Jump to content

Ποιο κινητό βγάζει τις καλύτερες φωτογραφίες; (Νο2)


 Κοινοποίηση

Ποια εταιρεία βγάζει τα καλύτερα cameraphones;  

1.622 members have voted

  1. 1. Ποια εταιρεία βγάζει τα καλύτερα cameraphones;

    • Alcatel
      6
    • Apple
      107
    • HTC
      44
    • LG
      102
    • Motorola
      13
    • Nokia
      551
    • Samsung
      290
    • Sony Ericsson
      376
    • ...άλλη εταιρεία
      58
    • ΔΞ/ΔΑ
      75


Recommended Posts

iPhone 5s tops our blind camera comparison.

 

http://www.phonearena.com/news/iPhone-5s-tops-our-blind-camera-comparison-Xperia-Z1-Compact-takes-last-place_id51894#2-iPhone-5s

 

Φαινεται πως οι περισσοτεροι προτιμουν την καμερα του 5s. Φτανει να μην ξερουν οτι ειναι του iphone! Κακως βεβαια δεν συμμετεχει το lumia 1020.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

iPhone 5s tops our blind camera comparison.

 

http://www.phonearena.com/news/iPhone-5s-tops-our-blind-camera-comparison-Xperia-Z1-Compact-takes-last-place_id51894#2-iPhone-5s

 

Φαινεται πως οι περισσοτεροι προτιμουν την καμερα του 5s. Φτανει να μην ξερουν οτι ειναι του iphone! Κακως βεβαια δεν συμμετεχει το lumia 1020.

 

Και το 1020 να συμμετείχε αυτοί πάλι το iphone θα επελεγαν.

 

Εγώ πάντως δεν κατάφερα να πείσω τον εαυτό μου οτι το 5s βγάζει καλύτερες φωτογραφίες για να πάρω την τελική απόφαση της αγοράς του.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Μα το 5s ΔΕΝ βγάζει τις καλύτερες φωτογραφίες.

Αυτό είναι δεδομένο, δεν νομίζω οτι αμφιβάλει κανείς.

Βγάζει καλές, έως πολύ καλές, με γενικά σταθερή ποιότητα, με καλή απεικόνιση χρωμάτων, αλλά όχι τις καλύτερες απο πλευράς ευκρίνειας - ανάλυσης.

Εγώ έχω διαπιστώσει με δοκιμές οτι τουλάχιστον το 1020, S4 και Νote 3 βγάζουν με καλύτερη ευκρίνεια. Βέβαια, εδώ παίζουν ρόλο πια τα ΜΡ που είναι διαφορετικά για την ανάλυση των φωτογραφιών.

Αλλά τελικά, δεν είναι συγκρίσιμες η συσκευές λόγω διαφοράς ΜΡ.

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Μα το 5s ΔΕΝ βγάζει τις καλύτερες φωτογραφίες.

Αυτό είναι δεδομένο, δεν νομίζω οτι αμφιβάλει κανείς.

Βγάζει καλές, έως πολύ καλές, με γενικά σταθερή ποιότητα, με καλή απεικόνιση χρωμάτων, αλλά όχι τις καλύτερες απο πλευράς ευκρίνειας - ανάλυσης.

Εγώ έχω διαπιστώσει με δοκιμές οτι τουλάχιστον το 1020, S4 και Νote 3 βγάζουν με καλύτερη ευκρίνεια. Βέβαια, εδώ παίζουν ρόλο πια τα ΜΡ που είναι διαφορετικά για την ανάλυση των φωτογραφιών.

Αλλά τελικά, δεν είναι συγκρίσιμες η συσκευές λόγω διαφοράς ΜΡ.

 

Συμφωνώ Κωνσταντίνε.

Άλλωστε μια μελέτη στα δείγματα του gsmarena το δείχνει ξεκάθαρα.

http://www.gsmarena.com/six_way_camera_shootout-review-998p10.php

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Και το 1020 να συμμετείχε αυτοί πάλι το iphone θα επελεγαν.

