Jump to content

Καταγγελίες προς τη wind


tzehos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αληθεια θα παω αυριο και μονο και μου πουν καμια μα@@ με τα 3 ευρω , θα ζητησω διευθυντες θα παρω στη wind θα τους κανω ανω κατω και στο τελος θα τους πω ευχαριστω αλλα το μετανιωσα δεν θελω ακομα να δηλωσω τα στοιχεια μου!!!!!!παναγια μου γυφταρια!!!!!!!

 

εχουμε καποιο νεο?πηγες τελικα στο καταστημα?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 228
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλά μιλάμε ότι τα παληκάρια θέλουν κλείσιμο με αυτά που κάνουν... Έλεος! Τσιφούτια! Τώρα το διάβασα και σε βγάζει πραγματικά από τα ρούχα σου... Αλλά το καλό θα ήταν να πας μέσα, να τους τα χώσεις όταν σου ζητήσουν τα 3 ευρώ, να μην φεύγεις και να τους κάνεις ζημιά από το πρωί μέχρι το μεσημέρι διώχνοντας όλους τους πελάτες που θα περνάγανε εκείνη την ημέρα... Ζώα!
Link to comment
Share on other sites

μολισ τωρα εκανα καταγγελια τησ wind στην εθνικη επιτροπη τηλεπικοινωνιων με το παρακατω mail:αποψε ακολουθωντασ την προσφορα τησ wind καλεσα απο τα καρτοκινητα μου στο 1245 οπου ελεγε το εξησ (ακριβωσ): το wind free2go σου χαριζει με την πρωτη ανανεωση χρονου ομιλιασ διπλασια την αξια τησ καρτασ ανανεωσησ και επιπλεον 600 λεπτα ομιλιασ προσ free2go με διαρκεια 7 ημερεσ. __ ανανεωσα λοιπον τον χρονο ομιλιασ μου στα 2 καρτοκινητα με 40 ευρω και 50 ευρω αντιστοιχα ελπιζοντασ οτι θα εχω αυτοματα 80 ευρω και 100 ευρω χρονο ομιλιασ(το διπλασιο).μαλιστα μου ηρθε και μηνυμα οτι διπλασιαστηκε ο χρονοσ μου ενω αυτο δεν εγινε!!!!!!!αντι αυτου μου εδωσαν εντελωσ αυθαιρετα 10 ωρεσ ομιλιασ προσ κινητα free2go και 17 ευρω χρονο ομιλιασ επιπλεον για 7 ημερεσ.καταγγελω την εταιρια φυσικα ευθυσ αμεσωσ σε εσασ και απαιτω την πιστωση των λογαριασμων μου στα κινητα με χρονο ομιλιασ επιπλεον 40 και 50 ευρω αντιστοιχα(οσο και οι καρτεσ χρονου ανανεωσησ που εβαλα στο διπλασιο) και μαλιστα χωρισ χρονικο περιορισμο 7 ημερων γιατι αυτο δεν συμπεραινεται απο το μηνυμα τησ εταιριασ αλλωσ αυτο ειναι παραπλανητικο για τουσ καταναλωτεσ(ετσι που ειναι διατυπωμενο συμπεραινει ο καταναλωτησ οτι μονο τα 600 λεπτα ειναι για 7 ημερεσ).εχω τελειωσει και ενα πανεπιστημιο και ξερω πεντε γραμματα νομιζω... ενημερωσα αμεσωσ φυσικα τισ σχετικεσ ιστοσελιδεσ που εχω υποψη μου και αφορουν τισ τηλεπικοινωνιεσ για την προστασια και αλλων καταναλωτων καθωσ και οσο το δυνατον περισσοτερα blogs
Link to comment
Share on other sites

Έχεις μιλήσει με την εξυπηρέτηση πελατών; Μήπως αν το καταγγείλεις μόνο καθυστερήσεις να πιστωθείς.

Δε τους κάνεις και ένα τηλέφωνο για καλό και για κακό; Και να δεις στο sıte τους πριν καλέσεις αν έχουν κανένα αστεράκι κάτω από την προσφορά για τα καρτοκινητά. Εγώ έτσι θα έκανα πάντως.

