΑ ΙΙ; Να το προτιμήσω;

 

Αργό δεν είναι. Για συγκρίσεις και τα σχετικά απευθύνσου στους Διαξιφισμούς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

To 3.7 δεν χρειάζεται. Εάν δεν έχεις το 3.5 δοκίμασε το. Εάν το έχεις κάτι άλλο φταίει.

 

http://www.mediafire.com/?wjfiyxtgvtz

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Τα win6.5 δεν έχουν εξ΄ορισμού εγκατεστημένο το 3,5;

Αν όχι δεν θα ήταν καλύτερο να βάλω 3,7 για τρέξω κάποια παιχνίδια;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τα win6.5 δεν έχουν εξ΄ορισμού εγκατεστημένο το 3,5;

 

Όχι, εξακολουθούν να έχουν το παλιό 2.0

 

Αν όχι δεν θα ήταν καλύτερο να βάλω 3,7 για τρέξω κάποια παιχνίδια;

 

Όχι γιατί παρουσιάζει προβλήματα ασυμβατότητας. Δεν το προτιμούμε και δεν έχει κριθεί απαραίτητη η χρήση του.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Όχι, εξακολουθούν να έχουν το παλιό 2.0

 

 

 

Όχι γιατί παρουσιάζει προβλήματα ασυμβατότητας. Δεν το προτιμούμε και δεν έχει κριθεί απαραίτητη η χρήση του.

Άρα αυτό μάλλον φταίει. Θα βάλω τα 3,5 για σιγουριά. Μήπως θέλουν έξτρα ρυθμίσεις στη registry;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Τραγικό σφάλμα που δεν ξέρω εάν υπάρχει τρόπος να διορθωθει ειναι οτι η οθόνη δεν βγαίνει πλάγια όταν γυρίσεις αντίστοιχα το τηλέφωνο, παρά μόνο εάν ανοίξεις το qwerty....καμμιά ιδέα???
Link to comment
Share on other sites

Τελικά, όπως αποδεικνύεται και από το παρακάτω βίντεο (στο 9', 00'' ), το μέγεθος της γραμματοσειράς, δεν αλλάζει....!!!!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...