Jump to content

Samsung S8000 Jet


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν έχω καταλάβει ακόμη με την αναβάθμιση της σελίδας 93 τι παίζει με την γλώσσα.Αφότου γίνει η αναβάθμιση υπάρχει ελληνικό μενού?

 

Πάρε την τελευταία που αναφέρθηκε, που έχει Ελληνικά. Είναι και πιο καινούρια.

 

Τιποτα παιδια.... Εκανα τα πάντα δεν μπορει να ανοίξει σελίδες,λεει συνέχεια την ίδια *******,Εχω τρελαθει... Μαλλον εχει προβλημα!!!!! Υπαρχει περιπτωση με αναβαθμηση να γινει τίποτα? Η να το παω πίσω όσο ειναι νωρίς???? Ο μονος λόγος που αλλαξα το παλιό κινητο ήταν για το wi-fi,και τώρα να μην παιζει. είμαι πολυ γκαντέμης τελικά ελεος...

 

Σβήσε το wi-fi που έχεις σεταρισμένο. Ξανα κάνε το από την αρχή.

 

κάνε restart το router.

 

αν δεν μπαίνει πάλι, βγάλε τους κωδικούς από το router και δοκίμασε να μπεις σαν είναι χωρίς WEP or WPA.

 

αν πάλι δεν γίνει τίποτα, έλα μια βόλτα από εδώ να δεις αν μπαίνεις απ' το δικό μου :p

 

btw: δεν ενώνεται με το δίκτυο; ή ενώνεται με το δίκτυο, γίνεται πράσινο το εικονίδιο του wi-fi, και απλά δεν μπαίνεις σε σελίδες;

Edited by mariosx
http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Υπάρχει το αντίστοιχο επίσημο θέμα του κινητού εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=240162

 

η μπαταρία κρατάει κάπου 2-3 μέρες ανάλογα με τη χρήση.

 

εκείνο που μειώνει κατά ΠΑΡΑ πολύ την διάρκεια της είναι:

 

wi-fi και Java applications (google maps, opera mini κτλ).

 

άλλαξε την φωτεινότητα, βάλε την πιο χαμηλά, και βάλε την οθόνη να σβήνει από μόνη της μετά από λίγα δευτερόλεπτα.

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται πράσινο κανονικά,είναι συνδεμένο σίγουρα,αν πάω και στο wi-fi που κανεις αναζήτηση δικτύων φαίνεται στην σύνδεση μου ότι ενώνεται με 3 τέλειες,συνδεμένο δηλ,κάνω και αυτό που δείχνεις στο βιντεάκι αλλα τίποτα... έκλεισα και το modem που είπες και το ξανά άνοιξα,τίποτα,αυτό που λες να βγάλω τους κωδικούς τι εννοείς,να είναι ξεκλείδωτο το router χωρίς κωδικό δηλαδή? να πατάς και να συνδέεσαι κατευθείαν?μου φαίνεται θα πάρω τους δρόμους να βρω ξεκλείδωτο δίκτυο...
Link to comment
Share on other sites

Σ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ, ΘΑ ΤΑ ΚΑΝΩ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕΣ .ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΠΟΥ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΜΕΓΑΛΗ ΑΥΤΟΝΟΜΙΑ.ΚΑΙ ΣΕ ΕΝΑ ΠΕΡΙΟΔΙΚΟ ΓΡΑΦΕΙ 0ΤΙ ΕΧΕΙ 7 ΩΡΕΣ ΧΡΟΝΟ ΟΜΙΛΙΑΣ..ΔΕΝ ΤΟ ΝΟΜΙΖΩ.ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΚΑΝΑ ΜΙΑ ΚΑΚΗ ΑΓΟΡΑ...
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται πράσινο κανονικά,είναι συνδεμένο σίγουρα,αν πάω και στο wi-fi που κανεις αναζήτηση δικτύων φαίνεται στην σύνδεση μου ότι ενώνεται με 3 τέλειες,συνδεμένο δηλ,κάνω και αυτό που δείχνεις στο βιντεάκι αλλα τίποτα... έκλεισα και το modem που είπες και το ξανά άνοιξα,τίποτα,αυτό που λες να βγάλω τους κωδικούς τι εννοείς,να είναι ξεκλείδωτο το router χωρίς κωδικό δηλαδή? να πατάς και να συνδέεσαι κατευθείαν?μου φαίνεται θα πάρω τους δρόμους να βρω ξεκλείδωτο δίκτυο...

