Jump to content

Ποιο κινητό βγάζει τις καλύτερες φωτογραφίες; (Νο2)


 Κοινοποίηση

Ποια εταιρεία βγάζει τα καλύτερα cameraphones;  

1.622 members have voted

  1. 1. Ποια εταιρεία βγάζει τα καλύτερα cameraphones;

    • Alcatel
      6
    • Apple
      107
    • HTC
      44
    • LG
      102
    • Motorola
      13
    • Nokia
      551
    • Samsung
      290
    • Sony Ericsson
      376
    • ...άλλη εταιρεία
      58
    • ΔΞ/ΔΑ
      75


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αλλωστε παιδια σε ημερισιες ολες οι καλες καμερες εχουν φτασει σε πολυ ικανοποιητικο επιπεδο, το παιχνιδι θα παιχτει σε low light και εκει η lg περασε σε αλλο level

Εντωμεταξυ σε ενα review που ειχε ανεβει εδω ειχα δει καποιες φωτο απο το lg που ηταν χαλια, πραγματικα θελει προσπαθεια για να παρεις χαλια φωτο απο το lg, απορω πως επετευχθη

Edited by Saleakos
Link to comment
Share on other sites

H καλυτερη καμερα ever

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ετσι οπως το βλεπω το G4 σε συγκριση με το S6...σε ημερησιες δεν εχουν διαφορα.

Σε βραδυνες ομως θελει κανα δυο χρονια η Samsung για να πιασει τετοια ποιοτητα...δηλαδη S8

Η διαφορά βρίσκεται σε σημεία που απλά η Samsung δεν θέλει προς το παρών να διαθέσει βασιζόμενη στην άποψη της Apple, ότι ο χρήστης δεν χρειάζεται και δεν πρέπει να επεμβαίνει.

Πλέον με την 5.1.1 μπορούν τρίτες εφαρμογές κάμερας να χρησιμοποιήσουν ρυθμίσεις κλείστρου, iso έως και 50, RAW.

Αν ήθελε θα ενσωμάτωνε τις δυνατότητες αυτές και στην δική της εφαρμογή.

 

Συνεπώς θα πρέπει να δούμε πως τα πάει σε νυχτερινές με πλήρεις manual ρυθμίσεις.

Με λίγα λόγια δεν υπάρχει ότι χρειάζεται 2 χρόνια. Το έχει αλλά δεν θέλει να το δώσει.

 

Από εκεί και πέρα ο αγοραστής θα επιλεξει και βάση όλων των άλλων εκτός από κάμερα. Αν τον ενδιαφέρει η βραδινή φωτογραφία θα το παλέψει με άλλη εφαρμογή.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Οι κατοικούντες (και μη) εν Αθήναις γιατί δε μαζευόμαστε κάπου πχ Μοναστηράκι μια Κυριακή, να κάνουμε μια mini myphone συνάντηση κάνοντας τους Γιαπωνέζους? Πρωί ή βράδυ για βραδυνά συγκριτικά?
"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

@saleakos Ειναι η πρωτη φορα που θα το πω και το εννοω.

Μετα τις βραδυνες σου ειναι το πρωτο android κινητο που με ικανοποιει απολυτα και μπορω να αντικαταστησω το 1020 (με μειονεκτημα βεβαια το xenon).

Μπραβο και παλι μπραβο στην lg, ημουν σιγουρος οτι θα τα παει καλα. Εντελλει ξεπερασε τις προσδοκιες μου. Ποσο μαλλον οταν αυτες οι φωτο ειναι στο αυτοματο και ποσο μαλλον τον ανυπαρκτο θορυβο στην φωτο με iso 2200....Θα πρεπει να το πιασω στα χερια μου για να εχω εικονα 100%. Δυσκολα ξεπερναει παλι το 1020 αλλα ειναι πολυ πολυ κοντα, και σε συναρτηση με αλλα πραγματα που σου προσφερει, θεωρω οτι ειναι η καλυτερη επιλογη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 39 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οι κατοικούντες (και μη) εν Αθήναις γιατί δε μαζευόμαστε κάπου πχ Μοναστηράκι μια Κυριακή, να κάνουμε μια mini myphone συνάντηση κάνοντας τους Γιαπωνέζους? Πρωί ή βράδυ για βραδυνά συγκριτικά?

