Jump to content

Samsung S8000 Jet


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σας,

 

Μπορεί κάποιος να μου πει πως ανοίγει η Διαχείριση Εργασιών...?... Μόνο καταλάθος το έχω καταφέρει όταν πιάνω το κινητό πλάγια.... :P

:)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είναι δυνατόν να ρυθμιστεί ώστε να βγαίνουν σωστές φωτογραφίες...? Πρώτη φορά συναντάω τέτοιο πρόβλημα με το φλας.

 

 

ενεργοποιησε την επιλογη macro οταν εχεις macro το φλας χαμηλωνει την ενταση του απο μονο του.

αλλα δοκιμασε το μονο σε κοντινες φωτογραφιες...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η σελίδα που αναφέρεται έχει πολλά ωραία πράγματα για το jet (handy-faq.de)αλλά είναι στα γερμανικά. Δεν υπάρχει κάποιος που να τα έχει δοκιμασει να πει σε μας και τους έλληνες??!!! Προσπάθησα με google translate αλλά όπως είναι ευνόητο δεν κατάφερα τίποτα! Έχει και κάτι ωραία pdfs!
Link to comment
Share on other sites

Guest dimarhos2004

Παιδια καλησπέρα και απο εμένα....

Θέλω να σας κάνω δυο ερωτισουλες

 

1)Υπάρχει επιλογή να διαλέγω AGPS ή GPS; Κατα την λειτουργεια σε AGPS υπαρχει χρεωση;

 

2)Εχω εγκαταστησει το ROUTE 66 και άλλες φορες πιανει και αλλες οχι.Εχω παρατηρησει αν εχω καπου κοντα δικτυο wifi στην συνεχεια απο τισ ρυθμισεις του GPS πατησω ληψη δεδομενων ,μετα απο λιγο θα βρει δορυφορους .

 

3)στην αναζητηση διευθυνσης εχω επιλεξει τα παραδειγματα που εχουν πει εδω,αλλα παλι τιποτα!μπορεισ κανεις να γραψει ακριβρως τι πληκτρολογει; ατπο την χωρα εως τον αριθμο.

 

Ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει αναβαθμηση για το κινητο μας?

σημερα ηρθαν τα πενακια που περιμενα... (εφαγε ουδετερη ψηφο ο αλλος)

αλλα ντεν βολευουν.. εχω συνηθισει με τα δαχτυλα... αν και χοντρα...

 

Προχθες με κολλησε λιγο ... μετα απο κληση ανοιξε η καμερα και δεν εκλεινε με τπτ.. οσπου εβγαλα τη μπαταρια και την ξαναβαλα... και απο 3 γραμμες πηγε 1 και οταν το ξανανοιξα το πρωι πηγ στις 3 ....

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους.

 

έχω στα χεράκια μου εδώ και 2μέρες το jet,είμαι χαρούμενη για αυτο,

πολύ καλο κινητό μπορώ να πω. έτσι θέλω να πιστεύω και όλας :P

 

μπορείτε να μου απαντήσετε σε κάτι ερωτησούλες όπου πιστεύω θα είναι εύκολο για σας,απλά εγώ δεν γνωρίζω και πολλά από κινητά.

 

1. όταν θέλω να γράψω sms,μονο με κεφαλαια μπορώ? αν όχι που είναι η επιλογή για να γράψω με μικρά? :/ (χαζή ερώτηση).

 

2. στην λειτουργία δικτύου έχω βάλει GSM 900/1800.

σωστά έκανα η πρέπει να το βάλω στο αυτόματο? και ποια η διαφορα τους?

 

3. διάβασα κάπου ότι πήρατε the invisibleSHIELD όσοι το βάλατε είναι καλο? αφήνει δαχτυλιές? και αν θες να το βγάλεις,η οθόνη δεν κολλάει κλπ? και επιπλέον ποσο στοίχισε τα μεταφορικά?