 

ναι αυτό εννοώ. Να μην έχει κωδικό για να μπαίνει. και μετά τον ξαναβάζεις.

 

αν πάλι δεν, τότε πήγαινε σε κάποιο άλλο router και δοκίμασε.

 

αν και πάλι δεν, δοκίμασε να κάνεις reset το κινητό μήπως ξεκολλησει τίποτα...

 

(αυτό απο την αρχή γινότανε ή άρχισε από ένα σημείο και μετά; )

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Σ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ, ΘΑ ΤΑ ΚΑΝΩ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕΣ .ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΠΟΥ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΜΕΓΑΛΗ ΑΥΤΟΝΟΜΙΑ.ΚΑΙ ΣΕ ΕΝΑ ΠΕΡΙΟΔΙΚΟ ΓΡΑΦΕΙ 0ΤΙ ΕΧΕΙ 7 ΩΡΕΣ ΧΡΟΝΟ ΟΜΙΛΙΑΣ..ΔΕΝ ΤΟ ΝΟΜΙΖΩ.ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΚΑΝΑ ΜΙΑ ΚΑΚΗ ΑΓΟΡΑ...

 

Είναι πολύ καλό κινητό. Με πολλές δυνατότητες. Επίσης, η μπαταρία θέλει 1-2 πλήρεις φορτίσεις για να έρθει στα κανονικά τις επίπεδα !

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

αυτα ειναι τα τεχνικα χαρακτηριστηκα απο το εν λογω καταστημα που το αγορασα.http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Cellular-Phones/SAMSUNG-GT-S8000-Metalic-Black.htm....μακαρι φιλε μου να ειναι καλο κινητο αλλα με χαλασε λιγο...
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου σε ευχαριστώ πολύ :D

 

Όντως πολύ εύκολη διαδικασία! και οι οδηγίες στην σελίδα 93 ΑΨΟΓΕΣ!!! :clap:

 

Επιτέλους το κινητό μου, είναι πιο γρήγορο, και βγάζει φωτό με φλας το βράδυ άψογες, όχι η μπλε χάλια εικόνα που έβγαζε...

 

Προσοχή όμως! Θέλει backup τα πάντα

 

Μετά την αναβάθμιση το κινητό σας θα είναι σαν να έχει πρωτογνωρίσει τον κόσμο:p

 

back up πως κανουμε;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα ηθελα να μου πειτε ποιο ειναι το τελευταιο firmware και πως το βλεπουμε στη συσκευη. Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα ηθελα να μου πειτε ποιο ειναι το τελευταιο firmware και πως το βλεπουμε στη συσκευη. Ευχαριστω!

 

Το τελευταίο (με Ελληνικά) νομίζω είναι το S8000XPJA1

 

Την έκδοση την βρίσκουμε πατώντας *#1234#, και βλέπουμε το <SW VR>

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει το συγκεκριμενο κινητο στη wind?γιατι θελω να το παρω με επιδοτηση που εχω.πηγ; ρωτησα σε καταστημα και μου ειπαν οτι καταργηθηκε.
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει το συγκεκριμενο κινητο στη wind?γιατι θελω να το παρω με επιδοτηση που εχω.πηγ; ρωτησα σε καταστημα και μου ειπαν οτι καταργηθηκε.

 

Στο πλαίσιο βλέπω μόνο Cosmote και Vodafone για αυτό το κινητό ...

 

http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Cellular-Phones/SAMSUNG-GT-S8000-Metalic-Black.htm

 

Και για να σου είπαν πως στην Wind δεν... τότε... μάλλον όχι.

