Jump to content

Samsung S8000 Jet


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μήπως είναι προβληματική η καρτούλα? από Κίνα είναι; την δοκίμασες κάπου αλλού;

 

Aπο Κίνα ναι,μέσω ebay την πήρα. Και αντε βρες άκρη τώρα... 19 ευρώ μάλον πεταμένα θα πάνε!

Αλλου όταν λες? Οπως?

One ring to rule them all, one ring to find them,

One ring to bring them all, and in the darkness bind them!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Aπο Κίνα ναι,μέσω ebay την πήρα. Και αντε βρες άκρη τώρα... 19 ευρώ μάλον πεταμένα θα πάνε!

Αλλου όταν λες? Οπως?

 

Μην αγοράζετε μνήμες από Κινα :/ είναι μεγάλο ρίσκο...

 

αλλού εννοώ σε κάποιο άλλο τηλέφωνο, κάποια άλλη συσκευή, να δεις αν δουλεύει εκεί..

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

http://samsung-firmware.webs.com/WEBPROTECT-s8000.htm (θέλει μια τυπική εγγραφή εδώ και τα γκρι τονισμένα γράμματα αφορούν τα ευρωπαϊκά fw,S8000XPJA1 είναι η τελευταία που έχει και ελληνικά-για το πως πας στα http://samsung-firmware.webs.com/flashtutorials.htm )

Το backup υποθέτω μέσω του New PC Studio(δεν έχω κάνει γιατί δεν το έχω εγκατεστημένο στο PC).

Δεν γίνεται τίποτα. Ούτε καν μπακ απ τα αρχεία μου δεν μπορώ να κάνω, ούτε και να κάνω την αναβάθμιση, βήμα βήμα αλλά τίποτα. Δεν γίνεται τίποτε απο αυτά σε περιβάλλον Windows 7 που έχω; Μήπως φταίει αυτό; Ευχαριστώ για την απάντηση πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται τίποτα. Ούτε καν μπακ απ τα αρχεία μου δεν μπορώ να κάνω, ούτε και να κάνω την αναβάθμιση, βήμα βήμα αλλά τίποτα. Δεν γίνεται τίποτε απο αυτά σε περιβάλλον Windows 7 που έχω; Μήπως φταίει αυτό; Ευχαριστώ για την απάντηση πάντως.

Αφού έχεις Windows 7 οπως κι΄γω θα σου προτείνω το έξης.Πας στο εικονίδιο του προγράμματος .exe που είναι για το φλασάρισμα και πατάς δεξί κλικ>Ιδιοτητες>Συμβατότητα>και επιλέγεις Windows XP SP3 πατάς εφαρμογή>ΟΚ και νομίζω πλέον θα πρέπει να λειτουργήσει η διαδικασία.

Οσο για το backup άστο σιγά τα αρχεία που θα έχεις (τα τόσο σοβαρά και απαραίτητα συνήθως τα έχουμε και στο PC κλπ.).

Edited by rostropol
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά!

Καλως σας βρήκα! Είμαι κι εγώ νέος κάτοχος του κινητού και γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος με τη συσκευή. Να σημειώσω ότι μέχρι πριν μία βδομάδα υπήρχε το κινητό στο πλαίσιο, γιατί από εκεί το πήρα. Το αναφέρω επειδή τελευταία βλέπω ότι υπάρχει ένα θέμα με τη διαθεσιμότητα του.

Εγώ θέλω να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος αν μπορούμε να αποθηκεύουμε τα εισερχόμενα μηνύματα στο τηλέφωνο και όχι στη sim όπως γίνεται αυτόματα, γιατί η sim έχει περιορισμένη χωρητικότητα σε σχέση με αυτή του τηλεφώνου.

Επίσης κάτι που παρατήρησα χθες και δεν το είχα προσέξει. Σε κατάσταση αναμονής για να εμφανίσουμε την μπάρα με τα widgets είναι λογικό εκτός από το κουμπάκι με το βελάκι κάτω αριστερά, να εμφανίζονται και με ένα απλό πάτημα σε οποιοδήποτε άλλο σημείο της οθόνης? Αν ναι μπορούμε να το ρυθμίσουμε να ανήγει μόνο από το κουμπί με το βελάκι?

Τέλος να σημειώσω ότι το κινητό το πήρα με το τελευταίο firmware περασμένο.

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

μπορεί παρακαλώ κάποιος να δώσει ένα λίνκ με το τελευταίο firmware;τα προηγούμενα λίνκ δεν λειτουργούν.

