Jump to content

Samsung S8000 Jet


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστω θα του δειξω εγω οταν παω :p

 

 

Δες και κανένα unboxing video στο youtube μήπως σε βοηθήσει... :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δες και κανένα unboxing video στο youtube μήπως σε βοηθήσει... :)

 

Σωστα δεν το ειχα σκεφτει! Thanks. :)

 

 

Να κανω μια ψιλο κουλη ερωτηση? Οταν μιλας στο τηλεφωνο μπορεις να πληγηθεις στο μενου και γενικως να κανεις τα παντα? Να μπαινεις σε java εφαρμογες κλπ... ?

 

Δες και κανένα unboxing video στο youtube μήπως σε βοηθήσει... :)

 

Εκτος απο το οτι ολοι στα βιντεο την μπαταρια την εχουν ηδη μεσα στο κινητο, σε δυο βιντεο που ειδα δεν ειχε σακουλακι οταν την βγαζανε απο το κουτι... Μηπως στα εισαγωγης δεν εχουν σακουλακια, αλλα τα Ελληνικα εχουν? Και το συγκεκριμενο που πηγαν να μου πουλησουν να ειναι κανα κομματι απο εξωτερικο ανοιγμενο για να προσθεσουν τις Ελληνικες οδηγιες και ολα τα σχετικα, και για αυτο δεν ειχε σακουλακι η μπαταρια? Δε ξερω πραγματικα τι να κανω αυριο (ή μεθαυριο αναλογως ποτε με ειδοποιησουν) για αυτο εχω αγχωθει αρκετα. Να παω να τους κανω φασαρια στο πλαισιο Συνταγματος και τελικα να το παρω απο αλλο πλαισιο? Η να παω και να το παρω απλα....

Link to comment
Share on other sites

Kι εγω ενα απλο καλωδιο εχω, αλλα εχει 3 βυσματα, ασπρο κιτρινο και κοκκινο. Μια ψηφιακη την εχω συνδεση μια χαρα, αλλα το s8000 με τπτ :(

 

Το κόκκινο πάει κανονικά στο κόκκινο απλά ξέχασα να το γράψω γιατί το θεώρησα δεδομένο. Απλά αντέστρεψε το κίτρινο με το άσπρο και δοκίμασε.

Link to comment
Share on other sites

μπορει να σου τυχει με οποιαδηποτε εταιρια. οπως ειδες σε αυτο το φορουμ τα τεχνικα προβληματα ειναι παρα πολυ λιγα. τι να πουν και οι συμφορουμιτες με νοκια και ειδικα με το 5810 που ειχε το 50% προβληματα. μηπως δεν φταιει το κινητο; δοκιμασες με αλλη sim μηπως και κατι δεν παει καλα; επισης επικοινωνησε με την ευρωηλεκτρονικη και πες τι εχει γινει και με ηρεμο τροπο εξηγησε την ταλαιπωρια σου και πιστευω θα βγαλεις ακρη. πανω απ ολα ψυχραιμια.

 

μετα απο περιστατικα οπως αυτο και ενα αλλο με το eshop ψωνιζω μονο απο την γειτονια και μαγαζια που ψωνιζα παλια και γνωριζω τι παιζει. ελεος πια με τις αλυσιδες και τα καρτελ τους και τους υπαλληλους που δεν τους πληρωνουν σωστα δεν τους μαθαινουν να σεβονται τον πελατη και κανουν οργια στον βωμο του κερδους.

αν πανε να σου πασαρουν ανοιγμενο μπροστα σε ολο τον κοσμο πες γεια σας θα μιλησετε με τον ΙΝΚΑ να δεις για ποτε σφιγγουν οι σφιγκτηρες και επι τοπου ακυρωσε το συμβολαιο.

 

 

 

 

 

 

 

 

μπορεις να μου πεις σε παρακαλω το μαγαζι που πειρες το κιν γιατι οι αλυσιδες ειναι για φτισιμο..... ευχαριστω!!!!

Link to comment
Share on other sites

διάβασα κάπου (σε ενα group στο facebook) οτι βγήκε καινούρια έκδωση firmware, μήπως κάποιος ξέρει λεπτομέριες περι αυτού; με ποιά έκδωση FW ήρθε το δικό σας στο κουτί;;;
So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Το κόκκινο πάει κανονικά στο κόκκινο απλά ξέχασα να το γράψω γιατί το θεώρησα δεδομένο. Απλά αντέστρεψε το κίτρινο με το άσπρο και δοκίμασε.