Τα παπάκια μια φορά, πως χορεύανε τρελα, μες της λίμνης τα νερα... :X
Link to comment
Share on other sites

Ρώτησε τους υπαλλλήλους σε παρακαλώ αν τύχει και περάσεις, αν πας με τη φωτοτυπία έτοιμη, θα σου κάνουν έκπτωση; Το διαβάσαμε κι αυτό!
Τα παπάκια μια φορά, πως χορεύανε τρελα, μες της λίμνης τα νερα... :X
Link to comment
Share on other sites

φιλε αν δεν βιαζοσουν και διαβαζες το διπλανο τοπικ με τα καρτοκινητα wind θα προλαβενες το κακο. δυστηχως , δεν ειναι κανονικος διπλασιασμος της καρτας. Ειναι γεματος περιορισμους. Απλα το αφησαν να φανει ετσι.

 

Κριμα και ντροπη τους , αλλα δυστηχως ετσι ειναι..

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Σας ειπα τι ακριβως λεει οταν καλεις το 1245. μεχρι τωρα ουτε καν εχουν την προσφορα στην ιστοσελιδα τους. Φυσικα και καλεσα την εξυπηρετηση πελατων και μου ειπαν περιμενε λιγη ωρα.εχει ερθει ηδη η επομενη μερα και σας ειπα τι πηρα τελικα...

 

Έχεις μιλήσει με την εξυπηρέτηση πελατών; Μήπως αν το καταγγείλεις μόνο καθυστερήσεις να πιστωθείς.

Δε τους κάνεις και ένα τηλέφωνο για καλό και για κακό; Και να δεις στο sıte τους πριν καλέσεις αν έχουν κανένα αστεράκι κάτω από την προσφορά για τα καρτοκινητά. Εγώ έτσι θα έκανα πάντως.

 

Ποιο topic εννοείς? μα στο 1245 δεν λεει πουθενα για περιορισμουσ.αν αυτο δεν ειναι εξαπατηση και δεν χρηζει καταγγελιασ τοτε τι ειναι??δεν ειναι πρωτη φορα που η εταιρια βαζει τοτε απιστευτουσ περιορισμουσ και αστερακια....

φιλε αν δεν βιαζοσουν και διαβαζες το διπλανο τοπικ με τα καρτοκινητα wind θα προλαβενες το κακο. δυστηχως , δεν ειναι κανονικος διπλασιασμος της καρτας. Ειναι γεματος περιορισμους. Απλα το αφησαν να φανει ετσι.

 

Κριμα και ντροπη τους , αλλα δυστηχως ετσι ειναι..

Link to comment
Share on other sites

Τι θα πει είχαν αστεράκια στο site? Στο τηλεοπτικό μύνημα είχαν αστεράκια; Από τα μέσα προβολής στα οποία προβάλεσαι πρέπει να ενημερώνεις τους πελάτες, όχι από άλλα μέσα. Δηλαδή αν δεν είχε τα αστεράκια στο site και τα είχε στο τηλεοπτικό θα μου λέγαν εμένα που είδα τη διαφήμηση στο internet ότι <<ξέρετε είχε αστεράκια στο τηλεοπτικό>>;;

Favorites : Sony Ericsson T68i, Sony Ericsson P800, Eten G500+, Sony Ericsson K750i, Nokia N82, LeEco Le 2

Current : Xiaomi Redmi Note 8 pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η προσφορά είναι παραπλανητικότατη, συμφωνώ απόλυτα. Άραγε γιατί να είμαστε υποχρεωμένοι πριν χρησιμοποιήσουμε οποιαδήποτε προσφορά, να ψάχνουμε τα κρυφά της σημεία; Δεν είναι υποχρεωμένες οι εταιρίες να βγάζουν ακριβώς τη προσφορά στις διαφημίσεις;
Τα παπάκια μια φορά, πως χορεύανε τρελα, μες της λίμνης τα νερα... :X
Link to comment
Share on other sites

