Jump to content

Acer neoTouch S200 (ACER F1)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απότι φαίνεται, η συσκευή είναι τίμια για τα λεφτά της.

(ειδικά έχοντας διαβάσει τις πρώτες εντυπώσεις από το HD2..;) )

 

Ελπίζω η Acer διορθώσει τα διάφορα bugs που αναφέρατε..

 

Δυο ερωτήσεις:

1. Υπάρχει σε καμια αλυσίδα διαθέσιμο στην Ελλάδα να το δούμε απο κοντά?

2. Υποστηρίζει usb host (OTG), όπως το TG01 ?

MyPhone history: Nokia 3310/6510 / Motorola V535/ V360 / Ubiquio 401 / O2 XDA Flame / Omnia i900 / GB T600 / Nokia 5230 / Huawei Ideos X5 / Toshiba AT100 / Samsung Duos / Lenovo 3500H /:cool:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 889
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

1)Οχι δυστυχως!

2)Νομιζω πως οχι,αλλα θα το ξανακοιταξω..

Οσο για το σχολιο σου για το HD2, συμφωνω:lol:

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Απότι φαίνεται, η συσκευή είναι τίμια για τα λεφτά της.

(ειδικά έχοντας διαβάσει τις πρώτες εντυπώσεις από το HD2..;) )

 

Ελπίζω η Acer διορθώσει τα διάφορα bugs που αναφέρατε..

 

+1

 

Δυο ερωτήσεις:

1. Υπάρχει σε καμια αλυσίδα διαθέσιμο στην Ελλάδα να το δούμε απο κοντά?

2. Υποστηρίζει usb host (OTG), όπως το TG01 ?

 

1. Πάρε πρώτα ένα τηλέφωνο και αν έχει διαθέσιμο πήγαινε να το δεις.

www.vnp.gr (Αγ Παρασκευή).

2. Νομίζω πως όχι.

 

ΥΓ. Α... πάρε και λεφτά μαζί σου καλού κακού :-)

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Παιδια 2 πραγματα

 

Καμια θηκη εχει βρει κανεις, κατα προτιμηση σιλικονης?

 

Με τα 6.5 δεν την πολυπαλευω.Downgrade σε 6.1 γινεται?:lol::lol:

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Ουτε και εγω,αλλα ελπιζω..

Thanks Γιάννη

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Να κανω μερικες ερωτησεις θελω, που δεν ειδα απαντησεις μεχρι τωρα.

-Με 160 χαρ στα σμσ τι γινετε; κανει μετατροπη οπως η HTC την ωρα που γραφεις, η οπως στο ομνια που το μετατρεπει μετα κατα την αποστολη;

-Με πληκτρολογιο απο οτι ειδα εχει ενα απλο qwerty χωρις δικο του Τ9. Δοκιμασατε κανενα της HTC; Εγω εκανα ενα για το omnia ii και πιστευω δουλευει και στο acer. Δοκιμαστε το και πειτε αν δουλευει. Μπορει να γινει κανονικα απεγκατασταση μετα. Εχει τα 3 πληκτρολογια της HTC με το Τ9 οπως ειναι στο HTC HD με τα βελακια. το λινκ εδω: http://rapidshare.com/files/296853258/HTC_HD_Blackstone_Keyboard.cab

-Απο οτι ειδα κανει ηχογραφιση συνομοιλιας. Το δοκιμασε κανενας; Ηχογραφει το αλλο μερος κανονικα και δυνατα, η οσο που ακουγετε;

-O Proximity sensor δουλευει κανονικα; Δηλαδη κατα τη συνομοιλια μολις πλησιασουμε την συσκευη στο αυτι, σβηνει η οθονη και ανοιγει παλι μολις το παρουμε απο το αυτι; Ρωταω, γιατι σε ενα rewiew διαβασα οτι δεν ειναι αξιοπιστο.

-O λογος που σκεφτομαι για το acer, ειναι μονο και μονο ο επεξεργαστης του και η πολη καλη τιμη του. Ειναι ο ιδιος με το HTC HD2, ετσι δεν ειναι; Δεν με ενδιαφερει να ανοιγει γρηγορα σελλιδες ιντερνετ, αλλα το θελω γενικα πιο σβελτο.