 

Eγω ειμαι μεσα.... ;)

 

Η διαφορά βρίσκεται σε σημεία που απλά η Samsung δεν θέλει προς το παρών να διαθέσει βασιζόμενη στην άποψη της Apple, ότι ο χρήστης δεν χρειάζεται και δεν πρέπει να επεμβαίνει.

Πλέον με την 5.1.1 μπορούν τρίτες εφαρμογές κάμερας να χρησιμοποιήσουν ρυθμίσεις κλείστρου, iso έως και 50, RAW.

Αν ήθελε θα ενσωμάτωνε τις δυνατότητες αυτές και στην δική της εφαρμογή.

 

Συνεπώς θα πρέπει να δούμε πως τα πάει σε νυχτερινές με πλήρεις manual ρυθμίσεις.

Με λίγα λόγια δεν υπάρχει ότι χρειάζεται 2 χρόνια. Το έχει αλλά δεν θέλει να το δώσει.

 

Από εκεί και πέρα ο αγοραστής θα επιλεξει και βάση όλων των άλλων εκτός από κάμερα. Αν τον ενδιαφέρει η βραδινή φωτογραφία θα το παλέψει με άλλη εφαρμογή.

 

Συμφωνω Κωστα. Βεβαια λιγο βλακεια θεωρω απο μεριας της samsung να χρειαζεται 3rd party εφαρμογη για το raw.

Αλλα ισως ειναι και αυτο που λεγαμε, οτι θα ερθει σε αντιθεση με τους αλγοριθμους της στην μαμα καμερα, δεν ξερω.

Απο θεμα αισθητηρα-hardware το s6 καθε αλλο παρα κακο ειναι. Απλα η Lg επαιξε εξυπνα το χαρτι της, και θα κερδισει εδαφος.

Ειδωμεν στην πορεια...

 

edit: sorry για το double post κολλησε ο explorer...

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

@demon:

Γιώργο, όσο για τα χρώματα στο G4 που μιλάς για καταρράκτη, θα στα πω τηλεφωνικά, για να ακούσεις τα μπινελικια σου.

Όσο για τις φωτο σου από το γάμο, είναι εκπληκτικές, μόνο ο βασιλιάς 1020 βγάζει τέτοιες φωτό.

Και είναι ακόμα βασιλιάς γιατί ούτε το 808 στις εσωτερικές - βραδινές βγάζει έτσι, του λείπει το ois. Φυσικα, δυστυχώς και κανένα ανδροιδες δεν δίνει τέτοιο αποτέλεσμα, παρ όλο που βλέπουμε πολύ ωραίες φωτό τελευταία.

 

Σε ευχαριστω Κωστα! Πριγκηπας ειπαμε το 1020.... :p

Οσο για το επιπεδο των android, ομολογω οτι το νημα εχει παρει φωτια και το επιπεδο εχει ανεβει δραματικα...ισως ηταν καιρος πια.

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

@saleakos Ειναι η πρωτη φορα που θα το πω και το εννοω.

Μετα τις βραδυνες σου ειναι το πρωτο android κινητο που με ικανοποιει απολυτα και μπορω να αντικαταστησω το 1020 (με μειονεκτημα βεβαια το xenon).

Μπραβο και παλι μπραβο στην lg, ημουν σιγουρος οτι θα τα παει καλα. Εντελλει ξεπερασε τις προσδοκιες μου. Ποσο μαλλον οταν αυτες οι φωτο ειναι στο αυτοματο και ποσο μαλλον τον ανυπαρκτο θορυβο στην φωτο με iso 2200....

 

----- προσθήκη μηνύματος 39 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Eγω ειμαι μεσα.... ;)

 

Αν δε βιάζεσαι τόσο, περίμενε να βγουν οι νέες παρτίδες, διότι η ίδια η LG έδωσε update για να διορθωθούν προβλήματα στην οθόνη. Αμεσα δηλαδή παραδέχεται το πρόβλημα , μικρό ή μεγάλο. Αν δε βγάλει το LG5 με μπόμπα κάμερα και xenon φλας gordon, και πέσει η τιμή στα 300κατι, τότε μπορεί να με βάλει σε σκέψεις να το πάρω. Και να δούμε τι άλλο (σε θέμα κάμερας) θα έχουν βγάλει μέχρι τότε και οι άλλοι, Κινέζοι και μη...

