Jump to content

Samsung S8000 Jet


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα παιδια μια ερωτηση μεσα στο πακετο εχει και τη θηκη του?γτ?οταν το αγορασα μοθ ειπαν οτι την εχει?και τελικα δεν την ειχε το πειρα χθες.και δεν εχει κανεις?που θα βρω?

 

δεν μου λες απο που το πηρες; να το πας πισω αν δεν σου δινουν θηκη και να την απαιτησεις. πωλειται και χωριστα αλλα γιατι να πληρωσεις για κατι που ηδη πληρωσες;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όταν ανοίγω το κινητό μου βγάζει το πράσινο logo της cosmote.

Μπορεί να αλλάξει αυτό με καποια εφαρμογή;

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχως που δεν πηγα στην cosmote να το παρω... Και ρωτησα στην Samsung αν εχει πειραχτει το κινητο και μου ειπαν οτι δεν εχει γινει απο καμια εταιρια customization στο jet. Ειναι ψευτες...
Link to comment
Share on other sites

Όντως παραμύθια λένε.

Για όσους δεν έχουν cosmote branded αν πατήσετε * # 1234 # ποια version σας βγάζει;

 

πία έκδωση λογισμικού έχετε στο jet σας;

 

κάποιος μπορεί να απαντήσει;

Ψάχνω να κατεβάσω την επίσημη έκδοση, αλλα δεν ξέρω ποια είναι.

Link to comment
Share on other sites

εγώ φίλε μου έχω την s8000xxif5 απο τότε που το αγώρασα (το καλοκαίρι) και το πρόγραμμα της samsung στο PC, μου λέει οτι έχω την τελευταία !

 

Παντού όμως βλέπω οτι υπάρχουν πιό καινούριες εκδώσεις, δεν ξέρω τι παίζει και αν ποτέ θα δώσει τελικα η μαμά ετερία μια καινούρια έκωση πρως σπιτική αναβάθμηση.....

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Να σας ενημερώσω, έχω περάσει σχεδόν όλες τις εκδόσεις που κυκλοφορούν, αλλά δυστυχώς μέχρι στιγμής δεν έχω βρει καμία που να υποστηρίζει ελληνικά.

Μόνο η S8000XXIF5 που μου ανέφερες υποστηρίζει ελληνικά, αλλά δεν μπορώ να την βρω πουθενά στο internet. Μήπως μπορεί να βοηθήσει κανείς;

 

Σας το λέω για να μην δοκιμάσετε να περάσετε τα νέα firmware (τα οποία περνάνε πανεύκολα, μέσα σε 3 λεπτά), γιατί μετά θα μείνετε χωρίς ελληνικό menu.

 

Και είναι κρίμα γιατί όλα τα καινούργια firmware μέχρι και τούρκικα υποστηρίζουν !!!!!

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν με ενδιαφέρουν τα ελληνικά..έχω βαρεθεί την αντιμετώπιση των Ελλήνων καταναλωτών απο την Samsung το ίδιο γίνεται και με το Ι8910 HD και τη Vodafone. Όλη η Ευρώπη έχει συνεχώς νέες αναβαθμισεις..λες και δεν υπάρχει Ελλαδα, λες και δεν σκάσαμε τόσα ευρώ για το κινητό..τέλος πάντων ας μας πει κάποιος με καποιο link ποιό είναι το τελευταίο firmware και αν είναι δυνατον τον τρόπο που γίνεται ένα ασφαλές πέρασμα στο κινητό για να τελειώνουμε.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αναβαθμιση τελος δηλαδη? ωραια!.να γιατι η σαμυ ειναι δευτεροτριτη και δεν θα δει ποτε πρωτια.ο καθε ενας οτι του αξιζει.
:whistle:
Link to comment
Share on other sites

αναβαθμιση τελος δηλαδη? ωραια!.να γιατι η σαμυ ειναι δευτεροτριτη και δεν θα δει ποτε πρωτια.ο καθε ενας οτι του αξιζει.

Και να φανταστείς ότι εγώ σταμάτησα να αγοράζω κινητά Nokia και πέρασα στην Samsung για καλύτερα..δε λεω, σίγουρα είναι συσκευές με καλύτερα ποιοτικά υλικά και φοβερές οθόνες, ναι μεν δεν βγάζουν κολλήματα και διάφορα, όμως στο θέμα της αναβάθμισης λογισμικού είναι απαράδεκτο αυτό το οποίο συμβαίνει!..Και να μην αναφέρω ότι το δικό μου Jet ναι με δεν έχει την γνωστή φούσκα, αλλά έχει πρόβλημα στο ακουστικό.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν με ενδιαφέρουν τα ελληνικά..έχω βαρεθεί την αντιμετώπιση των Ελλήνων καταναλωτών απο την Samsung το ίδιο γίνεται και με το Ι8910 HD και τη Vodafone. Όλη η Ευρώπη έχει συνεχώς νέες αναβαθμισεις..λες και δεν υπάρχει Ελλαδα, λες και δεν σκάσαμε τόσα ευρώ για το κινητό..τέλος πάντων ας μας πει κάποιος με καποιο link ποιό είναι το τελευταίο firmware και αν είναι δυνατον τον τρόπο που γίνεται ένα ασφαλές πέρασμα στο κινητό για να τελειώνουμε.