///Για παραδειγμα, υσχυει οπως στο HD2 οτι ανοιγει τι iGO kai to Destinator σε 5 δευτερολεπτα και εχει βρει και αμεσως δορυφορους;

///Ακομη δουλευω πολυ το TomTom, το οποιο οπου και να το δοκιμασα ειναι πολυ αργο. Και στην πλοηγηση και στο ρολλαρισμα του χαρτη. Το δοκιμασε κανεις να μου πει αν τουλαχιστον στο ραλλαρισμα ειναι γρηγορο;

Μιας και θα βγει συντομα ρομ με το manila 2.5, δεν νομιζω οτι εχει και πολλα να ζηλεψει απο το HD2. Α, και πολυ σημαντικο πιστευω για πολους, το Acer το δουλευεις και με το πενακι, το οποιο μαλιστα ειναι μεσα στην συσκευη, πραγμα που δεν το βλεπουμε αλλο.

Αυτα τα ολιγα μεχρι τωρα. Ελπιζω να μπορειτε να μου απαντησετε σε αυτα τα ολιγα!

Κωστας - Κατερινη
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Συνιστώ στους κατόχους να εξυπηρετήσουν τον φίλο katerini, θα είναι σίγουρα πολύτιμη η παρουσία του εδώ για αυτούς. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τον Κώστα τον γνωρίζω εγώ προσωπικά καθώς οικειοθελώς είχε προσφερθεί να με βοηθήσει πριν κάποιους μήνες και το εκτίμησα πραγματικά, απλά τώρα είδα τις ερωτήσεις του.

Λοιπόν φίλε Κώστα έχουμε και λέμε:

-Νομίζω (χωρίς να είμαι 100% σίγουρος) ότι το κάνει την ώρα που πληκτρολογείς.

-Πληκτρολόγια έχω χρησιμοποιήσει τα Resco και FingerKeyboard τα οποία δουλεύουν κανονικά. Με το δεύτερο όμως παύει το scrolling στο άλμπουμ της Acer γι΄αυτό και κατέληξα στο πρώτο. Τα δικά σου δεν μπορώ να τα κατεβάσω προς το παρόν λόγω Error από Rapidshare. Θα προσπαθήσω αργότερα.

-Ηχογράφηση κάνει με τον dialer της Acer αλλά με την custom rom που φοράω τώρα δεν μου δουλεύει για κάποιο λόγο. Κάποιος που έχει μείνει με την original μπορεί να απαντήσει.

-Εμένα μου δουλεύει εξαιρετικά αξιόπιστα. Ίσως στο review ήταν pre-production unit ή δεν σπονσοράρει η Acer το συγκεκριμένο site;)

-Ο επεξεργαστής είναι ίδιος με το HD2 αλλά για διάφορους λόγους φαίνεται το S200 να τα καταφέρνει λίγο καλύτερα:http://img4.imageshack.us/img4/9275/coreplayer.jpg και http://img4.imageshack.us/img4/8879/uptimel.jpg

-Το τηλέφωνο είναι πολύ γρήγορο αλλά νομίζω ότι από το Omnia 2 η διαφορά δεν είναι θεαματική. Εγώ που πριν χρησιμοποιούσα Xperia με Qualcom χρονισμένο στα 528 είδα τρομακτική διαφορά ειδικά σε πιο βαριές εφαρμογές όπως αναπαραγωγή βίντεο (επιτέλους χωρίς μετατροπή σε άριστη ποιότητα), μεγάλα αρχεία Excel, PowerPoint, προγράμματα πλοήγησης. Εσύ από το Omnia σίγουρα θα δεις διαφορά απλά δεν νομίζω ότι θα είναι τόσο μεγάλη.

Γνώμη μου αν σε ενδιαφέρει συσκευή με manila 2.5 είναι να περιμένεις λίγες μέρες να βγει η ρομ για το Acer, να τη δοκιμάσουμε εμείς οι beta testers:) και αν όλα πάνε καλά τότε να προχωρήσεις. Έχε υπόψιν σου όμως ότι θα βασίζεται σε WM 6.5.1 (για άλλους καλό, για άλλους κακό).

