Jump to content

Samsung Galaxy (Ι7500)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μάλλον πρόβλημα με το δικό μου Galaxy. Η μπαταρία τελειώνει ξαφνικά εντελώς ενώ είναι στο 50% χωρίς να 'χει περάσει 1 μέρα από την προηγούμενη φόρτιση. Το ποσοστό το βλέπω από πρόγραμμα μιας και το σήμα της μπαταρίας είναι γενικότερα για τα μπάζα.

 

Το βάζω να φορτίσει κλειστό. Στην μπαταρία που δείχνει να γεμίζει στις 5 γραμμές μου την δείχνει να 'χει 4 πάντα γραμμές (εκτός από μία φορά που είχε 3), τη στιγμή που το κινητό δεν έχει μπαταρία και δεν ανοίγει.. Σε άλλη φάση μου είχε κλείσει από μπαταρία και το έβαλα να φορτίσει, το άνοιξα να δω ποσοστό μπαταρίας από το πρόγραμμα και ήταν 53%.

 

Τι φταίει; Δεν το έχω ούτε μία βδομάδα και είναι με την ΙΚ5..

 

Κάνε λίγο υπομονή μήπως στρώσει. Οι Li-Ion μπαταρίες θέλουν λίγο χρόνο να φτάσουν στην καλύτερη απόδοση. Κράτα το όσο μπορείς πλήρως φορτισμένο για 2-3 μέρες, όσο μπορείς στην φόρτιση συνέχεια.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 484
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μα έχω κι άλλα κινητά με μπαταρίες λιθίου. Μήπως είναι πρόβλημα της μπαταρίας;

 

Και εγώ έχω :-) και λειτουργούν από την αρχή μια χαρά...

 

Απλώς έχω διαβάσει σε πολλά manual συσκευών οτι οι Λιθίου στην αρχή δεν έχουν την πλήρη χωρητικότητα, και θέλουν μερικές φορτίσεις για να στρώσουν. Μπορεί αυτό να ισχύει περισσότερο σε αυτή την μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω πως τα κατάφερα, αλλά τώρα όποτε μπαίνω στο ιντερνετ στα 2/3 της κάθε σελίδας εμφανίζεται κώδικας... έχω ψάξει 100 φορές τα settings αλλά τπτ.... έχει κανένας καμιά ιδέα?
Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω πως τα κατάφερα, αλλά τώρα όποτε μπαίνω στο ιντερνετ στα 2/3 της κάθε σελίδας εμφανίζεται κώδικας... έχω ψάξει 100 φορές τα settings αλλά τπτ.... έχει κανένας καμιά ιδέα?

 

κανε restore factory settings,καπου εχει κρασαρει και δεν το βλεπω να επανερχεται

Link to comment
Share on other sites

Μα έχω κι άλλα κινητά με μπαταρίες λιθίου. Μήπως είναι πρόβλημα της μπαταρίας;

 

φιλε εχει προβλημα το κινητο σου,ακριβως το ιδιο μου κανει και το pixon12 που εχω και το εστειλα στο servis.δεν δικαιολογειται απο λιθιου να κανει τετοια κουλα.τωρα αν φταιει η μπαταρια η ειναι εσωτερικο προβλημα του κινητου δεν το ξερω,περιμενω απαντηση,λογικα πρεπει να φταιει η μπαταρια.

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

κανε restore factory settings,καπου εχει κρασαρει και δεν το βλεπω να επανερχεται

 

thanks! είπα μήπως το γλίτωνα αλλά μπαααα.. τώρα είναι οκ....

Link to comment
Share on other sites

φιλε εχει προβλημα το κινητο σου,ακριβως το ιδιο μου κανει και το pixon12 που εχω και το εστειλα στο servis.δεν δικαιολογειται απο λιθιου να κανει τετοια κουλα.τωρα αν φταιει η μπαταρια η ειναι εσωτερικο προβλημα του κινητου δεν το ξερω,περιμενω απαντηση,λογικα πρεπει να φταιει η μπαταρια.

