Jump to content

Samsung Galaxy (Ι7500)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι,υπαρχει αυτο το προβλημα ακομη στην 1.6,θα διορθωθει ομως ,τι στο καλο.ποια ρομ εβαλες?εχουν βγει 3 εως τωρα,η τελευταια η JC4 Jειναι η πιο γρηγορη και η καλυτερη απο τις προηγουμενες

 

Εβαλα την I7500XEFJB2 θα δοκιμασω και την JC4.Πηγα στο gmail εβαλα μπροστα απο τις επαφες το+30 και λυθηκε το προβλημα.Και κατι ακομα,εκανα αναβαθμιση και μετα reset και οταν μπηκα στο market μπηκα πρωτα στα download,εκει ειχε ολες τις εφαρμογες που ειχα εγκατεστημενες και τις ξαναεκανα install(για να μην τις ξαναψαχνει οποιος δεν το ξερει,προσοχη ομως εαν κατεβασετα πιο πριν καμια χανονται)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 484
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά περιμένω να μου έρθει το συγκεκριμένο κινητάκι και έχω κάποιες ερωτήσεις:

1) Ποιά είναι τα πρώτα πράγματα που πρέπει να κάνω με το που το πάρω?

2) Η έκδοση 1.6 του λογισμικού αξίζει, ή έχει bugs ακόμα?

3) Επίσης οι επαφές φορτώνουν μόνο από gmail?

4) Τέλος μπορεί να χρησιμοποιηθεί σαν modem σε συνεργασία με το pc?

Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Βγηκε και η jc5,αλλα οταν την καταβασα ειχε 4 αρχεια μεσα,εγω εβαλα την I7500XEJC5-PHONE-CL203537,καλα εκανα????μεχρι τωρα δουλευει μια χαρα,τι διαφορα εχει με τις αλλες?:blink:
Link to comment
Share on other sites

Βγηκε και η jc5,αλλα οταν την καταβασα ειχε 4 αρχεια μεσα,εγω εβαλα την I7500XEJC5-PHONE-CL203537,καλα εκανα????μεχρι τωρα δουλευει μια χαρα,τι διαφορα εχει με τις αλλες?:blink:

 

ειχα βαλει την jc4 πριν λιγες μερες αλλα μου εβγαλε προβληματα,εχθες φορτωσα την jc5,καλα παει μεχρι τωρα,θα δειξει!!!!

Link to comment
Share on other sites

Η jc4 έχει αισθητή διαφορά στην διάρκεια της μπαταρίας. Δεν ξέρω τι παίζει.

την ειχα 3 μερες,την πρωτη ολα καλα,απο την δευτερη και μετα ρουφαγε την μπαταρια σαν σφουγγαρι!!! βγηκε η πρωτη beta 2.1 του gaosp,εδω YouTube - PREVIEW : GAOSP PUBLIC BETA 1. ANDROID ECLAIR 2.1 AOSP FOR SAMSUNG GALAXY εχει και βιντεακι με αυτην,μολις βρω λινκ θα την τεσταρω

Link to comment
Share on other sites

Η καλυτερη εως τωρα που εχω δοκιμασει ειναι η Galaxo 1.6.2 .μεγαλη διαφορα ταχυτητας απο την jc6 και φορτωμενη με πολλα extra.
Link to comment
Share on other sites

Λίγο choky με αυτή που λές. Επίσης μια δύο φορές δεν έσβηνε η οθόνη και έκανα reboot. Κατά τα άλλα ok. Πάντως η καλύτερη που έχω δοκιμάσει είναι η IK5.
Hakuna matatA
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το είδα κερδίσει από τον ΣΚΑΪ και παραλαβή έγινε από κατάστημα Wind, οπού μου κόψανε χειρόγραφη απόδειξη με αναγραφόμενο κόστος 0,01€.

 

Έτσι γίνεται σε ο,τι κερδίζεις. Σου κόβουνε μια τυπική απόδειξη του 1 λεπτού.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το είδα κερδίσει από τον ΣΚΑΪ και παραλαβή έγινε από κατάστημα Wind, οπού μου κόψανε χειρόγραφη απόδειξη με αναγραφόμενο κόστος 0,01€.

 

Έτσι γίνεται σε ο,τι κερδίζεις. Σου κόβουνε μια τυπική απόδειξη του 1 λεπτού.