Link to comment
Share on other sites

Να κανω μερικες ερωτησεις θελω, που δεν ειδα απαντησεις μεχρι τωρα.

-Με 160 χαρ στα σμσ τι γινετε; κανει μετατροπη οπως η HTC την ωρα που γραφεις, η οπως στο ομνια που το μετατρεπει μετα κατα την αποστολη;

Με το FingerKeyboard του taxtax γραφει κανονικα 160 χαρακτηρες και εξαρχης

-Με πληκτρολογιο απο οτι ειδα εχει ενα απλο qwerty χωρις δικο του Τ9.

Στα αγγλικα προτεινει λεξεις

Δοκιμασατε κανενα της HTC; Εγω εκανα ενα για το omnia ii και πιστευω δουλευει και στο acer. Δοκιμαστε το και πειτε αν δουλευει. Μπορει να γινει κανονικα απεγκατασταση μετα. Εχει τα 3 πληκτρολογια της HTC με το Τ9 οπως ειναι στο HTC HD με τα βελακια. το λινκ εδω: http://rapidshare.com/files/296853258/HTC_HD_Blackstone_Keyboard.cab

Θα το δοκιμασω αλλα αυριο μαλλον

-Απο οτι ειδα κανει ηχογραφιση συνομοιλιας. Το δοκιμασε κανενας; Ηχογραφει το αλλο μερος κανονικα και δυνατα, η οσο που ακουγετε;

Θα ηχογραφησω και θα σου πω

-O Proximity sensor δουλευει κανονικα; Δηλαδη κατα τη συνομοιλια μολις πλησιασουμε την συσκευη στο αυτι, σβηνει η οθονη και ανοιγει παλι μολις το παρουμε απο το αυτι; Ρωταω, γιατι σε ενα rewiew διαβασα οτι δεν ειναι αξιοπιστο.

Δουλευει αψογα και καθε φορα.Γενικα σρα review του διαβασα οτι μλκια.Τι να πω?

-O λογος που σκεφτομαι για το acer, ειναι μονο και μονο ο επεξεργαστης του και η πολη καλη τιμη του. Ειναι ο ιδιος με το HTC HD2, ετσι δεν ειναι; Δεν με ενδιαφερει να ανοιγει γρηγορα σελλιδες ιντερνετ, αλλα το θελω γενικα πιο σβελτο.

Παει σφαιρα

///Για παραδειγμα, υσχυει οπως στο HD2 οτι ανοιγει τι iGO kai to Destinator σε 5 δευτερολεπτα και εχει βρει και αμεσως δορυφορους;

Μου βγαζει ενα error to igo και ψαχνω για αλλη εκδοση.

///Ακομη δουλευω πολυ το TomTom, το οποιο οπου και να το δοκιμασα ειναι πολυ αργο. Και στην πλοηγηση και στο ρολλαρισμα του χαρτη. Το δοκιμασε κανεις να μου πει αν τουλαχιστον στο ραλλαρισμα ειναι γρηγορο;

Στειλε ενα pm με εκδοση και θα σου πω

Μιας και θα βγει συντομα ρομ με το manila 2.5, δεν νομιζω οτι εχει και πολλα να ζηλεψει απο το HD2. Α, και πολυ σημαντικο πιστευω για πολους, το Acer το δουλευεις και με το πενακι, το οποιο μαλιστα ειναι μεσα στην συσκευη, πραγμα που δεν το βλεπουμε αλλο.

Συμφωνω σε ολα!

Αυτα τα ολιγα μεχρι τωρα. Ελπιζω να μπορειτε να μου απαντησετε σε αυτα τα ολιγα!

 

Για αρχη αυτα.Τα υπολοιπα αυριο μαλλον γιατι σε λιγο πρεπει να φυγω.

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μου βγαζει ενα error to igo και ψαχνω για αλλη εκδοση.