 

Σκεφτείτε να μαζευτείτε τελικά και να μην μπορώ να έρθω εγώ :p. Στη βράση κολάει το σίδερο, δηλώστε συμμετοχές να δούμε αν προλαβαίνουμε τούτη τη Sunday

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε και το meizu mx5 που λένε θα χει 41mp από Nokia! Μακάρι να χει και ois και υπέρβαση με xenon και ας είναι λίγο τσιμπημένη η τιμή του
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω Κωστα. Βεβαια λιγο βλακεια θεωρω απο μεριας της samsung να χρειαζεται 3rd party εφαρμογη για το raw.

Αλλα ισως ειναι και αυτο που λεγαμε, οτι θα ερθει σε αντιθεση με τους αλγοριθμους της στην μαμα καμερα, δεν ξερω.

Απο θεμα αισθητηρα-hardware το s6 καθε αλλο παρα κακο ειναι. Απλα η Lg επαιξε εξυπνα το χαρτι της, και θα κερδισει εδαφος.

Ειδωμεν στην πορεια...

 

edit: sorry για το double post κολλησε ο explorer...

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

Γιώργο το G4 για κάποιον που έχει πρώτο κριτηριο την κάμερα και με τιμή στα 465 είναι μονόδρομος. Ειδικά όταν κάποια καλά κινέζικα κοστίζουν 300+ και χωρίς καμία εγγύηση.

Το μεγαλο οπλο του είναι οι νυχτερινές στο αυτοματο, κατι που δεν βρισκεις ευκολα.

 

Εγω πάλι ειμαι της αρχής οτι επιλέγω πρωτα με το πόσο μου κάνει γεινικά μια συσκευή. Γι αυτό προτιμησα το Note Edge εναντι του S6.

Στις ημερησιες ολα πλεον βγάζουν τρομερες φωτο.

Δεν εχω τρέλα με βραδινά τοπία και στις διακοπές οπου θα υπάρξουν ωραια βραδινά προτιμώ κατι πιο εξειδικευμένο. Με το κινητό οι απαιτησεις μου σταματούν σε καλές και γρήγορες indoor φωτο σαν την παρακάτω. Πάντως μεταξυ S6 & G4 θα επελεγα το δευτερο γιατί εκτός απο ρυθμίσεις, η samsung τα έχει κάνει σκατά με τους αλγόριθμους. Δεν γίνεται να εχει το Ν4 με πολύ σωστο auto και αντι να το βελτιωσει στο S6 να το καταστρέφει. Εχω αρχίσει να φοβάμαι μην δωσει κανα update και χαλάσει την κάμερα του Note μου.

 

19080332855_4280e25fc7_c.jpg20150622_175946 by Photos presentation, on Flickr

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

@te salat

Μμμμ, προτιμώ την original να σου πώ την αλήθεια...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

H καλυτερη καμερα ever

 

Το έχεις πει αυτό έως τώρα για καμιά 6867546875434761847138418473 κινητά εδώ μέσα!!!! :lol:

 

Το G4 βγάζει από τις πιο φωτεινές low-light φωτογραφίες γενικά, αλλά μην ξεχνάμε ότι ακόμη και σκοτεινές να είναι (όχι εντελώς μαύρες φυσικά), αν διατηρηθεί η αρχική λεπτομέρεια, τότε με μετέπειτα ανέβασμα καμπύλης σκιών, παίρνεις καλύτερα αποτελέσματα.

 

Βλέπε συγκριτικό του Marc http://smartcam.club/node/3301

 

Το 808 βγάζει τη μέγιστη δυνατή λεπτομέρεια έστω και με λίγο θόρυβο, ενώ το CM1 βγάζει τη μέγιστη καθαρότητα/φωτεινότητα διατηρώντας σημαντικό ποσό λεπτομέρειας.

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Οι κατοικούντες (και μη) εν Αθήναις γιατί δε μαζευόμαστε κάπου πχ Μοναστηράκι μια Κυριακή, να κάνουμε μια mini myphone συνάντηση κάνοντας τους Γιαπωνέζους? Πρωί ή βράδυ για βραδυνά συγκριτικά?

 

μεσα και εγω αρκει να μπορω ;)

 

@saleakos Ειναι η πρωτη φορα που θα το πω και το εννοω.

Μετα τις βραδυνες σου ειναι το πρωτο android κινητο που με ικανοποιει απολυτα και μπορω να αντικαταστησω το 1020 (με μειονεκτημα βεβαια το xenon).

