Jump to content

Ποιο κινητό βγάζει τις καλύτερες φωτογραφίες; (Νο2)


 Κοινοποίηση

Ποια εταιρεία βγάζει τα καλύτερα cameraphones;  

1.622 members have voted

  1. 1. Ποια εταιρεία βγάζει τα καλύτερα cameraphones;

    • Alcatel
      6
    • Apple
      107
    • HTC
      44
    • LG
      102
    • Motorola
      13
    • Nokia
      551
    • Samsung
      290
    • Sony Ericsson
      376
    • ...άλλη εταιρεία
      58
    • ΔΞ/ΔΑ
      75


Recommended Posts

Aπο τη στιγμη που δεν αναφερει ρυθμισεις και τις εχει αφαιρεσει σκοπιμο ειναι να κανεις πως δεν την ειδες ποτε.

 

Το εχουμε πει πολλακις..το καθε κινητο ειναι τοσο καλο οσο ο ιδιοκτητης.

 

Για μενα αν οχι στο σιγουρακι mx4..τοτε στο μαλλον εξισου καλο αν οχι καλυτερο (απο αποψη καμερας) zte z9 mιni /max/sketo.

Απο αυτα που αναφερει ο vagosvts για τις επιλογες που δινει και προσφερει η zte αλλα και μεσω 3ων προγραμματων, αποτελει καλη επιλογη.(για μενα τουλαχιστον).

Στη θεση του gionee αν θες βαλε το iuni u2 που ειναι ιδιο με το gionee και μπροστα φοραει την ultrapixel του htc one.(πισω εχει τον ιδιο omnivision 16825)

 

 

και σε περιπτωση που σε ενδιαφερει ..και ξεφευγοντας απο τα κινητα..

http://www.skroutz.gr/s/2445263/Olympus-Pen-E-PM2-Kit.html?keyphrase=epm2+kit

ή αν θες καποια πιο μικρουλα

http://www.skroutz.gr/s/5090488/Nikon-1-J4-Kit.html

(μια εικονα απο review σε ισο1000..Tη βαζω σε λινκ γιατι ειναι full sized)

http://img.photographyblog.com/reviews/nikon_1_j4/photos/nikon_1_j4_09.jpg

Edited by xteacher
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

P50603-191419

 

Από το πορτραίτο καθαρά, είμαι ικανοποιημένος.

Για να είχα και ωραίο γαλάζιο του ουρανού ταυτόχρονα (διατηρώντας τη φωτεινότητα στα πρόσωπά μας) έπρεπε να παίξουμε με ρυθμίσεις?

Εκεί πρέπει να γίνει μια "μαγκιά" στο auto. Να βγαίνει ο ουρανός μπλε.

 

Τυχόν σχόλια, "που πας ρε καραμήτρο με αυτή την ομάδα" θα διαγραφούν.... :lol::p, πράσινοι γεννηθήκαμε, τι να κάνουμε συνεχίζουμε...

 

hdr ηθελε...

Link to comment
Share on other sites

Μιας που αναφέρθηκε το HDR, για να αποθηκεύσει την φωτό σε HDR και να μπορέσεις να συνεχίσεις, κάνει το αστρονομικό χρόνο των 20secs, κάτι απολύτως τρελό. Η ερώτηση είναι φυσικά προς τους έχοντες το ΜΧ4, είναι θέμα software?
"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Aπο τη στιγμη που δεν αναφερει ρυθμισεις και τις εχει αφαιρεσει σκοπιμο ειναι να κανεις πως δεν την ειδες ποτε.

 

Το εχουμε πει πολλακις..το καθε κινητο ειναι τοσο καλο οσο ο ιδιοκτητης.

 

Για μενα αν οχι στο σιγουρακι mx4..τοτε στο μαλλον εξισου καλο αν οχι καλυτερο (απο αποψη καμερας) zte z9 mιni /max/sketo.

Απο αυτα που αναφερει ο vagosvts για τις επιλογες που δινει και προσφερει η zte αλλα και μεσω 3ων προγραμματων, αποτελει καλη επιλογη.(για μενα τουλαχιστον).