 

που τις πετυχαινετε ρε μπαγασηδες αυτες τις κληρωσεις... καλοδουλευτα

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας φίλοι. Είμαι και γω κάτοχος ενός i7500 προσπάθησα να βάλω την 1.6 και ενώ φαίνεται ότι αγκαταστάθηκε δεν μπορώ να βρω τις ρυθμίσεις για network δηλ. δεν έχω 3g και δεν ξέρω πως να το ρυθμίσω
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ένα νέο να σας ταρακουνήσω λίγο γιατί βλέπω ότι έχετε σωπάσει.Το κινητό τα έχει παίξει.Εκεί που η μπαταρία κράταγε 1,5 μέρα το πολύ,εντελώς ξαφνικά τώρα μου κρατά 5 μέρες με την ίδια χρήση.Δεν κάνω πλάκα είναι αλήθεια,5 μέρες.
Link to comment
Share on other sites

γεια σας φίλοι. Είμαι και γω κάτοχος ενός i7500 προσπάθησα να βάλω την 1.6 και ενώ φαίνεται ότι αγκαταστάθηκε δεν μπορώ να βρω τις ρυθμίσεις για network δηλ. δεν έχω 3g και δεν ξέρω πως να το ρυθμίσω

πρεπει να ρυθμισεις το APN,θα πας settings->wireless controls->mobile networks->access point names πατας το πανω αριστερο κουμπι της συσκευης και θα σου βγαλει new APN,το επιλεγεις και θα δεις οτι θα σου ανοιξει ενα μενου με πολλες ρυθμισεις για τις οποιες θα πρεπει να επικοινωνησεις με τον παροχο σου να σου πει τις ρυθμισεις που θα συμπληρωσεις.αν εχεις wind βαλε φωνη να στις πω.

 

Παιδιά ένα νέο να σας ταρακουνήσω λίγο γιατί βλέπω ότι έχετε σωπάσει.Το κινητό τα έχει παίξει.Εκεί που η μπαταρία κράταγε 1,5 μέρα το πολύ,εντελώς ξαφνικά τώρα μου κρατά 5 μέρες με την ίδια χρήση.Δεν κάνω πλάκα είναι αλήθεια,5 μέρες.

φιλε gregorys δεν το εχω φτασει εκει αλλα παρατηρω καποιες στιγμες οτι μετα απο φορτιση μου παραμενει στο 99% για μια με μιαμιση μερα,αυτην την στιγμη εχω ξεπερασει την μια μερα απο την φορτιση,αρκετα τηλεφωνηματα στο ενδιαμεσο και ειμαι στο 89%.

Ολα αυτα φιλε μου μεχρι να χτυπησει το no-sleep bug,το οποιο χτυπα απροειδοποιητα και για αγνωστο λογο και αιτια εως τωρα,και..δεν προλαβαινεις την μπαταρια!!!εχω φλασαρει την fw απο την αρχη γι αυτο το λογο πανω απο 5 φορες.εχω την Galaxo 1.6.2 και αυτην την φορα την δοκιμαζω με baseband II5 μηπως και κατι αλλαξει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ένα νέο να σας ταρακουνήσω λίγο γιατί βλέπω ότι έχετε σωπάσει.Το κινητό τα έχει παίξει.Εκεί που η μπαταρία κράταγε 1,5 μέρα το πολύ,εντελώς ξαφνικά τώρα μου κρατά 5 μέρες με την ίδια χρήση.Δεν κάνω πλάκα είναι αλήθεια,5 μέρες.

xaxa! Τα Samsung κάνουν κάτι τέτοια παράξενα! Το είχα πάθει με το F700! Από ένα διάστημα και μετά από πολλές τούμπες η μπαταρία άντεχε περισσότερο! 'Ενα άλλο κουφό ήταν με το Omnia! 'Ενα πρωί τα είχε παίξει τελειώς! Γιά μερικές ώρες δεν ανταποκρινότανε καθόλου, και πάνω που ετοιμάζουν να το κάνω κομματάκια από τα νεύρα μου άρχισε σιγά σιγά να επανέρχεται! Μετά από ένα τέταρτο ήταν περδίκι! :p

Κλασσικές καταστάσεις Samsung! :D:D

Link to comment
Share on other sites

Εμεις εχουμε παθει το αντιθετο το κινητο κραταει το πολυ μια μερα,αν τη βγαλει τη μερα!

Ο φιλος που το εχει δεν εχει βαλει κατι,ειναι απο τη μανα του το κινητο.

