Jump to content

Ποιο δίκτυο κινητής έχει την καλύτερη εξυπηρέτηση πελατών; (No2)


 Κοινοποίηση

Ποιο δίκτυο κινητής έχει την καλύτερη εξυπηρέτηση;  

346 members have voted

  1. 1. Ποιο δίκτυο κινητής έχει την καλύτερη εξυπηρέτηση;

    • Cosmote
      85
    • Vodafone
      148
    • Wind
      49
    • Κανένα, όλα τα ίδια είναι...
      53
    • ΔΞ/ΔΑ
      11


Recommended Posts

Αυτα τα παιδιά με τις "γνώσεις" πόσα είναι τον αριθμό;5-6;Γιατί όταν αντιμετώπιζα πρόβλημα με το myaccount(παρεμπιπτόντως,η υπηρεσία είναι για τα κλάματα έτσι όπως έχει προγραμματιστεί)μίλησα με πάνω από 10 διαφορετικούς υπαλλήλους και διάφορα τμήματα με χρονοχρέωση δική μου,να μην ξεχνιόμαστε και το πρόβλημα απλά δε λύθηκε.Και διάφορα άλλα ανεκδιήγητα περιστατικά με αλλαγή στοιχείων,μεταβιβάσεις κλπ που δεν είναι το κατάλληλο θέμα να ειπωθούν!Μήπως είναι λίγο μπάχαλο η εταιρία γενικά ή δεν εκπαιδεύει καλά τους υπαλλήλους του cc?Λέω εγώ τώρα..
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Τους εχω κραξει πολλες φορες παλιοτερα αλλα τον τελευταιο καιρο η Wind, εχει φτιαξει τρελα. Ευχομαι να συνεχισουν ετσι.
Link to comment
Share on other sites

Cosmote!!!

Όσες φορές χρειάστηκε να πάρω τηλ με εξυπηρέτησαν άμεσα και με ευγένεια.

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Κανένα δεν είναι στο επιθυμητό επίπεδο αν και τελευταία η Wind έχει πλησιάσει πολύ

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Θεωρώ πρωτίστως ότι η εξυπηρέτηση επαφίεται πάρα πολύ στο "μεράκι" του ανθρώπου που θα απαντήσει την κλήση και παίζει πολύ μεγάλο ρόλο!!

 

Σε επίπεδο εταιρείας θα έλεγα πρώτη Vodafone , δεύτερη Wind και τρίτη αλλά πάρα πολύ πίσω η Cosmote

 

Έχω πολύ μεγάλο δείγμα κλήσεων και προς τις 3 εταιρείες για να μπορέσω να εξάγω αυτό το συμπέρασμα.

Δεν κρύβω ότι σε κάποια περίπτωση στην Wind , η υπάλληλος πραγματικά ξεπέρασε τον εαυτό της στην εξυπηρέτηση που μου έκανε και με κάλεσε και πολλές φορές πίσω και θα έχω να το λέω για πάρα πολλά χρόνια.. Όπως και σε Cosmote 2-3 φορές έχω πετύχει υπαλλήλους που μπορεί η διάρκεια κλήσης να είναι και μισή ώρα για να με εξυπηρετήσουνε στο ακέραιο!!

 

Στο κομμάτι της "εξυπηρέτησης" όμως υπάρχουν και κάποιες δυνατότητες που προσφέρει ή δεν προσφέρει μια εταιρεία και μπορούν να αποτελέσουν κριτήριο επιλογής

π.χ. σε γνωστό μου , του κλέβουν το καρτοκινητό του Wind και του λένε ότι "δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα , γιατί δεν μας επιτρέπει το σύστημα" με αποτέλεσμα να του φάνε όλη την κάρτα - την ίδια στιγμή που στη Vodafone υπάρχει φραγή καρτοκινητού.

