Jump to content

Προγραμματα i της Cosmote


makouin
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να κάνω μια ερώτηση. Επειδή η ιστοσελίδα της κοσμοτέ είναι κάτι που φέρνει σε γαλλικό και απρεπές όσων αφορά την οργάνωση, πως μπορώ να ξέρω πόσα δεδομένα ακριβώς θα πάρω με το ι-45;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 215
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να κάνω μια ερώτηση. Επειδή η ιστοσελίδα της κοσμοτέ είναι κάτι που φέρνει σε γαλλικό και απρεπές όσων αφορά την οργάνωση, πως μπορώ να ξέρω πόσα δεδομένα ακριβώς θα πάρω με το ι-45;

 

2.5 GB για ένα χρόνο. http://www.cosmote.gr:80/cosmote/cosmote.portal?locale=el_GR&_nfpb=true&_pageLabel=iphone_tariff&breadcrumbTitle=Apple+iPhone+3G

 

Θα συμφωνήσω για την οργάνωση της σελίδας της Cosmote σε σχέση με τις άλλες δύο.

Link to comment
Share on other sites

Ο επιπλεον δωρεαν ισχυει σε καθε αλλαγη η μόνο για νεο συμβολαιο;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτόμουνα να κάνω i πρόγραμμα εδώ και μέρες...σήμερα συνειδητοποίησα ότι έχασα την προσφορά για αυξημένο όγκο !!! Είχα την αίσθηση οτι θα ισχύει για πάντα :P

Μπήκα να πω τον πόνο μου και να μου πείτε αν πιστεύετε ότι θα ακολουθήσει καινούργια προσφορά!!

Motorola Moto G 5.1 Official

Nexus 7 (2012), CM 1.2

Προηγούμενα: Nexus S, CM 10.2, HTC Magic, CM 6.1

Link to comment
Share on other sites

κανεις δεν ξερει.

αυτη η προσφορα νομιζω βγηκε για να τονωσει το ενδιαφερον για το απερχομενο iphone.

τωρα ισως με την κυκλοφορια του νεου iphone ισως ξεκινησει καποια νεα προσφορα

Link to comment
Share on other sites

Οπότε κάθεσαι εκεί που είσαι και είτε περιμένεις, είτε ενεργοποιείς wireless internet πακετάκι. Μέχρι να βγάλει νέα προσφορά.
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς wireless internet πακετάκι;

Βασικά με εφαγε η αναμονή για προσφορά επιδοτήσεων για να πάρω το Magic πιο φτηνά!!

Τελικά ούτε τέτοια θα πάρω και έχασα και τα έξτρα δεδομένα...

 

Άμα κάνω τώρα και σε 3 μήνες παίζει προσφορά και κάνω καμιά αλλαγή θα μου δώσουν τον έξτρα χρόνο; (μετα από 3 μήνες δε μπορώ να αλλάξω; για 12μηνη δέσμευση μιλάω)

 

Με 500ΜΒ που έχει τώρα το ι35 λέτε να παλεύεται καθόλου;

Motorola Moto G 5.1 Official

Nexus 7 (2012), CM 1.2

Προηγούμενα: Nexus S, CM 10.2, HTC Magic, CM 6.1

Link to comment
Share on other sites

8a i8ela na rwtisw kati,egw allaxa to programma m apo cosmote Multi26 se Cosmote i-35 stis 26/6 ara dikaioumai diplasio xrono omilias kai sms kai data????:wacko:

 

Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish» καθώς επίσης και η γραφή τύπου SMS. Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε τη σχετική ανακοίνωση.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω εαν το αλλαξες σημερα εαν ισχυει ο διπλασιασμος...αυτος ελεγε οτι ηταν μεχρι 30/6......εαν εκανες σημερα την αλλαγη μπορει να μην ισχυει.......και εγω κατι παρομοι ηθελα να ρωτησω.....

Ειμαι στο i35 με τον διπλασιασμο κανονικα.........και σκεφτομαι επειδη ειναι υπεραρκετα τα 1,5GB σκεφτομαι να το ριξω στο i20...

Θα ισχυει ο διπλασιασμος που ειχα ή οχι?

Απο τη μια λεω οχι γιατι περασε η 30/6 και απο την αλλη γιατι οχι αφου ειμαι συνδεση ενεργοποιημενη μεσα στον διπλασιασμο....

Ξερει να απαντηση με σιγουρια ομως καποιος?

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς wireless internet πακετάκι;

Βασικά με εφαγε η αναμονή για προσφορά επιδοτήσεων για να πάρω το Magic πιο φτηνά!!

Τελικά ούτε τέτοια θα πάρω και έχασα και τα έξτρα δεδομένα...

 

Άμα κάνω τώρα και σε 3 μήνες παίζει προσφορά και κάνω καμιά αλλαγή θα μου δώσουν τον έξτρα χρόνο; (μετα από 3 μήνες δε μπορώ να αλλάξω; για 12μηνη δέσμευση μιλάω)

 

Με 500ΜΒ που έχει τώρα το ι35 λέτε να παλεύεται καθόλου;

 

Εγω φιλε μου με χρηση περιπου 10MB την μερα κανονικα πανω απο 300ΜΒ δεν θα ανεβαινα με τιποτα.....αλλα εγω δεν μπορω να ανεβω πανω απο 100ΜΒ...

