Jump to content

[Επίσημο] Samsung OmniaLITE (B7300)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα φώτα σας.

Τι είναι hard reset και τι soft reset και πως γίνονται στο Omnia Lite;

Πατώντας στην τρυπούλα κάτω αριστερά κάνουμε hard ή soft reset;

Τι πρέπει να προσέξουμε πριν κάνουμε reset;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 549
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators

Soft Reset = Επανεκκίνηση.

 

Hard Reset = Επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις.

 

Πατώντας στην τρύπα κάνεις soft reset.

 

Για το πως κάνεις hard reset δες εδώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα απο όλα θα ήθελα να ευχαριστήσω το forum συνολικά και τον athanaso77 ειδικότερα για τη βοήθεια που μου έχουν δώσει ως τώρα. Θα συνεχίσω να εκμεταλεύομαι την καλή τους διάθεση και να βάζω ερωτήσεις στο φόρουμ, ελπίζοντας ότι κάποτε θα μπορώ να βοηθήσω κι εγώ κάποιους άλλους.

 

Και τώρα οι ερωτήσεις.

 

Όπως μου απαντήθηκε σε προηγούμενη ερώτηση δεν μπορώ να σβήσω εφαρμογές της rom. Και ρωτώ. Είναι η Opera εφαρμογή της rom; Κατέβασα την καινούργια και θέλω να σβήσω τη παλιά.

 

Παρατηρώ διαφορές μεταξύ αυτών που λέει η Microsoft και αυτών που βλέπω στο τηλέφωνό μου. Πχ διαβάζω στο http://www.microsoft.com/windowsmobile/en-us/help/v6-5/Remove-program-touch.aspx, ότι για να σβήσω ένα πρόγραμμα από το τηλέφωνό μου πατάω Start/Settings/System/Remove Programs.

Στο Omnia Lite δεν υπάρχει επιλογη Διαγραφή Προγραμμάτων μέσα στο μενού Έναρξη/Ρυθμίσεις/Προχωρημένες Ρυθμίσεις/Σύστημα. Κοιτάω κάπου λάθος;

 

Το σημαντικότερο πρόβλημα το έχω με την Opera. Δεν μπορώ να κάνω downloaqd αρχεία. Αντί να τα κατεβάσει, τα ανοίγει σε άλλο tab και βλέπω το περιεχόμενό τους.

Αυτό είναι ένα πρόβλημα που έχω κατα διαστήματα και με τον Internet Explorer. Αλλά εκεί το πρόβλημα παρακάμπτεται εύκολα. Στον desktop κάνοντας δεξί κλικ και επιλέγοντας "Αποθήκευση προορισμού" και στον mobile πατώντας παρατεταμένα στο σύνδεσμο και επιλέγοντας επίσης "Αποθήκευση προορισμού"

Για να καταλάβετε ακριβώς γιατί μιλάω, προσπαθείστε να κατεβάσετε στο Omnia Lite ένα από τα αρχεία plt, wpt, gpx, kml που υπάρχουν στη σελίδα http://www.hellaspath.gr/index.php?p=2&m=1&mntid=44. Πρόκειται για tracks και waypoints από τα βουνά της Ελλάδας τα οποία χρησιμοποιώ σε συνδυασμό με το Ozi Explorer CE.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν μπορείς να αφαιρέσεις τον Opera της συσκευής. Μπορείς όμως να βάλεις τον δικό σου. Επέλεξε τον Opera 10 ή και τον πολύ καλό Opera Mini. Συνιστώ το δεύτερο λόγο ταχύτητας μιας και είναι πιο ελαφρύς. Και τα δύο είναι σε beta κατάσταση ακόμα αλλά πολύ σταθερά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μόλις απέκτησα και εγώ το εν λόγω κινητάκι και το έχω για φόρτισμα. Άντε να γινόμαστε περισσότεροι. Εντυπώσεις απο άυριο.
Bosch Com 509, Ericsson T10s, Ericsson T18s, Nokia 3330, Siemens C35, Panasonic GD67, Sharp GX10, Nokia 3200, Motorola E398, Nokia 9300, Nokia 6085, Motorola W490, Motorola A1200 Ming, LG HB620, Samsung B7300 OmniaLITE, Samsung Galaxy 551, Samsung Nexus S, Iphone 4, Samsung Galaxy Nexus, Motorola Moto G, LG G2 D802, HTC One M9, HTC 10, Nokia X7 (8.1), Nokia 8.3
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ενημερωτικά... δεν χρειάζεται να το φορτίζεις με τις ώρες. Όταν γεμίσει μπορείς να παίξεις κανονικά και σε γενικές γραμμές να μην αφήνεις την μπαταρία να πέφτει κάτω του 10% όσο αυτό είναι εφικτό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρώ διαφορές μεταξύ αυτών που λέει η Microsoft και αυτών που βλέπω στο τηλέφωνό μου. Πχ διαβάζω στο http://www.microsoft.com/windowsmobile/en-us/help/v6-5/Remove-program-touch.aspx, ότι για να σβήσω ένα πρόγραμμα από το τηλέφωνό μου πατάω Start/Settings/System/Remove Programs.