 

Περιμένω μέχρι Τρίτη/Τετάρτη, να δω μπας και στρώσει ειδάλλως έφυγε για service. Αν έχεις απάντηση για το δικό σου κινητό, γράψτο σε παρακαλώ για να έχω μια ιδέα τι τρέχει..

Link to comment
Share on other sites

παιδια στην τελικη αξιζει να το αγορασει καποιος αυτο το κινητο???...ψαχνω να αγορασω android κινητο..εiμαι αναμεσα σε galaxy i7500 kai galaxy i5700..τι προτεινετε??καποιος γνωστης αν μπορουσε να με βοηθησει...
Link to comment
Share on other sites

παιδια στην τελικη αξιζει να το αγορασει καποιος αυτο το κινητο???...ψαχνω να αγορασω android κινητο..εiμαι αναμεσα σε galaxy i7500 kai galaxy i5700..τι προτεινετε??καποιος γνωστης αν μπορουσε να με βοηθησει...

 

αν θελεις να παρεις ενα απο αυτα παρε το i7500,το i5700 ειναι η lite εκδοση πραγμα που δεν θα το συνιστουσα!

Link to comment
Share on other sites

παιδια στην τελικη αξιζει να το αγορασει καποιος αυτο το κινητο???...ψαχνω να αγορασω android κινητο..εiμαι αναμεσα σε galaxy i7500 kai galaxy i5700..τι προτεινετε??καποιος γνωστης αν μπορουσε να με βοηθησει...

 

Ένα μειονέκτημα του 7500 είναι η λίγη RAM (192MB).

 

Επίσης δεν έχει ανακοινωθεί αν θα βγεί αναβάθμιση σε Android 2.0

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ παιδια...και γω σαυτο κατεληξα(ι7500)...λεω να το παρω απο eclick το οποιο το φερνει απο γερμανια...ξερει κανεις αν ειναι αξιοπιστο?διαβασα ολες τις προηγουμενες σελιδες και ειδα οτι ειναι αξιοπιστο e-shop...επισης η αναβαθμιση σε 2.0 θα βγει λογικα για το i5700 lite..αρα δεν νομιζω να μην μπορεσουμε να την βαλουμε και στο ι7500..
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, μια ερωτηση, το ημερολογιο λειτουργει μονο στο ιντερνετ? οταν μπαινω, οκ, και μετα ισως, αλλα αν κλεισω το κιν και ξαναανοιξει, το ημερολογιο ειναιν κενο. επισης μπαινω στο site που δινετε για αναβαθμιση και δεν ανοιγει. ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ακουσα οτι το κινητο εχει προβληματα με τις κλησεις(τις απορριπτει) και οτι η μπαταρια δεν διαρκει πολυ...και για να δουλεψει δηλαδη σωστα θελει ντε και καλα ροοτ?εχετε να μου προτεινετε ενα καλο αντροιντ που να μην χρειαζετε ροοτ και να μην βγαζει προβληματα?υποθετω το ι5700 μπορει να μην βγαζει,τι λετε?
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ακουσα οτι το κινητο εχει προβληματα με τις κλησεις(τις απορριπτει) και οτι η μπαταρια δεν διαρκει πολυ...και για να δουλεψει δηλαδη σωστα θελει ντε και καλα ροοτ?εχετε να μου προτεινετε ενα καλο αντροιντ που να μην χρειαζετε ροοτ και να μην βγαζει προβληματα?υποθετω το ι5700 μπορει να μην βγαζει,τι λετε?