 

Tα links για το firmware ειναι τα παρακατω....

 

http://rapidshare.com/files/390097552/share4gsm_S8000XPJA1.part1.rar.html

 

http://rapidshare.com/files/390097557/share4gsm_S8000XPJA1.part2.rar.html

Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Από τις ρυθμίσεις για το προφίλ, πατώντας αρχικά τα βελάκια δίπλα στο όνομα του προφίλ και μετά απο τη droplist επάνω δεξιά "Νέα μηνύματα" :)

 

Ok

Ναι από εκεί αλλάξει μεν ήχος, όμως έχεις ΜΟΝΟ τους 4 ήχους του κινητού να επιλέξεις. Μπορείς να ορίσεις εσύ κάποιον?

‘Η θα πρέπει να τον ορίσεις στα πεδία της κάθε επαφής ξεχωριστά?

Περίεργο, να μπορείς να ορίσεις ήχο μηνύματος σε κάθε επαφή και όχι στο κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Οταν ειμαστε στο internet υπαρχει η δυνατοτητα να κανουμε μεγεθυνση της σελιδας ? και αν ναι πως?

 

Αν πατήσεις παρατεταμένα πάνω στην οθόνη σου βγαίνει menu που ορίζεις την μεγέθυνση.

Link to comment
Share on other sites

Ειχε κανεις πρόβλημα με την εισαγωγή κάρτας microsd? Παρηγγειλα μια απο Εbay και όταν την εγκαθιστώ στο κινητό μου δημιουργεί απο μόνη της αρχεία και φακέλους,με ονομασίες διάφορα σύμβολα(οτι να'ναι)!! Μερικα απο τα οποία φαινεται να είναι κατά πολύ μεγαλυτερα απο την χωριτικοτητα της.π.χ. χτες είδα πως έφτανε 120 GB(!!!!) χωρητικότητα και η κάρτα ειναι μόλις 16! κανω φορματ,την ξαναβάζω στο κινητό,αλλα πάλι τα ιδια. Καμια λύση?

 

 

Σκέψου το εξής, στο e-bay κυκλοφορούν boosted κάρτες μνήμης. Είναι πχ 8Gb και την κάνουν να φαίνετε 16Gb. Στην αρχή όλα ωραία, Όταν όμως αρχίσεις να την γεμίζεις αρχίζουν τα προβλήματα, και όταν πλησιάζεις την κανονική χωρητικότητα της κάρτας, η κάρτα απλός ΠΕΘΑΙΝΕΙ.

 

Σκέψου to αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Απορία.

 

Οκ με την εφαρμογή για το PC έχω κάποια θεματάκια….

 

1. Όταν πάω να φτιάξω τις επαφές. Το κινητό υποστηρίζει εικόνες στις επαφές, υποστηρίζει ομάδες, υποστηρίζει, αλλά όταν πας να τα ορίσεις αυτά και μερικά ακόμα στο Pc, σου λέει ότι ΔΕΝ τα υποστηρίζει το κινητό αυτά…

 

2. Θέλω να χρησιμοποιήσω MSN στο κινητό, και ΔΕΝ. Το κινητό το αγόρασα, 4 μέρες τώρα 200€ από πλαίσιο. Ένας φίλος το είχε πάρει 400€ από cosmote 1 μήνα τώρα. Σε αυτού έχει ΚΑΙ MSN μέσα ΚΑΙ MS. WORD και MS EXCEL. Σε μένα παρότι τα υποστηρίζει σαν αρχεία ΔΕΝ έχει προγράμματα για να τα δημιουργήσεις.(ή απλώς εγώ δεν έχω βρει ακόμα τρόπο.)

 

3. Widgets. ΓΙΑΤΙ δε μπορώ να βρω extra?

 

4. Θέλω να βάλω εφαρμογές, ξυπνητήρι, διαχείριση αρχείων σε κάποιο desktop. Ξέρει κάτι κανείς?

 

5. JAVA εφαρμογές παίζουν, 2, 3, που δοκίμασα…. ΔΕΝ

 

6. ΚΑΙ το κυριότερο ΟΛΩΝ, προσπαθώ να συνδέσω το κινητό με το laptop για να τραβήξω internet στο laptop. Όταν όμως πάω από την σουίτα του κινητού να ορίσω το κινητό σαν modem, ΔΕΝ βρίσκει το κινητό σαν αποδεκτή συσκευή που μπορώ να χρησιμοποιήσω για modem. ΚΑΠΟΙΑ ΙΔΕΑ ΚΑΝΕΙΣ ????

