Jump to content

Ποιο κινητό βγάζει τις καλύτερες φωτογραφίες; (Νο2)


 Κοινοποίηση

Ποια εταιρεία βγάζει τα καλύτερα cameraphones;  

1.622 members have voted

  1. 1. Ποια εταιρεία βγάζει τα καλύτερα cameraphones;

    • Alcatel
      6
    • Apple
      107
    • HTC
      44
    • LG
      102
    • Motorola
      13
    • Nokia
      551
    • Samsung
      290
    • Sony Ericsson
      376
    • ...άλλη εταιρεία
      58
    • ΔΞ/ΔΑ
      75


Recommended Posts

Ποια ειναι η γνωμη σας για της Sony DSC-QX10 και DSC-QX100 ? Η φθηνη αξιζει τα χρηματα της ?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φίλε παρεξήγησες :) το χάος δεν ήταν στην ποιότητα φωτογραφίας, απάντησα καθαρά στο θέμα μέγεθος φακού, αισθητήρα... το Ν8 έχει μεγαλύτερο φακό από τις περισσότερες κομπακτ φωτογραφικές!

 

Επίσης στα Ν8/808 αυτό που λατρεύω είναι ότι δεν κάνει καθόλου επεξεργασία την εικόνα... Ούτε χρώμα ούτε όξυνση ούτε τίποτα :)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος δεν πείθεται με μια απλή αναζήτηση στο google, όπου σε κάθε τέστ θα δει ξεκάθαρα ότι το 920 έχει ένα πλεονέκτημα στα σκοτάδια λόγω ois αλλά μέχρι εκεί, τότε δεν πρόκειται να τον πείσουν χρήστες ενός φόρουμ. Φυσικά ο καθένας μπορεί να λέει και να πιστέυει ότι θέλει, εδώ λίγες σελίδες πριν ο άλλος γράφει το iphone είναι το καλύτερο "φωτοκινητό", τι να λέμε..
Link to comment
Share on other sites

Νικο για το δεύτερο συμφωνώ απόλυτα.

Για το πρώτο, το τεστ πρέπει να γίνεται χρησιμοποιοντας τις τυπικές έτοιμες ρυθμίσεις που διαθέτει καθε συσκευή ανάλογα τις συνθήκες.

Ακόμα και ο αρχάριος μπορεί να επιλέξει HDR η λειτουργία Night Mode.

 

Η φωτογραφία στην πισίνα δεν είναι ενδεικτική για βραδινή λήψη, καθώς υπάρχει προβολέας, και πολλά φώτα μεσα και έξω απο την πισίνα. Όλοι ξέρουμε οτι οι πισίνες αντανακλούν το φως.

 

Εκτός αυτού όποιος ανεβάζει φώτο θα πρέπει να μας δίνει link με το ορίτζιναλ αρχείο της φωτογραφίας γιατί μπορεί κάλλιστα να έχει υποστεί επεξεργασία.

 

Η φωτογραφία στην πισίνα δεν είναι ενδεικτική για βραδινή λήψη, καθώς υπάρχει προβολέας, και πολλά φώτα μεσα και έξω απο την πισίνα. Όλοι ξέρουμε οτι οι πισίνες αντανακλούν το φως.

Οριστε αλλη μια με ακομα πιο δυσκολες συνθηκες φωτισμου με το Lumia 920

https://dl.dropboxusercontent.com/u/17051992/lou90.jpg

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κωστα συμφωνω μαζι σου. ΑΛλα και παλι μπορει να το επεξεργαστει και να το ανεβασει σαν πρωτοτυπο.

Για το θεμα της επεξεργασιας πρεπει ο αλλος να εχει χοντρο θεμα για να το κανει μονο και μονο για να αποδειξει οτι το κινητο του βγαζει καλες φωτογραφιες. Σκοπος των συγκρισεων ειναι τα πραγματικα δεδομενα και οχι τα ψευτικα.

