Jump to content

[Symbian^1 (ex S60 5th Ed.)] Sygic GPS Navigator Mobile


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΟΚ το βρηκα, και μου τα διαγράφει ένα ένα. Έχω το mobile maps 10 και έκδοση 8.06.

Κατι ακόμα: Το έβαλα να μου βγαλει μια διαδρομή στο κεντρο της Θεσσαλονίκης και με έβαλε να διασχίσω (με το αμαξι) όλη την πλατεια Αριστοτέλους (!!!!!!!). Ποιος φταει για αυτό το λάθος, το πρόγραμμα ή ο χάρτης;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 361
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πια έκδοση του προγράμματος έχεις και δεν σου λειτουργεί η διαγραφή ενός μόνο POI, έχω και εγώ το ίδιο πρόβλημα με την 8.14 με πιο παλιά έκδοση έχω την εντύπωση ότι λειτουργούσε κανονικά η διαγραφή ενός μόνου σημείου.

 

την 8.14 εχω και εγω,και απ'οτι λεει ο φιλος geotaras η πιο παλια διαγραφει και ενα ενα!

Edited by giannisgoku
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ξερετε ποιοι ειναι οι χαρτες για sygic για ΕΛΛΑΔΑ και αν υπαρχουν για ευρωπη; Γιατι ειχα δει 4 χαρτες στις προηγουμενες σελιδες και ψιλομπερδευτηκα.

:worry::worry:

 

*Υπαρχει εκδοση sygic mobile maps 10 v8.15;

:wacko:

 

**Ποια εκδοση να βαλω την v 8.06 η v8.14;

 

 

Ρωταω παντα για SYmbian (nokia 5800).

Android, the next best thing ?

 

:wink:

Link to comment
Share on other sites

Ξερετε ποιοι ειναι οι χαρτες για sygic για ΕΛΛΑΔΑ και αν υπαρχουν για ευρωπη; Γιατι ειχα δει 4 χαρτες στις προηγουμενες σελιδες και ψιλομπερδευτηκα.

:worry::worry:

 

*Υπαρχει εκδοση sygic mobile maps 10 v8.15;

:wacko:

 

**Ποια εκδοση να βαλω την v 8.06 η v8.14;

 

 

Ρωταω παντα για SYmbian (nokia 5800).

Η τελευταία είναι η 8.14

 

Εγώ έχω την 8.06 και δεν έχουν ιδιαίτερες διαφορές.

 

Για χάρτες υπάρχουν διάφορες επιλογές από 2 εταιρείες.

Μπορείς να βάλεις χάρτη είτε όλης της Ευρώπης, είτε μόνο από την χώρα που σε ενδιαφέρει.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ποιες ειναι οι εταιριες που λες;

Ξερω navteq & Teleatlas.

O Cit.navigreece και ο CI2010.2 τι ειναι;

 

 

 

Υπαρχουν πουθενα (αναλυτικες )οδηγίες εγκαταστασης για Sygic;

Edited by gianpithio
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων.

Android, the next best thing ?

 

:wink:

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε την πρώτη σελίδα:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=240747

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Ποιες ειναι οι εταιριες που λες;

Ξερω navteq & Teleatlas.

O Cit.navigreece και ο CI2010.2 τι ειναι;

 

NavTeq - TeleAtlas και Creative Image Technologies. Αυτές βγάζουν χάρτες για όλο τον κόσμο και είναι συμβατοί με το Sygic

Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

Η τελυεταια εκδοση του Sygic Mobile Maps Europe TeleAtlas ειναι (06.09.2010) ;

Γιατι αυτη βρηκα.Πιο πανω διαβασα TeleAtlas 2010.03.

Μαλλον ειναι καινουρια;

 

 

Tελικα η τελευταια ειναι TeleAtlas 2010.03.Λαθος εκανα εγω.

:)

Edited by angellito_19

Android, the next best thing ?

 

:wink:

Link to comment
Share on other sites

Οι τελευταίοι χάρτες για ελλάδα είναι:

 

Νavteq 2010.07 = 47,8mb

CIT NaviGreece 2010.02 = 45,6mb

TeleAtlas 2010.03 = 43,7mb

CI2010.02 (?) = 76,6mb (πλασάρεται ως CIT Navigreece 2010.06 και πιθανόν να είναι ο CIT Navigreece 2010.02 με ενσωματωμένα 170.000 pois).