 

Εχει τυχει και σε αλλους?

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα παιδιά!

 

Εχω προβλημα με την JC6, δε μου βγαζει τα ονοματα των επαφων μου οταν με παιρνουν τηλεφωνο εκτος και αν ειναι αποθηκευμενο το νουμερο με +30 πισω. Πολυ ενοχλητικο.

 

Το δευτερο που θελω να ρωτησω ειναι αν ξερει κανενας τι παιζει με την I7500LVIJD1 (April 2010) η οποια λενε ειναι για το μοντελο I7500L... αλλο κινητο ειναι το Ι7500L??? Την εχει περασει καποιος; (την βρήκα εδω)

Edited by PanagiotaroS
url
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, :)

 

2 ερωτήσεις:

 

1) υπάρχει app για ελληνικούς χαρακτήρες στα sms?

 

2) με ποιο προγραμματάκι παίρνετε backup?

:)
Link to comment
Share on other sites

Για ελληνικους χαρακτήρες χρησιμοποιώ το Greek keyboard.

Για backup ενδιαφέρομαι κι εγώ.

 

Τελος επειδή έχω την IG8 και θέλω να το αναβαθμίσω, ποια έκδοση προτείνετε? Με ενδιαφέρει πολύ η διάρκεια της μπαταρίας. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Kαλησπέρα παιδιά!

 

Εχω προβλημα με την JC6, δε μου βγαζει τα ονοματα των επαφων μου οταν με παιρνουν τηλεφωνο εκτος και αν ειναι αποθηκευμενο το νουμερο με +30 πισω. Πολυ ενοχλητικο.

 

Το δευτερο που θελω να ρωτησω ειναι αν ξερει κανενας τι παιζει με την I7500LVIJD1 (April 2010) η οποια λενε ειναι για το μοντελο I7500L... αλλο κινητο ειναι το Ι7500L??? Την εχει περασει καποιος; (την βρήκα εδω)

 

Έγω έχω ακριβώς το αντίθετo στην 1.6, αν έχει το +30 δεν μου λειτουργεί η αναγνώριση, υπάρχει κανένα νέο απο το μέτωπο για πιθανή αναβάθμιση σε σταθερή 2.0 ?

Edited by ALekz182

http://img369.imageshack.us/img369/9788/n222800402208886943te9.jpg

Sleepless Degenerate Drunk.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

Σκεφτομαι να αγορασω το εν λογω κινητο,

 

Τα χαρακτηριστικα που με ενδιαφερουν μεταξυ αλλων ειναι τα εξης:

Να ανοιγει word,excel,pdf files (Οχι να τα επεξεργαζομαι, μονο να τα βλεπω)

Να μπορω τα παραπανω αρχεια να τα αποστελω/λαμβανω μεσω λογαριασμου hotmail

Αξιολογη camera για photos+videos

 

Καλυπτει το συγκεκριμενο κινητο αυτες τις αναγκες ?Αν οχι παρακαλω προτεινετε μου καποιο αλλο κινητο εστω και διαφορετικης εταιρειας.

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

Σκεφτομαι να αγορασω το εν λογω κινητο,

 

Τα χαρακτηριστικα που με ενδιαφερουν μεταξυ αλλων ειναι τα εξης:

Να ανοιγει word,excel,pdf files (Οχι να τα επεξεργαζομαι, μονο να τα βλεπω)

Να μπορω τα παραπανω αρχεια να τα αποστελω/λαμβανω μεσω λογαριασμου hotmail

Αξιολογη camera για photos+videos

 

Καλυπτει το συγκεκριμενο κινητο αυτες τις αναγκες ?Αν οχι παρακαλω προτεινετε μου καποιο αλλο κινητο εστω και διαφορετικης εταιρειας.

 

Ευχαριστω

με τα μεχρι τωρα pdf readers που εχω παρει απο το μαρκετ δεν ειμαι καιπολυ ικανοποιημενος. στα μεγαλα εγγραφα καθυστερουν καπως, και μερικες φορες κλεινουν (force close). Στα μικρα και μεσαια εγγραφα αψογα. Η καμερα ειναι καλη, αλλα στο android 1.5 που εχω ακομα, υστερει σε ρυθμισεις. οι φωτο ειναι ομως νομιζω πολυ καλες. Γνωμη μου ειναι οτι στο θεμα office τα windows mobile υπερτερουν.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy (Ι7500)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...