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μια χαζή ερώτηση... (έκανα αναζήτηση αλλα δε μου έβγαλε κάποιο αποτέλεσμα..)

Ήχος στο μύνημα αλλάζει..? :confused:

Link to comment
Share on other sites

Στο πλαίσιο βλέπω μόνο Cosmote και Vodafone για αυτό το κινητό ...

 

http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Cellular-Phones/SAMSUNG-GT-S8000-Metalic-Black.htm

 

Και για να σου είπαν πως στην Wind δεν... τότε... μάλλον όχι.

 

Κι εγω που είχα ρωτήσει στη vodafone πριν κανα μήνα, μου είχαν πεί ότι σταμάτησε η διάθεσή εδώ και αρκετούς μήνες, λόγω τερματισμού παραγωγής! Δεν είναι μόνο η wind :lol:

Link to comment
Share on other sites

Μια χαζή ερώτηση... (έκανα αναζήτηση αλλα δε μου έβγαλε κάποιο αποτέλεσμα..)

Ήχος στο μύνημα αλλάζει..? :confused:

 

Από τις ρυθμίσεις για το προφίλ, πατώντας αρχικά τα βελάκια δίπλα στο όνομα του προφίλ και μετά απο τη droplist επάνω δεξιά "Νέα μηνύματα" :)

Link to comment
Share on other sites

κινητο λιγοτερο απο χρονο στην αγορα και σταματησε η παραγωγη...

 

Σορρυ αλλα απο που το συμπερανες αυτο? Γιατι εγω στο πλαισιο ειδα καινουριες παρτιδες με νεο χρωμα στην προσοψη και νεο firmware...

 

 

Μπορει κανεις να μου πει αν με το νεο firmware του παρουσιαζει το εξης προβλημα? : Οταν ειναι κλειδωμενο, πατωντας καποιο πληκτρο για να αναψει η οθονη πολλες φορες αναβει ο φωτισμος αλλα μενει μαυρη η εικονα. Το κινητο λειτουργει με μαυρι εικονα κανονικα (νιωθω δονηση οταν ακουμπαω οπουδηποτε στην οθονη) αλλα και μετα απο λιγη ωρα που ξεκολλαει εχουν γινει οι λειτουργιες που παταω τυχαια οταν οσο ειναι μαυρη η εικονα.

 

Μου φαινεται πως παρολο που διορθωσανε μερικα bugs δημιουργησανε αλλα τοσα οι ηλιθιοι... Αντε να βγει το Jetroid μπας και δουμε καμια ασπρη μερα.

Edited by nikospot
Link to comment
Share on other sites

Σορρυ αλλα απο που το συμπερανες αυτο? Γιατι εγω στο πλαισιο ειδα καινουριες παρτιδες με νεο χρωμα στην προσοψη και νεο firmware...

 

 

Μπορει κανεις να μου πει αν με το νεο firmware του παρουσιαζει το εξης προβλημα? : Οταν ειναι κλειδωμενο, πατωντας καποιο πληκτρο για να αναψει η οθονη πολλες φορες αναβει ο φωτισμος αλλα μενει μαυρη η εικονα. Το κινητο λειτουργει με μαυρι εικονα κανονικα (νιωθω δονηση οταν ακουμπαω οπουδηποτε στην οθονη) αλλα και μετα απο λιγη ωρα που ξεκολλαει εχουν γινει οι λειτουργιες που παταω τυχαια οταν οσο ειναι μαυρη η εικονα.

 

Μου φαινεται πως παρολο που διορθωσανε μερικα bugs δημιουργησανε αλλα τοσα οι ηλιθιοι... Αντε να βγει το Jetroid μπας και δουμε καμια ασπρη μερα.

 

Σ' εμένα δεν συμβαίνει κάτι τέτοιο σε καμία περίπτωση... (καινούριο firmware Που ανέφερα λίγα πόστ πιο πάνω) αλλά ούτε και με το παλιό μου έκανε κάτι τέτοιο.