Ολοι οι λογαριασμοι μου κλεινουν γυρω στα 80-90ΜΒ......δεν ξερω εαν μετραει κανονικα ο μετρητης του κινητου μου....αλλα ξοδευει παρα πολυ λιγα...

Φαντασου 2 ωρες στο msn και ξοδεψα 3-3,5ΜΒ παντα μεσω ορο ετσι?

Εσυ μπορει να εισαι πιο σπαταλος.....ή το κινητο σου να ειναι πιο σπαταλο :p

Link to comment
Share on other sites

Εγω φιλε μου με χρηση περιπου 10MB την μερα κανονικα πανω απο 300ΜΒ δεν θα ανεβαινα με τιποτα.....αλλα εγω δεν μπορω να ανεβω πανω απο 100ΜΒ...

Ολοι οι λογαριασμοι μου κλεινουν γυρω στα 80-90ΜΒ......δεν ξερω εαν μετραει κανονικα ο μετρητης του κινητου μου....αλλα ξοδευει παρα πολυ λιγα...

Φαντασου 2 ωρες στο msn και ξοδεψα 3-3,5ΜΒ παντα μεσω ορο ετσι?

Εσυ μπορει να εισαι πιο σπαταλος.....ή το κινητο σου να ειναι πιο σπαταλο :p

 

Υστερα απο συνομιλια μου σημερα με το 1212 μου διευκρινησαν οτι οποιαδιποτε μεταφορα σε αλλο προγραμμα ΔΕΝ ισχυουν υα προνομοια απο τα προηγουμενα προγραμματα εφοσον εχει περαση ο χρονος που τα ειχαν σαν προσφορα......

Απλα δηλαδη σε περιπτωση μεταφορα απο ενα προγραμμα i σε καποιο αλλο εστω παλι i δεν ισχυει ο διπλασιασμος ογκου στο ιντερνετ......

Οποτε οσοι πηραν πηραν...

Link to comment
Share on other sites

H αιωνίως ανοργάνωτη Cosmote, δίνει λάθος ενημέρωση (λες και αγοράσαμε χτες την σύνδεση) ότι διαθέτουμε 500MBs στο πρόγραμμα i35, παρότι έχουμε κάνει σύνδεση με την προσφορά (δηλαδή 1.500MBs τον μήνα) εδώ και πολλούς μήνες. Αυτό τόσο σε εμένα όσο και μια φίλη, όταν στέλνουμε μήνυμα "Ey" στο 1256. Και επιπλέον σταμάτησαν να μας ενημερώνουν και για το υπόλοιπο χρόνου στα "500 λεπτά προς cosmote", που έχουμε ενεργοποιημένα. Θα το αφήσω καμία εβδομάδα και μετά, αν συνεχίζεται το λάθος, θα τους καταχεριάσω στο άχρηστο τμήμα τους εξυπηρέτησης πελατών.

 

Πάντως αν η προσφορά δεν επανέλθει μέχρι του χρόνου, με βλέπω μέχρι και να μετατρέπω το Iphone σε καρτοκινητό (ή να φεύγω σε Vodafone, αν εκείνοι κρατήσουν τις λογικές ογκοχρεώσεις). Μια φορά 40 ευρώ τον μήνα για 500MBs, εγώ δεν δίνω!

Link to comment
Share on other sites

Καλά αν κάνουν αυτό που λες είναι μεγάλοι μ...

Πάντως κι εγώ με όσους έχω μιλήσει έχω καταλάβει ότι είναι αρκετά τα 500ΜΒ...τώρα ότι αξίζουν 40€ δεν αξίζουν...εννοείται!!

 

Και ροτάω εγώ τώρα...άμα βάλω σήμερα i-35 και σε τρεις μήνες (που αν δεν κάνω λάθος μπορώ να κάνω αλλαγή) υπαρχει προσφορά για αυξημένο χρόνο και το ρίξω στο i-20 θα έχω παραπάνω όγκο από ότι είχα πριν;;; !!!

Motorola Moto G 5.1 Official

Nexus 7 (2012), CM 1.2

Προηγούμενα: Nexus S, CM 10.2, HTC Magic, CM 6.1

Link to comment
Share on other sites

Μιλάς για νέα σύνδεση kapsidi ή για αλλαγή οικονομικού προγράμμματος;

 

Κάνω τώρα νέα σύνδεση και όταν βγει η προσφορά, και εφόσον γίνεται, αλλάζω το πακέτο μου!! Το ρωτάω γιατί είδα παραπάνω ότι η προσφορά ίσχυε και για αλλαγή πακέτου...

 

Τη πάτησα ρε ****το και ψάχνω να βρω μια λύση... να περιμένω το 3gs μήπως φέρει και προσφορές μαζί του ή να το πάρω και να μη το σκέφτομαι;!!

