Jump to content

Samsung S8000 Jet


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=160355802583&ssPageName=STRK:MEWNX:IT

αυτες αγορασα αλλα ακομα τις περιμενω... ισως αυριο-μεθαυριο ερθουν

φαινεται να χουν κορδονακι... θα δειξει...

φθορες δεν εχω δει κι εχει πεσει σε χωματα,τσιμεντο και ντεν εχει παθει τπτ...

τωρα που θα γυρισω σπιτι θα δω τη δερματικνη αν εχει εγκοπη.υποδοχη ... αν και δεν νομιζω...

 

Καλό το κορδονάκι...από το τίποτα..!! Πες μου αν έχει τελικά κάποια εγκοπή η δερμάτινη....Σε ευχαριστώ... :D

:)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλό το κορδονάκι...από το τίποτα..!! Πες μου αν έχει τελικά κάποια εγκοπή η δερμάτινη....Σε ευχαριστώ... :D

 

Δεν εχει τελικα... Ας ελπισουμε να ερθουν αυριο τα πενακια να τα τσεκαρω και να σας ενημερωσω

Link to comment
Share on other sites

κολλάω στο Νο 5 . περνά τα αρχεία , αλλά μετά δεν μπορώ να κάνω αυτά που λέει , ξεσυνδέω το κινητό από τον υπολογιστή και όταν πάω να τρέξω το πρόγραμμα, από το κινητό μου λέει ότι λείπει ένα ή περισσότερα αρχεία του λογισμικού κτλ...

 

Εσύ περιληπτικά τι έκανες;

 

Και εγω το ιδιο προβλημα συναντω τελικα εβγαλες ακρη?

Link to comment
Share on other sites

Για τις ρυθμίσεις στο wi-fi και την πληκτρολόγηση του κλειδιού δικτύου με το μήνυμα 'εσφαλμένη παράμετρος' τι γίνεται; Εχει αντιμετωπίσει κανείς το ίδιο πρόβλημα;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Νυχτερινές φωτογραφίες με φλας...μου βγαίνουν υπερβολικά φωτισμένες....!!! Επειδή από ότι βλέπω οι περισσότεροι είναι ικανοποιημένοι με τις φωτό...έχετε ιδέα τι μπορεί να συμβαίνει...και πως μπορώ να το διορθώσω...?

 

Ευχαριστώ...

:)
Link to comment
Share on other sites

πάντως εγώ το φορτίζω κ μετά απο 2-3 ώρες πέφτει μια γραμμή από την μπαταρία κ είναι συνέχεια στην αναμονή. εδώ κ μια βδομάδα δεν έχει κρατήσει πάνω από 24 ώρες. το πάω για αλλαγή εντός των ημερών
Link to comment
Share on other sites

 

Δεν ξερω τι να σε πω.. εγω τη δικια μου σας την εδειξα... αλλα ακομα δεν την κοτσαρα στο κινητο...

 

πάντως εγώ το φορτίζω κ μετά απο 2-3 ώρες πέφτει μια γραμμή από την μπαταρία κ είναι συνέχεια στην αναμονή. εδώ κ μια βδομάδα δεν έχει κρατήσει πάνω από 24 ώρες. το πάω για αλλαγή εντός των ημερών

 

Τωρα σπαρταραει μετα απο 1 βδομαδα περιπου ... παει για τη δευτερη φορτιση

μετα απο 6-7 μερες.... ισως αλλαξω τις μπαταριες να δοκιμασω του ΕΒΑΥ ...

παντο πισω και πες τους...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

Ειμαι σε αναζητηση κινητου,μιας και το ΝΟΚΙΑ Ε51 μου δειχνει πια την ηλικια του.

Σκεφτομουν πολυ για το lg arena,αλλα μετα απο μια επισκεψη σε πλαισιο και αφου το επεξεργαστηκα αρκετα,αλλαξα γνωμη.Το μενου του δεν μου αρεσε,οπως και η ποιοτητα κατασκευης του.