 

Εγώ πάντως δεν κατάφερα να πείσω τον εαυτό μου οτι το 5s βγάζει καλύτερες φωτογραφίες για να πάρω την τελική απόφαση της αγοράς του.

 

 

Μα δεν υπαρχει λογος να αλλαξεις το κινητο για τοσο μικρες διαφορες. Αυτο θελω να πω. Ολες οι τοπ συσκευες βγαζουν παρα πολυ καλες φωτογραφιες. Κανενας δεν ασχολειται αμα κανεις το απειρο ζουμ ποσο καλα θα φαινεται. Η συνολικη εικονα της φωτογραφιας ειναι αυτη που θα μεινει και αυτη θα κρατησεις! Ακομα και στις δικες σου φωτογραφιες μπηκες στο τριπακι να κανουμε ζουμ στο προσωπο την κοπελας, ενω τα πιο ενδιαφεροντα στοιχεια της φωτογραφιας ειναι αλλα! Το iphone θα σε ξενερωνε μονο και μονο για τη μικρη οθονη του. Αλλιως ειναι οταν βλεπω μια φωτογραφια στο iphone αλλιως στην μεγαλη οθονη του ipad !

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν υπαρχει λογος να αλλαξεις το κινητο για τοσο μικρες διαφορες. Αυτο θελω να πω. Ολες οι τοπ συσκευες βγαζουν παρα πολυ καλες φωτογραφιες. Κανενας δεν ασχολειται αμα κανεις το απειρο ζουμ ποσο καλα θα φαινεται. Η συνολικη εικονα της φωτογραφιας ειναι αυτη που θα μεινει και αυτη θα κρατησεις! Ακομα και στις δικες σου φωτογραφιες μπηκες στο τριπακι να κανουμε ζουμ στο προσωπο την κοπελας, ενω τα πιο ενδιαφεροντα στοιχεια της φωτογραφιας ειναι αλλα! Το iphone θα σε ξενερωνε μονο και μονο για τη μικρη οθονη του. Αλλιως ειναι οταν βλεπω μια φωτογραφια στο iphone αλλιως στην μεγαλη οθονη του ipad !

 

Ο λογος που ήθελα το iphone δεν ήταν η κάμερα αλλά οτι επειδή κάνω τα πάντα σε tablet, θέλω ενα μικρότερο κινητό με ποιοτική κατασκευή να το κρατήσω δύο χρόνια. Έχω αγορασμένες ios apps που κοστίζουν πάνω από 200 ευρώ και πάνε χαμένες.

Ηθελα όμως μια κάμερα αντάξια του i4 & i4s που την εποχή που κυκλοφόρησαν ήταν σημείο αναφοράς.

Αυτή είναι η διαφορά με τις σημερινές επιλογές της apple.

 

Σε μια φωτογραφία υπάρχουν πολλά ενδιαφέροντα στοιχεία. Αναφέρθηκα στο πρόσωπο γιατί είναι άκρως εντυπωσιακό.

Επίσης η ευκρίνεια είναι σημαντικοτατος παράγοντας γιατί πλέον όλες οι συσκευές συνδέονται ασύρματα με κάποια FHD TV.

Εκεί φαίνονται πολλά.

Πλέον έχουν καταργηθεί τα οικογενειακά άλμπουμ φωτογραφιών.

Τα εχω ολα στο iPhoto του macbook μου και προβάλω τις φωτο αποκλειστικά στην TV μέσω αυτού.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παιδια πανω κατω τα ιδια πραγματα λεμε. Απλα ολο το θεμα ξεκινησε απο κατι σχολια "το i5s ειναι το καλυτερο φωτοκινητο και τα samsung χαθηκαν στην μεταφραση, και δυσκολο να τραβηξεις με τις ρυθμισεις". Ειναι λιγο ακραιες και απολυτες εκφρασεις.

Απο κει και περα για μενα το i5s βγαζει στο συνολο πολυ καλες φωτο οχι μετριες ειδικα την μερα γιατι σε νυχτα μου τα χαλαει.