 

Χωρίς ελληνικά όμως, πως θα στείλεις ένα μήνυμα ή πως θα προσθέσεις νέα επαφή στον κατάλογο.

Θα βάλω αργότερα τα link για το τι χρειάζεται για το update.

Πέρα από το 9volto ξέρετε κανένα μαγαζί που να περνάει firmware;

Μου είπε ότι για να μου περάσει το firmware με τα ελληνικά θέλει 30 ευρώ.

Για 3 λεπτά υπόθεση, είναι κρίμα.

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς ελληνικά όμως, πως θα στείλεις ένα μήνυμα
στα greeklish
πως θα προσθέσεις νέα επαφή στον κατάλογο.
μέσω pc studio
Link to comment
Share on other sites

Για όλα υπάρχει λύση όπως είπε ο pao132003..αναμένω το link.

 

Το νέο firware βρισκεται εδω.http://darkforestgroup.com/forum/index.php?topic=1398.0

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχω windows 7 και εχω ακολουθήσει τις οδηγιες απο εδω http://www.66.com/samsung/index.php?cid=GR&act=2&cat=2&scat=1 για το GPS αλλα οταν συνδεω το κινητο με το PC το route66 δεν το βλεπει, ενω εχω επιλεξει συνδεση για συσκευη αποθηκευσης και το PC το βλεπει. Καμια λυση; Θα πρεπει να εχω εγκαταστησει και το CD που εχει το κουτι του;
Link to comment
Share on other sites

στα greeklish μέσω pc studio

 

συγνώμη φίλε μου αλλά γενικά τα greeklish δεν είναι λύση, είναι κακάσχημα , και σε τελευταία ανάλυση προσβολή προς την αρχαιότερη γλώσσα της Ευρώπης...

 

ΥΓ. Και δεν νομίζω να είναι τρόπος να τιμωρείς μια εταιρία με το να χρησιμοποιείς αγγλικό FW, επειδή δεν σου παρέχει τις τελευταίες αναβαθμίσεις (στην γλώσσα σου) στο κινητό σου... τον εαυτό σου τιμωρείς.

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

γενικά τα greeklish δεν είναι λύση

συμφωνώ ότι δεν είναι λύση γενικά. αλλά μιλάμε για μια ειδική περίπτωση τώρα. εγώ πήρα το κινητό 100€ φθηνότερα από αγγλία. δε νομίζω ότι άξιζε να δώσω 100€ παραπάνω για να έχει ελληνικά μέσα...

Link to comment
Share on other sites

Για μένα άξιζε, ή αν το θες, θα μπορούσα να πάρω άλλο μοντέλο... ή να περίμενα να πάρω αργότερα κάτι πιο βελτιωμένο . Έτσι θα τιμωρούσα την εταιρία και όχι τον εαυτό μου βγάζοντας τα μάτια μου με τα greeklish ;)

Ο κάθε ένας με τις προσωπικές του προτεραιότητες.

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Μόνο η S8000XXIF5 που μου ανέφερες υποστηρίζει ελληνικά, αλλά δεν μπορώ να την βρω πουθενά στο internet. Μήπως μπορεί να βοηθήσει κανείς;

 

Εγω πηρα το κινητο χθες και εχει την S8000XXIF5.

Οταν παω στο NPS μου βγαζει διαθεσιμη νεα εκδοση παλι την S8000XXIF5 :lol: αλλα δυστυχως δεν εχω ακομα mc και δεν μπορω να δοκιμασω.

 

Γιατι δεν δοκιμαζεις να περασεις την S8000XXIF4 (μπορεις να την βρεις ευκολα) και μετα να αφηνες το NPS να σε αναβαθμισει στην S8000XXIF5.

Link to comment
Share on other sites

Για όλα υπάρχει λύση όπως είπε ο pao132003..αναμένω το link.

 

Το νέο firware βρισκεται εδω.http://darkforestgroup.com/forum/index.php?topic=1398.0

παιδες αυτο εχει και Ελληνικα μεσα (μενου , κλπ) ?

και ολα τα τελευταια κολπα? μετακινηση εικονιδιων μενου κλπ?

 

και οδηγιες περασματος?

 

thank you

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Κανένα δεν έχει ελληνικά από τα firmware που κυκλοφορούν.