 

Τι error; Κατά τη διάρκεια του boot; Σβήσε το υπάρχον sys.txt που βρίσκεται στο φάκελο του iGO και ξαναδοκίμασε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

failed to reserve virtual address space

βγαζει αλλα μονο την απο την 2η φορα που το ανοιξα!!

την πρωτη μου το ανοιξε αμεσως σε 5" και γενικα ολα γρηγορα και οκ.

Μαλλον φταιει οτι ειναι η εκδοση που ειχα στο ΟΜΝΙΑ .Θα βαλω αλλη, το τρικ με το sys.txt δεν δουλευει.

 

Επισης να προσθεσω οτι και εγω δεν μπορω να κατεβασω τωρα απο rapid το keybard του φιλου, αν και με το fingerkbdδεν εχω το bug αυτο.

Ηχογραφησα συνομιλια αλλα δεν ξερω που τις φυλαει!

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μαλλον φταιει οτι ειναι η εκδοση που ειχα στο ΟΜΝΙΑ .Θα βαλω αλλη, το τρικ με το sys.txt δεν δουλευει.

 

Ψάξε για την έκδοση iGO v8.3.4.102680

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

failed to reserve virtual address space

βγαζει αλλα μονο την απο την 2η φορα που το ανοιξα!!

την πρωτη μου το ανοιξε αμεσως σε 5" και γενικα ολα γρηγορα και οκ.

Μαλλον φταιει οτι ειναι η εκδοση που ειχα στο ΟΜΝΙΑ .Θα βαλω αλλη, το τρικ με το sys.txt δεν δουλευει.

 

Άνοιξε το sys.txt και εκεί που γράφει device και κάτω από το sdcard_dsk_num=7 συμπλήρωσε: type="ALIAS_S200" ακριβώς όπως το βλέπεις. Λογικά θα σου δουλέψει...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ευχαριστω για τις απαντησεις σας!

Για να δουμε εαν κανει οντως μετατροπη τα σμσ, καντε εγκατασταση το πληκτρολογιο της HTC και στειλτε ενα μηνυμα με Ελληνικα βεβαια, π.χ. στον εαυτο σας. Αν το μηνυμα ερθει με κεφαλαια τοτε ενταξει. Αλλαξτε την ρυθμιση στα μηνυματα την χρηση unicode. Ισως πρεπει να ειναι τσεκαρισμενη για να μην ερθει το μηνυμα με ερωτηματικα.

Φιλε tsak8, αν δεν εχεις το tomtom, τοτε αστο καλυτερα, γιατι ειναι λιγο μπερδεμα το σπασιμο του χαρτη. Πες μου για την ηχογραφηση! Θα τα βαζει σιγουρα μεσα στον φακελο my documents, σε καποιον φακελο. Η στην μνημη της συσκευης, η στην καρτα.

Αν εχει αλλος εγκτατεστημενο το tomtom, ας μας πει.

Ισως περιμνω λιγο να βγει και η ρομ με το μανιλα 2.5.

Μηπως θελει κανενας να το αλλαξουμε με το Ομνια 2; Εχει ομως ενα μικρο προβλημα. Εχει εξαφανιστει η εσωτερικη μνημη των 8GB και πρεπει να παει σιγκαπουρη για σερβις, η να περιμενω μεχρι να εχει σερβις στην Ελλαδα μηπως και γινει κατι. Σε ολα τα αλλα ομως δουλευει κανονικα με την καρτα SD. Αλλωστε και το acer μονο την SD εχει για μνημη εξωτερικη.

Κωστας - Κατερινη
Link to comment
Share on other sites

Να και κατι ακομη για το μηχανακι σας! ισως καποιοι να μην το ξερουν:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=584899

Κωστας - Κατερινη
Link to comment
Share on other sites

Για να δουμε εαν κανει οντως μετατροπη τα σμσ, καντε εγκατασταση το πληκτρολογιο της HTC και στειλτε ενα μηνυμα με Ελληνικα βεβαια, π.χ. στον εαυτο σας. Αν το μηνυμα ερθει με κεφαλαια τοτε ενταξει. Αλλαξτε την ρυθμιση στα μηνυματα την χρηση unicode. Ισως πρεπει να ειναι τσεκαρισμενη για να μην ερθει το μηνυμα με ερωτηματικα.