Ουσιαστικα το zoom το κανεις μονο για να δεις ποσο ευκρινης ειναι η φωτο.

Ολη η ιστορια για μενα οπως ειπε και ο φιλος te_salat στην φωτογραφια ειναι να φενεται σε μια tv-οθονη 1080p αψογα μιας και το προτυπο αυτη την στιγμη ειναι αυτο, (στις qhd δεν αναφερομαι καν γιατι παμε αλλου), στην οθονη του κινητου ολες καλες φαινονται αλλα μια καλη fhd οθονη-tv δειχνει τα πραγματικα αποτελεσματα αλλα σαφως και το ποσο καλα θα βγει μια φωτογραφια αν εκτυπωθει.

Θεωρω οτι το i5s οπως ειπα και απο το πρωτο σχολιο που εκανα μολις ξεκινησε η κουβεντα οτι πετυχαινει ενα πολυ καλο αποτελεσμα και "ισορροπημενο" κυριως αυτοματα. Εκει το παραδεχομαι. Στο φιναλε δεν μπορεις να τα εχεις ολα δικα σου, η καθε μια συσκευη εχει τα + και τα - της. Αυτο δεν σημαινει ομως οτι ειναι βγαζει τις καλυτερες φωτογραφιες, γιατι ειναι καθαρα υποκειμενικο. Π.χ. η σειρα samsung εχει τρομερη λεπτομερεια στις ημερησιες και υπερτονισμενα χρωματα. Η sony εχει αλλη πορεια με φυσικα χρωματα λεπτομερεια αλλα και περισσοτερο θορυβο. H apple ειναι καπου στη μεση με φυσικα χρωματα,σωστο exposure αλλα χανει σε λεπτομερεια σε σχεση με τα υπολοιπα χωρις να σημαινει οτι η φωτο του δεν ειναι λεπτομερεις.Η nokia εχει αλλου τυπου τακτικη στο processing. Η lg παει καλα σε λεπτομερεια αλλα τα εχει κανει λιγο μανταρα με το exposure. Το θεμα ειναι τι αρεσει στον καθενα μας.

Εγω θα μπορουσα να παρω i5s και ας με χαλαγε η μικρη οθονη του (μικρη για τα σημερινα δεδομενα γιατι και η 4" μια χαρα ειναι - εξαλλου δεν ειναι χαζη η apple κραταει μεγεθος κινητου για το ενα χερι) ουτε η καμερα του με χαλαει ιδιαιτερα αν και προτιμω αυτη του s4. Πρωταρχικος παραγοντας ειναι τα κλειδωματα που εχει και η αρκετα τσουχτερη τιμη του. Το θεωρω overpriced σαν κινητο αυτο ειναι ολο.

Απλα δεν ειναι σωστο κατα την γνωμη μου να ειμαστε απολυτοι σε κατι.

edit: και κατι τελευταιο. ΑΦΗΣΤΕ τα reviews απο τα ξενα site στην ακρη. Μην ασχολειστε. Μπορω να σας δειξω τελειως διαφορετικα αποτελεσματα που εχει το ενα site απο το αλλο. Μονο ο εαυτος σας με χειροπιαστες φωτογραφιες μπορει να κρινει τι ειναι καλυτερο. Μια φορα ακουσα ενα συγκριτικο απο site και απο τοτε μου εγινε μαθημα.

Εχετε υπ'οψιν σας οτι ακομα και η παραμικρη λεπτομερεια στον φωτισμο μπορει να αλλαξει τα δεδομενα κατα πολυ οταν μιλαμε για αισθητηρες κινητων.

Edited by demon2411
Link to comment
Share on other sites

Παιδια πανω κατω τα ιδια πραγματα λεμε. Απλα ολο το θεμα ξεκινησε απο κατι σχολια "το i5s ειναι το καλυτερο φωτοκινητο και τα samsung χαθηκαν στην μεταφραση, και δυσκολο να τραβηξεις με τις ρυθμισεις". Ειναι λιγο ακραιες και απολυτες εκφρασεις.