Αντιθετα,μου εκανε εξαιρετικη εντυπωση το jet.Θα ηθελα να ρωτησω καποια πραγματα αν μπορει καποιος να μου απαντησει.

1)Η μπαταρια του ποσο κραταει περιπου?Ενδιαφερομαι για μετρια χρηση,περιπου 30λεπτα τηλεφωνα την μερα,1-2 sms και κανα μισαωρο μουσικη.Το τηλεφωνο θα ειναι κυριως σε 2g.

2)Ποιοτητα κατασκευης.Αν και μου φανηκε πολυ καλο,εχει πεσει σε κανεναν κατω και εχει επιζησει?

3)GPS.Δεν με ενδιαφερει για βαρια χρηση,αλλα περιστασιακα,μπορει να χρησιμοποιηθει?Διαβασα οτι μπορεις να βαλεις το route66,το εχει χρησιμοποιησει κανενας?ΟΚ,για φωνητικες οδηγιες πρεπει να αγοραστει το προγραμμα,αλλα και χωρις να το αγορασεις,μπορει να σου σχεδιασει μια διαδρομη και να εμφανισει οδηγιες πανω στην οθονη?

Ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα!!!

 

εχει καμια διαφορα το jet gt-s8000 απο το s8000 jet???

 

αν υπαρχει καποια διαφορα ειναι σημαντικη??? ποιο να προτιμησω???

 

ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

1)Η μπαταρια του ποσο κραταει περιπου?Ενδιαφερομαι για μετρια χρηση,περιπου 30λεπτα τηλεφωνα την μερα,1-2 sms και κανα μισαωρο μουσικη.Το τηλεφωνο θα ειναι κυριως σε 2g.

2)Ποιοτητα κατασκευης.Αν και μου φανηκε πολυ καλο,εχει πεσει σε κανεναν κατω και εχει επιζησει?

3)GPS.Δεν με ενδιαφερει για βαρια χρηση,αλλα περιστασιακα,μπορει να χρησιμοποιηθει?Διαβασα οτι μπορεις να βαλεις το route66,το εχει χρησιμοποιησει κανενας?ΟΚ,για φωνητικες οδηγιες πρεπει να αγοραστει το προγραμμα,αλλα και χωρις να το αγορασεις,μπορει να σου σχεδιασει μια διαδρομη και να εμφανισει οδηγιες πανω στην οθονη?

Ευχαριστω πολυ.

 

1. Με την παραπάνω χρήση θα σου κρατάει 2-3 ημέρες τουλάχιστον. Εμένα με 1 ώρα μουσική & ραδιόφωνο, αντίστοιχη (ίσως και λιγότερη) ομιλία & χρήση wi-fi μου κρατάει 2 ημέρες. Το θέμα είναι ότι η μπαταρία αποδίδει την ισχύ της γύρω στον 1 μήνα από την πρώτη χρήση

 

2. Εξαιρετική ποιότητα κατασκευής....!! Μου έχει πέσει 2-3 φορές σε βότσαλα, μπετόν & πλακάκια και δεν έχει ούτε γρατζουνιά...προς το παρόν... :D ...σκέφτομαι πάντως το Ιnvisible shield για κάθε ενδεχόμενο....

 

3. Δεν έχω χρησιμοποιήσει φωνητική πλοήγηση, αλλά σου δείχνει τη διαδρομή εφόσον την προσδιορίσεις και πολλά άλλα...πχ στις διακοπές μου το χρησιμοποιήσα για να βρω μια παραλία στην Ιθάκη...που ήταν κοντά από το σημείο που βρισκόμουν...αλλά ο χάρτης δεν ήταν ιδιαίτερα ακριβής...μου σχεδίασε τη διαδρομή από το σημείο που βρισκόμουν προς την παραλία....την οποία εντόπισε παρεπιπτόντως από την ενότητα Ψυχαγωγία (νομίζω) σε σχέση με το σημείο που βρισκόμουν... :D ... έχει κ.α. πολλά χαρακτηριστικά...ιδιαίτερα πορωτικά...;) Μειονέκτημα (μάλλον στο route 66 όμως) θεωρώ ότι πρέπει να πληκτρολογήσεις greeklish την τοποθεσία, οδό κλπ

