Jump to content

Ποιο κινητό βγάζει τις καλύτερες φωτογραφίες; (Νο2)


 Κοινοποίηση

Ποια εταιρεία βγάζει τα καλύτερα cameraphones;  

1.622 members have voted

  1. 1. Ποια εταιρεία βγάζει τα καλύτερα cameraphones;

    • Alcatel
      6
    • Apple
      107
    • HTC
      44
    • LG
      102
    • Motorola
      13
    • Nokia
      551
    • Samsung
      290
    • Sony Ericsson
      376
    • ...άλλη εταιρεία
      58
    • ΔΞ/ΔΑ
      75


Recommended Posts

renoir...απιαστο οσο και αν προσπαθουν(και ειδικα το αρχαιο σημερα Ν82)
If plan A doesn't work, remember, there are 25 other letters in the alphabet!! ;)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το Ν82 δεν έχει και πολλά να ζηλέψει απ'το Renoir,πλην της υψηλότερης λεπτομέρειας του τελευταίου,λόγω υψηλότερης ανάλυσης!Κατά τα άλλα,χρωματικά π.χ. είναι το ίδιο καλό!Και επίσης,το νικάει κατά κράτος και το βράδυ,λόγω του πανίσχυρου xenon flash!
Link to comment
Share on other sites

Σωστός ο Kotsianis7, όσο παλιό και αν είναι δεν έχει σχέση. Είναι το καλύτερο στα 5 Megapixel
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

στα 5ΜΡ οχι στα 8ΜΡ. πιστευω οτι στη κατηγορια του ειναι το καλυτερο. για την κατηγορια των 5ΜΡ παραδεχομαι οτι το Ν82 ειναι καλυτερο...
If plan A doesn't work, remember, there are 25 other letters in the alphabet!! ;)
Link to comment
Share on other sites

η αληθεια βεβαια ειναι οτι τα Mp εχουν μικρη τελικα σχεση με το αποτελεσμα της ποιοτητας της φωτογραφιας οταν μιλαμε για φακους σε κινητα τηλεφωνα...

 

υπαρχουν κι αλλα περισσοτερο σημαντικα, οπως ο αισθητηρας και ο φακος...

 

μην εντυπωσιαζομαστε απο το μεγεθος των Mp...

 

εγω μεχρι πριν λιγο καιρο με μια dSLR των 6 Mp τυπωνα εξαιρετικες φωτογραφιες μεχρι και σε 20*25... ακομα και σε λιγο παραπανω...

 

δεν νομιζω οτι θα τυπωσει καποιος μεγαλυτερη διασταση...

 

λοιπον... ας περασουμε στην ερωτηση μου...

 

τι λενε απο αισθητηρα και αποδοση φακου??? (φωτεινοτητα, οξυτητα...)

 

ψαχνω να αγορασω νεο κινητο και θεωρω σημαντικο το να εχει την δυνατοτητα να βγαλει καλες φωτογραφιες με ολους τους περιορισμους φυσικα των κινητων τηλεφωνων...

 

(αληθεια υπαρχει κανενα με manual ρυθμισεις???)

 

γερνω προς το c905 (και φυσικα οχι για τα 8 Mp...)

 

με πανω απο 5, νομιζω οτι ειμαστε καλυμμενοι αρκετα οι περισσοτεροι...

 

thanx in advance...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορει καποιος να μου γραψει ολα τα κινητα με 8mp καμερα??Αποσο εχω μελετησει μεχρι στιγμης νομιζω το Renoir και το N86 ειναι τα καλυτερα??Το innov8 ειναι καλυτερο??
Link to comment
Share on other sites

Αυτο σκεφτομαι να παρω λογω του οτι θελω κινητο που να ειναι και ψηφιακη(ποιοτητα φακου,megapixels)και γενικα λογω της σχεσης τιμης-αποδοσης
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορει καποιος να μου γραψει ολα τα κινητα με 8mp καμερα??Αποσο εχω μελετησει μεχρι στιγμης νομιζω το Renoir και το N86 ειναι τα καλυτερα??Το innov8 ειναι καλυτερο??

 

 

για ριξε μια ματια εδω... http://www.gsmarena.com/8_megapixel_grand_shootout-review-296.php

Link to comment
Share on other sites

Μια γρήγορη φωτογραφία (μόλις είχα ανοίξει την κάμερα την έβγαλα) με φλας κατά το μεσημεράκι

http://img208.imageshack.us/img208/7049/13052009132.jpg

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Μια γρήγορη φωτογραφία (μόλις είχα ανοίξει την κάμερα την έβγαλα) με φλας κατά το μεσημεράκι

http://img208.imageshack.us/img208/7049/13052009132.jpg

 

Με ποιο κινητο ειναι αυτη??

Link to comment
Share on other sites

ειναι φυσιολογικο που το c905 μου βγαζει θολες φωτογραφιες?

ειναι απαραδεκτο απογοητευτηκα :(

Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

ειναι το δευτερο που περνω και βγαζει ετσι.και μια φιλη εχει και τα ιδια και εκει.

μηπως εχεις κανει καποια ρυθμιση? εγω δεν εχω πειραξει κατι.

Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

ειναι το δευτερο που περνω και βγαζει ετσι.και μια φιλη εχει και τα ιδια και εκει.

μηπως εχεις κανει καποια ρυθμιση? εγω δεν εχω πειραξει κατι.

 

Εννοείται πως δεν έχω πειράξει κάτι!Γενικά,δεν έχω ιδέα για το πώς περνιούνται οι διάφοροι drivers που βελτιώνουν την ποιότητα εικόνας κι άλλο,διότι δε θέλω να έχει τροποποιημένο λογισμικό,οπότε,δεν έχει γίνει κάποια τροποποίηση που αφορά το λογισμικό!

 

Όσον αφορά τις ρυθμίσεις,τουλάχιστον οι φωτό που ανεβάζω εδώ είναι στις αυτόματες ρυθμίσεις,ώστε να γίνεται ισάξια σύγκριση και με άλλα τηλέφωνα!Η φωτό σου όντως είναι θολή,σα να είναι ανεστίαστη!Όντως πολύ περίεργο!

Link to comment
Share on other sites

ειναι φυσιολογικο που το c905 μου βγαζει θολες φωτογραφιες?

ειναι απαραδεκτο απογοητευτηκα :(

 

Βαλτο στα 5mpixel και κανε ελεγχο αν η καμερα του φακου ειναι καθαρη ή αν εχει γρατζουνιες.

Αλλα εμενα μου φαινεται μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

Βαλτο στα 5mpixel και κανε ελεγχο αν η καμερα του φακου ειναι καθαρη ή αν εχει γρατζουνιες.

Αλλα εμενα μου φαινεται μια χαρα.

 

Μπα,θολες του τις βγάζει!Σαν ανεστίαστες!Καμία σχέση με τα δείγματα που έχουμε ποστάρει οι άλλοι κάτοχοι των C905!

Link to comment
Share on other sites

Ωραίες φώτος.. αλλά μήπως έχεις ανεβάσει "λίγο" την φωτεινότητα? :p Έχουν βγει λίγο υπερφωτισμένες!

 

Επειδη ειχε πολυ ηλιο, εβαλα ισορ. λευκου=ηλιος κ ρυθμιση landscape :p

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...