Απο κει και περα για μενα το i5s βγαζει στο συνολο πολυ καλες φωτο οχι μετριες ειδικα την μερα γιατι σε νυχτα μου τα χαλαει.

Ουσιαστικα το zoom το κανεις μονο για να δεις ποσο ευκρινης ειναι η φωτο.

Ολη η ιστορια για μενα οπως ειπε και ο φιλος te_salat στην φωτογραφια ειναι να φενεται σε μια tv-οθονη 1080p αψογα μιας και το προτυπο αυτη την στιγμη ειναι αυτο, (στις qhd δεν αναφερομαι καν γιατι παμε αλλου), στην οθονη του κινητου ολες καλες φαινονται αλλα μια καλη fhd οθονη-tv δειχνει τα πραγματικα αποτελεσματα αλλα σαφως και το ποσο καλα θα βγει μια φωτογραφια αν εκτυπωθει.

Θεωρω οτι το i5s οπως ειπα και απο το πρωτο σχολιο που εκανα μολις ξεκινησε η κουβεντα οτι πετυχαινει ενα πολυ καλο αποτελεσμα και "ισορροπημενο" κυριως αυτοματα. Εκει το παραδεχομαι. Στο φιναλε δεν μπορεις να τα εχεις ολα δικα σου, η καθε μια συσκευη εχει τα + και τα - της. Αυτο δεν σημαινει ομως οτι ειναι βγαζει τις καλυτερες φωτογραφιες, γιατι ειναι καθαρα υποκειμενικο. Π.χ. η σειρα samsung εχει τρομερη λεπτομερεια στις ημερησιες και υπερτονισμενα χρωματα. Η sony εχει αλλη πορεια με φυσικα χρωματα λεπτομερεια αλλα και περισσοτερο θορυβο. H apple ειναι καπου στη μεση με φυσικα χρωματα,σωστο exposure αλλα χανει σε λεπτομερεια σε σχεση με τα υπολοιπα χωρις να σημαινει οτι η φωτο του δεν ειναι λεπτομερεις.Η nokia εχει αλλου τυπου τακτικη στο processing. Η lg παει καλα σε λεπτομερεια αλλα τα εχει κανει λιγο μανταρα με το exposure. Το θεμα ειναι τι αρεσει στον καθενα μας.

Εγω θα μπορουσα να παρω i5s και ας με χαλαγε η μικρη οθονη του (μικρη για τα σημερινα δεδομενα γιατι και η 4" μια χαρα ειναι - εξαλλου δεν ειναι χαζη η apple κραταει μεγεθος κινητου για το ενα χερι) ουτε η καμερα του με χαλαει ιδιαιτερα αν και προτιμω αυτη του s4. Πρωταρχικος παραγοντας ειναι τα κλειδωματα που εχει και η αρκετα τσουχτερη τιμη του. Το θεωρω overpriced σαν κινητο αυτο ειναι ολο.

Απλα δεν ειναι σωστο κατα την γνωμη μου να ειμαστε απολυτοι σε κατι.

edit: και κατι τελευταιο. ΑΦΗΣΤΕ τα reviews απο τα ξενα site στην ακρη. Μην ασχολειστε. Μπορω να σας δειξω τελειως διαφορετικα αποτελεσματα που εχει το ενα site απο το αλλο. Μονο ο εαυτος σας με χειροπιαστες φωτογραφιες μπορει να κρινει τι ειναι καλυτερο. Μια φορα ακουσα ενα συγκριτικο απο site και απο τοτε μου εγινε μαθημα.

Εχετε υπ'οψιν σας οτι ακομα και η παραμικρη λεπτομερεια στον φωτισμο μπορει να αλλαξει τα δεδομενα κατα πολυ οταν μιλαμε για αισθητηρες κινητων.

 

Ακριβώς όπως τα λες. :)

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο ποτέ δεν λαμβάνω υπ' οψην τα συμπεράσματα του reviewer. Παίρνω τα δείγματα του στο macbook μου και τα μελετω ο ίδιος. Βγάζω λοιπόν τα δικά μου συμπεράσματα.