Από την άλλη μια ταυτοποίηση καρτοκινητού στη Vodafone μπορεί να θέλει 5 λεπτά , ενώ στη Wind λιγότερο απο 1 λεπτό..στην δε Cosmote μου έχει τύχει ταυτοποιημένο καρτοκινητό (και που έχω το αντίγραφο της ταυτοποίησης) μετά από 5 μήνες να γίνεται ... ανώνυμο!!!!!!!!!!!

lalista.gr
Link to comment
Share on other sites

Vodafone παιδιά... μετά από 2 χρονια στην Cosmote 1 στη Wind και 4 στη Vodafone ενώ παράλληλα έχω και Whats up έχω να πω πως την Vodafone δεν την πιάνει καμια ούτε από σήμα ούτε από εξυπηρέτηση...!!!! είμαι Full ικανοποιημένος... Άμεση απάντηση (όχι όπως την Cosmote που ποτε δεν πιάνεις γραμμή)
Link to comment
Share on other sites

Vodafone παιδιά... μετά από 2 χρονια στην Cosmote 1 στη Wind και 4 στη Vodafone ενώ παράλληλα έχω και Whats up έχω να πω πως την Vodafone δεν την πιάνει καμια ούτε από σήμα ούτε από εξυπηρέτηση...!!!! είμαι Full ικανοποιημένος... Άμεση απάντηση (όχι όπως την Cosmote που ποτε δεν πιάνεις γραμμή)

 

εχοντας περασει και απο τα 3, νομιζω μακραν καλυτερο της voda. Πια αμεσοι και ποιο προθυμοι να εξυπηρετησουν.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μιας και έχω και από τις 3 εταιρείες, θεωρώ την Wind με την Q την ίδια εταιρεία, έχω να πω ότι η εξυπηρέτηση της Vodafone είναι έτη μπροστά από των άλλων δύο.
Link to comment
Share on other sites

Κανένα δεν είναι στο επιθυμητό επίπεδο αν και τελευταία η Wind έχει πλησιάσει πολύ

 

ειναι γεγονος οτι εχει σημειωθει προοδος αλλα η διαφορα με τις αλλες ειναι ακομα πολυ μεγαλη. Δυστυχως

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

50% Vodafone (άμεση και καλή εξυπηρέτηση)

40% WIND (καλή εξυπηρέτηση αλλά μερικές φορές όχι άμεση, αλλά ο χρόνος αναμονής δεν ξεπερνάει τα 2 λεπτά)

10% Cosmote (no comment!)

 

Thanx. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
Για μένα το ίδιο είναι ολες, είναι να μην πεσεις στην περιπτωση..
Για άμεση και έγκυρη ενημέρωση mantatanews.gr :happy:
Link to comment
Share on other sites

Χωρις να εχω γνωση για τις αλλες εταιριες οσες φορες εχω παρει στην Cosmote τα τελευταια 10 χρονια που ειμαι συνδρομητης με εχουν εξυπηρετησει αρκετα γρηγορα και σωστα.

Samsung S21 Ultra

Samsung Note 9

Samsung Galaxy Watch 4

[c0rrupt3d_tranSm1SS10n]

Link to comment
Share on other sites

Τοσα χρονια που εχω vodafone , τις ελαχιστες φορες που εχει χρειαστει να παρω την εξυπηρετηση (να φανταστειτε εγω θυμομουν ακομα το 1251 η κατι τετοιο που ηταν παλιοτερα , το 13830 τωρα το εμαθα :p ) ηταν μια χαρα ,αν και καλουσα για μικροθεματα οπως internet ,mms και τετοια .