 

Το παρήγγειλα και εγώ σήμερα από wind.Το πρώτο μου touch κινητό ας ελπίσω να μην το μετανιώσω…

 

Δεν παίζει να το μετανιώσεις...!!!!.....Και για εμένα το πρώτο μου touch είναι....!!! Θεωρώ πως είναι η καλύτερη μου επιλογή τα τελευταία 5 χρόνια...!!! Έχει καταπληκτικά χαρακτηριστικά που δεν τα βρίσκεις σε άλλο κινητό με αυτή την τιμή....!!! Εγώ το πήρα 123€ με μεταφορά σε Cosmote και μία σχετική προσφορά που είχε ο Γερμανός τότε...:)

:)
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα!!!

 

εχει καμια διαφορα το jet gt-s8000 απο το s8000 jet???

 

αν υπαρχει καποια διαφορα ειναι σημαντικη??? ποιο να προτιμησω???

 

ευχαριστω!!

Το ίδιο είναι :) ;)

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Το ειδα απο κοντα σημερα...ωραιο κινητο φαινετε και ενα υποψηφιο που πιθανον να αγορασω στους επομενους μηνες..το μονο που δεν μου πολυαρεσε οτι το κουμπι του κυβου παιζει λιγο ...πραγματι ετσι ειναι η ειχε προβλημα η συσκευη που ειχα δει?
Link to comment
Share on other sites

Ναι έχουν ακουστεί πολλά τέτοια προβλήματα με τον κύβο ;)
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

ναι παιζει λιγο αλλα δεν ειναι καποιο θεμα το κουμπι μια χαρα αποκρινεται ειτε για την μεταβαση στο μενου ειτε με παρατεταμενη πιεση στο ανοιγμα του διαχειριστη εργασιων.
Link to comment
Share on other sites

Έκανα εγκατάσταση το route66 μου δείχνει κανονικά που είμαι, μου δείχνει και τους χάρτες, όταν επιλέγω προορισμό πως γίνεται να μου δείχνει τη διαδρομή;
Once you 'll have me, you will love me.
Link to comment
Share on other sites

Αφού ασχολήθηκα αρκετά με το θέμα και διάβασα τα περισσότερα post στο παρόν θέμα ακόμα δεν έχω καταλήξει και ζητώ τη βοήθειά σας. Πρόκειται να αγοράσω κινητό τις επόμενες μέρες και είμαι ανάμεσα στο Samsung S8000 jet και το Nokia E75. Είναι όντως αρκετά διαφορετικά κινητά με διαφορετικό target group για αυτό και νοιώθω κάπως μπερδεμένος. Από τη μία ενδιαφέρομαι για καλή φωτογραφική μηχανή και άνετη πλοήγηση και μεγάλη οθόνη από την άλλη ίσως χρειάζομαι και κάτι πιο "επαγγελματικό" και "οργανωτικό" λόγω δουλειάς. Μπορεί το Samsung να με καλύψει στα τελευταία; Δεν ξέρω ακριβώς τι μπορεί να χρειαστώ και η αλήθεια είναι πως προς το παρόν έχω ένα παλιό SE κι έχω χάσει κάπως τις εξελίξεις σ' αυτόν τον τεχνολογικό τομέα αλλά σκοπεύω να ασχοληθώ περισσότερο προσεχώς; Για να μην το κουράσω...τείνω στο Samsung κι αυτό που ρωτώ είναι κατά πόσο μπορεί να με καλύψει με e-mails, office (κι επεξεργασία;) και διάφορες εφαρμογές οργάνωσης κι επικοινωνίας (skype κτλ...). Υπάρχει άλλη πρόταση σ' αυτά τα χρήματα; 430 ευρώ περίπου;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων κι αναμένω τις απαντήσεις σας...