Στη θεση του gionee αν θες βαλε το iuni u2 που ειναι ιδιο με το gionee και μπροστα φοραει την ultrapixel του htc one.(πισω εχει τον ιδιο omnivision 16825)

 

 

και σε περιπτωση που σε ενδιαφερει ..και ξεφευγοντας απο τα κινητα..

http://www.skroutz.gr/s/2445263/Olympus-Pen-E-PM2-Kit.html?keyphrase=epm2+kit

ή αν θες καποια πιο μικρουλα

http://www.skroutz.gr/s/5090488/Nikon-1-J4-Kit.html

(μια εικονα απο review σε ισο1000..Tη βαζω σε λινκ γιατι ειναι full sized)

http://img.photographyblog.com/reviews/nikon_1_j4/photos/nikon_1_j4_09.jpg

Αν αναφερεσαι σε μενα και στην φωτογραφια (λινκ) δεν μου αρεσε το πολυ επιθετικο noise reduction...Δεν νομιζω να τραβαει ετσι το mx4.

Σε ευχαριστω για την απαντηση.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον κυριοι ετοιμαζομαι να κανω μια αγορα για να κανω τις συγκρισεις μου.

Ειμαι μεταξυ meizu m1 note- zte nubia z7 max -meizu mx4- umi zero -gionee elife e7. Τι λετε?

 

για μενα το mx4 με το gionee παιζουν μαζι μπαλα, ιδια κατηγορια, το mx4 ειναι καλυτερο ενα κλικ, πολυ μικρες οι διαφορες τους, αλλα με χαλαει οτι το gionee δεν εχει ρυθμισεις κλειστρου, τωρα το nubia και το m1 παλι και αυτα τα 2 ειναι στην ιδια κατηγορια και σαν τηλεφωνα και σαν φωτο, στο νουμπια εκεινο που με χαλασε ειναι οτι ενω σου δινει τονους απο ρυθμισεις δεν ειναι βολικη η εναλλαγη τους, ελπιζω στα καινουρια να εχουν αλλαξει το ui της καμερας, παντως εγω αν επαιρνα τωρα θα κοιταγα και τα καινουρια νουμπια με τον imx234 ;)

 

sakis+vagos Καταρχας σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας.

κατα δευτερον οχι για μενα το θελω. Να σου πω τεινω προς το z7 max λογω οθονης και ir blaster.

Αλλα και η καμερα του δεν ειναι κακη, imx 214 φοραει. Λογικα ειναι πισω απο το mx4 αλλα δεν το ξερω σιγουρα.

Ειμαι κυριως αναμεσα σε mx4 - gionee - z7 max. Οι διαστασεις δεν με απασχολουν...

Aυτο που με απασχολει ειναι να ειναι εστω λιγο κοντα στο 1020 σε ποιοτητα φωτογραφιας και να εχουν σιγουρα ρυθμιση κλειστρου

Bεβαια ειδα αυτη την φωτο και μολις κανεις κλικ και ζουμαρει, ψιλοαπογοητευτηκα...meizu mx4 pro

http://cdn3.wccftech.com/wp-content/uploads/2014/11/unrealandy-4-4567-4f1396c3c672de85309aca63a7d89850ori.jpg

 

ειναι πισω απο το mx4 το Nubia, αισθητα, το gionee απο την αλλη ειναι παρα μα παρα πολυ κοντα. Σαν την φωτογραφια με το ποδηλατο μπορω να σου τραβηξω και με το καλυτερο φωτοκινητο καταρχην φαινεται οτι το iso ειναι στον θεο χωρις να δεις καν ρυθμισεις

 

Το εχουμε πει πολλακις..το καθε κινητο ειναι τοσο καλο οσο ο ιδιοκτητης.

 

καλα ειπες μεγαλη κουβεντα...

 

Από το πορτραίτο καθαρά, είμαι ικανοποιημένος.

Για να είχα και ωραίο γαλάζιο του ουρανού ταυτόχρονα (διατηρώντας τη φωτεινότητα στα πρόσωπά μας) έπρεπε να παίξουμε με ρυθμίσεις?

Εκεί πρέπει να γίνει μια "μαγκιά" στο auto. Να βγαίνει ο ουρανός μπλε.