Στο Omnia Lite δεν υπάρχει επιλογη Διαγραφή Προγραμμάτων μέσα στο μενού Έναρξη/Ρυθμίσεις/Προχωρημένες Ρυθμίσεις/Σύστημα. Κοιτάω κάπου λάθος;

 

Η σωστή διαδρομή -αν υποθέσουμε οτι εγκαθιστας τα προγραμματά σου στην μνήμη της συσκευής όπως εγώ- είναι Ρυθμίσεις --> Βασικές ρυθμίσεις --> Ρυθμίσεις μνήμης --> Κύριος χώρος αποθήκευσης, όπου και βλέπεις τα εγκατεστημένα προγράμματα και δίπλα στο καθένα την επιλογή "Διαγραφή" που αντιστοιχεί στο γνωστό uninstall των Windows

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα άρχισα λοιπόν να το επεξεργάζομαι και εγώ. Γενικές εντυπώσεις, πολύ καλές, ίσως καλύτερες απο όσο περίμενα. Σβέλτο, με καλή οθόνη και ποιότητα κατασκευής, με εξαίρεση το καπάκι της microsd που θέλει πολύ προσπάθεια για να θηληκώσει και να κλείσει καλά (αλήθεια, είχε κανείς παρόμοιο πρόβλημα; ) Κάτι που φοβόμουν ήταν η ποιότητα αναπαραγωγής mp3, αφού απουσιάζει η εσοχή για ακουστικά 3.5. Ευτυχώς διαψεύτηκα, αφού η ποιότητα και η ένταση κυμαίνεται σε πολύ ικανοποιητικά επίπεδα. Βέβαια υπάρχουν και κάποιες απορίες-προβλήματα που θα ήθελα αν μπορούσατε να με βοηθήσετε. Πρώτων, δεν βρήσκω τον μετρητή για τον όγκο των δεδομένων που μεταφέρθηκαν (download και upload). Έπειτα, δεν μπορώ να κάνω windows update καθώς μου βγάζει σφάλμα με τον διακομιστή. Έχει καταφέρει κανείς να κάνει; Τέλος ένα προβλημα που παρατήρησα, ήταν πως πολλές φορές το κινητό μετά απο το κλείδωμα οθόνης, έχανε την ρύθμιση του φωτισμού με αποτέλεσμα να σκωτινιάζει. Όταν πήγαινα στην σχετική ρύθμιση και μετακινούσα την μπάρα ο φωτισμός δεν ανταποκρινόταν και έμενε ο ίδιος, δηλαδή χαμηλός. Το πρόβλημα λύθηκε με μερικά resets. Το έχει κάνει σε κανέναν σας; Edited by brokesmack
Bosch Com 509, Ericsson T10s, Ericsson T18s, Nokia 3330, Siemens C35, Panasonic GD67, Sharp GX10, Nokia 3200, Motorola E398, Nokia 9300, Nokia 6085, Motorola W490, Motorola A1200 Ming, LG HB620, Samsung B7300 OmniaLITE, Samsung Galaxy 551, Samsung Nexus S, Iphone 4, Samsung Galaxy Nexus, Motorola Moto G, LG G2 D802, HTC One M9, HTC 10, Nokia X7 (8.1), Nokia 8.3
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πρώτων, δεν βρήσκω τον μετρητή για τον όγκο των δεδομένων που μεταφέρθηκαν (download και upload).