 

Δεν ισχύει αυτό με τις κλήσεις με την τελευταία ROM.Η μπαταρία του κρατάει πάρα πολύ σε σχέση με τα αντίστοιχα smartphones της αγοράς.(2.5-3 μέρες)

Το e-click μια χαρά e-shop είναι και σου το φέρνει το i7500 σε 2-3 μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα έλεγα ότι καλά θα ήταν να απευθυνόσουν στους Διαξιφισμούς και να ανοίξεις νέο θέμα με τίτλο "[Επιλογή Συσκευής]...", γιατί απ' ότι βλέπω ακούς μόνο ότι σου λένε και μάλλον δεν έχεις εμπειρία από Android. Εκεί θα πάρεις την σωστή βοήθεια που πρέπει ;)
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

Λοιπόν έχω το κινητό εδώ και εναμιση μήνα και εκτός απο ένα παιχνιδάκι που εχω βρει και λιώνω είμαι πλήρος ΑΠΟΓΟΙΗΤΕΥΜΕΝΟΣ απο τη συσκευη. Αρχικά μου έβγαζε πρόβλημα στις κλήσεις και την ώρα που μίλαγα έκλεινε αυτόματα. Το πήγα στο servise της samsung και του κάνανε εκαθαριμό εσωτερικής κέραίας. Ενώ μου είπαν πως το πρόβλημα διορθώθηκε οι κλήσεις απορίπτονταν και όταν μίλαγα πάλι έκλεινε. Και σαν να μην έφτανε αυτό μηνύματα που στέλνω δε παραλαμβάνονται σωστά στην ώρα τους, άλλες φορές στέλνονται δύο και τρεις φορές ενω και καμιά φορά στελνεται το μήνυμα που γράω με περίεργους χαρακτήρες (π.χ. &&&&$$$$ και κατι αριθμοι στη συνέχεια). Ειλικρινά δε ξέρω τι να κάνω με αυτό το κινητό.

 

Firmware version: 1.5

Baseband version: I7500XXII5

 

Ξέχασα να αναφέρω πως ανάβει και η οθόνη καποιες φορές χωρίς λόγο. Οποιαδήποτε βοήθεια ευχαρίστως την ακούω. Κρίμα να το σπάσω... :(

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ ανοιγω θεμα στουσ διαξιφισμους...ναι δεν ξερω απο android..αλλα απο οσο ξερω απο γνωστους και απο δοκιμη που χω κανει στο ματζικ ειναι το μονο που μπορει να ανταγωνιστει σε ταχυτητα και αποκριση το μηλοφωνο..

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3065595#post3065595 μπειτε εκανα θεμα στους διαξιφισμους..:)

Edited by nervous
συνεχόμενα μηνύματα,χρησιμοποίησε την ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΗ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

Λοιπόν έχω το κινητό εδώ και εναμιση μήνα και εκτός απο ένα παιχνιδάκι που εχω βρει και λιώνω είμαι πλήρος ΑΠΟΓΟΙΗΤΕΥΜΕΝΟΣ απο τη συσκευη. Αρχικά μου έβγαζε πρόβλημα στις κλήσεις και την ώρα που μίλαγα έκλεινε αυτόματα. Το πήγα στο servise της samsung και του κάνανε εκαθαριμό εσωτερικής κέραίας. Ενώ μου είπαν πως το πρόβλημα διορθώθηκε οι κλήσεις απορίπτονταν και όταν μίλαγα πάλι έκλεινε. Και σαν να μην έφτανε αυτό μηνύματα που στέλνω δε παραλαμβάνονται σωστά στην ώρα τους, άλλες φορές στέλνονται δύο και τρεις φορές ενω και καμιά φορά στελνεται το μήνυμα που γράω με περίεργους χαρακτήρες (π.χ. &&&&$$$$ και κατι αριθμοι στη συνέχεια). Ειλικρινά δε ξέρω τι να κάνω με αυτό το κινητό.

 

Firmware version: 1.5

Baseband version: I7500XXII5

 

Ξέχασα να αναφέρω πως ανάβει και η οθόνη καποιες φορές χωρίς λόγο. Οποιαδήποτε βοήθεια ευχαρίστως την ακούω. Κρίμα να το σπάσω... :(

 

φιλε μου...εχει προβλημα το κινητο σου!!!!το δικο μου τετοια προβληματα δεν εχει και το εχω λιωσει στις κλησεις(επαγγελματικο βλεπεις),στειλτο πισω και βαλτους τις φωνες,εχεις εγγυηση!!!!