Τυχόν σχόλια, "που πας ρε καραμήτρο με αυτή την ομάδα" θα διαγραφούν.... :lol::p, πράσινοι γεννηθήκαμε, τι να κάνουμε συνεχίζουμε

 

πολυ καλη η φωτο ακομα και ετσι

 

ps. νομιζα οτι ηταν ο τσουκαλας προς στιγμην απο πισω σου αριστερα χαχαχα :lol::lol:

 

Μιας που αναφέρθηκε το HDR, για να αποθηκεύσει την φωτό σε HDR και να μπορέσεις να συνεχίσεις, κάνει το αστρονομικό χρόνο των 20secs, κάτι απολύτως τρελό. Η ερώτηση είναι φυσικά προς τους έχοντες το ΜΧ4, είναι θέμα software?

 

γυρω στα 4sec κανει, αλλα 20 με τιποτα, λογικα μπορει να ειναι κανα bug του firmware

Link to comment
Share on other sites

P50603-191419

 

Από το πορτραίτο καθαρά, είμαι ικανοποιημένος.

Για να είχα και ωραίο γαλάζιο του ουρανού ταυτόχρονα (διατηρώντας τη φωτεινότητα στα πρόσωπά μας) έπρεπε να παίξουμε με ρυθμίσεις?

Εκεί πρέπει να γίνει μια "μαγκιά" στο auto. Να βγαίνει ο ουρανός μπλε.

 

Τυχόν σχόλια, "που πας ρε καραμήτρο με αυτή την ομάδα" θα διαγραφούν.... :lol::p, πράσινοι γεννηθήκαμε, τι να κάνουμε συνεχίζουμε...

Πολύ καλή η φωτο .. αν είχε όμως πιστεύω πίσω κόκκινο φόντο , θα μιλάγαμε για την τέλεια φωτογραφία :p

@saleakos απίστευτος :lol: ..και εμένα εκεί πήγε το μυαλό μου στο τσουκαλά ..:D

 

Μια και από εμένα σε auto ρυθμίσεις ..Πιστεύω ότι και εγώ θα έπρεπε να βάλω HDR..

18297918732_d6dfa89dd5_k.jpgvag by Vagos Geo, on Flickr

 

ΥΓ. Saleakos μετά την αναβάθμιση σε lollipop έχει αλλάξει το ui της κάμερας προς το καλύτερο και με παρά πολλές ρυθμίσεις και σε ποιότητα στο αυτόματο έχει βελτιωθεί στις φωτογραφίες ..Για το zte nubia z7 mini μιλάω πάντα ..Δεν ξέρω τι παίζει με το zte max ..Άμα μπεις στο νήμα του z7 mini λένε τα καλύτερα για τη κάμερα του (δεν υπάρχει αρνητικό σχόλιο) , ενώ στο αντίστοιχο με το z7 max θα βρεις και αρνητικά σχόλια για τη κάμερα του..δεν ξέρω τι στο καλό γίνεται εκεί στη ZTE.. Και κάτι ακόμα προς διευκρίνηση..Το z7 max έχει ois το z7 mini δεν έχει ..

Edited by vagosvts7

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

ps. νομιζα οτι ηταν ο τσουκαλας προς στιγμην απο πισω σου αριστερα χαχαχα :lol::lol:

 

γυρω στα 4sec κανει, αλλα 20 με τιποτα, λογικα μπορει να ειναι κανα bug του firmware

 

Μετά από επανεκκίνηση γύρισε στα 4secs όπως λες. Δεν ξέρω όμως γιατί πριν έκανε 20. Δεν του είχα κάνει καμιά βαριά χρήση.

 

3 στους 4 που την είδαν το Τσουκαλά νόμιζαν. Αν ήταν όντως, το Meizu θα είχε 6η αίσθηση, like i see dead people....

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Και επειδή μιλάμε για υψηλό iso ..Έχω τραβήξει μια με iso 3200 που μου είχε ζητήσει ένα παλικάρι ..

Είναι σκοτάδια μέσα στο δωμάτιο και είναι ανοιχτή μόνο η TV ..δεν λέει κάτι σαν φωτογραφία απλά την ανέβασα γιατί έχει πολύ υψηλό iso

 

iso 3200 & slow shutter 1

18428749392_f2ebab31cc_k.jpgiso 3200 by Vagos Geo, on Flickr

Edited by vagosvts7

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

Και επειδή μιλάμε για υψηλό iso ..Έχω τραβήξει μια με iso 3200 που μου είχε ζητήσει ένα παλικάρι ..