Η πιο σωστη συγκριση ειναι 2 κινητα την ιδια στιγμη, στο ιδιο μερος. Και φυσικα στον υπολογιστη κατεβασμα και τσεκαρισμα, γιατι στις οθονες (μιλαω για κινητα hd) ολες οι φωτογραφιες φοβερες φαινονται.

Στον υπολογιστη ομως φενεται τι ψαρια πιανει το καθε κινητο.

Για τα προηγουμενα ποστ περι "χαους" κτλ δεν θελω να παρω καν θεση, μιας και το θεωρω λιγο ακραιο σχολιο, απλα να ξερετε οτι υπαρχουν και αλλα αξιολογα κινητα εκτος απο αυτα που εχετε αναφερει ηδη.

Εγω ημουν κατοχος του 920 για 8 μηνες και ενω τα πηγαινε πολυ καλα στις βραδυνες, (οχι οπως το 1020 εχει διαφορα μεγαλη) την μερα ηταν αρκετα σκαλια κατω απο το s3 που ειχα (το s4 δεν το αναφερω καν). Την νυχτα το s3 καπως καλυτερευε τα πραγματα με το night mode αλλα και παλι το 920 ηταν καλυτερο.

Τραβουσε εξαιρετικο βιντεο την μερα αλλα την νυχτα εχανε πολλες φορες το focus και οταν υπηρχε ενα φωτεινο αντικειμενο (π.χ. φωτα αυτοκινητων) εβγαζε εναν μπλε θορυβο (χιονια). Για τον μεσο χρηστη που δεν εχει ιδιαιτερες απαιτησεις το κινητο ειναι πολυ καλο.

Ολη η ιστορια παιζεται στο processing και δυστυχως ενω η Nokia εχει carl zeiss φακους-pureview και ολα τα καλα, στο processing τα εκανε μανταρα. (δεν αναφερομαι σε n8-808-1020.)

Φαινοταν ξεκαθαρα οτι αν τραβαγες ενα video 1080p (μερα) ειχε καλυτερη εικονα απο την φωτογραφια. Οσο και να φενεται περιεργο, μολις τραβας την φωτο στιγμιαια η φωτο ειναι πολυ καλη και μετα πεφτει το processing και βλεπεις την διαφορα.

Βελτιωσε τα πραγματα με το 925 ελαφρως.

Ελπιζω να τα διορθωσει με την black αναβαθμιση.

 

Διαφωνω σε ολα τα σχολια περι 920...δεν ισχυει τιποτα.Και επειδη με τα λογια ο καθενας μπορει να ισχυριστει οτι θελει,,,τσεκαρε τις φωτο που εχω ανεβασει εδω και στα posts me Lumia συσκευες.Επισης μετα την Black ... η καμερα του 920 χειροτερεψε.

Link to comment
Share on other sites

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

nikos523 δεν ξερω αν αναφερεσαι σε εμενα, αλλα εγω δεν επεξεργαστηκα τιποτα. Ετσι βγαζει το βραδυ το k800..

 

Όχι βρε.

Στο παλικάρι με το 920 :)

 

Νικο για το δεύτερο συμφωνώ απόλυτα.

Για το πρώτο, το τεστ πρέπει να γίνεται χρησιμοποιοντας τις τυπικές έτοιμες ρυθμίσεις που διαθέτει καθε συσκευή ανάλογα τις συνθήκες.

Ακόμα και ο αρχάριος μπορεί να επιλέξει HDR η λειτουργία Night Mode.

 

Συμφωνώ.

Εγώ εννοούσα απλά να μην χρησιμοποιηθούν οι χειροκίνητες ρυθμίσεις, όχι τα presets όπως hdr κλπ.