Link to comment
Share on other sites

απο οτι καταλαβα truckman πρεπει να εχεισ μεινει ευχαριστημενος με το galaxy e??Κατι ασχετο αυτο το φορουμ ειναι φοβερο πρεπει να χει σωσει πολυ κοσμο απο προβληματα!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

απο οτι καταλαβα truckman πρεπει να εχεισ μεινει ευχαριστημενος με το galaxy e??Κατι ασχετο αυτο το φορουμ ειναι φοβερο πρεπει να χει σωσει πολυ κοσμο απο προβληματα!!!!!!

 

 

 

φιλε cvbill αυτο το φορουμ ειναι πραγματι ατο απολυτο εργαλειο οταν προκειτε να μαθει καποιος για ενα κινητο.οσο για το galaxy οντως ειμαι ευχαριστημενος!!

Link to comment
Share on other sites

θα προτεινα να κανετε root ,το κινητακι πεταει με custom ρομ

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά για άλλη μια φορα απο μενα. Το κινητο ειναι ενα ΑΙΣΧΟΣ! Θα επρεπε να ντρεπετε η σαμσουνγκ και η καθε σαμσουνγκ που βγαζουν τετοια κινητα... Εδωσα και εγω οπως και οι περισσοτεροι απο εδω μεσα τα καλα μασ λεφτακια για να εχουμε ενα αξιοπιστο κινητο και εγω προσωπικα εχω μια πλαστικη κροκετα αντι αυτου! Ειχα γραψει και παλαιοτερα οταν το ειχα πρωτο-παρει το κινητο για τα προβληματα που εχω.

ΠΡΩΤΟ ΚΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ η μπαταρια. Για μενα ειναι απλα κοροιδια να κλεινει το κινητο στη 1 μερα! Το εστειλα στην σαμσουνγκ να το "Δει" και οταν το παρελαβα μετα απο 8 μερες ειπαν οτι αλλαξαν την μπαταρια (αμφιβαλω). Εκτος απο τη μπαταρια δεν γραφει τιποτα αλλο στο χαρτι πανω ΑΛΛΑ ειχαν κανει και "φορματ" το κινητο. Νομιζα οτι θα ειχαν κανει και καποιο φιρμγουερ απντεϊτ αλλα κοιταζοντας τις πληροφοριες ειδα οτι εχω την εκδοση IG8. Θα ηθελα αν καποιος μπορει να μου πει αν αυτη η εκδοση ειναι παλια η νεα και γιατι να μου διαγραψουν τις επαφες και ο,τι αλλο ειχα μεσα αν δεν εκαναν απντεϊτ;

ΔΕΥΤΕΡΟ... ποσο απαραδεκτο μπορει να ειναι να μην υπαρχει ενα προγραμμα για να το συγχρωνισεις με το PC;

ΤΡΙΤΟ εγω προσωπικα θελω, αν οχι τα λεφτα μου πισω, μια λυση αμεση απο τη σαμσουνγκ. Θελω να μου κραταει η μπαταρια οσο θα επρεπε. Θελω το μπλουτουθ να το χρησημοποιω οπως δικαιουμε να το χρησημοποιω. Θελω να μπορω να κρατισω μπακ-απ απο τις επαφες μου. Θελω ενα κινητο να αξιζει τα λεφτα που εδωσα. Δεν εδωσα 500ευρω για να εχω ενα σταθερο τηλεφωνο συνδεδεμενο παντα με την πριζα....

 

Σας ευχαριστώ ολους για την προσοχη σας και ελπιζω να μη σας κουρασα!

Link to comment
Share on other sites

λοιπον οπως ειπα αν θες να εχεις ενα πληρως λειτουργικο τηλεφωνο κανε το root ,εγκαταστησε μια custom εκδοση οπως εκανα εγω που ελλατωνει καποια Process Που τρεχουν αδικαιολογητα και θα εχεις 2 μερες αυτονομια με αρκετη χρηση τωρα μαλιστα εχουν βγει εκδοσεις με βαση τα android 2.0

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy (Ι7500)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...