Μπραβο και παλι μπραβο στην lg, ημουν σιγουρος οτι θα τα παει καλα. Εντελλει ξεπερασε τις προσδοκιες μου. Ποσο μαλλον οταν αυτες οι φωτο ειναι στο αυτοματο και ποσο μαλλον τον ανυπαρκτο θορυβο στην φωτο με iso 2200....Θα πρεπει να το πιασω στα χερια μου για να εχω εικονα 100%. Δυσκολα ξεπερναει παλι το 1020 αλλα ειναι πολυ πολυ κοντα, και σε συναρτηση με αλλα πραγματα που σου προσφερει, θεωρω οτι ειναι η καλυτερη επιλογη

 

εμενα εκεινο που με εξεπληξε ειναι το ποσο πολυ λεπτομερεια εχει κρατησει παρα τα υψηλα iso, και ο ελαχιστος εως καθολου θορυβος επισης, που σε αλλα κινητα μαζι με τον θορυβο εφευγε και η λεπτομερεια. οταν το πηρα λεω ενταξει οτι και να κανει το βραδυ στο auto, με τις ρυθμισεις θα το φερω εκει που θελω και αφου εχει και ois θα ειναι ακομη πιο ευκολο αλλα με βλεπω μετα τα χθεσινα να τραβαω φουλ auto εφοσον οι χθεσινες βραδινες με καλυπτουν 100% και ρυθμισεις αραια και που αν δεν μου αρεσει κατι :lol:

Link to comment
Share on other sites

Θέλουμε και πρόσωπα σε χαμηλό φωτισμό για να είμαστε σίγουροι :)
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Huawei p7 auto low light

18904701599_a1ddd0a496_k.jpgHuawei p7 by Vagos Geo, on Flickr

 

nubia z7 mini auto low light Kitkat rom

18904394170_720c9fc181_k.jpgiso 1300 low light by Vagos Geo, on Flickr

 

ΥΓ. Παύλο που είναι το συγκριτικό ? :p

ΥΓ2. Γιώργο έμαθα ότι πήρες το G4 :p

Edited by vagosvts7

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι 300 ευρω(τιμη σκρουτζ) ποιο android(αυστηρα) κινητο θεωρειτε κορυφαιο σε καμερα εσεις που εχετε τεσταρει σχεδον τα παντα;

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

εδω ειναι το συγκριτικο του mx4 με το g4, μονο που η μια φωτο η βραδινη στο συντριβανι του meizu ειναι παλια γιατι καταλαθος εσβησα του συγκριτικου, ειναι περιπου στο ιδιο σημειο παντως

 

https://www.flickr.com/photos/130696663@N03/sets/72157654570197948

Link to comment
Share on other sites

Με αφορμή, την αναζήτηση του φίλου για το καλύτερο καμεροκινητό Android στα 300, εντύπωση μου κάνει τα 460€ που ζητάνε τώρα, τόσο νωρίς, για G4. Δεν είναι καθόλου λίγα καθ αυτό, αλλά εντυπωσιακά λιγότερα σε σχέση με τα 770. Και έχουν σαφώς κέρδος στα 460.....συν βέβαια ότι καταστρέφουν τη μεταπωλητική του αξία...
"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

εδω ειναι το συγκριτικο του mx4 με το g4, μονο που η μια φωτο η βραδινη στο συντριβανι του meizu ειναι παλια γιατι καταλαθος εσβησα του συγκριτικου, ειναι περιπου στο ιδιο σημειο παντως

 

https://www.flickr.com/photos/130696663@N03/sets/72157654570197948

 

πρωτη διαπιστωση...το meizu στα εσωτερικα εχει πολυ θορυβο και κυριως color noise που ειναι οτι χειροτερο.

 

Eχω να πω πολλα γι αυτην την καμερα

1.τα πιο ρεαλιστικα χρωματα που εχω δει σε κινητο

18914897479_f3faa97d0c_c.jpg

 

19104458771_81371ce715_c.jpg

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

εδω ειναι το συγκριτικο του mx4 με το g4, μονο που η μια φωτο η βραδινη στο συντριβανι του meizu ειναι παλια γιατι καταλαθος εσβησα του συγκριτικου, ειναι περιπου στο ιδιο σημειο παντως

 

https://www.flickr.com/photos/130696663@N03/sets/72157654570197948

Είμαι εντυπωσιασμενος.