 

Παιδιά κι εγώ με ένα απλό καλώδιο προσπαθώ να το συνδέσω με τηλεόραση αλλα τίποτα..κατι πάει να εμφανισει στην τηλεόραση αλλά με πολλα παράσιτα.. :(

Στις ρυθμίσεις τηλεφώνου, στο ΤV out δοκίμασα και σε PAL kai se NTSC αλλά τίποτα..

καμιά ιδέα pls??

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κι εγώ με ένα απλό καλώδιο προσπαθώ να το συνδέσω με τηλεόραση αλλα τίποτα..κατι πάει να εμφανισει στην τηλεόραση αλλά με πολλα παράσιτα.. :(

Στις ρυθμίσεις τηλεφώνου, στο ΤV out δοκίμασα και σε PAL kai se NTSC αλλά τίποτα..

καμιά ιδέα pls??

 

Δοκίμασες την συνδεσμολογία που αναφέρω στην προηγούμενη σελίδα?

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες την συνδεσμολογία που αναφέρω στην προηγούμενη σελίδα?

 

Nαι φίλε makois το δοκίμασα..το κακό είναι πως δεν μου εμφανίζει ούτε εικόνα..απλα πολλα παρασιτα σα να βλεπεις filmnet χωρις αποκωδικοποιητή για να καταλάβεις..

Σίγουρα δε θέλει αποκλειστικά το δικό του καλώδιο? Μήπως πρέπει να κάνω κάποια ρύθμιση στο κινητό?

Σε ευχαριστώ εκ των προτέρων! ;)

Link to comment
Share on other sites

Nαι φίλε makois το δοκίμασα..το κακό είναι πως δεν μου εμφανίζει ούτε εικόνα..απλα πολλα παρασιτα σα να βλεπεις filmnet χωρις αποκωδικοποιητή για να καταλάβεις..

Σίγουρα δε θέλει αποκλειστικά το δικό του καλώδιο? Μήπως πρέπει να κάνω κάποια ρύθμιση στο κινητό?

Σε ευχαριστώ εκ των προτέρων! ;)

 

Ακριβως τα ιδια κανει και σε μενα γμτ!

Link to comment
Share on other sites

Nαι φίλε makois το δοκίμασα..το κακό είναι πως δεν μου εμφανίζει ούτε εικόνα..απλα πολλα παρασιτα σα να βλεπεις filmnet χωρις αποκωδικοποιητή για να καταλάβεις..

Σίγουρα δε θέλει αποκλειστικά το δικό του καλώδιο? Μήπως πρέπει να κάνω κάποια ρύθμιση στο κινητό?

Σε ευχαριστώ εκ των προτέρων! ;)

 

Εγώ χρησιμοποιώ ένα απλό φτηνό καλώδιο αγορασμένο από ένα μαγαζί με ηλεκτρονικά είδη και όχι της samsung και δουλέυει άψογα.

Σίγουρα δεν χρειάζεται κάποια ρύθμιση.

Με το που το συνδέεις απλά επιλέγεις την επιλογή tv-out και είτε έχεις την επιλογή pal είτε ntsc πρέπει να σου δείχνει εικόνα.

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση. Κάνει restart και σε σας ο υπολογιστής σας όταν είναι συνδεμένο το s8000 με το NPC και αποσυνδέεται ή το κάνει μόνο σε μένα. Πάω για format στο PC ή φταίει κάτι άλλο.
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον πρέπει να ελέγξεις το pc σου...

 

Ποτέ δεν μου έχει ζητήσει Restart στο pc μετά από χρήση του NPCS....

:)
Link to comment
Share on other sites

μπορεις να μου πεις σε παρακαλω το μαγαζι που πειρες το κιν γιατι οι αλυσιδες ειναι για φτισιμο..... ευχαριστω!!!!