Edited by nikos523
Link to comment
Share on other sites

Το καλύτερο είναι αυτό που έχεις στην τσέπη σου. Καλές είναι οι συγκρίσεις αλλα πιο καλο είναι να χαίρεσαι να τραβάς φωτογραφίες και να τις μοιράζεσαι ! Για συγκριτικά προσωπικά χαζεύω στο DxOmark που έχει και για κινητά αλλα και για dslr, φακούς κτλ. Ενδεικτικά παραθέτω για το 920 που βλέπω ότι γράφετε

http://www.dxomark.com/Mobiles/Nokia-Lumia-920

Link to comment
Share on other sites

Διαφωνω σε ολα τα σχολια περι 920...δεν ισχυει τιποτα.Και επειδη με τα λογια ο καθενας μπορει να ισχυριστει οτι θελει,,,τσεκαρε τις φωτο που εχω ανεβασει εδω και στα posts me Lumia συσκευες.Επισης μετα την Black ... η καμερα του 920 χειροτερεψε.

Αν "διαφωνείς" και "δεν ισχύει" τίποτα, οκ μας έκανες να αλλάξουμε γνώμη, εμάς και το 99% των forums-χρηστών-τεστ.

Γιατί δεν τσεκάρεις εσύ τα ποστ με φωτογραφίες από τις συσκευές που λες ότι υπερέχει το 920?

Στο 1020 με την black βελτιώθηκε η κάμερα, στο 920 την κάνανε χειρότερη? Σαμποτάζ?

Αφού δεν ισχύει τίποτα λέμε.

Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο το πιστεύω, το έκαναν και στο Ν8 :p

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος δεν πείθεται με μια απλή αναζήτηση στο google, όπου σε κάθε τέστ θα δει ξεκάθαρα ότι το 920 έχει ένα πλεονέκτημα στα σκοτάδια λόγω ois αλλά μέχρι εκεί, τότε δεν πρόκειται να τον πείσουν χρήστες ενός φόρουμ. Φυσικά ο καθένας μπορεί να λέει και να πιστέυει ότι θέλει, εδώ λίγες σελίδες πριν ο άλλος γράφει το iphone είναι το καλύτερο "φωτοκινητό", τι να λέμε..

 

Εδώ ανταλλάσσουμε απόψεις, δεν προσπαθούμε να πείσουμε κανέναν...

Και με καλοπροαίρετες (δεν αναφέρομαι σε εσένα φυσικά, αλλά γενικά) συζητήσεις, βγαίνουν τόσα πολλά, που ο καθένας μπορεί να βγάλει τα συμπεράσματά του...

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Αν "διαφωνείς" και "δεν ισχύει" τίποτα, οκ μας έκανες να αλλάξουμε γνώμη, εμάς και το 99% των forums-χρηστών-τεστ.

Γιατί δεν τσεκάρεις εσύ τα ποστ με φωτογραφίες από τις συσκευές που λες ότι υπερέχει το 920?

Στο 1020 με την black βελτιώθηκε η κάμερα, στο 920 την κάνανε χειρότερη? Σαμποτάζ?

 

Αφού δεν ισχύει τίποτα λέμε.

 

Στο ξαναειπα ...με τα λογια κι εγω μπορω να χτισω παλατια.Εγω ανεβασα φωτογραφιες απο το κινητο μου και ο κοσμος τις βλεπει.

εσυ δεν εχεις ανεβασει ακομα τιποτα.Αφου ισχυριζεσαι οτι το Ν8 τραβαει καλυτερες φωτο απο το 920...τραβαει μια βραδινη με τον περιφημο φακο του Ν8 που εχει διαφραγμα f/2.8...και ανεβασε την εδω να την συγκρινουμε με την δικια μου.Μη φοβασαι.Τα πραγματα ειναι απλα.Ενα κι ενα κανουν δυο.

Link to comment
Share on other sites

Ανέβασα συγκριτικό. Έγινε και παράθεση....

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Ανέβασα συγκριτικό. Έγινε και παράθεση....

 

Φωτογραφια δικια σου να ανεβασεις...να δω τα EXIF DATA και να τη συγκρινω με την δικια μου.Κι εγω με βαση τετοια συγριτικα αγορασα το N8(και αλλα κινητα)...αλλα η πραγματικοτητα με διεψευσε οικτρα.