Απο το Πάσχα μεχρι τέλος καλοκαιριού κουβαλουσα ενα iPhone 4s.

Όταν είχε κυκλοφορήσει η κάμερα του ήταν σημείο αναφοράς σε σχέση με τις δυσκολίες που αντιμετώπιζε στο focus (αργο) το Sii πού ήταν ο μοναδικός αντίπαλος εκείνη την εποχή αν και 6 μήνες προγενέστερο του i4s.

Δεν άλλαξαν πολλά τόσο στο i5 οσο και στο i5s. Βελτιώσεις υπήρξαν αλλά όχι τόσο σημαντικές.

Οι φωτογραφίες που τράβηξα δεν με ικανοποίησαν. Σχεδον πάντα σε εξωτερικούς χώρους το πλάνο "παίρνει" αναγκαστικά πράγματα που δεν θέλεις οπότε εφόσον δεν μπορείς να κάνεις zoom καταφευγεις αναγκαστικά στο crop.

Εχω δείγματα και μάλιστα στο ίδιο σημείο απο το i4s και το note 2.

Εντάξει το note 2 είναι ένα χρόνο νεότερο αλλά η καμερα του είναι ίδια με του Siii που υπήρξε αντίπαλος του i4s για ενα 6μηνο.

 

Παρόλα αυτά πιστεύω οτι αν η κάμερα του 5s ήταν 13mp δεν θα υπήρχε διαφορά στην ευκρίνεια η θα ήταν αμελητέα και πιθανώς κέρδιζε το iphone λόγο καλύτερης απόδοσης των χρωμάτων.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Μα το 5s ΔΕΝ βγάζει τις καλύτερες φωτογραφίες.

Αυτό είναι δεδομένο, δεν νομίζω οτι αμφιβάλει κανείς.

Βγάζει καλές, έως πολύ καλές, με γενικά σταθερή ποιότητα, με καλή απεικόνιση χρωμάτων, αλλά όχι τις καλύτερες απο πλευράς ευκρίνειας - ανάλυσης.

Εγώ έχω διαπιστώσει με δοκιμές οτι τουλάχιστον το 1020, S4 και Νote 3 βγάζουν με καλύτερη ευκρίνεια. Βέβαια, εδώ παίζουν ρόλο πια τα ΜΡ που είναι διαφορετικά για την ανάλυση των φωτογραφιών.

Αλλά τελικά, δεν είναι συγκρίσιμες η συσκευές λόγω διαφοράς ΜΡ.

Το s4 δεν βγάζει και τόσο καλές φωτογραφίες . Καλό και εντυπωσικάκο κινητό αλλά είναι λίγο πίσω στις φωτογραφίες με τις ναυαρχίδες των ανταγωνιστών του

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο ποτέ δεν λαμβάνω υπ' οψην τα συμπεράσματα του reviewer. Παίρνω τα δείγματα του στο macbook μου και τα μελετω ο ίδιος. Βγάζω λοιπόν τα δικά μου συμπεράσματα.

Απο το Πάσχα μεχρι τέλος καλοκαιριού κουβαλουσα ενα iPhone 4s.

Όταν είχε κυκλοφορήσει η κάμερα του ήταν σημείο αναφοράς σε σχέση με τις δυσκολίες που αντιμετώπιζε στο focus (αργο) το Sii πού ήταν ο μοναδικός αντίπαλος εκείνη την εποχή αν και 6 μήνες προγενέστερο του i4s.

Δεν άλλαξαν πολλά τόσο στο i5 οσο και στο i5s. Βελτιώσεις υπήρξαν αλλά όχι τόσο σημαντικές.

Οι φωτογραφίες που τράβηξα δεν με ικανοποίησαν. Σχεδον πάντα σε εξωτερικούς χώρους το πλάνο "παίρνει" αναγκαστικά πράγματα που δεν θέλεις οπότε εφόσον δεν μπορείς να κάνεις zoom καταφευγεις αναγκαστικά στο crop.

Εχω δείγματα και μάλιστα στο ίδιο σημείο απο το i4s και το note 2.