Χωρίς να είμαι 100% σίγουρος βέβαια αφού δεν το έχω δοκιμάσει ο ίδιος, νομίζω ότι διαθέτει όλα όσα θέλω από την κάμερα ενός κινητού.

Εντυπωσιακό σημείο στις φώτο εντός όπου παρόλο το μεγάλο iso (850) αλλά και το 1/20, δεν υπάρχει ίχνος θορύβου στον λευκό τοίχο στα σημεία που δεν πέφτει πολύ φως και τα οποία είναι αυτά που "μαζεύουν " τον θόρυβο.

 

Τα χρώματα στις ημερήσιες εξωτερικές είναι πολύ ρεαλιστικά σε αντίθεση με τα πολύ καλά κατά τα άλλα κινέζικα και το Ζ9 mini μέσα σ αυτά που τα κάνουν να δείχνουν σαν σε amoled οθόνη από τις πρώτες που έβγαλε η Samsung.

Μπορεί σε κάποιους να μην αρέσουν, αλλά αν τα προτιμάς +1 η +2 στον κορεσμό, γίνεται με οποιοδήποτε πρόγραμμα μ ένα κλικ.

 

Αν βεβαιωθώ οτι βγάζει με τόση άνεση σωστό πορτρέτο indoor υπό οποιεσδήποτε συνθήκες σκοπεύω κάποια στιγμή να το πάρω σαν δεύτερο γιατί το Note για μένα είναι εργαλείο δουλειάς.

Δεν μιλώ βέβαια για πολύ κοντινά face πλάνα και με πολύ ικανοποιητικη φωτισμό γιατί εκεί βγάζει καλές φώτο μέχρι και το Note μου όπως είδατε εδώ

 

Αν μπορέσεις ανέβασε η αν δεν θες στείλε μου με πμ περισσότερες indoor με πρόσωπα τραβηγμένα με φωτισμό δωματίου σε αποστάσεις 3-4 μέτρα από την κάμερα.

Εκεί θα φανεί αν το μεγάλο iso μπορεί να φωτίσει ικανοποιητικα τις σκιές που δημιουργεί ο ανεπαρκής φωτισμός στα πρόσωπα και βγάζει θόρυβο.

Το Note μου σε τέτοιες φωτογραφίες ρίχνει το ISO στο 250 με 320 και το κλειστρο στο 1/8 -1/10.

Αποτέλεσμα καλό για τα αντικείμενα αλλά στα πρόσωπα βγαίνει θόρυβος όπου δεν φτάνει αρκετό φως, όπως κάτω από τα μάτια γύρω από τα μαλλιά, στον λαιμό κλπ.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Στην εσωτερική (1η) φωτό με το νάνο, το MX4 είναι πιο κοντά στα πραγματικά χρώματα? Και στον τοίχο πίσω το ανάγλυφο σαν να φαίνεται καλύτερα επίσης στο Meizu..
"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

πρωτη διαπιστωση...το meizu στα εσωτερικα εχει πολυ θορυβο και κυριως color noise που ειναι οτι χειροτερο.

 

Eχω να πω πολλα γι αυτην την καμερα

1.τα πιο ρεαλιστικα χρωματα που εχω δει σε κινητο

 

οι φωτο του συγκριτικου ειναι οι περισσοτερες στο auto και εκει υστερει το mx 4 σε εσωτερικο χωρο αλλα με ρυθμισεις εξαφανιζονται ολα αυτα που λες.

Οσο για τις φωτο του nubia ειναι σε παρα πολυ καλο επιπεδο, απο τις καλυτερες καμερες, τις 2 τελευταιες βραδινες θα τις δω το απογευμα απο το pc

Στην εσωτερική (1η) φωτό με το νάνο, το MX4 είναι πιο κοντά στα πραγματικά χρώματα? Και στον τοίχο πίσω το ανάγλυφο σαν να φαίνεται καλύτερα επίσης στο Meizu..

στα χρωματα η αληθεια ειναι καπου στην μεση, σε λεπτομερεια στον νανο ειναι καλυτερο το lg, οσο για αυτο που λες για το τι φαινεται πιο καθαρα, επειδη οι φωτο ειναι στο auto, το καθε κινητο νεταρει διαφορετικά και εξου και αυτες οι διαφορες, οσες φωτο και να τραβηξεις ιδαιτερα σε κοντινα αντικειμενα θα δεις τετοιες διαφορες

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...