Εδω και αρκετο καιρο ειμαι στη κοσμοτε και εχω βρει την υγεια μου,Μεχρι που εβγαλε την προσφορα η γουϊντ .Ετσι ξεσκονισα την παλια μου καρτα γουϊντ που ειχα σαν παλιος σερφινκπλας?.Ενεργοποιησα την προσφορα των 100mb και ξαφνικα εκει που στο 1245 μου ελεγε οτι εχω υπολοιπο 50 φευγα mb παιρνω το 1269 και ακουω 31 ευρω μειον.Ετσι δικαιωθηκα για αυτα που εγραψα κατα καιρους περι απατεωνες τις wind. Πλεον δεν αξιζη τις wind ουτε να εχεις σκονισμενη καρτα? Το καλυτερο για να μη την παθει καποιος ειναι να μην ειναι στην wind?! Απλως μακρυα απο ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ WIND.
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δε παίρνεις τηλέφωνο στο τμήμα εξυπηρέτησης να δούμε τι θα σου πουν;;; Έτσι για να γελάσουμε.
Τα παπάκια μια φορά, πως χορεύανε τρελα, μες της λίμνης τα νερα... :X
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δε παίρνεις τηλέφωνο στο τμήμα εξυπηρέτησης να δούμε τι θα σου πουν;;; Έτσι για να γελάσουμε.

 

Στρουμφιτα δεν υπαρχη περιπτωση να ξανασχοληθω με αυτην την εταιρια. Και ελπιζω καποτε και αυτοι που ειναι κολημενοι με την wind να τις τα ριξουν στα μουτρα . Θα ειναι αργα αν εχουν δηλωση τα στοιχεια τους.. Και ξαφνικα εχουν μειον 50κατι ευρω! Μετα φυσικα που θα πεταξουν την καρτα τους,και θα θελησουν καποια αλλη θα τους ζητα η απατεωνισα γουϊντ τα ευρω που ειχαν στη προηγουμενη καρτα! Γιαυτο οσο ειναι νωρις πειτε μπαί μπαί

Link to comment
Share on other sites

"ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΤΗΣ WIND ΒΑΛΕ ΜΙΑ ΚΑΡΤΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΔΙΠΛΑΣΙΑΖΟΥΜΕ!!ΑΜ ΔΕΕΕΕ...... ΣΟΥ ΔΙΝΟΥΝ ΑΛΛΑ ΤΟΣΑ ΠΧ ΒΑΖΕΙΣ 10 ΣΟΥ ΔΙΝΟΥΝ 20 ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΠΗΡΕΣΙΑ F2G!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! MA ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ (ΤΟΝ ΔΙΠΛΑΣΙΑΣΜΟ) ΤΟΝ ΚΑΝΟΥΝ ΓΙΑ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΥΠΗΡΕΣΙΑ.ΝΤΡΟΠΗ ΝΑ ΚΟΡΟΙΔΕΥΟΥΝ...

ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ. ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΞΟΔΕΨΕΙΣ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΑΥΤΑ ΣΤΗΝ ΥΠΗΡΕΣΙΑ F2G? ΠΟΥ ΝΑ ΤΟ ΞΕΡΟΥΜΕ? ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΑΓΟΙ? ΚΑΙ ΠΟΣΟΙ ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΒΑΛΕΙ ΚΑΡΤΕΣ ΝΟΜΙΖΟΝΤΑΣ ΟΤΙ ΘΑ ΔΙΠΛΑΣΙΑΣΤΟΥΝ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΤΟΥΣ? ΚΑΙ ΚΑΛΩ ΤΗΝ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ ΠΕΛΑΤΩΝ ΚΑΙ ΜΕ ΕΧΕΙ ΣΤΗΝ ΑΝΑΜΟΝΗ 20 ΛΕΠΤΑ!! ΠΑΙΔΙΑ ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΝΕΤΕ ΕΚΤΟΣ ΚΑΙ ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΤΟΥ ΔΙΠΛΑΣΙΑΣΜΟΥ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΕΤΕ ΣΕ ΟΜΙΛΙΑ ΔΛΔ ΚΑΠΟΙΑ ΛΕΠΤΑ ΤΗΣ ΩΡΑΣ.ΑΙΣΧΟΣ ΚΑΙ ΑΠΑΤΗ. "

 

ΑΝΑΓΝΩΣΤΗΣ

 

http://troktiko.blogspot.com/2009/12/ko-wind.html

 