Τωρα που εχω κι εναν WIND αριθμο και εχω καλεσει στο 1260 μου φαινονται αναλογα εξυπηρετικοι παντως.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

δυο φορες που εχω καλεσει για μικρα θεματακια εχω εξυπηρετηθει αψογα.....:)

vodafone

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

τόσα χρόνια είχα vodafone!καλοί αλλά τπτ ιδιαίτερο!!με εκνευρίζει όταν είμαι 10 λεπτά αναμονή!!τώρα έχω wind αλλά δεν έχω πολλά πάρε δώσε ακόμα!!
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Οταν ειναι να σε παρουν στην εταιρια τους τοτε ολοι γινονται χαλι να τους πατησεις μετα................
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ψηφίζω και εγώ Vodafone.Ήμουν ένα χρόνο wind και μετά λόγο σήματος πήγα vodafone όπου έμεινα για πολλά χρόνια.Πριν 1 χρόνο πήγα cosmote γιατί η γυναίκα μου και πολλοί φίλοι μου είναι cosmote και βολεύει.Δυστηχώς μετάνιωσα την ώρα και τη στιγμή που το έκανα.

 

Οπότε έχουμε και λέμε :

 

Wind : Έλλειψη καλού σήματος και ειδικά κοντά στα σύνορα (αλλά αυτό πριν χρόνια δεν ξέρω

για τώρα)

Vodafone : Άψογη εξυπηρέτηση και σήμα και πολύ ευχαριστημένος με τις επιδοτήσεις.

Cosmote : Εξυπηρέτηση κάτω του μετρίου (και όχι μόνο σε εμένα), σήμα κλάσεις κατώτερο

της vodafone και απαράδεκτες επιδοτήσεις (εγώ δεν έκλεισα ακόμα χρόνο αλλά

το έχω δει στη γυναίακ μου και σε αρκετούς φίλους).

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Vodafone σιγουρα.Oτι και να χρειαστηκα ηταν εκει και ειδικα σε θεματα εξειδικευμενα(ρυθμισεις,ιντερνετ κλπ).
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

μετα απο 10 χρονια στην vodafone πηγα wind,ειμαι ηδη 1 χρονο + εκει και ειμαι απολυτα ικανοποιημενος απο θεματα λογαριασμων,εξυπηρετησης και προπαντων σηματος.

(μεγαλη διαφορα στα λεφτα απο την voda ρε παιδια,κανω μεγαλους λογαριασμους λογω δουλειας κι εχω φτασει να πληρωνω τα μισα με την wind,ασε τις επιδοτησεις που ειναι πολυυυυυ ++++++ )

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

voda..ότι ζητήσω αμέσως με εξυπηρετούν..

 

ενώ οι της κοτέ μέχρι να κουνήσουν..βρωμίσανε..

 

α και ανευθυνότατοι(δεν ξέρουν τα πο΄λύπλοκα θέματα) της κοτε κ αναιδέστατοι(π.χ.σε επιδοτήσεις),πολύυυ συχνα:blink:

 

γενικά έχω σύνδεση πάνω από 10 χρόνια κ στις 2 εταιρείες..

Edited by mertaghon2

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Όλες τα ίδια ακριβώς είναι.

είχα μία περίοδο q και την είχα βάλει για το Internet, πήρα στο τμήμα εξυπηρέτησης πελατών και μου έστελναν ρυθμίσεις οι οποίες δεν δούλευαν στο κινητό που είχα (samsung sgh-i560v) τέσπα για να μην τα πολυλογώ με την q δεν κατάφερα να βάλω Internet.

τώρα έχω cosmote και κάθε φορά που παίρνω στο τμήμα εξυπηρέτησης πελατών, κάνουν πολύ ώρα να μου το σηκώσουν και σου μιλούν λες και είναι αγγαρεία.

τώρα για τις υπόλοιπες δεν γνωρίζω και πολλά, αλλά αυτά μου αρκούν για να πεισθώ ότι όλες είναι τα ίδια!!

Link to comment
Share on other sites

έχω περάσει και από τους τρεις και κατέληξα στο ότι η vodafone σε αυτό το θέμα είναι μπροστά. Πολύ πιο εξυπηρετικοί και πιο ενημερωμένοι πάνω στο αντικείμενό τους από τις άλλες εταιρείες πιστεύω
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...