Είναι σκοτάδια μέσα στο δωμάτιο και είναι ανοιχτή μόνο η TV ..δεν λέει κάτι σαν φωτογραφία απλά την ανέβασα γιατί έχει πολύ υψηλό iso

 

iso 3200 & slow shutter 1

Για το iso που εχει δεν εχει καθολου θορυβο.! Εξαιρετικη και η απο πανω η οποια εχει καψει ναι μεν τον ουρανο αλλα επρεπε να φωτισει το προσωπο οποτε λογικο! Εκει ηθελες hdr η φλας στο προσωπο. ;)

@babill πολυ καλη αυτη με τον Τσουκαλα-ghost!

 

Παιδια ζητω συγγνωμη για το offtopic, αλλα επειδη ειμαι σινεφιλ, παρακολουθω νεες ταινιες τωρα τελευταιες του 2015, και εχουν μεσα το 1020..! :wacko:

Φυσικα δεν σημαινει κατι, αλλα τοσα κινητα παιζουν, το 1020 βρηκαν να βαλουν?? Σαφως για πλακα τα ανεβαζω δεν υπονοω κατι...:)

Ριξτε μια ματια... @montoya & keras σας βλεπω που γελανε τα μουστακια σας!!! :lol:

 

Survivor 2015 - pierce brosnan - milla jovovich

18492155788_f3e98463aa_c.jpg1020-1 by George Drizos, on Flickr

18679918375_7968d9abbe_c.jpg1020-2 by George Drizos, on Flickr

 

Focus 2015 Will Smith (ωραια ταινια!)

18679917455_ac98ba6571_c.jpgfocus2 by George Drizos, on Flickr

18653591856_48504ccb39_c.jpgfocus1 by George Drizos, on Flickr

18679918215_1d018ab446_c.jpg1020-3 by George Drizos, on Flickr

Edited by demon2411
Link to comment
Share on other sites

Γιωργο σκόπευα να τις δω τις ταινίες, αλλά τώρα με τον μαύρο "Πρίγκηπα" της Nokia, ανυπομονώ! :D

 

(Βασιλιά αποκαλώ το 808, μιας και είναι ο "πατέρας" του νεότερου 1020 :))

 

Πάντως, το θεωρώ παράλογο να πληρώσει η Microsoft να διαφημιστεί μια συσκευή που δεν παράγεται πλέον...

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Kαλα ..το 15 βγηκαν ..δεν γυριστηκαν ομως. Και δε τα "εβαλαν" ..τα "επεβαλ(λ)αν"

Κοινως βγαλε κανα δυαρι χρονια να σαι μεσα..βαλε και ποιος πληρωνει εμμεση διαφημιση ..

 

υ.γ

Ιανουαριο του '14 γυριζοταν -για να μου φυγει και μενα η περιεργεια.

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα δύο ποστ σχετικά με συγκριτικό των φακών που φοράνε mx4, 930, m9 και s6. Απλά τα ποστάρω περισσότερο για τις λεπτομέρειες του κάθενος, αφού έψαχνα για του 930 και δεν έβρισκα. Για την ιστορία είναι ένας toshiba.

 

http://sonictech101.blogspot.gr/2015/03/galaxy-s6-vs-one-m9-battle-of-optics.html

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=59821245&postcount=274

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

demon δεν ξερω αν ειδες την απαντηση μου ειναι στην σελιδα 426.ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ εδω μεσα.Το τηλ για την ωρα ειναι ενα huawei Y540.Να συνεχισω να ταλαιπωρω κοσμο με αυτα που βλεπει η να το εχω μονο για να μιλαω?Θελω straight απαντηση παρεξηγηση καμια. Edited by gou
Link to comment
Share on other sites

huawei απο μενα στο συγκεκριμενο test

 

Και απο εμενα, αλλα μια παρατήρηση. το S6 ανέβασε ποιο πολυ iso ΚΑΙ shutter speed για τις ιδιες συνθήκες... Θα ηθελα να δω κατι παρόμοιο σε manual με ιδια iso και shuterspeed...