δεν ειναι δικια μου καταγγελια αλλα οντως ισχυει αυτο που γραφει

Link to comment
Share on other sites

"ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΤΗΣ WIND ΒΑΛΕ ΜΙΑ ΚΑΡΤΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΔΙΠΛΑΣΙΑΖΟΥΜΕ!!ΑΜ ΔΕΕΕΕ...... ΣΟΥ ΔΙΝΟΥΝ ΑΛΛΑ ΤΟΣΑ ΠΧ ΒΑΖΕΙΣ 10 ΣΟΥ ΔΙΝΟΥΝ 20 ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΠΗΡΕΣΙΑ F2G!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! MA ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ (ΤΟΝ ΔΙΠΛΑΣΙΑΣΜΟ) ΤΟΝ ΚΑΝΟΥΝ ΓΙΑ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΥΠΗΡΕΣΙΑ.ΝΤΡΟΠΗ ΝΑ ΚΟΡΟΙΔΕΥΟΥΝ...

ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ. ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΞΟΔΕΨΕΙΣ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΑΥΤΑ ΣΤΗΝ ΥΠΗΡΕΣΙΑ F2G? ΠΟΥ ΝΑ ΤΟ ΞΕΡΟΥΜΕ? ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΑΓΟΙ? ΚΑΙ ΠΟΣΟΙ ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΒΑΛΕΙ ΚΑΡΤΕΣ ΝΟΜΙΖΟΝΤΑΣ ΟΤΙ ΘΑ ΔΙΠΛΑΣΙΑΣΤΟΥΝ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΤΟΥΣ? ΚΑΙ ΚΑΛΩ ΤΗΝ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ ΠΕΛΑΤΩΝ ΚΑΙ ΜΕ ΕΧΕΙ ΣΤΗΝ ΑΝΑΜΟΝΗ 20 ΛΕΠΤΑ!! ΠΑΙΔΙΑ ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΝΕΤΕ ΕΚΤΟΣ ΚΑΙ ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΤΟΥ ΔΙΠΛΑΣΙΑΣΜΟΥ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΕΤΕ ΣΕ ΟΜΙΛΙΑ ΔΛΔ ΚΑΠΟΙΑ ΛΕΠΤΑ ΤΗΣ ΩΡΑΣ.ΑΙΣΧΟΣ ΚΑΙ ΑΠΑΤΗ. "

 

ΑΝΑΓΝΩΣΤΗΣ

 

http://troktiko.blogspot.com/2009/12/ko-wind.html

 

δεν ειναι δικια μου καταγγελια αλλα οντως ισχυει αυτο που γραφει

 

...και όχι μόνο αυτό...!!!

Κάτι το οποίο αναφέρεται μεν, στα ψιλά γράμματα που περνάνε γρήγορα (και για μια στιγμή) δε, είναι ότι τα χρήματα που βάζεις, διπλασιάζονται

αλλά όχι ως υπόλοιπο αξίας συνδιαλέξεων της κάρτας αλλά μόνο ως χρόνος ομιλίας... ΠΟΥ ΜΑΛΙΣΤΑ ΙΣΧΥΕΙ ΓΙΑ 7 ΜΕΡΕΣ!!!

 

Ενώ συνήθως το ψάχνω το θέμα πρώτα, εδώ την πάτησα! Μεγάλη βλακεία απ 'τη μεριά μου αλλά αυτό δε δικαιολογεί σε καμία περίπτωση την WIND

(και κάθε WIND), που προσπαθεί να παραπλανήσει τους πελάτες της με κάθε τρόπο.

(βλέπε περιστατικά με υπέρογκες χρεώσεις λόγω μη ενημέρωσης της εταιρείας για τις σωστές ρυθμίσεις της συσκευής...)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2762739#post2762739

Αυτή τη στιγμή με κρατάει μόνο το F2G 2 με τις πραγματικά χαμηλές χρεώσεις του...

Αλλιώς θα είχα φύγει μ' αυτά που βλέπω... :mad:

Peace... Love... Freedom...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παρατήρησα στον τελευταίο λογ/μο ότι είχα χρεώσεις ύψους 11.05 ευρώ για Off-net WAP browsing. Έχω το Blackberry Bold 9000 και το αντίστοιχο Blackberry data plan των 250Mb από την Wind.