 

Βάλε το Spb Wireless Monitor. Όλοι αυτό χρησιμοποιούμε σε αυτές τις συσκευές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καθότι τζαμπατζής :) , τίποτα σε freeware;
Bosch Com 509, Ericsson T10s, Ericsson T18s, Nokia 3330, Siemens C35, Panasonic GD67, Sharp GX10, Nokia 3200, Motorola E398, Nokia 9300, Nokia 6085, Motorola W490, Motorola A1200 Ming, LG HB620, Samsung B7300 OmniaLITE, Samsung Galaxy 551, Samsung Nexus S, Iphone 4, Samsung Galaxy Nexus, Motorola Moto G, LG G2 D802, HTC One M9, HTC 10, Nokia X7 (8.1), Nokia 8.3
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Εδώ και 15 μέρες είμαι κι εγώ ιδιοκτήτης του συγκεκριμένου μοντέλου της Samsung και μέχρι στιγμής είμαι αρκετά ικανοποιημένος. Να αναφέρω εδώ κάποια "θεματάκια" που έχω.

1. Έχω ήδη περάσει το iGO8 το οποίο δουλεύει άψογα. Βοηθάει πολύ, φτάνει να μην το χρησιμοποιεί κάποιος σας κύριο gps.

2. Δεν μ' αρέσει πως στη λίστα με τις Εισερχόμενες κλήσεις, δεν φαίνεται η ώρα παρά μόνον η ημερομηνία και η διάρκεια της κλήσης.

Πως μπορώ να γράψω εληνικά με τόνους;

Χρησιμοποιώντας το πληκτρολόγιο της Samsung, όταν πρόκειται να πληκτρολογήσουμε γράμμα με τόνο, πατάμε πρώτα το κάτω αριστερά πλήκτρο "MODE" και μετά το γράμμα που θέλουμε (π.χ. το "α"). Το γράμμα που πληκτρολογήσαμε εμφανίζεται κανονικά χωρίς τόνο αλλά, πάνω απ' το πληκτρολόγιο παρουσιάζεται μια επιπλέον γραμμή με επιλογές. Εκεί υπάρχει - στη πλειονότητα των περιπτώσεων - το ίδιο γράμμα αλλά αυτή τη φορά τονισμένο (π.χ. το "ά") . Αν το επιλέξουμε, γίνεται αντικατάσταση του άτονου με το τονισμένο. Ξαναπατάμε το κάτω αριστερά πλήκτρο "MODE" και συνεχίζουμε κανονικά.

 

Παρατήρησα ότι ενώ η Opera δουλεύει είτε σε portrait είτε σε landscape ο Internet Explorer δουλεύει αποκλειστικά σε portrait. Νόμιζα ότι αυτή η δυνατότητα εξαρτιόταν μόνο από τη συσκευή και όχι την εφαρμογή. Λάθος;

Το Opera mobile 10 beta δεν το κάνει πλέον μόνο του, έχει σχετική επιλογή στο μενού του.

Edited by Salty
mind is like parachute...it works better when it's open....
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1. Έχω ήδη περάσει το iGO8 το οποίο δουλεύει άψογα. Βοηθάει πολύ, φτάνει να μην το χρησιμοποιεί κάποιος σαςν κύριο gps.