 

 

Μηπως θελει κανενας να το αλλαξουμε με το Ομνια 2; Εχει ομως ενα μικρο προβλημα. Εχει εξαφανιστει η εσωτερικη μνημη των 8GB και πρεπει να παει σιγκαπουρη για σερβις, η να περιμενω μεχρι να εχει σερβις στην Ελλαδα μηπως και γινει κατι. Σε ολα τα αλλα ομως δουλευει κανονικα με την καρτα SD. Αλλωστε και το acer μονο την SD εχει για μνημη εξωτερικη.

 

Εγκατέστησα τα πληκτρολόγια και στέλνουν 160 χαρακτήρες όταν γράφεις κεφαλαία. Με μικρά φυσικά στέλνει 2 μηνύματα. Αν απενεργοποιήσεις το unicode στέλνει ερωτηματικά.

Πολύ καλή δουλειά αλλά πώς γίνεται εναλλαγή από ελληνικά σε αγγλικά και τί πατάς για να μένει μονίμως σε κεφαλαία και να μην πατάς συνεχώς το πλήκτρο caps;

 

Το ομνια 2 το είδα σήμερα σε κατάστημα Γερμανός που μπήκα από περιέργεια. Ήταν η πρώτη φορά που το έπιασα στα χέρια μου και μπορώ να πω ότι δεν εντυπωσιάστηκα ούτε από την εμφάνιση αλλά ούτε και από την ταχύτητα. Αυτό που υπέθεσα σε προηγούμενο post μου ότι θα είναι πάνω-κάτω τo ίδιo γρήγορο με το Acer τελικά δεν ισχύει. Έχει και μάλιστα αξιοπρόσεκτη διαφορά από το S200.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω φιλε μου, αλλα απο την στιγμη που με μικρα γραμματα στελνει 2 σμσ, τοτε και με κεφαλαια ειναι το ιδιο. Απλως σε μπερδευουν τα κεφαλαια και νομιζεις οτι στελνει 1 μηνυμα. Αν στειλεις μηνυμα ανω των 70 χαρακτηρων απο μια καρτα, οχι συμβολαιο, και δεις το υπολοιπο σου μετα, θα δεις οτι σε χρεωσε 2 μηνυματα. Μακαρι να μην ειναι ετσι βεβαια. Ξαναδοκιμασε με καρτα και με κεφαλαια και πες μας!

Τα κεφαλαια μενουν με 2 φορες πατημα το shift/caps και μετα γραφεις.

Για αγγλικα απλως διαλεγεις το προεγκατεστημενο πληκτρολογιο. Η αλλαγη πρεπει να γινετε σχετικα γρηγορα. Για Τ9 σε αλλη γλωσσα πρεπει να αλλαξει και η γλωσσα απο τις ρυθμισεις. Λυπαμαι. αλλα καλυτερα δεν γινετε. Δεν βρηκα και κανεναν που ξερει να βοηθησει.

Οσο για την ταχυτητα, πιστευω ο 1000αρης επεξεργαστης ειναι πολυ πιο γρηγορος απο του ομνια.

Οταν λετε οτι ανοιγει το igo και το destinator σε 5 δευτερα, τι αλλο να πω; Το ομνια θελει 20" περιπου. Δεν περιμενα και εγω τοση διαφορα. Κανενα PPC δεν τα εχει ανοιξει αυτα τοσο γρηγορα. Παρα μονο το Λαπιτοπ μου.