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Τελικα παιδες αξιζει ν΄αγορασει καποιος αυτο το κινητο για 200 ευρω; Υπαρχει στο πλαισιο και στον online καταλογο της Cosmote! Ηθελα να το παρω απο τοτε που βγηκε, αλλα στην πορεια παρουσιαστηκαν διαφορα προβληματα και εγκατελειψα την ιδεα! Νομιζω ομως οτι με το τελευταιο λογισμικο λειτουργουν ολα καλα...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμενα,απέκτησα και εγώ χτες το κινητό και έχω ήδη πολύ θετικές εντυπώσεις,αλλα ρε παιδιά έχω και ένα βασικό πρόβλημα που από χτες έχω βαρέσει οχτάωρο για να το λύσω. θα μπορούσε κάποιος να με βοηθήσει για το πως θα συνδέσω το κινητό με wi-fi. πάω στο wi-fi κάνω αναζήτηση βρίσκει τα δίκτυα,κάνω σύνδεση με το modem του σπιτιού μου,μου βγάζει τις ρυθμήσεις για να βάλω το κλειδί δικτύου,κάνω αποθήκευση και δείχνει ότι εχει συνδεθεί,πάω μετά στο internet πατάω εισαγωγή URL βάζω μια διεύθυνση κάνει αναζήτηση μισό λεπτό περίπου και μου βγάζει αρχικά το μήνυμα (η υπηρεσία δεν είναι διαθέσιμη,επανάληψη για όνομα σύνδεσης μου)πατάω και ξανακάνει πάλι αναζήτηση και στο τέλος μου βγάζει το μήνυμα αποτυχία DNS. Έχω σύνδεση on telecoms και το modem Pirelli,μέχρι πήγα και βρήκα τις ρυθμίσεις του router και άλλαξα στο κινητό τα Dns και ip κάτι αριθμούς 192.168.1.1 αλλα τίποτα. όλο το ίδιο κάνει. αν μπορούσε να βοηθήσει κάποιος θα ήμουν ευγνώμων.

βρισκεις καμια ακρη με αυτο....???γιατι και μενα μου παρουσιαζει καριβως το ιδιο προβλημα....εχω συνδεση connx- modem philips....ενω συνδεομαι κανονικα στη συνδεση μου μετα παω να μπω στο internet και μου βγαζει αρχικα η υπηρεσια δεν ειναι διαθεσιμη και μετα απο λιγο αποτυχια dns....αν βρηκες καμια ακρη η ξερει κανεις αλλο τπτ περιμενω βοηθεια...

Link to comment
Share on other sites

Πήρα το κινητό τον περασμένο Αύγουστο. Φοράει το firware XXIF4. Απο ότι πληροφορήθηκα έχει βγει καινούργιο που έχει και ελληνικά μέσα. Το ερώτημά μου είναι αν αν η αναβάθμιση θα γίνει μέσω New Pc Studio και πως να κάνω back up.
Link to comment
Share on other sites

Τελικα ουτε στην Cosmote υπαρχει. Δεν μπορω να καταλαβω γιατι το κανουν αυτο! Το κινητο κυκλοφορησε περισυ και νομιζω οτι πηγε πολυ καλα στις πωλησεις. Γιατι λοιπον το αποσυρουν τοσο συντομα; Το Viewty κυκλοφορει ακομα και το εχουν παντου.. ημαρτον δηλαδη!!
Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσα να ρωτήσω τους συμμετέχοντες στο forum να μου πουν τη γνώμη τους για το δίλημμα μου μεταξύ samsung jet s8000 και το LG KM900 Arena...

Ποιο από τα δύο προτείνεται παιδιά??

μήπως ξέρει κάποιος τι sar έχει το Arena?To samsung έχει 0,522 μέγιστο που μπορεί να αναπτύξει η συσκευή!

 

Σας ευχαριστώ θερμά!!!

 

p.S

είναι καλή η επιλογή μου μεταξύ των δύο για ένα κινητό που έχει λίγο από όλα σε ευρύ φάσμα κειτουργιών?η πρέπει να ψάξω αλλού?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung S8000 Jet

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...