Link to comment
Share on other sites

Για το iso που εχει δεν εχει καθολου θορυβο.! Εξαιρετικη και η απο πανω η οποια εχει καψει ναι μεν τον ουρανο αλλα επρεπε να φωτισει το προσωπο οποτε λογικο! Εκει ηθελες hdr η φλας στο προσωπο. ;)

@babill πολυ καλη αυτη με τον Τσουκαλα-ghost!

 

Παιδια ζητω συγγνωμη για το offtopic, αλλα επειδη ειμαι σινεφιλ, παρακολουθω νεες ταινιες τωρα τελευταιες του 2015, και εχουν μεσα το 1020..! :wacko:

Φυσικα δεν σημαινει κατι, αλλα τοσα κινητα παιζουν, το 1020 βρηκαν να βαλουν?? Σαφως για πλακα τα ανεβαζω δεν υπονοω κατι...:)

Ριξτε μια ματια... @montoya & keras σας βλεπω που γελανε τα μουστακια σας!!! :lol:

 

Survivor 2015 - pierce brosnan - milla jovovich

18492155788_f3e98463aa_c.jpg1020-1 by George Drizos, on Flickr

18679918375_7968d9abbe_c.jpg1020-2 by George Drizos, on Flickr

 

Focus 2015 Will Smith (ωραια ταινια!)

18679917455_ac98ba6571_c.jpgfocus2 by George Drizos, on Flickr

18653591856_48504ccb39_c.jpgfocus1 by George Drizos, on Flickr

18679918215_1d018ab446_c.jpg1020-3 by George Drizos, on Flickr

 

Υποκλίνομαι Γιώργο. Μου θύμησες εποχές x-files (στην ταινία, οχι στη σειρά) όπου ο Molder είχε το πολυλατρεμενο μου Nokia 6110.....!!!!

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Για το iso που εχει δεν εχει καθολου θορυβο.! Εξαιρετικη και η απο πανω η οποια εχει καψει ναι μεν τον ουρανο αλλα επρεπε να φωτισει το προσωπο οποτε λογικο! Εκει ηθελες hdr η φλας στο προσωπο. ;)

@babill πολυ καλη αυτη με τον Τσουκαλα-ghost!

 

Παιδια ζητω συγγνωμη για το offtopic, αλλα επειδη ειμαι σινεφιλ, παρακολουθω νεες ταινιες τωρα τελευταιες του 2015, και εχουν μεσα το 1020..! :wacko:

Φυσικα δεν σημαινει κατι, αλλα τοσα κινητα παιζουν, το 1020 βρηκαν να βαλουν?? Σαφως για πλακα τα ανεβαζω δεν υπονοω κατι...:)

Ριξτε μια ματια... @montoya & keras σας βλεπω που γελανε τα μουστακια σας!!! :lol:

 

Survivor 2015 - pierce brosnan - milla jovovich

18492155788_f3e98463aa_c.jpg1020-1 by George Drizos, on Flickr

18679918375_7968d9abbe_c.jpg1020-2 by George Drizos, on Flickr

 

Focus 2015 Will Smith (ωραια ταινια!)

18679917455_ac98ba6571_c.jpgfocus2 by George Drizos, on Flickr

18653591856_48504ccb39_c.jpgfocus1 by George Drizos, on Flickr

18679918215_1d018ab446_c.jpg1020-3 by George Drizos, on Flickr

Τι μάτι είναι αυτό που έχεις βρε George ?? :worry: Τα σπάει πάντως το 1020 σε μαύρο .. Του πάει πολύ ..

Ευχαριστώ για τις φωτογραφίες και πάνω από όλα για τις συμβουλές σου .. Μου αρέσει που πάντα μπαίνεις στο κόπο όταν μπαίνεις στο νήμα να σχολιάζεις όλες τις φωτογραφίες από όλα τα παιδιά που ανεβάζουν, η θετικά μιλήσεις η ''αρνητικά'' .. θα κάτσεις και θα αναλύσεις το γιατί ..

 

Galaxy S6 vs Huawei P8

Night landscapes, auto

18063589333_e763d70615_c.jpg

18657889276_e48e6d0d76_c.jpg

Huawei p8 vs Samsung galaxy s6 = 1-0

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

Kαλα ..το 15 βγηκαν ..δεν γυριστηκαν ομως. Και δε τα "εβαλαν" ..τα "επεβαλ(λ)αν"

Κοινως βγαλε κανα δυαρι χρονια να σαι μεσα..βαλε και ποιος πληρωνει εμμεση διαφημιση ..