Κωστας - Κατερινη
Link to comment
Share on other sites

Δυστηχώς δεν έχω κάρτα οπότε δεν μπορώ να το τσεκάρω άμεσα. Ίσως κάποιος άλλος φίλος να μπορεί. Μπράβο σου και πάλι πάντως για τα πληκτρολόγια.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

Και μιας και ελεγα να αγορασω καινουργια συσκευη κ ρωτουσα για το F1 και το HD2

μου πεφτει εχθες απο τα χερια το Diamond και η οθονη γινετε κομματακια!! Εναμιση χρονων κινητο κ μου ζητανε απο την HTC 150ευρω για να την αλλαξουν!!Τελικα ρε παιδια ειναι αξιοπιστο το F1?? Απο ποιοτητα κατασκευης πως παει??Πολλα τα λεφτα για το HD2 ασε που ειναι κ τεραστιο!Ειστε ρε παιδια ευχαριστημενοι απο το Acer??Υπαρχει περιπτωση να ερθει στην Ελλαδα?

Don't argue with idiots...they will bring you down to their level and bit you with experience....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

Και μιας και ελεγα να αγορασω καινουργια συσκευη κ ρωτουσα για το F1 και το HD2

μου πεφτει εχθες απο τα χερια το Diamond και η οθονη γινετε κομματακια!! Εναμιση χρονων κινητο κ μου ζητανε απο την HTC 150ευρω για να την αλλαξουν!!Τελικα ρε παιδια ειναι αξιοπιστο το F1?? Απο ποιοτητα κατασκευης πως παει??Πολλα τα λεφτα για το HD2 ασε που ειναι κ τεραστιο!Ειστε ρε παιδια ευχαριστημενοι απο το Acer??Υπαρχει περιπτωση να ερθει στην Ελλαδα?

Κρίμα φίλε!

Τι να σου πω?

Εγω το βρηκα πολυ καλο ποιοτικα,σαν το ΟΜΝΙΑ Ι που εχω, ΣΦΑΙΡΑ στα μενου,με πολυ καλο touch και οθονη,και σιγανο σχετικα ηχειο.

Κανενα παραπονο απο gps,wifi,bluetooth, με απλα ανεκτο interface απο acer,που μπορεις να το πεταξεις..

Του εχω βαλει spb ms 3.5,gweather,ολα της resco,sktools,opera,sprite backup,VS2Notepad,vitonotes,coreplayer,ptravelalarm,wunderadio,googlemaps,themes και taskbars αλλα,adobereader, και κατι αλλα και ΩΣ ΤΩΡΑ κανενα προβλημα,και με πληρη χρηση Ελληνικων.

Αν εισαι Αθηνα ,δες μηπως μπορεις να το δεις live στο vnp.gr και να δεις πως το νιωθεις.

Για τα λεφτα του ειναι απλα απαιχτο!!

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Ψάξε για την έκδοση iGO v8.3.4.102680

Την περναω μετα το sys του tsourisg:D

 

Άνοιξε το sys.txt και εκεί που γράφει device και κάτω από το sdcard_dsk_num=7 συμπλήρωσε: type="ALIAS_S200" ακριβώς όπως το βλέπεις. Λογικά θα σου δουλέψει...

Ελπιζω

 

Να και κατι ακομη για το μηχανακι σας! ισως καποιοι να μην το ξερουν:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=584899

Thanks Κωστα,πολυ χρησιμο.το rotation γινεται αστραπιαια!

 

Το ομνια 2 το είδα σήμερα σε κατάστημα Γερμανός που μπήκα από περιέργεια. Ήταν η πρώτη φορά που το έπιασα στα χέρια μου και μπορώ να πω ότι δεν εντυπωσιάστηκα ούτε από την εμφάνιση αλλά ούτε και από την ταχύτητα. Αυτό που υπέθεσα σε προηγούμενο post μου ότι θα είναι πάνω-κάτω τo ίδιo γρήγορο με το Acer τελικά δεν ισχύει. Έχει και μάλιστα αξιοπρόσεκτη διαφορά από το S200.