 

Πήρα τηλέφωνο κ μίλησα στο 1260 μαζί τους. Κοιτάξαμε τις ρυθμίσεις μου και είδαν και εκείνοι ότι όλα είναι οκ. APN δεν είχα ενεργοποιημένο, και ο Browser κοιτούσε σε Internet Browser. Μου είπαν ότι πλέον θα απενεργοποιήσουν (!!) το WAP service από το προφίλ μου για να μην ξανασυμβεί κάτι ανάλογο.

 

Εν συνεχεία ξαναπήρα τηλέφωνο όπως μου είπαν και δήλωσα ότι δεν αποδέχομαι τις χρεώσεις αυτές και ότι απαιτώ πιστωτικό. Κάτι πληκτρολογούσε η τύπισσα για 4-5 λεπτά και μου είπε ότι θα επικοινωνήσουν μαζί μου για τα περαιτέρω.

 

Παρόλο την απενεργοποίηση του WAP λίγο που κοίταξα δουλεύουν όλα μου τα application κανονικά. Απορώ τι ήταν αυτό που με χρέωνε. Είχα περίπου 3 χρεώσεις τη μέρα με 15Κ, πάνω κάτω, όγκο δεδομένων ανά session.

Καλό ταξίδι Αλέξανδρε...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μολις καταλαβα τι θα πει εταιρεια της αρπαχτης και των ψιλων γραμματων Ειμαι σχεδον 2 χρονια στην WIND .Ειχα κανει αιτηση μεταφορας στην tellas απο OTE για να εχω λεει καλυτερη τιμη και να ειναι μαζι με την wind. Αφου με τρελανε η tellas με την αδιαφορια της να παρει την γραμμη απο OTE και ενω ολοι μου ελεγαν οτι σε μια δυο μερες θα εχεις συνδεθει στο Internet η TELLAS εκανε πανω απο 20 μερες να μου συνδεσει το internet και το stickaki που δινει η wind δηθεν για να εχεις internet ειναι οτι πιο αχρηστο εχω χρησιμοποιησει η κοροιδια η ιδια δεν κατεβαζε ουτε με 1 kb με αποτελεσμα να μην μπορω να εργαστω στο σπιτι και να χρησιμοποιησω το κανονικο κινητο μου WIND που εχω ογκο δεδομενων για internet 1 Gb Επειδη το ξεπερασα κατα 70 mb μου στειλανε λογαριασμο 600 ευρω !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ενω το 1212 υπηρεσια της wind που δηθεν σου λεει ποσο χρονο εχεις καταναλωσει απο το πακετο σου το μονο που δεν αναφερει επιτηδες ειναι τα δεδομενα !!!!!!!! για να μην ξερεις που βρισκεσαι δηλαδη 7 ευρω το Mb που ουσιαστικα ειναι να μπεις σε μια δυο σελιδες γιατι μετραει δεδομενα που λαμβανεις και στελνεις H vodafone εχει 1 ευρω το mb Ασε που η tellas ειναι οτι χειροτερο σε υπηρεσιες Internet με αποσυνδεσεις καθε λιγο και ταχυτητες του ΄΄΄΄΄΄΄΄΄΄΄΄΄΄΄΄΄ Τι να πω ειναι μεγαλοι απατεωνες και εχουν παρει του κοσμου τα λεφτα
Link to comment
Share on other sites

επειδη την εχω πατησει και εγω ασχημα φιλε μου θα σου πω οτι εδω το λαθος δυστηχως ειναι δικο σου :( ακριβως για αυτο το λογω εχω βαλει μετρητη στο κινητο μου για τα data .

Στο σπιτι μεσα σε 4 μηνες απο 12mbps με ριξανε στα 9 !!! υστερα απο ψαξιμο βρηκα οτι ειμαι σε full Dslam και αμα δεν γινει αναβαθμιση δεν προκειτε να αλλαξει κατι.Αλλα οντως αμα βαλεις το 3 σε 1 εχει αρκετα καλες τιμες.