Edited by paok4270
Link to comment
Share on other sites

Στο N8 πάντως είχε πέσει η ποιότητα στις φωτογραφίες με την Belle και το λένε αρκετοί αυτό. Ειδικά στις νυχτερινές λήψεις είχε θέμα, αρκετές φορές δεν εστίαζε σωστά, ενώ με την Anna δεν έπαιζε αυτό!
Link to comment
Share on other sites

Η φωτογραφία στην πισίνα δεν είναι ενδεικτική για βραδινή λήψη, καθώς υπάρχει προβολέας, και πολλά φώτα μεσα και έξω απο την πισίνα. Όλοι ξέρουμε οτι οι πισίνες αντανακλούν το φως.

Οριστε αλλη μια με ακομα πιο δυσκολες συνθηκες φωτισμου με το Lumia 920

https://dl.dropboxusercontent.com/u/17051992/lou90.jpg

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Διαφωνω σε ολα τα σχολια περι 920...δεν ισχυει τιποτα.Και επειδη με τα λογια ο καθενας μπορει να ισχυριστει οτι θελει,,,τσεκαρε τις φωτο που εχω ανεβασει εδω και στα posts me Lumia συσκευες.Επισης μετα την Black ... η καμερα του 920 χειροτερεψε.

Ακου φιλε μου επειδη προσπαθω και κρατιεμαι με το ζορι απο την αρχη που εχεις ποσταρει σε αυτο το νημα, το lumia 920 το ξερω πολυ καλυτερα απο οσο νομιζεις και το ποσο εχω ασχοληθει με την φωτογραφια ουτε αυτο ξερεις.

Οποτε το να λες ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ ΤΙΠΟΤΑ μου ακουγεται προβλητικο και με ενοχλει.

Το να πεις την γνωμη σου οτι δεν συμφωνεις η οπως λες διαφωνεις να το καταλαβω και να το δεχτω, αλλα το να εκφραζεσαι ετσι ακυρωνεις οσα γραφω.

Το να ανεβαζεις μια φωτογραφια που να δειχνει μια πισινα (στην οποια φενεται οτι εχεις βαλει sharpness) και συν της αλλης δεν κολακευει καθολου το 920 μιας και η φωτογραφια ειναι τιγκα στον θορυβο και πολυ μετρια.

Το 920 ειναι καλο ΑΠΛΑ καλο στις βραδυνες αλλα στις ημερησιες ειναι πισω ακομα και απο το s3 ακομα και απο το 925.

Μην παραπλανεις και μην προσπαθεις να επιβαλλεις την γνωμη σου σε κατι το οποιο μπορει καποιος να το ξερει ΙΣΩΣ και καλυτερα απο σενα.

Και εγω δεν μιλαω ποτε στον αερα και αυτο μπορουν να στο επιβεβαιωσουν και ατομα απο εδω μεσα με τα συγκριτικα και τις φωτογραφιες που εχω κανει.

Φυσικα δεν προκειται να ερθω σε αντιπαραθεση μαζι σου γιατι με ατομα τα οποια ειναι απολυτα σε οσα λενε συζητηση δυστυχως δεν μπορω να κανω ποσο μαλλον οταν εχεις κανει ακομα και το εξης σχολιο:

"1.Lumia 1020

2.PureView 808

3.Lumia 920/925

...και μετα το χαος"

Edited by demon2411
Link to comment
Share on other sites

Εδώ ανταλλάσσουμε απόψεις, δεν προσπαθούμε να πείσουμε κανέναν...

Και με καλοπροαίρετες (δεν αναφέρομαι σε εσένα φυσικά, αλλά γενικά) συζητήσεις, βγαίνουν τόσα πολλά, που ο καθένας μπορεί να βγάλει τα συμπεράσματά του...

++++

Στο ξαναειπα ...με τα λογια κι εγω μπορω να χτισω παλατια.Εγω ανεβασα φωτογραφιες απο το κινητο μου και ο κοσμος τις βλεπει.