Link to comment
Share on other sites

απο νοκια θα επαιρνα μονο το Ε71 ή 72 και το Ε52 ή Ε55(λογω αναμονης μεγεθους και design) ολα τα αλλα ειναι πανακριβα κακης ποιοτητας και δυνατοτητων κινητα.

τωρα αν θες εφαρμογες ανοικτο λειτουργικο και επεξεργασια office το jet δεν σου αρεσει και καλυτερα θα ηταν να δεις κατι σε ericsson xperia η htc touch pro.

αν θες μια πολυ καλη συσκευη που εχει καλη αναμονη αριστη οθονη αριστο media player ανοιγει ολα τα αρχεια χωρις εσυ να βαλεις προγραμματα ή codec πολυ καλο browser και gps ικανοποιητικο και πανω απο ολα ενα αριστο τηλεφωνο που εχει καλο σημα χαμηλο sar σε ακουνε και ακους πολυ καλα τους συνομιλητες και στελνει απροσκοπτα μηνυματα τοτε παρε το JET

Link to comment
Share on other sites

απο νοκια θα επαιρνα μονο το Ε71 ή 72 και το Ε52 ή Ε55(λογω αναμονης μεγεθους και design) ολα τα αλλα ειναι πανακριβα κακης ποιοτητας και δυνατοτητων κινητα.

τωρα αν θες εφαρμογες ανοικτο λειτουργικο και επεξεργασια office το jet δεν σου αρεσει και καλυτερα θα ηταν να δεις κατι σε ericsson xperia η htc touch pro.

αν θες μια πολυ καλη συσκευη που εχει καλη αναμονη αριστη οθονη αριστο media player ανοιγει ολα τα αρχεια χωρις εσυ να βαλεις προγραμματα ή codec πολυ καλο browser και gps ικανοποιητικο και πανω απο ολα ενα αριστο τηλεφωνο που εχει καλο σημα χαμηλο sar σε ακουνε και ακους πολυ καλα τους συνομιλητες και στελνει απροσκοπτα μηνυματα τοτε παρε το JET

 

Θεωρώ άσχημα και μη πρακτικά τα κινητά που έχουν στην πρόσοψη qwerty πληκτρολόγιο. Επίσης τα Xperia και Touch Pro είναι αρκετά πιο ακριβά. Αναγνωρίζω τα πλεονεκτήματα του jet απλά όπως ερμηνεύω το μήνυμα σου πέρα από ένα πολύ καλό κινητό τηλέφωνο, πλεονεκτεί ως multimedia κινητό και όχι ως "smartphone" όπως παρουσιάστηκε από την εταιρεία τουλάχιστον... Θα ανταπεξέλθει τουλάχιστον σε πιο βασικά ζητήματα; Ή σε κουράζει για να γράψεις e-mail δυο παραγράφων...

 

Και κάτι γενικότερο. Πόσο ανθεκτική είναι μια οθόνη αφής στα χέρια κάποιου που προσέχει μεν αλλά δε γίνεται και ψυχαναγκαστικός... Αλλάζω κινητό κάθε 3 χρόνια;

 

Goldeneye θεωρώ ότι το κατέχεις το θέμα του jet αλλά μου δίνεις την αίσθηση πως δεν έχεις ασχοληθεί καθόλου με το E75.

Link to comment
Share on other sites

απεχθανομαι τα ΝΟΚΙΑ και τα ericsson ετσι οπως τα εχουν καταντησει και στις τιμες που τα πουλανε (ειδικα με το Ν97 με την τιμη και τα προβληματα που εχει - δηλαδη το Ν900 ποσο θα πρεπει να κανει; 1000 ευρω;).