 

υ.γ

Ιανουαριο του '14 γυριζοταν -για να μου φυγει και μενα η περιεργεια.

 

Το 1020 κυκλοφόρησε Ιουλίου 2013. Ήδη το 2014 ήταν "υπ' ατμον". Και σίγουρα η ms γνώριζε πως όταν κυκλοφορούσαν οι ταινίες, δεν θα υπήρχε 1020..... Αυτό δεν σημαίνει βέβαια ότι δεν τα ακούμπησε......;)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Και απο εμενα, αλλα μια παρατήρηση. το S6 ανέβασε ποιο πολυ iso ΚΑΙ shutter speed για τις ιδιες συνθήκες... Θα ηθελα να δω κατι παρόμοιο σε manual με ιδια iso και shuterspeed...

Μάλλον το S6 ήταν σε auto HDR. Εκεί κάνει υπερεκθεση.

Δεν δικαιολογειται αυτό που βλέπουμε.

Όταν ήταν στις δόξες του το S6 είχε ανεβάσει στο ίδιο σημείο πολύ καλύτερες.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Και απο εμενα, αλλα μια παρατήρηση. το S6 ανέβασε ποιο πολυ iso ΚΑΙ shutter speed για τις ιδιες συνθήκες... Θα ηθελα να δω κατι παρόμοιο σε manual με ιδια iso και shuterspeed...

 

Δεν εχει ρυθμιση για shutter speed το Galaxy

Link to comment
Share on other sites

Όπως την βλέπω από το κινητό, μου έκαψε το ήλιο.

 

https://farm1.staticflickr.com/512/18062834224_94a8477129_o.jpg

 

18062834224_94a8477129_o.jpg

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον το S6 ήταν σε auto HDR. Εκεί κάνει υπερεκθεση.

Δεν δικαιολογειται αυτό που βλέπουμε.

Όταν ήταν στις δόξες του το S6 είχε ανεβάσει στο ίδιο σημείο πολύ καλύτερες.

 

Δικαιολογειται αυτο που βλεπουμε, οι πολυ καλυτερες ηταν με iso 200 και 1/7

Link to comment
Share on other sites

To s6 παντα μαζευει περισσοτερη εκθεση απο το κανονικο.

 

Τοσα συγκριτικα εχουν μπει εδω μεσα και παντα μου εκανε εντυπωση και το εγραφα.

Δεν ειναι θεμα hdr...αλλα θα ηθελα να το κανει ο paok.

Aν μπορει να βγει και ενεργοποιησει ο ιδιος το hdr να δω πως θα συμπεριφερθει.

(δε με ενδιαφερει να ταιριαξει(ς) ρυθμισεις . Απλα να παρει ιδιο καδρο τωρα βραδυ με hdr.)

 

Επισης ολοι διαλεγετε huawei.

Μπορει καποιος να κανει το κοπο να διαβασει την πρωτη ταμπελα απεναντι.(διπλα απο το "βοηθεια στο σπιτι")

 

 

Περι ταινιας..-αν και δεν με παιρνει που λενε μιας και περα απο απλο μελος ειμαι και νεος εδω περα- μη κανετε ολοι παραθεση και τις εικονες. :p

Tις ειδαμε μια (δυο τρεις) φορες.

Iανουαριο του 14 τους επιασαν να κανουν γυρισματα σε καποια πολη ..δε νομιζω να τους πηρε τηλ ο σκηνοθετης/εταιρια και να συγκεντρωθηκαν μεσα σε μια εβδομαδα. Το βudget απαιτει μια καποια προεργασια.

Φρεσκο πραμα ηταν που απλα εχριζε διαφημισης...nothing more nothing less. (λογικα κανονισμενο απο οκτωβριο νοεμβριο αν οχι νωριτερα).

Και μονο για το "Windows Phone" ειναι καλος λογος....

 

@montoya

Aν μπορεις κανε ενα κοπο να ανεβασεις το dng αν υπαρχει.

Εκανα μια βελτιωση στο jpg.. (οχι για τον ηλιο) αλλα αν υπαρχει dng ..θα το προτιμουσα.

Edited by xteacher
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...