 

4.στο προφίλ τηλεφώνου μέσα έχει ήχος φωνητικής κλήσης 1 και 2. το 2 τι ρολο παίζει? αφού όταν πάω να βάλω κάτι εκεί σαν ήχο μου τον εμφανίζει ως κύριο ήχο κλήσης.

 

δεν μπορώ να βάλω παιχνίδια γιατί μου φαίνεται λίγο δύσκολο :(

 

δεν κάνω άλλες ερώτησης για να μην σας κουράζω για οποιον μου απαντήσει.

 

ευχαριστώ πολύ εκ τον προτερων για τον χρόνο σας :)

 

3. 28,50 $ δαχτυλιες δν αφηνει... αλλα οπως εγραψα και πιο πισω ειναι λιγο μπελαλιδικη η τοποθετηση του (παντα σε σχεση με του ΝΟΚΙΑ Ν82 ) αλλα για μενα αξιζει... δν το βαζω σε θηκη πλεον... αν θελησεις να το βγαλεις μπορεις...

 

κι εγω θελω βαλω παιχνιδια αλλα ντεν βρηκα τον τροπο (αν υπαρχει)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μια ερωτησούλα σε όσους το έχουν..Αρκετές φορές κατά τη διάρκεια μιας κλήσης κάνει έναν έντονο ήχο τύπου μπιπ για κάποια δευτερόλεπτα και δεν ακούς το συνομιλητή σου. Μετά σταματάει..Έχει συμβεί σε κανέναν??

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μια ερωτησούλα σε όσους το έχουν..Αρκετές φορές κατά τη διάρκεια μιας κλήσης κάνει έναν έντονο ήχο τύπου μπιπ για κάποια δευτερόλεπτα και δεν ακούς το συνομιλητή σου. Μετά σταματάει..Έχει συμβεί σε κανέναν??

 

ωωω ναι... κι αυτο τελευταια... στην αρχη δεν το κανε...

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ....Δεν μας τα λέει καλά...Εμένα το έκανε σχεδόν από την αρχή..Δεν το κάνει πάντα αλλά το κάνει συχνά. Στην αρχή σκέφτηκα μήπως έχει να κάνει με το σήμα αλλά βλέπω ότι μάλλον δεν έχει σχέση..

Σκέφτηκα να βγάλω την ειδοποίηση στην διάρκεια των κλήσεων από τους ήχους αλλά μετά δεν θα ακούω τη 2η γραμμή...Αλλά μάλλον θα το δοκιμάσω να δω τι παίζει.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

μολις πριν μια ωρα το απεκτησα και γω :D

καλοριζικο μου και θα τα λεμε πλεον απο το συγκεκριμενο θεμα!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια σκεφτομαι να αγορασω το S8000(jet) αλλα καπου ειδα ενα gt S8003.Ξερει καποιος ανα εχουν διαφορες και αν ναι ποιες.ευχαριστω...
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο είναι απλά μερικές φορές τους δίνουν και άλλα ονόματα. Το S8000 Jet είναι κανονικά ;)
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

εχουν διαφορα στο firmware. το s8003 εχει gps αλλα δεν λειτουργει. θελει πρωτα αναβαθμιση.
Link to comment
Share on other sites

1)Ακολούθησα τις οδηγίες του γερμανικού σιτε αλλά δεν κατάφερα να βάλω το wetravel δεν μου φαίνεται ο χάρτης με τίποτα ούτε με βρίσκει!!!! Κατάφερε κανένας τίποτα????

2)Ρε παιδιά βρίσκω ένα δίκτυο wpa2 που ξέρω τον κωδικό του κοντά στο σπίτι μου!!

Με το λαπτοπ συνδέομαι κανονικά με το κινητό βάζω τον κωδικό και μου βγάζει αποτυχία ελέγχου ταυτότητας!! Ξέρει κανείς τι παιζει???! Μήπως χρειάζεται κάποια εξτρα ρύθμιση???