εσυ δεν εχεις ανεβασει ακομα τιποτα.Αφου ισχυριζεσαι οτι το Ν8 τραβαει καλυτερες φωτο απο το 920...τραβαει μια βραδινη με τον περιφημο φακο του Ν8 που εχει διαφραγμα f/2.8...και ανεβασε την εδω να την συγκρινουμε με την δικια μου.Μη φοβασαι.Τα πραγματα ειναι απλα.Ενα κι ενα κανουν δυο.

Φίλε μου δεν το ισχυρίζομαι εγώ και δε με ενδιαφέρει να συγκρίνω τίποτα ούτε "φοβάμαι" κάτι (αν είναι δυνατόν). Εγώ 808 έχω που μαζί με το 1020 απολαμβάνουν το θρόνο των φωτογραφικών κινητών εδώ και 2 χρόνια. Από εκεί και πέρα το γεγονός δε μπορώ να το αμφισβητήσω ούτε εγώ, ούτε εσύ ούτε κανείς. Τη γνώμη του καθενός τη σέβομαι και τη δική σου επίσης αλλά διαφωνώ γιατί είναι αντίθετη σε ένα γεγονός που έχουν αποδείξει άνθρωποι πολύ πιο ειδικοί και κατάλληλοι από εμάς (από εμένα σίγουρα).

Δυστυχώς το έχεις πάρει πολύ προσωπικά και δε θα έπρεπε. Όπως λες τα δικά σου άλλωστε, άσε με να λέω τα δικά μου και δε τρέχει και τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε παρεξήγησες :) το χάος δεν ήταν στην ποιότητα φωτογραφίας, απάντησα καθαρά στο θέμα μέγεθος φακού, αισθητήρα... το Ν8 έχει μεγαλύτερο φακό από τις περισσότερες κομπακτ φωτογραφικές!

 

Επίσης στα Ν8/808 αυτό που λατρεύω είναι ότι δεν κάνει καθόλου επεξεργασία την εικόνα... Ούτε χρώμα ούτε όξυνση ούτε τίποτα :)

 

Φιλε μου δεν πηγαινε για σενα το σχολιο. Συμφωνω στα λεγομενα σου.

Link to comment
Share on other sites

Φωτογραφια δικια σου να ανεβασεις...να δω τα EXIF DATA και να τη συγκρινω με την δικια μου.Κι εγω με βαση τετοια συγριτικα αγορασα το N8(και αλλα κινητα)...αλλα η πραγματικοτητα με διεψευσε οικτρα.

 

ανεβασε λιγακι μια εικονα απο κινουμενο στοχο, ειδικα σε μπαρ η παρτυ να γελασουμε λιγο.... :shifty: γιατι πιο πριν και το xenon αχρηστο μας το εβγαλες :lol:

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

ανεβασε λιγακι μια εικονα απο κινουμενο στοχο, ειδικα σε μπαρ η παρτυ να γελασουμε λιγο.... :shifty: γιατι πιο πριν και το xenon αχρηστο μας το εβγαλες :lol:

 

Κινουμενο στοχο???? Σκοποβολη θα παιξουμε?

Εγω ανεβασα ενα σωρο φωτογραφιες...εσυ δεν εχεις ανεβασει ακομα τιποτα.

Και τελος ...πουθενα δεν ειπα οτι το xenon ειναι αχρηστο.σταματα να διαστρεβλωνεις τα λεγομενα μου.

Ειπα οτι το xenon toy N8 ειναι αδυναμο...εχει πολυ μικρη εμβελεια με οτι αυτο συνεπαγεται.

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ακου φιλε μου επειδη προσπαθω και κρατιεμαι με το ζορι απο την αρχη που εχεις ποσταρει σε αυτο το νημα, το lumia 920 το ξερω πολυ καλυτερα απο οσο νομιζεις και το ποσο εχω ασχοληθει με την φωτογραφια ουτε αυτο ξερεις.