Εντάξει το note 2 είναι ένα χρόνο νεότερο αλλά η καμερα του είναι ίδια με του Siii που υπήρξε αντίπαλος του i4s για ενα 6μηνο.

 

Παρόλα αυτά πιστεύω οτι αν η κάμερα του 5s ήταν 13mp δεν θα υπήρχε διαφορά στην ευκρίνεια η θα ήταν αμελητέα και πιθανώς κέρδιζε το iphone λόγο καλύτερης απόδοσης των χρωμάτων.

Συμφωνω μαζι σου σε ολα Κωστα, δεν το ελεγα για σενα για τα συμπερασματα των συγκριτικων.

Επισης να σου πω οτι καποια δειγματα των reviews ειναι και λιγο "πειραγμενα"...Οποτε ουτε στα δειγματα τους μπορω να πω οτι εχω εμπιστοσυνη. Το να εχω εγω το χ κινητο και εσυ το ψ κινητο και να ανταλλαξουμε φωτογραφιες εκει ναι το δεχομαι και το εμπιστευομαι.

Οσο για την καμερα του s3 που ανεφερες και ειδικα το video του τα θεωρω απο τα πολυ καλα ισως το καλυτερο στην κατηγορια του.

Προφανως για τον λογο που αναφερεις και η apple δεν εκανε την καμερα 13αρα και την αφησε 8. Μεγαλυτερα μεγεθη αρχειων χωρις βελτιωση.

edit: εσβησα το reply μου στο παιδι παραπανω μιας και το θεωρω ανουσιο να απαντησω σε τρολαρισμα.

Edited by demon2411
Link to comment
Share on other sites

Το s4 δεν βγάζει και τόσο καλές φωτογραφίες . Καλό και εντυπωσικάκο κινητό αλλά είναι λίγο πίσω στις φωτογραφίες με τις ναυαρχίδες των ανταγωνιστών του

 

Αααααυτό είναι!

Ξανά πάλι απο την αρχή! :lol::lol::lol:

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Αααααυτό είναι!

 

Ξανά πάλι απο την αρχή! :lol::lol::lol:

 

 

2 σελίδες χωρίς flame ήταν αρκετές :)

Link to comment
Share on other sites

Αααααυτό είναι!

Ξανά πάλι απο την αρχή! :lol::lol::lol:

 

Τρολαρισμα είναι, τέλος πάντων.

Κωνσταντίνε πέρασε καθόλου απο τα χέρια σου το 5s μήπως;

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Τρολαρισμα είναι, τέλος πάντων.

Κωνσταντίνε πέρασε καθόλου απο τα χέρια σου το 5s μήπως;

 

Το ειχε και μου ειχε στειλει και δειγματα. Τις μελετησα και τις συγκρινα εβγαλα τα συμπερασματα μου αλλα καλυτερα να σου πει ο ιδιος τι ειδε η ακομα και να τα ανεβασει. :)

Link to comment
Share on other sites

Τρολαρισμα είναι, τέλος πάντων.

Κωνσταντίνε πέρασε καθόλου απο τα χέρια σου το 5s μήπως;

 

Ναι, σε λίγο έχεις δείγματα :p

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορα το iPhone 5s και την καμερα...προσωπικα εν ετει 2013 και απο iPhone 5s περιμανα κατι πιο "δυνατο".Ειναι μια καλη καμερα που απευθυνεται στον μεσο χρηστη που δεν τον ενδιαφερουν οι ρυθμισεις.