 

δεν εχει καμμια σημασια απο που το πηρα (εχω αναφερει πολλες φορες οτι το πηρα απο το πλαισιο παρολο που μου πασαρανε στο συνταγμα κινητο απο επιστροφη και τελικα το πηρα απο το mall γιατι το ηθελα αμεσα και το ειχαν μονο εκει διαθεσιμο, ταλαιπωρημενος σαββατο απογευμα με 45 βαθμους) κανενα μαγαζι δεν θα βγαλει το φιδι απ την τρυπα οτι και αν λενε κατα καιρους (εκτος και αν εισαι πολυ καλος πελατης και σε σεβονται) σημασια εχει να το παρεις σε καλη τιμη και να μην ειναι παραεισαγωγη.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλο το gps του route 66 δε λεω αλλα οχι για συχνη χρηση. Χθες το χρησιμοποιησα για κανα 2ωρο και με εφαγε σχεδον ολη την μπαταρια.

 

οχι και 2ωρο κατι δεν παει καλα με το κινητο σου. εμενα στο 2ωρο πεφτει μια γραμμη

Link to comment
Share on other sites

Τελικά η συσκευή επανήλθε από το δεύτερο (αισίως) service 10 Νοεμβρίου – (το έστειλαν από τη Wind από 27 Οκτωβρίου).:mad:

 

Στο χαρτί του service έγραφε πάλι πως δεν βρέθηκε κανένα πρόβλημα και έγινε «προλειπτικά» επαναπρογραματισμός. Τέλος πάντων, το έχω λίγες ημέρες που το χρησιμοποιώ και αρχικά όλα φαίνονταν οκ μέχρι πριν από λίγο που άρχισε τα ίδια. Προσπάθησα να πάρω τηλέφωνο και πάλι από το ακουστικό μου ακούστηκε ένας εξαιρετικά έντονος και διαπεραστικός ήχος που με ανάγκασε να το κλείσω! Χαρακτηριστικά να πω ότι ένας φίλος ήταν στα 5 μέτρα και με ρωτούσε τι έγινε και άρχισε να ουρλιάζει το κινητό!:mad: Παράπονα για την ποιότητα του πως με ακούν δεν έχω πλέον τόσα πολλά όσα προηγουμένως αλλά και πάλι έχω παράπονα ότι η φωνή μου κόβεται συνέχεια και σε μερικές περιπτώσεις έπρεπε να κλείσω τη συσκευή, να την ξανανοίξω και να ξανακαλέσω. Μια από τα ίδια δηλαδή...:mad::mad::mad:

«Φούσκα» δεν έχει (ακόμη;) εμφανιστεί πάντως...

 

Προσωπικά είμαι εξαιρετικά απογοητευμένος. Πρώτη φορά έδωσα τόσα χρήματα για κινητό Samsung και το μετανιώνω. Η ειρωνεία είναι πως αυτές τις ημέρες χρησιμοποιώ ένα παλιό κινητό της ΝΟΚΙΑ που απλά δεν πεθαίνει ενώ το αστραφτερό καινούριο μου Samsung...καπούτ. Ήταν το πρώτο και τελευταίο Samsung...

 

http://www.euroelectronics.gr/upload/Service_Centers_10042009.pdf

 

http://www.euroelectronics.gr/default.aspx?page=call_center

 

επικοινωνησε μαζι τους πες τι περασες και ειμαι σιγουρος οτι ολα θα πανε καλα

εχει και στην κρητη service point

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε πριν λιγο η εγκριση φορητοτητας :O:eek::shock: αρα μπορω οποιαδηποτε στιγμη αυριο να παω να παρω το κινητο που μου εχουν κρατησει. Φυσικα και δε θα παω μιλησα ηδη με το πλαισιο και συμφωνησαν στο να περιμενω νεα παραλλαβη παρολο που ανοιξαμε την συσκευασια εκει περα! Εμ βεβαια τι τους νοιαζει αφου σε καποιον θα την δωσουν αργοτερα... :mad: Φυσικα υστερα απο οσα διαβασα, το πρωτο πραγμα που θα κοιταξω οταν το παρω θα ειναι το αν ειναι Ελληνικης προελευσης και φυσικα η "φουσκα" :p Ευχαριστω ολους εδω μεσα που λυνουν τις απορειες μας. :)
Link to comment
Share on other sites