 

Εξαρτάται από τον ποιον από τους διαθέσιμους χάρτες χρησιμοποιείς. Για περισσότερα σχετικά με το iGO... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=166681

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώντας το πληκτρολόγιο της Samsung, όταν πρόκειται να πληκτρολογήσουμε γράμμα με τόνο, πατάμε πρώτα το κάτω αριστερά πλήκτρο "MODE" και μετά το γράμμα που θέλουμε (π.χ. το "α"). Το γράμμα που πληκτρολογήσαμε εμφανίζεται κανονικά χωρίς τόνο αλλά, πάνω απ' το πληκτρολόγιο παρουσιάζεται μια επιπλέον γραμμή με επιλογές. Εκεί υπάρχει - στη πλειονότητα των περιπτώσεων - το ίδιο γράμμα αλλά αυτή τη φορά τονισμένο (π.χ. το "ά") . Αν το επιλέξουμε, γίνεται αντικατάσταση του άτονου με το τονισμένο. Ξαναπατάμε το κάτω αριστερά πλήκτρο "MODE" και συνεχίζουμε κανονικά.

 

Ευχαριστώ. Δεν το είχα πάρει είδηση γιατί έχω το XT9 (MODE) μονίμως απενεργοποιημένο.

Link to comment
Share on other sites

Ένα μείον που παρατήρησα ήταν η κακή αναπαραγωγή των video απο youtube, αφού όσο γρήγορη κ αν ήταν η σύνδεση η ποιότητα ηταν πολύ χαμηλή και κολούσαν. Σήμερα βρήκα ένα application απο την google που πολύ πιθανόν οι περισσότεροι να το ξέρετε ήδη και πραγματικά είναι φοβερό. Πολύ καλύτερη ποιότητα ευκρίνιας και μηδέν κολλήματα. Αν δεν το έχετε, πηγαίνετε απ το κινητό στο m.youtube.com/app και κατεβάστε το. Αξίζει. Edited by brokesmack
Bosch Com 509, Ericsson T10s, Ericsson T18s, Nokia 3330, Siemens C35, Panasonic GD67, Sharp GX10, Nokia 3200, Motorola E398, Nokia 9300, Nokia 6085, Motorola W490, Motorola A1200 Ming, LG HB620, Samsung B7300 OmniaLITE, Samsung Galaxy 551, Samsung Nexus S, Iphone 4, Samsung Galaxy Nexus, Motorola Moto G, LG G2 D802, HTC One M9, HTC 10, Nokia X7 (8.1), Nokia 8.3
Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται από τον ποιον από τους διαθέσιμους χάρτες χρησιμοποιείς. Για περισσότερα σχετικά με το iGO... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=166681

 

Κυρίως τον χάρτη της TeleAtlas (2009.9) αλλά και αυτόν της Navteq (τελευταία έκδοση - δεν θυμάμαι ποια είναι).

Οι όποιες "ενστάσεις" μου δεν έχουν να κάνουν με τον ίδιο το χάρτη αλλά με το μέγεθος της οθόνης. Γι' αυτό λέω πως δεν ταιριάζει χρήση για κύριο GPS.

Edited by Salty
mind is like parachute...it works better when it's open....
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτησούλα ακόμα και συγνώμη αν γίνομαι κουραστικός.Έχω vodafone και έχω βάλει την υπηρεσία mobile internet large me ta 750mb τον μήνα. Θέλω να ρωτήσω ποια η διαφορά ανάμεσα στα προφίλ internet.vodafone.gr και wap.vodafone.gr (υποθέτω πως τα 750mb ισχύουν και για τα 2 σωστά; ). Μπορώ να επιλέξω εγώ το προφίλ wap ή internet ή το επιλέγει το τηλέφωνο απο μόνο του αναλόγως το site, τις εφαρμογες κλπ; Edited by brokesmack
Bosch Com 509, Ericsson T10s, Ericsson T18s, Nokia 3330, Siemens C35, Panasonic GD67, Sharp GX10, Nokia 3200, Motorola E398, Nokia 9300, Nokia 6085, Motorola W490, Motorola A1200 Ming, LG HB620, Samsung B7300 OmniaLITE, Samsung Galaxy 551, Samsung Nexus S, Iphone 4, Samsung Galaxy Nexus, Motorola Moto G, LG G2 D802, HTC One M9, HTC 10, Nokia X7 (8.1), Nokia 8.3
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα βρήκα ένα application απο την google που πολύ πιθανόν οι περισσότεροι να το ξέρετε ήδη και πραγματικά είναι φοβερό. Πολύ καλύτερη ποιότητα ευκρίνιας και μηδέν κολλήματα. Αν δεν το έχετε, πηγαίνετε απ το κινητό στο m.youtube.com/app και κατεβάστε το. Αξίζει.