Motorola Moto G 5.1 Official

Nexus 7 (2012), CM 1.2

Προηγούμενα: Nexus S, CM 10.2, HTC Magic, CM 6.1

Link to comment
Share on other sites

H αιωνίως ανοργάνωτη Cosmote, δίνει λάθος ενημέρωση (λες και αγοράσαμε χτες την σύνδεση) ότι διαθέτουμε 500MBs στο πρόγραμμα i35, παρότι έχουμε κάνει σύνδεση με την προσφορά (δηλαδή 1.500MBs τον μήνα) εδώ και πολλούς μήνες. Αυτό τόσο σε εμένα όσο και μια φίλη, όταν στέλνουμε μήνυμα "Ey" στο 1256.

 

Εμένα πάντως, που έχω το i20, η ενημέρωση υπολοίπου μου δίνει 500ΜΒ όταν αρχίζει ο τιμολογιακός μήνας. Και πριν, που είχα (για ένα μήνα) το i35, μου έδινε 1,5GB υπόλοιπο. Άρα, τόσος είναι (αντίστοιχα για κάθε πρόγραμμα) ο όγκος δεδομένων μαζί με την προσφορά, και προφανώς δεν είναι 500+500ΜΒ για το i20 ή 2,5GB για το i35 όπως διάβασα να έχει γραφεί πιο πριν.

Χρονοροή κινητών (*δευτερεύον): Ericsson GA318, Ericsson GH388, Ericsson GH768, Nokia 6150, Nokia 8210, Siemens C35*, Panasonic GD93*, Ericsson T29*, Nokia 8310, Nokia 5210*, Nokia 7250, NEC N400i, Sony Ericsson S700i, Sony Ericsson K800i, Samsung Omnia, Apple iPhone 3GS, Huawei Ideos X5*, LG Optimus Black*, Apple iPhone 4S*, Apple iPhone 5S, Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone SE*, Apple iPhone 6S Plus, Nokia 5*, Apple iPhone X*, Redmi Note 10*, Apple iPhone 13 Pro Max, Redmi Note 11*...

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ο δωρεαν δεν φαινεται και οταν τελειωσει αρχιζει να μετραει ο δεικτης;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ο δωρεαν δεν φαινεται και οταν τελειωσει αρχιζει να μετραει ο δεικτης;

 

Και έτσι να ήταν, ο "κανονικός" (δηλ. όχι με τον έξτρα δωρεάν) χρόνος για το i20 είναι 250ΜΒ και όχι 500. Αφού λοιπόν μου δείχνει 500, προφανώς συμπεριλαμβάνει και τον έξτρα δωρεάν.

Χρονοροή κινητών (*δευτερεύον): Ericsson GA318, Ericsson GH388, Ericsson GH768, Nokia 6150, Nokia 8210, Siemens C35*, Panasonic GD93*, Ericsson T29*, Nokia 8310, Nokia 5210*, Nokia 7250, NEC N400i, Sony Ericsson S700i, Sony Ericsson K800i, Samsung Omnia, Apple iPhone 3GS, Huawei Ideos X5*, LG Optimus Black*, Apple iPhone 4S*, Apple iPhone 5S, Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone SE*, Apple iPhone 6S Plus, Nokia 5*, Apple iPhone X*, Redmi Note 10*, Apple iPhone 13 Pro Max, Redmi Note 11*...

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω η προσφορα ειναι 250 + 500 για το ι20

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Με βαση τα μηνυματα 44 45 τελος τριτης σελιδας του παροντος βγαινει 750. Ας μας διαφωτισει καποιος...

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Με βαση τα μηνυματα 44 45 τελος τριτης σελιδας του παροντος βγαινει 750. Ας μας διαφωτισει καποιος...

 

Αν ήταν 750 (250+500), τότε γιατί στην αρχή του μήνα τιμολόγησης, το ΕΥ μού δίνει περίπου 500ΜΒ όγκο; Άρα, μάλλον 250+250 είναι, όπως άλλωστε έγραφε και στο site της Cosmote μέχρι τις 30/6 που ίσχυε η προσφορά.

Χρονοροή κινητών (*δευτερεύον): Ericsson GA318, Ericsson GH388, Ericsson GH768, Nokia 6150, Nokia 8210, Siemens C35*, Panasonic GD93*, Ericsson T29*, Nokia 8310, Nokia 5210*, Nokia 7250, NEC N400i, Sony Ericsson S700i, Sony Ericsson K800i, Samsung Omnia, Apple iPhone 3GS, Huawei Ideos X5*, LG Optimus Black*, Apple iPhone 4S*, Apple iPhone 5S, Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone SE*, Apple iPhone 6S Plus, Nokia 5*, Apple iPhone X*, Redmi Note 10*, Apple iPhone 13 Pro Max, Redmi Note 11*...

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κανείς να μου πεί στο διακομιστή εξερχομένων cosmote τί βάζω...για να στείλω mail απο το προσωπικό μου domain...!?
Link to comment
Share on other sites

Έχω το i35 περίπου από τις αρχές Μαϊου... Και θέλω να κάνω φορητότητα στη Vodafone γιατί δεν είμαι κ πολύ ικανοποιημένος.

Τι χρειάζεται?

Θα πληρώσω κάτι επειδή είμαι μόνο 3 μήνες?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...