...παντως πρεπει να εχει πολυ ζητηση το κινητακι.. .. ...εχω μια βδομαδα που το εχω κανει παραγγελια κ ακομα να το φερουν.. .. ...
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι αρχίζω κι έχω προβλήματα με το σήμα..μέσα στο σπίτι δεν πιάνει σε πολλά σημεια,και μου κάνει νερά και έξω.. πέφτει απότομα, δεν ακουω τον συνομιλήτή μου..αρχικά πίστευα ότι υπάρχει πρόβλημα με το σήμα της Cosmote αλλά μένω Λιβαδειά και μέσα στην πόλη σε όλα τα σημεία πιάνει καμπάνα και έχει και 3G ..έχω το κλασικό Nokia N95 ακόμα που βάζοντας το δίπλα δίπλα με κάρτα What's Up το σήμα του είναι άψογο...για να μην μιλήσω για τις φωτογραφιες του που είναι ασύγκριτες μπροστα στο Jet..τελικά μετά από 4 μήνες με το κινητό να πιστεύω ότι η Samsung δίνει μεγαλύτερη έμφαση στην οθόνη και στα χρώματα παρά στις βασικές λειτουργιες ενός κινητού όπως το σήμα;...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

...παντως πρεπει να εχει πολυ ζητηση το κινητακι.. .. ...εχω μια βδομαδα που το εχω κανει παραγγελια κ ακομα να το φερουν.. .. ...

πουλαει τρελα και εδω στην κρητη και γενικα, γιαυτο δεν πεφτει και η τιμη του.δικαιολογημενα παντως ειναι η ποιο τιμια προταση στα 400Ε κατεμαι.γιαυτο και δεν του κανει η σαμυ καθολου διαφημιση στην τv,θα χασουν τσαμπα χρημα.να ξερετε οτι αν αυτο το κινητο λεγοταν νοκια η sony θα περνουσε τα 500Ε και αυτο ειναι ΣΤΑΝΤΑΡ.α ρε σαμυ Γ:O:O:O:Ω :Xτην πολιτικη σου. αν δεν ξεχνουσε τα κινητα της αφηνονταστα γυμνα στα χερια μας:cry: θα ηταν μιλια μπροστα.ΚΡΙΜΑ!.

εγω που ειμαι νεος στην σαμυ εχω παθει πλακα,εχω φαει τρελο κωλυμα με τα κινητα της και ελπιζω σε αλλαγη πολιτικης αμεσα.Α! μη ξεχασω να πω οτι το youtube (τα βιντεο)εστρωσε τωρα παιζουν κανονικα.

:whistle:
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την invisible shield απο zagg. Την παρηγγειλα απο εξωτερικο, αφου ειναι πιο φτηνη. Θελει πολυ προσοχη για να μπει, μου πηρε αρκετη ωρα για να την τοποθετησω. Το αποτελεσμα θα ελεγα οτι ειναι αρκετα καλο. Ειναι διακριτικη και ελπιζω να μην ξεκολλησει ευκολα, αυτο θα φανει με τον καιρο.
Link to comment
Share on other sites

Χμμμ τοτε εγω που προσπαθω να το πουλησω(θελω το omnia 2 μου χει κολλησει εκεινο τωρα) χωρις κανενα απολυτως προβλημα γιατι δεν ενδιαφερεται κανεις ; πρωτη φορα μου συμβαινει αυτο...
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα κι εγω που θελω να το παρω δε θα προτιμησω μεταχειρισμενο :p

Παντως απο οτι εχω δει το ομνια 2 δεν εχει τοσο καλη οθονη οσο το jet. Γιατι να θες να το παρεις? Λογω του λογισμικου του?

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μπορώ με κάποιο τρόπο να έχω internet με την what's up?με κάποια πάγια χρέωση?θέλω να βλέπω τα email μου κ να ανοίγω καμιά σελίδα
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα κι εγω που θελω να το παρω δε θα προτιμησω μεταχειρισμενο :p

Παντως απο οτι εχω δει το ομνια 2 δεν εχει τοσο καλη οθονη οσο το jet. Γιατι να θες να το παρεις? Λογω του λογισμικου του?

 

Τα δικα μου "μεταχειρισμενα" πιστεψε με ειναι σαν καινουργια ! Εχω πουλησει κι αλλα μου κινητα,εδω εδωσα το 5800 με τα γνωστα κατασκευαστικα του θεματα. Τι να πω,ή δε το ξερουν το κινητο ή διαβασαν το συγκεκριμενο panic-φορουμ.

Ναι θελω κατι σαν το Jet,γιατι μου αρεσε πολυ,απλα θελω και να επιστρεψω στα windows για διαφορους λογους

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung S8000 Jet

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...