Τωρα για τη χρεωση μη φοβασαι και η αλλες εταιριες τα ιδια κανουν.Εχουν πανακριβο νετ χωρις να υπαρχει πληρης ενημερωση γιατι ακριβως βγαζουν αρκετα λεφτα απο "λεπτομεριες"

Καλη τυχη ....

Link to comment
Share on other sites

Το λαθος δεν ειναι καθολου δικο μου Ειχα υπολογισει και καταναλωνα λιγοτερο απο 600 mb ακομα και λιγους μηνες πριν που ειχα 2 GB Αναγκαστηκα να χρησιμοποιησω τετοιο ογκο δεδομενων (για λιγα mb παραπανω μιλαμε) για να εργαστω και να κανω την δουλεια μου ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΛΥΨΩ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΤΟΥΣ ΑΝΕΠΑΡΚΕΙΑ ΜΕ ΔΙΑΒΕΒΑΙΩΝΑΝ ΟΤΙ ΣΕ 2-3 ΗΜΕΡΕΣ θα ειχε γινει η συνδεση στο σπιτι του ιντερνετ απο τη τελλας και ΑΥΤΟΙ ΕΚΑΝΑΝ ΣΧΕΔΟΝ 1 ΜΗΝΑ !!!!!!!!!!!! ΕΑΝ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΕΙΧΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ πολυ πριν ΟΤΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ ΤΟ ιντερνετ για τη δουλεια μου και με διαβεβαιωναν ΚΑΙ ΤΟ ΣΤΙΚΑΚΙ της wind ΕΙΝΑΙ ΚΟΡΟΙΔΙΑ ΔΕΝ ΜΠΑΙΝΕΙΣ ΟΥΤΕ ΣΕ ΣΕΛΙΔΑ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ

ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΠΟΥ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΤΙ ΣΟΙ ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΕΑΝ ΞΕΠΕΡΑΣΕΙΣ ΕΛΑΧΙΣΤΑ ΤΟΝ ΟΓΚΟ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ ΘΑ ΣΕ ΧΡΕΩΣΟΥΝ ΜΕ 600 ΕΥΡΩ ΤΙ ειναι αυτα ΑΠΑΤΕΩΝΙΣΤΙΚΑ ΝΑ ΣΟΥ ΚΛΕΨΟΥΝ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΥΜΦΩΝΩ ΟΤΙ ΟΙ ΑΛΛΕΣ ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ ΕΧΟΥΝ ΤΙΣ ΙΔΙΕΣ ΧΡΕΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΑΠΑΤΕΩΝΙΑΣ

Link to comment
Share on other sites

Το λάθος δεν είναι δικό του. Το ότι το έχουν πολιτική όλες οι εταιρίες δεν σημαίνει πως είναι και σωστό. Δεν μηλάμε για 60 ευρώ, μηλάμε για 600. Το όφελος που ζητάνε είναι δυσανάλογο με την υπηρεσία που προσφέραν, και αμφιβάλω αν πραγματικά μπορούν να το διεκδικήσουν. Η δική μου γνώμη είναι να απευθηνθείς σε κάποια υπηρεσία καταναλωτών και να μην τους πληρώσεις. Είναι πολύ αμφίβολο αν θα διεκδικήσουν δικαστηκά να τους τα 600 ευρώ και ακόμα και αν το κάνουν είμαι αρκετά σίγουρος πως ο δικηγόρος σου θα έχει αρκετά πράγματα να δουλέψει εις βάρος τους (και θα έρθει φτηνότερα από 600 ευρώ)...

Favorites : Sony Ericsson T68i, Sony Ericsson P800, Eten G500+, Sony Ericsson K750i, Nokia N82, LeEco Le 2

Current : Xiaomi Redmi Note 8 pro

Link to comment
Share on other sites

παιδια την εχω πατησει και εγω ,αυτοι απο πισω εχουν ετοιμα νομικα τμηματα :( και δυστηχως εχουν και το χρημα και την ωρα για να διεκδικήσουν τα 600 ευρω.επισης επειδη και εγω κανω αρκετη χρηση internet μεσω κινητο νομιζω οτι θα καταλαβαινα τα 600mb διαφορα(με αρκετη χρηση net εχω κοντα στα 80-100mb το μηνα).