 

Φιλε Mikelangelo απο τι καταλαβα και εψαξα ,ο CIT Navigreece 2010.06(76,6 mb) που λες αναφερεται μαλλον σε Sygic Mobile Maps 9 ΜΟΝΟ.Εκτος αν καποιος εχει δοκιμασει να βαλει τον CIT Navigreece 2010.06(76,6 mb) σε Sygic mobile maps 10???Οποτε αν καποιος ξερει κατι παραπανω ας ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ.

Ο CIT NaviGreece 2010.02 (45,6mb) αναφερεται σε sygic mobile maps 10 απ'οτι διαβασα στο site.

 

-->Επισημο Site Creative Image:

http://www.creativeimage.gr/coverage/

Android, the next best thing ?

 

:wink:

Link to comment
Share on other sites

Ειχα δοκιμασει εγω να περασω τον CIT Navigreece 2010.06 στο sygic mobile 10 και απλα εμφανιζε κενο τον χαρτη και ελεγε οτι ειναι ασυμβατος νομιζω καπου μεσα στις επιλογες. Anyway, εγω γυρισα στο sygic 9 (εκδοση 7κατι) γιατι το 10αρι θελει και γρηγορο επεξεργαστη για να μπορει το τηλεφωνο να ανταπεξελθει χωρις κολληματα. Στο X6 που εχω πρωτα εστριβα και μετα μου ανακοινωνε τη στροφη, αφου lagαρε τρελα. Εκτος αυτου, εχω και τον πιο προσφατο χαρτη πλεον στο 9αρι, που btw ειναι πολυ καλος.
Link to comment
Share on other sites

όχι! Ο cit navigreece 2010.06 (76mb) δουλεύει κανονικά στη mm10. Αυτή δουλεύω από τότε που βγήκε.απλά όσοι εχουν την mm10 8.06 στις πληροφορίες του χάρτη θα λέει 2010.02
Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα στην 8.06 παίζουν μια χαρά όσους έχω δοκιμάσει από CIT ή TA.

Γενικά το SYGIC πάντα ήταν το πιο γρήγορο GPS από πλευρά απεικόνισης.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον κάποιο λάθος στο .mlm αρχείο κάνετε παιδιά και γι αυτό δεν τρέχει ο χάρτης στην έκδοση Mobile Maps 10.

Όπως τόνισα και σε προηγούμενα post, ο 2010.06 στην έκδοση 8.06 φαίνεται ως 2010,02 (ασήμαντο το κακό), ενώ στην έκδοση 8.14 δεν φαίνεται καθόλου ποια έκδοση είναι.

Πιθανολογείται πως αυτός ο χάρτης είναι όντως ο 2010,02 με ενσωματωμένα πολλά πολλά POI και γι αυτό το λόγο έχει τεράστιο μέγεθος σε σχέση με παλαιότερους.

Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

Μπορει κάποιος να μου εξηγήσει τι ειναι το αρχειο .mlm;

To αρχειο .mlm αυτο ειναι το ιδιο για τους ολους τους χάρτες η παει ανάλογα με τον χαρτη(εννοω με την εταιρια του χάρτη);;

Η μήπως εχει σχέση με την εκδοση του sygic;

 

Περιμενω τα φώτα σας...γιατι είμαι λιγο :worry::worry:

 

 

:)

Android, the next best thing ?

 

:wink:

Link to comment
Share on other sites

Το .mlm είναι ένα αρχείο (στην ουσία κειμένου) το οποίο διαβάζεται απ το πρόγραμμα Sygic για να καταλάβει πως θα ανοίξει το χάρτη.

Το περιεχόμενο του κειμένου μεταβάλεται πάντα σε οποιαδήποτε αλλαγή (είτε χάρτη, είτε έκδοσης του προγράμματος sygic). Δηλαδή ο ίδιος χάρτης σε έκδοση Sygic 9 θέλει άλλο .mlm για την 10.

 

Στο pc το αρχείο .mlm διαχειρίζεται με το notepad, copy -paste το κείμενο που θέλουμε για την έκδοσή μας και save as με .mlm

 

Για τον CIT 2010.06 (76mb) στην έκδοση Mobile Maps 2010 8.06 δοκιμάστε το εξής κείμενο

 

 

 

[PRODUCT:Greece MM10]

name=Greece MM10

tts=yes

sdk=yes

truckAttr=no

premiumPOI=no

exPostals=yes

maps=CI:GRC:2010.08,CI:CYP:2010.08

Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

Φιλε mikelangelo ανοιξε ο χαρτης κανονικα.Αρα καταληγουμε οτι ο καθε χαρτης εχει ξεχωριστο(διαφορετικο) αρχειο .mlm.

