Jump to content

Samsung S8000 Jet


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Eυχαριστω πολυ. Εννοειτε οτι τις πρωτες φορες θα ξεφορτιζει εντελως πριν το βαλω :)

 

Αυτο ακριβως, να το βαζεις να φορτισει οταν η μπαταρια εχει αδειασει κ σ βγαζει μηνημα οτι εχει χαμηλη μπαταρια. Οσο για τη διαρκεια της εγω το εχω κανα μηνα και διαρκει καμια βδομαδα με λιγη χρηση. Οταν το χρησημοποιω αρκετα κραταει χαλαρα 4 μερες. Εχει αρκετα καλη μπαταρια.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γιατί όταν προσπαθώ να κάνω μέσω πισι στούντιο ενημέρωση συσκευής, μου λέει: "αποτυχία σύνδεσης στο διακομιστή. Δεν μπορεί να συνεχιστεί η ενημέρωση";;;;;

 

Επίσης, μέσω πσ στούντιο πέρασα 6 τραγούδια σε wma. Γιατί όταν προσπαθώ να τα ακούσω από το τηλ. μου λέει: "Το αρχείο έχει λήξει προσωρινά. Συνδεθείτε με τον υπολογιστή και κάντε λήψη της άδειας". Ποιας άδειας μωρέ ;;; :mad:

Link to comment
Share on other sites

οκ..αφησε το σημερα..αλλα αυριο οταν το ανοιξεις θυμησου να το κοιταξεις αυτο με την οθονη κ στειλε.. .εμενα οταν το ανοιξα δεν δουλευε η οθονη αμεσως κ μετα πατησα το κεντρικο κουμπι να μπω στο μενου κ μετα ολα οκ.. ..προσεξε το λιγο αυριο..! ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

οκ..αφησε το σημερα..αλλα αυριο οταν το ανοιξεις θυμησου να το κοιταξεις αυτο με την οθονη κ στειλε.. .εμενα οταν το ανοιξα δεν δουλευε η οθονη αμεσως κ μετα πατησα το κεντρικο κουμπι να μπω στο μενου κ μετα ολα οκ.. ..προσεξε το λιγο αυριο..! ευχαριστω.

 

Αν μιλαμε για τετοιο κολλημα δε νομιζω πως εκανε κατι τετοιο. 3 φορες το ανοιξα δεν προσεξα τετοιο πραγμα αλλα αυριο θα το δω και σιγουρα και θα σου πω.

Link to comment
Share on other sites

Στο "πλαίσιο" μου είπαν ότι έχουν "τελειώσει" τέτοιου είδους προσφορές. Άλλωστε, αν κλικάρεις πάνω στο τηλέφωνο (στη σελίδα που λες) σου λέει ότι η σελίδα δεν είναι διαθέσιμη ...( Ευχαριστώ πάντως,

 

Η προσφορα ισχυει αλλα εχουν 1-2 κομματια στο καθε μαγαζι και τελος. Και μου ειπαν οτι μαλλον 8α καταργηθει μετα τις γιορτες.

αρα ρομ τελος επισης?

Link to comment
Share on other sites

http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Cellular-Phones/Samsung-Jet-GT-S8000-Black.htm

 

Υπάρχει στην παραπάνω σελίδα ως "Internet Only". Γνωρίζει κανείς αν το φέρουμε από εξωτερικό τι χάνουμε;

Link to comment
Share on other sites

http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Cellular-Phones/Samsung-Jet-GT-S8000-Black.htm

 

Υπάρχει στην παραπάνω σελίδα ως "Internet Only". Γνωρίζει κανείς αν το φέρουμε από εξωτερικό τι χάνουμε;

τα Ελληνικα και την εγγυηση πρεπει να "ιδρωσεις" για να το περασεις με το ΙΜΕΙ (απο ΕΕ)

ενω θα επρεπε να το δεχονται.

 

το ξενο βεβαια εχει καινουρια "ιπταμενα" firmware

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα το ROUTE 66 στο pc και ακολούθησα τις οδηγίες μεταφοράς του στο τηλέφωνο. Όλα πήγαν καλά, αλλά απλά όταν το έψαξα στο τηλ. ΔΕΝ το βρήκα :(

Κάποιος φίλος είχε πει πως πρέπει να το βάζουμε σε micro sd ΚΑΙ ΟΧΙ στην υπάρχουσα μνήμη του τηλ. Μήπως φταίει αυτό και δεν το "βλέπω" στο τηλ. μου; Στην ουσία δλδ δεν "πέρασε" καθόλου στο τηλ. μου;;; Βοηθείστε με ρε παιδιά...