Χθες το βράδυ τα δοκίμασα όλα (της Ευρώπης τα οποία είναι 11) και δυστυχώς τίποτα.

Οδηγίες θα σας γράψω όταν βρω λίγο χρόνο.

Είναι πάρα πολύ απλό πάντως.

Link to comment
Share on other sites

...παντως παιδια εγω ακομα περιμενω να μου το φερουν.. ...3 εβδομαδες σχεδον το εχω κανει παραγγελια σε πολυ γνωστη αλυσιδα καταστηματων κ ακομα τπτ.. ..λεει οτι δεν υπαρχει πουθενα.. .κ δεν ξερουν καν ποτε θα το ξαναφερουν.. ...με το νεο ετος με βλεπω να αλλαζω κινητο.. .. ..!!
Link to comment
Share on other sites

Εγω πηρα το κινητο χθες και εχει την S8000XXIF5.

Οταν παω στο NPS μου βγαζει διαθεσιμη νεα εκδοση παλι την S8000XXIF5 :lol: αλλα δυστυχως δεν εχω ακομα mc και δεν μπορω να δοκιμασω.

 

Γιατι δεν δοκιμαζεις να περασεις την S8000XXIF4 (μπορεις να την βρεις ευκολα) και μετα να αφηνες το NPS να σε αναβαθμισει στην S8000XXIF5.

 

Εύκολα;;;;;;

Για πες κανένα λινκ.

Τώρα είδα το ποστ σου, αλλά είχα ήδη στείλει το κινητό στο 9βολτο και μου πέρασαν την s8000xxif4, ότι ακριβώς είπες.

Ψάχνω 3 μέρες και δεν την έχω βρει.

Ξενέρωσα τωρα, 'οχι τόσο για τα 30 ευρώ, αλλά γιατί δεν το έκανα μόνος μου.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

εχω προβλημα με το δικο μου S8000 απο χθες που εβαλε ο αδερφος μου χωρις να το θελει κωδικο κλειδωματος στην συσκευη με αποτελεσμα να μην θυμαται τη εβαλε για να το ξεκλειδωσω, ξερει καποιος καποιο τροπο για να το βγαλω ή πως γινεται hard reset στη συσκευη για να επανελθει στις εργοστασιακες ρυθμισεις?

αν το παω στην αντιπροσωπια της samsung θα το ξεκλειδωσουν (να κραταω και την αποδειξη αγορας μην μου πουν οτι το εχω κλεψει)

Link to comment
Share on other sites

Εύκολα;;;;;;

Για πες κανένα λινκ.

Τώρα είδα το ποστ σου, αλλά είχα ήδη στείλει το κινητό στο 9βολτο και μου πέρασαν την s8000xxif4, ότι ακριβώς είπες.

Ψάχνω 3 μέρες και δεν την έχω βρει.

Ξενέρωσα τωρα, 'οχι τόσο για τα 30 ευρώ, αλλά γιατί δεν το έκανα μόνος μου.

 

Δυστυχως δεν σε προλαβα :(.

Μπορουσες να την βρεις εδω

Link to comment
Share on other sites

Αυτόν τον είχα βρει κι εγώ, αλλά ζητούσε 15 ευρώ για ένα μηνα πρόσβαση να μπορείς να κατεβάσεις τα αρχεία.

Βασικά δεν εμπιστεύτηκα το site και δεν ήμουν σίγουρος ότι θα έπαιζε κανονικά αυτή η version κι έτσι προτίμησα να μην το ρισκάρω.

Παρεπιπτώντος η s8000xxif4 που μου πέρασε το 9volto δεν κάνει update με το NPS.

Συνδέεται κανονικά το τηλέφωνο, κάνω ανταλλαγή αρχείων, αλλά όταν πάω να κάνω update μου βγάζει ότι δεν είναι συμβατό το λειτουργικό της συσκευής, κάτι τέτοιο.

 

Σκέφτηκα τι μπορεί να φταίει αλλά θέλω την βοήθεια από κάποιον που έχει nonbranded κινητό.

 

Πληκτρολογήστε τον κωδικό *#6984125*#

Επιλέξτε Pre-configuration

Πληκτρολογήστε τον κωδικό *#73561*#

 

Εκεί θα σας εμφανίσει λογικά μία λίστα με χώρες-ηπείρους.

Ποια είναι επιλεγμένη σε εσάς;

Σε μένα τώρα είναι επιλεγμένη η Κορέα (KOR)

Ποιο κάτω γράφει Europe (EUR). Δεν ξέρω μήπως επιλέξω το EUR θα μπορεί να κάνει update.

 

Με το branded απο cosmote μπαίνοντας σε αυτό το menu, υπήρχε μόνο η επιλογή COS (Cosmote) και τίποτα άλλο.

Δυστυχώς δεν υπήρχε η δυνατότητα να την ξεκλικάρεις.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung S8000 Jet

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...