 

Το κατέβασα - με τον i.e. αφού με τον Opera δεν μου επέτρεπε καν να μπω στη σελίδα - και το εγκατέστησα κανονικά. Όταν όμως δοκιμάζω να το τρέξω μου βγάζει μήνυμα λάθους "παρουσιάστηκε πρόβλημα με το youtube.exe"

mind is like parachute...it works better when it's open....
Link to comment
Share on other sites

Το σημαντικότερο πρόβλημα το έχω με την Opera. Δεν μπορώ να κάνω downloaqd αρχεία. Αντί να τα κατεβάσει, τα ανοίγει σε άλλο tab και βλέπω το περιεχόμενό τους.

Αυτό είναι ένα πρόβλημα που έχω κατα διαστήματα και με τον Internet Explorer. Αλλά εκεί το πρόβλημα παρακάμπτεται εύκολα. Στον desktop κάνοντας δεξί κλικ και επιλέγοντας "Αποθήκευση προορισμού" και στον mobile πατώντας παρατεταμένα στο σύνδεσμο και επιλέγοντας επίσης "Αποθήκευση προορισμού"

Για να καταλάβετε ακριβώς γιατί μιλάω, προσπαθείστε να κατεβάσετε στο Omnia Lite ένα από τα αρχεία plt, wpt, gpx, kml που υπάρχουν στη σελίδα http://www.hellaspath.gr/index.php?p=2&m=1&mntid=44. Πρόκειται για tracks και waypoints από τα βουνά της Ελλάδας τα οποία χρησιμοποιώ σε συνδυασμό με το Ozi Explorer CE.

Φαίνεται ότι όλες οι εκδόσεις του Opera έχουν πρόβλημα με το κατέβασμα αρχείων.

Οπότε παντρευόμαστε τον Internet Explorer.

Η μόνη άλλη λύση είναι η χρήση κάποιου download manager σαν το pocket downloader. Αλλά γιατί να κάνουμε τα πράγματα τόσο περίπλοκα και αργά;

Πίσω στον Explorer άπαντες.

 

Μπορεί να μου προτείνει κανείς εφαρμογές και παιχνίδια που δουλεύουν με accelerometer και τα έχει δοκιμάσει και δουλεύουν στο Omnia Lite;

Βάζω εδώ την ερώτηση και όχι στο Software, γιατί έχω δοκιμάσει πλήθος εφαρμογών και παιχνιδιών, αλλά κανένα δεν δούλευε στο Omnia Lite.

Το μόνο που έχω δει να δουλεύει είναι τα ζάρια που ήταν προεγκατεστημένα.

Α, ναι. Και το σβήσιμο του ήχου όταν το τουμπάρεις.

Edited by athanaso77
Δεν γράφουμε συνεχόμενα μηνύματα. Κάνε χρήση της "Τροποποίησης" ή της "Πολλαπλής Παράθεσης".
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Φαίνεται ότι όλες οι εκδόσεις του Opera έχουν πρόβλημα με το κατέβασμα αρχείων.

 

Προσωπικά, με το τελευταίο build του 9.7 δεν έχω κάποιο πρόβλημα με το κατέβασμα αρχείων.

 

Ένα ενδιαφέρον παιχνίδι είναι το xtract... http://www.brighthub.com/mobile/windows-mobile-platform/reviews/34729.aspx

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά, με το τελευταίο build του 9.7 δεν έχω κάποιο πρόβλημα με το κατέβασμα αρχείων.