Δεν θελω να κανω τον συνήγορο του διαβολου αλλα δυστηχως ετσι ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Μην είσαι τόσο σίγουρος ότι έχουν χρόνο και χρήμα για να μπλέκουν σε δικαστηκές διαμάχες με μεμονομένους καταναλωτές, τα νομικά τμήματα σε τέτειες επιχειρήσεις συνήθως ασχολούνται για να υπερασπίζονται την επιχείρηση από διεκδικήσεις άλλων, όχι για να κάνουν δικές της, ειδικά αν υπάρχει πιθανότητα να της χάσουν. 600 ευρώ είναι σχεδόν ένας βασικός μισθός, δεν είναι ποσό πρέπει να βαρεθείς να διεκδικήσεις...

Favorites : Sony Ericsson T68i, Sony Ericsson P800, Eten G500+, Sony Ericsson K750i, Nokia N82, LeEco Le 2

Current : Xiaomi Redmi Note 8 pro

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εκατσα και υπολογισα το κοστος ανα Kb σε καποιο πακετο δεδομενων 500 mb και 1000 mb και το κοστος μολις υπερβεις τον ογκο δεδομενων και μην κοιτατε την χρεωση 0,0065€/kilobyte που εχει η wind αλλα προσθεστε και τεραστια τελη που προκυπτουν 100 ευρω τα δικα μου γιατι ανεβαινει ο λογαριασμος και ΕΙΝΑΙ 16.000 % ΕΠΙΠΛΕΟΝ Η ΧΡΕΩΣΗ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :blink::blink: ΝΑΙ ΜΕ ΤΡΙΑ ΜΗΔΕΝΙΚΑ και μετα μου λενε για πολιτικη και καραγκιοζιλικια ΑΡΠΑΧΤΕΣ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΟΙ ΑΠΕΤΕΩΝΕΣ
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εκατσα και υπολογισα το κοστος ανα Kb σε καποιο πακετο δεδομενων 500 mb και 1000 mb και το κοστος μολις υπερβεις τον ογκο δεδομενων και μην κοιτατε την χρεωση 0,0065€/kilobyte που εχει η wind αλλα προσθεστε και τεραστια τελη που προκυπτουν 100 ευρω τα δικα μου γιατι ανεβαινει ο λογαριασμος και ΕΙΝΑΙ 16.000 % ΕΠΙΠΛΕΟΝ Η ΧΡΕΩΣΗ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :blink::blink: ΝΑΙ ΜΕ ΤΡΙΑ ΜΗΔΕΝΙΚΑ και μετα μου λενε για πολιτικη και καραγκιοζιλικια ΑΡΠΑΧΤΕΣ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΟΙ ΑΠΕΤΕΩΝΕΣ

 

Μα γιατι ειναι αυτοι οι απατεωνες?

Να σε ρωτησω κατι?

Σου λενε οτι "εχεις αυτην τη χρεωση αν δεν ξεπερασεις τον ογκο"

το ηξερες? ΝΑΙ!

Σου λενε πως εχεις βαση νομου αυτα τα τελη κινητης! Το ηξερες? ΝΑΙ!

Σου λενε πως σου δινουν αυτον τον ογκο δεδομενων με αυτην την τιμη! Το ηξερες? ΝΑΙ!

 

Το μονο που εκανες εσυ ειναι να παραβλεψεις αυτα που ηξερες! Θελεις να σου δωσω και αλλη λυση? μπορουσες να βαλεις την sim απο το stickακι που σου εδωσαν δωρεαν! Το ηξερες? ΝΑΙ! Γιατι δεν το εκανες? ΒΑΡΙΟΣΟΥΝ? Οσο για το stickakι ειναι ανοητο να βριζεις για κατι το οποιο ειναι ανταγωνιστικο πλεονεκτημα μιας εταιριας την στιγμη που η voda σου δινει μονο για 10 μερες δωρεαν ιντερνετ και η cote δεν σου δινει τιποτα! Επισης δεν σου ζητησε κανεις λεφτα για την χρηση των δυο πρωτων μηνων! Ειναι μια extra παροχη που σου δινει η εταιρια που κρινεις αν την θελεις η οχι! Δεν μπορεις να δυσαρεστηθεις απο κατι που σου δινει δωρεαν!