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα το ROUTE 66 στο pc και ακολούθησα τις οδηγίες μεταφοράς του στο τηλέφωνο. Όλα πήγαν καλά, αλλά απλά όταν το έψαξα στο τηλ. ΔΕΝ το βρήκα :(

Κάποιος φίλος είχε πει πως πρέπει να το βάζουμε σε micro sd ΚΑΙ ΟΧΙ στην υπάρχουσα μνήμη του τηλ. Μήπως φταίει αυτό και δεν το "βλέπω" στο τηλ. μου; Στην ουσία δλδ δεν "πέρασε" καθόλου στο τηλ. μου;;; Βοηθείστε με ρε παιδιά...

 

Στις οδηγίες αναφέρεται αναλυτικά ότι το πρόγραμμα εγκαθίσταται στην κάρτα μνήμης και όχι στη μνήμη του τηλεφωνου. Μόλις του βάλεις κάρτα μνήμης ξανακάντο....:)

:)
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ρωτησω κατι παρολο που εχω διαβασει λεπτομερως κ τις 98 σελιδες αλλα δυστυχως οι απαντησεις που εχουν γραφτει δεν με βοηθανε...:(

 

Λοιπον,πως μπορω να συνδεθω σε ενα δυκτιο το οποιο δεν ειναι free??

Ακομα δεν εχει δοθει καποια ολοκληρωμενη απαντηση και απο οτι εχω διαβασει πολλοι χρηστες εχουν το συγκεκριμενο προβλημα με εμενα.

Σε 2 περιπτωσεις εχω προβλημα.

Στο δικο μου οικακο δικτυο στο οποιο ενω το βρισκει με την αναζητηση κ βαζω pasword δεν με αφηνει να μπω κ μου λεει τα γνωστα τα οποια εχουν ειπωθει σε προηγουμενα posts.

Τελικα ποια ειναι η λυση???Οι περισοτεροι πως μπαινουν σε κλειδωμενα δικτυα??

 

Κ η δευτερη περιπτωση, ενω βαζω απο το δικτυο της εταιριας μου ολες τις απαραιτητες ρυθμισεις οπως IP , Subnet mask, Dns κλπ ενω μου λεει οτι συνδεεται μπαινω στον browser κ οταν του βαζω καποια σελιδα να μπει, κανει οτι κατεβαζει με την χαραχτηριστικη μπαρουλα πανω κ δεν κανει τιποτε αλλο...

Να προσθεσω οτι με τις ιδιες ρυθμισεις σε iphone μπαινει κανονικα κ με τον νομο.

Εχετε καποια λυση για τις περιπτωσεις μου γιατι πραγματικα εδω κ ενα μηνα κοντευω να σαλταρω.Να εχω διαθεσιμα δικτυα κ να μην μπορω να συνδεθω...Ελεος!Τι bug ειναι αυτο πια???

Σας ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Και εγω αυτη την απορεια εχω δεν μπορω να συνδεθω σε κλειδωμενα με τιποτα! Ηθελα να ρωτησω και κατι αλλο ομως.

Ενας φιλος πιο πανω ρωταγε για την οθονη αν κολλαει στο ανοιγμα του τηλεφωνου. Οχι σε μενα δεν το κανει.

 

Σε ενα καταστημα που ειχα δει το εκθεσιακο που ειχαν εκει οταν επαιζε μουσικη, με δυο χτυπηματακια εκανε παυση και με αλλα δυο συνεχιζε και διαφορα αλλα τετοια. Εμενα δεν το κανει αυτο, ειναι καποια ρυθμιση? Το εχω ξεσκονισει και δεν βρισκω τιποτα. Μονο για το ραδιο το κανει και οχι για το MP3 Player...

Και κατι αλλο (σορρυ σας επρηξα) :p επειδη πολλα εχουν ακουστει, πως μπορω να καταλαβω αν το κινητο μου ειναι παραεισαγωγης και οχι Ελληνικης προελευσης χωρις να παρω τηλεφωνο στην Samsung? Αν ειναι περασμενη η Ελληνικη γλωσσα σημαινει οτι ολα ειναι ενταξει? Μηπως απο καποιο κρυφο μενου να μπορω να δω καποια αλλη πληροφορια?

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

τα Ελληνικα και την εγγυηση πρεπει να "ιδρωσεις" για να το περασεις με το ΙΜΕΙ (απο ΕΕ)

ενω θα επρεπε να το δεχονται.