Τραβαει στο αυτοματο και ανεβαζει στα social media.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, σε λίγο έχεις δείγματα :p

 

Ευχαριστω. Είναι όπως τα είπαμε: ζωντανά χρώματα, καθαρές γραμμές αλλά όταν κάνεις λίγο ζουμ βγάζουν πολυ θόρυβο ιδιαίτερα στα σημεία που δεν έχουν πολύ φως. Πρακτικά αυτο σημαίνει οτι ξεχνάς τις φωτο με χαμηλό φωτισμό. Δεν μιλώ για νύχτα αλλά για σούρουπο.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Να ανεβασω κι εγω μια βραδυνη απο Lumia

https://dl.dropboxusercontent.com/u/17051992/pla.jpg

 

Πολυ καλές.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Στον μάταιο αγώνα σου να αποδείξεις το 920 καλύτερο "φωτοκινητό" (ο θεός να το κάνει) σου παραθέτω έτσι για πλάκα δύο φωτογραφίες του 808.

https://www.dropbox.com/s/tq4q47588tdog3r/2013-10-30-2869.jpg

https://www.dropbox.com/s/9mhgfgj4y3bdvw4/2013-08-04-1653.jpg

 

Προσοχή γιατί θέλουν καλό υπολογιστή να ανοίξουν. :lol:

Αν θες ζούμαρε στη δέυτερη να μου πεις ποιά είναι η πιο μακρυνή πινακίδα που μπορείς να διακρίνεις.....

Edited by Moralas
Link to comment
Share on other sites

Στον μάταιο αγώνα σου να αποδείξεις το 920 καλύτερο "φωτοκινητό" (ο θεός να το κάνει) σου παραθέτω έτσι για πλάκα δύο φωτογραφίες του 808.

https://www.dropbox.com/s/tq4q47588tdog3r/2013-10-30-2869.jpg

https://www.dropbox.com/s/9mhgfgj4y3bdvw4/2013-08-04-1653.jpg

 

Προσοχή γιατί θέλουν καλό υπολογιστή να ανοίξουν. :lol:

Αν θες ζούμαρε στη δέυτερη να μου πεις ποιά είναι η πιο μακρυνή πινακίδα που μπορείς να διακρίνεις.....

 

Χαλια ειναι οι φωτογραφιες σου φιλε.

Πρωτον ειναι τραβηγμενες με τριποδα.Δευτερον , δεν εχουν λεπτομερεια και ευκρινεια οπως οι δικες μου.

Τριτον, με shutter speed 2.7 δεν μπορεις να βγαλεις light trails.εγω εχω shutter speed 4 δευτερολεπτα.Αλλη μια κατηγορια στην οποια χανεις.

Και ασε τις αμπελοφιλοσοφιες σου για κανα αλλον.Εδω περα μιλας με ειδημονα.

Link to comment
Share on other sites

Χαλια ειναι οι φωτογραφιες σου φιλε.

Πρωτον ειναι τραβηγμενες με τριποδα.Δευτερον , δεν εχουν λεπτομερεια και ευκρινεια οπως οι δικες μου.

Τριτον, με shutter speed 2.7 δεν μπορεις να βγαλεις light trails.εγω εχω shutter speed 4 δευτερολεπτα.Αλλη μια κατηγορια στην οποια χανεις.

Και ασε τις αμπελοφιλοσοφιες σου για κανα αλλον.Εδω περα μιλας με ειδημονα.

Εντάξει μάστορα. Οι φωτογραφίες μου είναι χάλια, οι δικές σου είναι τρομερές.

Link to comment
Share on other sites

Χαλια ειναι οι φωτογραφιες σου φιλε.

Πρωτον ειναι τραβηγμενες με τριποδα.Δευτερον , δεν εχουν λεπτομερεια και ευκρινεια οπως οι δικες μου.

Τριτον, με shutter speed 2.7 δεν μπορεις να βγαλεις light trails.εγω εχω shutter speed 4 δευτερολεπτα.Αλλη μια κατηγορια στην οποια χανεις.

Και ασε τις αμπελοφιλοσοφιες σου για κανα αλλον.Εδω περα μιλας με ειδημονα.

πρωτον που ξερεις αν ειναι με τριποδο; :rolleyes:

δευτερον, τι δεν εχουν που εχει η δικια σου;

τριτον, μια χαρα βγαζεις, υπαρχουν στο θεμα του 808 αρκετες... εσυ με 8.7mpx δε βγαζεις την ευκρινεια του 808 :cool:

τεταρτον: ΥΡΝ 3272 :ninja:

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...