Οσο για το αν σε διαβεβαιωσαν για το οτι θα γινει η συνδεση σου σε 3 μερες σε αυτο ενισταμε γιατι αποκλειω να σου ειπε καποις οτι σε 3 μερες θα μεταφερθεις! Ακομα και στον οτε να θελεις να γυρισεις πρεπει να περασουν 15 μερες τουλαχιστον!

Αυτο δεν συμβαινει μονο στην wind και δεν ειναι λογος αυτος προς υποτιθεμενη καταγγελια αλλα σε ολες οι εταιριες που φυσικα εχουν οικονομικα συμφερονται που εσυ παραποιεις συμφωνα με τα δικα σου θελω. Η αγνοια ή η ανγοηση πληροφοριων που θα μπορουσαν να σωσουν την τσεπη αλλα και την ησυχια σου, πληρωνονται! Απο εκει και περα θα μπορουσες να κανεις κατι αλλο αντι να προσπαθεις να πεισεις τον εαυτο σου και τους αλλους οτι φταιει παντα ο αλλος και να αναλαβεις απλα τις ευθυνες σου. Ειναι απλο. Ηξερες για τις χρεωσεις. Ηξερες για τον ογκο που εχεις. Εσυ απλα τα αγνοησες!

 

Ειναι σαν να εχεις συνδεση και ξερεις οτι εχεις 200 λεπτα με 30 ευρω! ΟΚ?

Σου λενε πως αν τα ξεπερασεις ειναι 1ευρω το λεπτο! Δεν στο κρυβουν!

Σου λενε πως εχεις φορους κινητης 12-14-16%! Δεν στο κρυβουν!

Γνωριζοντας ομως εσυ αυτα πας και μιλας 500 λεπτα! Ε γιατι φταιει η εταιρια? Γιατι πρεπει να πει "κριμα ειναι ο κυριος ταδε να του τα πιστωσουμε"!

 

Θελεις αλλο παραδειγμα?

Υπαρχει ενα αυτοκινητο που κανει 5000000 ευρω! και επειδη ειναι μεγαλου κυβισμου καιει 30λιτρα στα 100 χλμ!

Εσυ πας και το παιρνεις και κανεις βολτες! Και μετα πας και παραπονιεσαι στην εταιρια οτι το αυτοκινητο καιει πολυυυυυ και ζητας απο την εταιρια να σου πληρωσει την βενζινη!!! Γιατι να το κανει? Δεν ηξερες οτι καιει πολυ?

 

Ετσι και με το κινητο! Δεν ηξερες οτι ειναι μεγαλη η χρεωση? Γιατι το εκανες?

 

ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ΣΑΝ ΕΛΛΗΝΑΡΑΔΕΣ.

 

Δεν συμφωνω με την χρεωση φυσικα των υπηρεσιων γιατι ειναι πολυ υψηλη αλλα ειναι η ιδια σε ολες τις εταιριες και ειναι καρτελ! Μπορεις να διαμαρτυριθεις για την χρεωση αλλα οχι για το γιατι σε χρεωσαν ενω ηξερες την χρεωση!

ΖΕΙΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ! ΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΑΛΛΑΞΕ ΧΩΡΑ. ΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΧΩΡΑ ΑΛΛΑΞΕ ΕΣΥ Ο ΙΔΙΟΣ ΓΙΑΤΙ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ!

 

ΜΕΓΙΣΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ ΕΙΚΟΝΑΣ ΥΠΟΓΡΑΦΗΣ: 420 x 150 pixels και 16,3 KB.

Link to comment
Share on other sites

Μα δε μπορεί να είναι ΛΙΓΑ mb και να έφτασες στα 600Ε. Μη τρελαθούμε...και στην τελική έχει δίκιο..τα γνωρίζεις από την αρχή όλα..και τις χρεώσεις και ότι αφορά τα τέλη συνδρομητών κινητής τηλεφωνίας. Ας σταματήσουμε λίγο να ρίχνουμε ευθύνες σε όοοοοολους τους άλλους για την δική μας άγνοια.
Τους εχθρούς μου τους ξέρω..τους φίλους μου φοβάμαι!:pig:
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...