 

το ξενο βεβαια εχει καινουρια "ιπταμενα" firmware

 

Άρα χάνω εγγύηση άμα το φέρω από έξω;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και παλι το οτι κανω κι αλλο ποστ δε σημαινει οτι λυθηκαν οι απορειες του προηγουμενου μου :p (#1468)

Αλλα παρατηρησα και κατι αλλο και θα ηθελα να μου πει καποιος αν γινεται και στο δικο του jet. Εχω πειλεξει αυτοματη ρυθμιση φωτινοτητας. Αλλα παρατηρησα πως ενω δουλευει μια χαρα δηλαδη μειωνεται και αυξανεται, οταν ο αισθητηρας δει απολυτο σκοταδι αντι να χαμηλωνει εντελως, πρασινιζει ελαχιστα το χρωμα της οθονης. Αυτο γινεται σκοπιμα? 'Η εχει προβλημα το κινητο?

Ευχαριστω πολυ ελπιζω να απαντησει καποιος γρηγορα γιατι εχω φρικαρει δε θελω να εχει προβλημα και να τρεχω να το αλλαζω.....

Link to comment
Share on other sites

Στις οδηγίες αναφέρεται αναλυτικά ότι το πρόγραμμα εγκαθίσταται στην κάρτα μνήμης και όχι στη μνήμη του τηλεφωνου. Μόλις του βάλεις κάρτα μνήμης ξανακάντο....:)

Ευχαριστώ :)

Πραγματικά, του έβαλα μια κάρτα μισό γίγα που βρήκα και ξαναπέρασα το πρόγραμμα (δύο φορες, γιατι την πρώτη δεν έβλεπε χάρτες) και επιτέλους βλέπω χάρτες. Είναι λίγο γιαλαντζί gps βέβαια, αλλά τώρα θα αρχίσω να το ψάχνω καλύτερα...

Link to comment
Share on other sites

παιδια σχετικα με το update ηθελα να ρωτησω..εχω κανει το τελευταιο το οποιο δεν εχει ελληνικα..μπορει να μου πει καποιος ποιο απο τα τελευταια εχει ελληνικα??και αν εχει σημαντικες διαφορες με το τελευταιο που εκανα...
Link to comment
Share on other sites

παιδια σχετικα με το update ηθελα να ρωτησω..εχω κανει το τελευταιο το οποιο δεν εχει ελληνικα..μπορει να μου πει καποιος ποιο απο τα τελευταια εχει ελληνικα??και αν εχει σημαντικες διαφορες με το τελευταιο που εκανα...

διαφορες εχουν ελληνικα δεν εχουν

:cry::cry::cry:

:whistle:
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Άρα χάνω εγγύηση άμα το φέρω από έξω;

εγγυηση εχεις , με τη Samsung Hellas δεν θα βγαλεις ακρη

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Κανεις να απαντησει για τις συνδεσεις βρε παιδιαααααα....???

Τελικα κανεις δεν εχει βρει λυση σε αυτο το μεγιστο προβλημα??

Link to comment
Share on other sites

ξερουμε αν θα βγει καποια εκδοση με ελληνικα και ποτε??
Link to comment
Share on other sites

Πως εγκαθηστουμε αρχεια .jar??? Στελνω απο τον υπολογιστη στο κινητο αλλα μου λεει μη υποστιριζομενο αρχειο...
Link to comment
Share on other sites

Τα μηνυματα που δεχομαι αποθηκεύονται στη sim.Εψαξα στις ρυθμισεις να το αλλάξω αλλά δεν βρήκα τίποτα Πως θα γίνει να αποθηκεύονται στο τηλέφωνο?
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και εγώ κάτι. Προχθές έκανα εγγραφή με το κινητό μου ένα βιντεάκι 22 δευτερολέπτων και το έστειλα σε δύο κινητά φίλων μου. Το παράξενο ξεκινάει εκέι γιατί στο ένα κινητό το βίντεο δεν έπαιζε καθόλου και στο άλλο μόνο ήχο.Είπα να το ψάξω στον υπολογιστή και ενώ στον υπολογιστή παίζει κανονικά (μορφή ΜP4) όταν πήγα να το μετατρέψω με το Media Convert Master αλλά και άλλο πρόγραμμα δεν το διάβαζε το αρχείο και μου βγάζει το εξής μύνημα *.mp4: I/O error occured .Εψαξα στο κινητό να κάνει εγγραφή σε άλλη μορφή βίντεο χωρίς όμως αποτέλεσμα. Μήπως κάποιος ξέρει κάτι παραπάνω
Link to comment
Share on other sites

Πως εγκαθηστουμε αρχεια .jar??? Στελνω απο τον υπολογιστη στο κινητο αλλα μου λεει μη υποστιριζομενο αρχειο...

Δεν αρκεί το αρχείο .jar, θέλει και το .jad

Το φτιάχνει μόνος σου με κατάλληλο πρόγραμμα. Εύκολο είναι. Ψάξε για jadmaker και θα βρεις.

Fiat justitia et pereat mundus.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung S8000 Jet

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...