Και εγω απο το ΟΜΝΙΑ ΙΙ την ιδια εντυπωση πηρα ΔΥΣΤΥΧΩΣ,και ειχα λιγο απορησει με την γνωμη σου:lol:το s200 πολυυυ πιο γρηγορο χωρις lag.αλλα και το αλλο ακομα το ζαχαρωνω:lol:

Σε ευχαριστω φιλε μου, αλλα απο την στιγμη που με μικρα γραμματα στελνει 2 σμσ, τοτε και με κεφαλαια ειναι το ιδιο. Απλως σε μπερδευουν τα κεφαλαια και νομιζεις οτι στελνει 1 μηνυμα. Αν στειλεις μηνυμα ανω των 70 χαρακτηρων απο μια καρτα, οχι συμβολαιο, και δεις το υπολοιπο σου μετα, θα δεις οτι σε χρεωσε 2 μηνυματα. Μακαρι να μην ειναι ετσι βεβαια. Ξαναδοκιμασε με καρτα και με κεφαλαια και πες μας!

Τα κεφαλαια μενουν με 2 φορες πατημα το shift/caps και μετα γραφεις.

Για αγγλικα απλως διαλεγεις το προεγκατεστημενο πληκτρολογιο. Η αλλαγη πρεπει να γινετε σχετικα γρηγορα. Για Τ9 σε αλλη γλωσσα πρεπει να αλλαξει και η γλωσσα απο τις ρυθμισεις. Λυπαμαι. αλλα καλυτερα δεν γινετε. Δεν βρηκα και κανεναν που ξερει να βοηθησει.

Οσο για την ταχυτητα, πιστευω ο 1000αρης επεξεργαστης ειναι πολυ πιο γρηγορος απο του ομνια.

Οταν λετε οτι ανοιγει το igo και το destinator σε 5 δευτερα, τι αλλο να πω; Το ομνια θελει 20" περιπου. Δεν περιμενα και εγω τοση διαφορα. Κανενα PPC δεν τα εχει ανοιξει αυτα τοσο γρηγορα. Παρα μονο το Λαπιτοπ μου.

Θα το δοκιμασω και εγω.

Αν και με το Fingerkeyboard εχω βρει την υγεια μου.Ακριβες και ευχρηστο!

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπερα,

Και μιας και ελεγα να αγορασω καινουργια συσκευη κ ρωτουσα για το F1 και το HD2

μου πεφτει εχθες απο τα χερια το Diamond και η οθονη γινετε κομματακια!! Εναμιση χρονων κινητο κ μου ζητανε απο την HTC 150ευρω για να την αλλαξουν!!Τελικα ρε παιδια ειναι αξιοπιστο το F1?? Απο ποιοτητα κατασκευης πως παει??Πολλα τα λεφτα για το HD2 ασε που ειναι κ τεραστιο!Ειστε ρε παιδια ευχαριστημενοι απο το Acer??Υπαρχει περιπτωση να ερθει στην Ελλαδα?

 

Πολύ καλή συσκευή εάν αναλογιστείς τη σχέση αξίας/τιμής.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Athanaso η εκδοση που μου ειπες εξακολουθει να βγαζει το ιδιο λαθος.

το τρικ με το alias_s200 δεν δουλεψε.

Εβγαλα μια γραμμη για gdi driver απο το sys που ειχα και τωρα βγαζει

failed to open file:igo/240_320/lopading.bmp exiting application:(

Καπου το ειχα δει αλλα δεν θυμαμαι!

 

Τελικα την ηχογραφηση κλησης την αποθηκευει σε μορφη amr στο mydocuments, και ειναι πολυ καλης ποιοτητας και για τους 2 ομιλητες.

Το cab με το HTC_HD keyboard to εγκατεστησα αλλα δεν το παιζει και το εκανα uninstall(TouchIT Keyboard)

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Athanaso η εκδοση που μου ειπες εξακολουθει να βγαζει το ιδιο λαθος.

το τρικ με το alias_s200 δεν δουλεψε.

Εβγαλα μια γραμμη για gdi driver απο το sys που ειχα και τωρα βγαζει

failed to open file:igo/240_320/lopading.bmp exiting application:(

Καπου το ειχα δει αλλα δεν θυμαμαι!

 

Επειδή σε βλέπω και ταλαιπωρείσαι με το iGo βάζω συνημμένο το sys.txt που χρησιμοποιώ εγώ στην έκδοση 8.3.2.71348. Αν δεν δουλέψει και με αυτό τον τρόπο τότε κάτι άλλο φταίει.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Acer neoTouch S200 (ACER F1)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...