 

μονο μερικα E series αξιζουν και φυσικα οχι το Ε75 στην τιμη που το δινουν με τα τοσα κουμπια την τραγικη οθονη. αν ειχε κατω απο 300 ευρω ισως να αξιζε. αν θες ανοικτο λειτουργικο και νοκια δες τα Ε71 και Ε72

δες και αυτα

http://www.gsmarena.com/nokia_e75-reviews-2688.php

http://www.gsmarena.com/samsung_s8000_jet-2835.php

το jet πλασαριστηκε σαν better than smartphone γιατι κανει τα παντα σχεδον (εκτος απο τους χαρτες για το gps) με το που το βγαλεις απο το κουτι χωρις να εχει προβληματα κολληματα να θελει update patch ***** serial και λοιπα και οτι και να το φορτωσεις συνεχιζει και εχει απιστευτα γρηγορη αποκριση. απο οσα ζητας μονο edit σε αρχεια office δεν κανει (πραγμα που σε κινητο μου φαινεται τραγικο). σε ολα τα αλλα ειναι κορυφαιο ειδικα στα multimedia (παιζει τα παντα ολα απο video (εχω βαλει μεχρι και divx 2GB και επαιξε χωρις κολληματα) χωρις μετατροπες και λοιπες χρονοβορες διαδικασιες). απο ποιοτητα κατασκευης επισης ειναι πολυ καλο εκτος ισως απο την ηλιθια γυαλιστερη επιστρωση που εχει που το καθιστα ιδανικο για browsing κατα την εστιαση σε οβελιστηριο...

ασχετο εχει προσφορα το saturn στα 399 το N96 και στα 440 το htc touch pro αν ενδιαφερεσαι

Link to comment
Share on other sites

Έκανα εγκατάσταση το route66 μου δείχνει κανονικά που είμαι, μου δείχνει και τους χάρτες, όταν επιλέγω προορισμό πως γίνεται να μου δείχνει τη διαδρομή;

 

Επιλέγεις Ταξίδια, ορίζεις Αφετηρία και Προορισμό, επιλέγεις Εμφάνιση Διαδρομής και στο δείχνει...!!

 

Κάνοντας zoom μπορείς να δεις τη διαδρομή με περισσότερες λεπτομέρειες

 

Αν πατήσεις Επιλογές --> Προσωμοίωση διαδρομής σου δείχνει τη διαδρομή και σου δίνει τις οδηγίες (όχι Online Πλοήγηση) που πρέπει να ακολουθήσεις..

 

Αν το ψάξεις λίγο θα δεις ότι σου δίνει αρκετές ακόμα δυνατότητες...

:)
Link to comment
Share on other sites

σημερα το πρωι το παρηγγειλα και εγω απο καταστημα Γερμανος και απο οσα διαβαζω στο συγκεκριμενο θεμα, νομιζω οτι εκανα πολυ καλη επιλογη :)

σε μερικες μερες (μολις ολοκληρωθει και το αιτημα φορητοτητας που κατεθεσα) θα το εχω στα χερια μου και θα σας πω εντυπωσεις :D

Link to comment
Share on other sites

Γειά και από μένα..ένα ακόμα νέο κάτοχο του jet..:D:D

Μια ερωτησούλα...εαν έχεις wifi ενεργοποιημένο μπαίνει στο ιντερνετ απο το wifi ή χρεώνομαι και δεν πήρα χαμπάρι??Παρατήρησα οτι σε σύνδεση ιντερνετ με wap κοκκινίζει το εικονίδιο 3g+..άρα μόνο όταν ειναι κόκκινο σε χρεώνει??

Και επίσης το εικονίδιο 3g+ είναι μονίμως στο πάνω μέρος της οθόνης.δλδ έχω 3g σήμα συνέχεια(προφανώς),,αυτό γίνεται 2gγια να έχω λιγότερη κατανάλωση ρεύματος??και πως??(δεν εβγαλα άκρη)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung S8000 Jet

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...