Ετσι δεν ειναι;

Android, the next best thing ?

 

:wink:

Link to comment
Share on other sites

Φιλε mikelangelo ανοιξε ο χαρτης κανονικα.Αρα καταληγουμε οτι ο καθε χαρτης εχει ξεχωριστο(διαφορετικο) αρχειο .mlm.

Ετσι δεν ειναι;

 

Και όχι μόνο. Άλλο mlm για την έκδοση 9 άλλο για τη 10 και πάει λέγοντας

Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

Και όχι μόνο. Άλλο mlm για την έκδοση 9 άλλο για τη 10 και πάει λέγοντας

Αυτο ειχα καταλαβει και γω ,αλλα δεν ήμουν σιγουρος.

Οκ. :up:

 

 

 

To traffic live δουλευει σε εσας;;

Σε μενα δεν δουλευει..Ξερει κανεις κατι για το Traffic live;

Γνωριζει κανεις κατι γι αυτο;

 

:wacko::wacko:

Edited by gianpithio
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων.

Android, the next best thing ?

 

:wink:

Link to comment
Share on other sites

εγώ προσωπικά δεν το χω δοκιμάσει καθόλου, ίσως κάποιος που το χει μπορεί να μας πει.
Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

Δεν υποστηρίζεται το Live traffic νομίζω σαν υπηρεσία για Ελλάδα για το sugic.

 

Έβαλα τον τελευταίο χάρτη της Navtec για Ελλάδα (2010.07) και παρατηρώ κολλήματα και την ώρα που πηγαίνεις με πλοήγηση ξαφνικά να χάνεις τον δρόμο.

Αν συνενίσεις θα ξαναγυρίσω στον ΤΑ.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα τον τελευταίο χάρτη της Navtec για Ελλάδα (2010.07) και παρατηρώ κολλήματα και την ώρα που πηγαίνεις με πλοήγηση ξαφνικά να χάνεις τον δρόμο.

Αν συνενίσεις θα ξαναγυρίσω στον ΤΑ.

 

Τον έχω δοκιμάσει και αυτόν, γενικά όλοι οι χάρτες δουλεύουν δίχως κολλήματα.

 

Δοκίμασε είτε να εμφανίζεις λιγότερα POI στο χάρτη, είτε ίσως κάποιο defrag στην κάρτα μνήμης.

Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει οδηγος για POIS σε sygic;

*mikelangelo μπορεις να μου προτεινεις ενα καλο προγραμμα defrag?(symbian nokia 5800)

Edited by angellito_19

Android, the next best thing ?

 

:wink:

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει οδηγος για POIS σε sygic;

*mikelangelo μπορεις να μου προτεινεις ενα καλο προγραμμα defrag?(symbian nokia 5800)

Defrag στην κάρτα κάνεις μέσα από τα windows.

Όσο για οδηγό για POI, να υποθέσω ότι δεν κοίταξες την 1η σελίδα αυτού του θέματος..:happy::happy:

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Το εχω δει απλα σκεφτομουν οτι επειδη αλλαζουν οι version μηπως εχουν αλλαξει.Αρα στην 1η σελιδα.οκ.

 

Δεν αμφισβητω απλα ρωταω γιατι το εψαχνα και ακρη δεν βρηκα.Ειναι σιγουρο για το Traffic live??δεν υπαρχει η υπηρεσια στην Ελλαδα?

 

 

Το εχω δει απλα σκεφτομουν οτι επειδη αλλαζουν οι version μηπως εχουν αλλαξει.Αρα στην 1η σελιδα.οκ.

 

Για το traffic live,δεν αμφισβητω απλα ρωταω γιατι το εψαχνα και ακρη δεν βρηκα.Ειναι σιγουρο για το Traffic live??Στο menu του Sygic το εικονιδιο Traffic Live εμφανιζεται unvisible(θαμπο)και σε εσας το ιδιο εμφανιζεται(και δεν μπορεις να το πατησεις)η σε εσας πατιεται και δεν ειναι θαμπο??

:confused::confused::confused:

 

ειναι σιγουρο οτι δεν υπαρχει η υπηρεσια στην Ελλαδα?

 

Σορρυ για τις πολλες ερωτησεις.

Edited by stendor
Συνεχόμενα μηνύματα - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων χρησιμοποιούμε το κουμπί "Τροποποίηση"

Android, the next best thing ?

 

:wink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...