Οποτε το να λες ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ ΤΙΠΟΤΑ μου ακουγεται προβλητικο και με ενοχλει.

Το να πεις την γνωμη σου οτι δεν συμφωνεις η οπως λες διαφωνεις να το καταλαβω και να το δεχτω, αλλα το να εκφραζεσαι ετσι ακυρωνεις οσα γραφω.

Το να ανεβαζεις μια φωτογραφια που να δειχνει μια πισινα (στην οποια φενεται οτι εχεις βαλει sharpness) και συν της αλλης δεν κολακευει καθολου το 920 μιας και η φωτογραφια ειναι τιγκα στον θορυβο και πολυ μετρια.

Το 920 ειναι καλο ΑΠΛΑ καλο στις βραδυνες αλλα στις ημερησιες ειναι πισω ακομα και απο το s3 ακομα και απο το 925.

Μην παραπλανεις και μην προσπαθεις να επιβαλλεις την γνωμη σου σε κατι το οποιο μπορει καποιος να το ξερει ΙΣΩΣ και καλυτερα απο σενα.

Και εγω δεν μιλαω ποτε στον αερα και αυτο μπορουν να στο επιβεβαιωσουν και ατομα απο εδω μεσα με τα συγκριτικα και τις φωτογραφιες που εχω κανει.

Φυσικα δεν προκειται να ερθω σε αντιπαραθεση μαζι σου γιατι με ατομα τα οποια ειναι απολυτα σε οσα λενε συζητηση δυστυχως δεν μπορω να κανω ποσο μαλλον οταν εχεις κανει ακομα και το εξης σχολιο:

"1.Lumia 1020

2.PureView 808

3.Lumia 920/925

...και μετα το χαος"

 

Εκτος απο την φωτο με την πισινα εχω ανεβασει κι αλλη.Τσεκαρε την.

Δευτερο...παμε στη φωτο με την πισινα.Πρωτα η φωτο δεν εχει γινει edit.Την ανεβασα και στο dropbox μπορεις να δεις και τα EXIF DATA και ολα.Οποτα αυτα που ισχυριζεσαι περι sharpness ειναι αερολογιες.

Δευτερο...λες οτι η φωτο ειναι τιγκα στον θορυβο και ειναι πολυ μετρια. Και ποιος σε ρωτησε?

Κι εγω σου λεω οτι ειναι μια εκπληκτικη φωτογραφια που δεν εχει ουτε noise, ουτε blur.Γιατι?

Γιατι ειναι τραβηγμενη με το Lumia 920.Ασε τον κοσμο να κρινει.Ο κσμοσ εχει ματια και βλεπει.Μπορει να δει αμα εχει θορυβο η φωτο η αν ειναι μετρια.

Link to comment
Share on other sites

Εσύ αφού βγάζεις μόνο νυχτερινά τοπία μείνε στο 920... Εγώ που βγάζω ΚΑΙ ΑΝΘΡΏΠΟΥΣ, θα μείνω στο Ν8, οκ; Γιατί κατάλαβες τι εννοώ.. Καλό βράδυ!

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Εκτος απο την φωτο με την πισινα εχω ανεβασει κι αλλη.Τσεκαρε την.

Δευτερο...παμε στη φωτο με την πισινα.Πρωτα η φωτο δεν εχει γινει edit.Την ανεβασα και στο dropbox μπορεις να δεις και τα EXIF DATA και ολα.Οποτα αυτα που ισχυριζεσαι περι sharpness ειναι αερολογιες.

Δευτερο...λες οτι η φωτο ειναι τιγκα στον θορυβο και ειναι πολυ μετρια. Και ποιος σε ρωτησε?

Κι εγω σου λεω οτι ειναι μια εκπληκτικη φωτογραφια που δεν εχει ουτε noise, ουτε blur.Γιατι?