:!:

Για αυτό με το internet από το κινητό στο laptop, ΚΑΙΓΟΜΑΙ. Προσπαθώ να βρω modem drivers, αλλά ΑΠΟΤΥΧΙΑ:cry:

 

 

Τελικά δεν ήταν απορία αλλά απορίες:p

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως βάζω φώτο στις επαφές?? Και μεσα απο το PC SUITE το έκανα.. αλλα στο κινιτο τίποτα μετα :( Edited by jvp4ant
Member since : Σεπ. 2003 :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Αφού έχεις Windows 7 οπως κι΄γω θα σου προτείνω το έξης.Πας στο εικονίδιο του προγράμματος .exe που είναι για το φλασάρισμα και πατάς δεξί κλικ>Ιδιοτητες>Συμβατότητα>και επιλέγεις Windows XP SP3 πατάς εφαρμογή>ΟΚ και νομίζω πλέον θα πρέπει να λειτουργήσει η διαδικασία.

Οσο για το backup άστο σιγά τα αρχεία που θα έχεις (τα τόσο σοβαρά και απαραίτητα συνήθως τα έχουμε και στο PC κλπ.).

'Εκανα αυτό που είπες, όλα καλά, απλά όταν φτάνω στο port search και το πατάω, δεν γίνεται τίποτα. Το εικονίδειο download δεν λειτουργει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορει να με βοηθησει καποιος στο πως να εγκαταστησω εφαρμογες?Καταιβαζω το TkFileExplorer v2.2 αλλα στο βημα 7 πως περναω μεσα στον φακελο που δημηουργησα τα αρχεια jad και jar?Με δεξι κλικ upload που λεει και παιρνει αυτα που εχω κανει αντιγραφη?Το δοκιμασα αλλα μετα το τελος των βηματων δεν μου δειχνει τον φακελο.
Dhamher_00
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως βάζω φώτο στις επαφές?? Και μεσα απο το PC SUITE το έκανα.. αλλα στο κινιτο τίποτα μετα :(

Ανοιξε την φωτογραφια στο κινητο,

πατας κατω δεξια "περισσοτερα" μετα "ορισμος ως" και μετα "ταυτοτητα καλουντος".

Link to comment
Share on other sites

Ok

Ναι από εκεί αλλάξει μεν ήχος, όμως έχεις ΜΟΝΟ τους 4 ήχους του κινητού να επιλέξεις. Μπορείς να ορίσεις εσύ κάποιον?

‘Η θα πρέπει να τον ορίσεις στα πεδία της κάθε επαφής ξεχωριστά?

Περίεργο, να μπορείς να ορίσεις ήχο μηνύματος σε κάθε επαφή και όχι στο κινητό.

"προφιλ" μετα "ηχος φωνητικης κλησης" μετα βρισκεις τον ηχο που θελεις στο τηλεφωνο η στην καρτα (οπου ειναι αποθηκευμενος) και τον επιλεγεις.

Link to comment
Share on other sites

το εχω δει αυτο.το link ειναι waphq.net???

 

Τα λέει στην περιγραφή του video.

 

1. go from YOUR MOBILE BROWSER to http://www.waphq.net/wap.php

2. Enter the number : 330696

3. Download the .jar

4. hit "play"

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Τα λέει στην περιγραφή του video.

 

1. go from YOUR MOBILE BROWSER to http://www.waphq.net/wap.php

2. Enter the number : 330696

3. Download the .jar

4. hit "play"

 

Εμενα δεν παιζει.. λεει check settings

Member since : Σεπ. 2003 :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Εμενα δεν παιζει.. λεει check settings

 

εννοείται πως πρέπει να υπάρχουν οι κατάλληλες ρυθμίσεις στον native browser, για να μπορεί να συνδεθεί στο internet ...

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

εννοείται πως πρέπει να υπάρχουν οι κατάλληλες ρυθμίσεις στον native browser, για να μπορεί να συνδεθεί στο internet ...

 

δηλ???

Εγω μπενω μεσο WIFI και με τον NATIVE μπενει μια χαρα (αφου το κατεβασα)

 

Επισεις υπαρχουν MSN ή ICQ για το κινητο?

Member since : Σεπ. 2003 :ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung S8000 Jet

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...