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά εχω το jet ανοίγω το ιντερνετ αλλα δεν μου εμφανίζει τίποτα μια άσπρη οθόνη ενώ φωρτόνει κανονικά.Μπορεί κανείς να με βοηθήσει?
Link to comment
Share on other sites

Πως γίνε βρε ARGKON να δείχνει άσπρη οθόνη και να φορτώνει κανονικά; Ή το ένα ή το άλλο, αποφάσισε
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

το πηρα και εγω επιτελους σημερα :D πρωτες εντυπωσεις θετικοτατες!!! :)

 

απο τα ηχεια λιγο απογοητευτηκα αλλα οκ no prob. Κατι αλλο που ειχα συνηθισει στο 5800 και βολευε πολυ ηταν στο wifi που οταν πατουσα να μπω σε σελιδα εψαχνε αυτοματα απο τον browser για δικτυο ενω στο jet πρεπει να πηγαινω απο πριν στο μενου του wifi για να το ενεργοποιω...

 

εφαγα τουλαχιστον 20λεπτα να βρω πως θα εμφανισω τον κυβο αφου πατουσα το πληκτρο παρατεταμενα και οχι μια φορα οπως πρεπει :p επισης εφαγα αλλη τοση ωρα να βρω πως διαολο μπαινει η sim(ναι,προσπαθουσα να σηκωσω το σιδερακι :p)

 

στα θετικα επισης η παρα πολυ καλη θηκη της samsung,ειχα παρει απο το ebay θηκη σιληκονης αλλα τελικα θα μεινω με αυτη που ειχε αφου ειναι μια χαρα...προγραμματα παιχνιδια και τετοια δεν εχω ψαχτει ακομα,οποιεςδηποτε προτασεις για must παιχνιδια και εφαρμογες θα ηταν καλοδεχουμενες,οπως επισης και για ιστοσελιδες με περιεχομενο(αν και θα ψαξω τωρα και μονος μου,θα το εκτιμουσα αν μου δινατε καποιες καλες :) )

 

αυτα για αρχη,τελειο το κινητο ! :D

 

Ps.εχουμε κανενα λινκ για το πως θα κανω συχρονισμο επαφων απο νοκια 5800?

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο το κινητό και σε σενα...να σου κάνω μια ερώτηση σχετικά με το wi-fi..τι ρυθμίσεις έχεις κάνει, εμένα μου βγάζει σφάλμα όταν πατάω το κλειδί δικτύου, μου βγάζει εσφαλμένη λειτουργία..
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

απλα πηγα στο wifi εκανα αναζητη βρηκα του σπιτιου μου εβαλα τον κωδικο συνδεθηκε το αποθηκευσα και μπηκα,εσυ που ακριβως εννοεις οτι σου βγαζει σφαλμα?οτι ειναι λαθος ο κωδικος?

 

εγω εχω προβλημα με το συχρονισμο των επαφων μεσω gmail,τις εβαλα απο το 5800 στο gmail,εφτιαξα το προφιλ στο jet παταω συνχρονισμο συνδεση->συνδεθηκε->αποτυχια ληψης.. :/

Link to comment
Share on other sites

@terry39 γιατι χρειαζεται αναβαθμιση; το μονο που χρειαζεται ισως ειναι ενα τσαμπε route 66.

 

@djjesh22 ολος ο κοσμος σε αυτο κολλαει δεν βλεπει τους χαρτες και γω μεχρι εκει εφτασα. για το wifi δοκιμασε τις πρωτες φορες να συνδεθεις ενω εισαι κοντα στο router.

Link to comment
Share on other sites

διαβαζω αρκετα προβληματα με τον συνχρονισμο επαφων,αν καποιος το εκανε ας μας γραψει αν ειναι ευκολο τα βηματα συνοπτικα
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung S8000 Jet

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...