Γιατι ειναι τραβηγμενη με το Lumia 920.Ασε τον κοσμο να κρινει.Ο κσμοσ εχει ματια και βλεπει.Μπορει να δει αμα εχει θορυβο η φωτο η αν ειναι μετρια.

 

Γιατι εσυ ποιος εισαι που θα μου απαγορεψεις να πω την αποψη μου για τις φωτο που ανεβασες??? :lol::lol:

οσο για τις αερολογιες που αναφερεις οτι λεω...η ιστορια επαναλαμβανεται..!!!

Οι φωτογραφιες ειναι εκπληκτικες γιατι ειναι τραβηγμενες....με lumia 920...! :blink: οκ.....

Οτι πεις φιλε μου καλη συνεχεια!

Edited by demon2411
Link to comment
Share on other sites

++++

 

Φίλε μου δεν το ισχυρίζομαι εγώ και δε με ενδιαφέρει να συγκρίνω τίποτα ούτε "φοβάμαι" κάτι (αν είναι δυνατόν). Εγώ 808 έχω που μαζί με το 1020 απολαμβάνουν το θρόνο των φωτογραφικών κινητών εδώ και 2 χρόνια. Από εκεί και πέρα το γεγονός δε μπορώ να το αμφισβητήσω ούτε εγώ, ούτε εσύ ούτε κανείς. Τη γνώμη του καθενός τη σέβομαι και τη δική σου επίσης αλλά διαφωνώ γιατί είναι αντίθετη σε ένα γεγονός που έχουν αποδείξει άνθρωποι πολύ πιο ειδικοί και κατάλληλοι από εμάς (από εμένα σίγουρα).

Δυστυχώς το έχεις πάρει πολύ προσωπικά και δε θα έπρεπε. Όπως λες τα δικά σου άλλωστε, άσε με να λέω τα δικά μου και δε τρέχει και τίποτα.

 

Ρε φιλε...συγγνωμη δηλαδη.Ειπα εγω τιποτα για το 808 η για το 1020? Διαβασες πουθενα να λεω οτι το 920 εχει καλυτερη καμερα απο το 808 και το 1020?Αν το διαβασες δειξτο μου και μενα.Για το Ν8 δεν μου μιλας τοση ωρα? αν εχω αδικο πουθενα πες μου.

Link to comment
Share on other sites

Ρε φιλε...συγγνωμη δηλαδη.Ειπα εγω τιποτα για το 808 η για το 1020? Διαβασες πουθενα να λεω οτι το 920 εχει καλυτερη καμερα απο το 808 και το 1020?Αν το διαβασες δειξτο μου και μενα.Για το Ν8 δεν μου μιλας τοση ωρα? αν εχω αδικο πουθενα πες μου.

Για το Ν8 μιλούσα. Στο post που απάντησες εδώ μιλούσα γενικά. Εσύ ξεφέυγεις δυστυχώς και γράφεις και ψέματα:

η πρωτη με τα coctails ειναι φοβερη...στους τεχνολογικους διαξιφισμους μιλουσα πριν απο λιγο και προσπαθουσαν να με πεισουν οτι το Ν8 βγαζει καλυτερες νυχτερινες απο το 920...Μνησθητοι Μου Κυριε.Τωρα που βλεπω τα Exif Data βλεπω οτι ειναι τραβηγμενη με ISO 800....ο θορυβος ειναι σχεδον μηδαμινος...απιστευτο

Μη γράφεις ότι νάναι ψέματα λοιπόν. Δεν είπε κανείς κάτι τέτοιο. Εγώ είπα προσωπικά ότι το 920 υπερτερεί του Ν8 μόνο στα νυχτερινά τοπία λόγω ois φυσικά. Και ίσως πετύχεις καλύτερο αποτέλεσμα με τρίποδο κτλ στο Ν8.

Link to comment
Share on other sites

Φωτογραφίες φυσικές χωρίς post processing, xenon flash.

Απλα πραγματα.

 

Και εμείς αγορασαμε και αγαπησαμε διάφορες συσκευές αλλά δεν κάναμε έτσι.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...