 

Ένα ενδιαφέρον παιχνίδι είναι το xtract... http://www.brighthub.com/mobile/windows-mobile-platform/reviews/34729.aspx

 

1. Εχω εγκατεστημενες τις εκδοσεις 9.5, 10, Mini5. Με καμμια απο τις τρεις δεν κατεβαινουν τα αρχεια που ανεφερα στο αρχικη μου ερωτηση. Δοκιμασες τα αρχεια που αναφερω η αλλα; Χρησιμοποιησες Nokia Lite η αλλο τηλεφωνο;

2. Το παιχνιδι που μου προτεινες δεν τρεχει στο τηλεφωνο μου. Βγαζει μηνυμα οτι λειπει ειτε καποιο πιστοποιητικο ειτε καποιο στοιχειο.

3. Συγνωμη για την ελλειψη τονων. Χρησιμοποιω το τηλεφωνο για να γραψω αυτο το κειμενο. Προσπαθησα να χρησιμοποιησω το xt9 για την εισαγωγη τονων οπως μου προταθηκε σε προηγουμενη απαντηση. Ενω η τονισμενη λεξη εμφανιζεται πανω απο το πληκτρολογιο δεν μπαινει στο κειμενο. Καμμια ιδεα κανεις. Τι ρυθμισεις εχετε στο xt9; Σημειωστε οτι το xt9 δουλευει αλλου (sms, word).

4. Σχετικα με τη συνενωση δυο προηγουμενων μηνυματων μου. Ο λογος που εστειλα 2 μηνυματα ηταν οτι το ενα ηταν ΑΠΑΝΤΗΣΗ σε προηγιυμενο ερωτημα και το αλλο νεα ΕΡΩΤΗΣΗ. Θεωρησα οτι επρεπε να ειναι χωρια γιατι ετσι θα βολευε καλυτερα μελλοντικους χρηστες που θα χρησιμοποιησουν το φορουμ ως οδηγο αναφορας για να λυσουν αποριες τους.

Το 4 απευθυνεται στο διαχειριστη και μπορει να σβηστει.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
4. Σχετικα με τη συνενωση δυο προηγουμενων μηνυματων μου. Ο λογος που εστειλα 2 μηνυματα ηταν οτι το ενα ηταν ΑΠΑΝΤΗΣΗ σε προηγιυμενο ερωτημα και το αλλο νεα ΕΡΩΤΗΣΗ. Θεωρησα οτι επρεπε να ειναι χωρια γιατι ετσι θα βολευε καλυτερα μελλοντικους χρηστες που θα χρησιμοποιησουν το φορουμ ως οδηγο αναφορας για να λυσουν αποριες τους.

 

Λογικό είναι να μην γνωρίζεις. Ενημερωτικά λοιπόν... δεν γράφουμε συνεχόμενα μηνύματα για κανέναν λόγο όσο άσχετα και να είναι τα μηνύματα μεταξύ τους.

 

Σχετικά με τα θέματά σου, θα σου πρότεινα να δεις και τον opera 9.7. Κάνε τις δοκιμές σου... http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=486502

 

Όσον αφορά το παιχνίδι δεν είμαι σε θέση να σε βοηθήσω περαιτέρω μιας και δεν είμαι κάτοχος της συγκεκριμένης συσκευής. Ίσως θα πρέπει να αναζητήσεις κάποια άλλη έκδοση του.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

θα σου πρότεινα να δεις και τον opera 9.7.

Δοκίμασα και την Opera 9.7. Ούτε αυτή έχει επιλογή "Αποθήκευση προορισμού" οπότε δεν μπορώ να κατεβάσω τα αρχεία plt, wpt, gpx, kml που υπάρχουν στη σελίδα http://www.hellaspath.gr/index.php?p=2&m=1&mntid=44.

Δεν θα διαφωνήσω ότι σε μεγάλο μέρος το πρόβλημα οφείλεται και στον προγραμματισμό της ιστοσελίδας. Αυτό όμως δεν αλλάζει το αποτέλεσμα που είναι ότι εγώ δεν μπορώ να κατεβάσω αυτά τα αρχεία και αναγκάζομαι να στραφώ στον, πολύ χειρότερο κατά τα άλλα, Internet Explorer για να κάνω τη δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...