Jump to content

Samsung S8000 Jet


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν το έχω δοκιμάσει στο αμάξι ακόμα.

Το περιμένω αυτή τη βδομάδα από το service της vodafone. ελπίζω να την αντικαταστήσουν τη μπαταρία...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επειδη με ενδιαφερει πολυ το εν λογω κινητο θα ηθελα να μου πειτε ποια ειναι τα πιο σημαντικα μειονεκτηματα που εχει??
Link to comment
Share on other sites

Χάρτες της ελλάδας για wetravel (garmin)

 

http://www.mediafire.com/download.php?njmmimxzvwe

 

αν μπορεις γραψε στα ελληνικα συνοπτικα πως το κανουμε εγκατασταση και πως το κανεις να βλεπει τους χαρτες γιατι το ειχα παλιοτερα δοκιμασει και δεν εβγαλα ακρη.

 

petrosg1 σημαντικο ελλατωμα κανενα. ισως μονο αν ειχες windows mobile η symbian s60 και σου ηταν απαραιτητες πολλες και ειδικες εφαρμογες μονο τοτε αυτο το κινητο να σε απογοητευσει.

εχει απιστευτη οθονη, πολυ καλη μπαταρια, εχει πολυ γρηγορο και σταθερο λειτουργικο και εχει κορυφαιο media player που παιζει τα παντα. αριστη ποιοτητα κατασκευης χαμηλο SAR gps wifi voip msn και ανοιγμα των περισσοτερων αρχειων (office, pdf, mp3 wma divx χωρις καμμια μετατροπη η εξτρα προγραμματα). αν σου χρειαζεται κατι παραπανω απο ολα αυτα τοτε μην το παρεις δες ισως το omnia η το ομνια HD η τα αντιστοιχα τους σε HTC. αν σε βολευει το budget iphone και τελος αν δεν ψηνεσαι για οθονη αφης δες και τα nokia Ε71 και samsung innov8.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη με ενδιαφερει πολυ το εν λογω κινητο θα ηθελα να μου πειτε ποια ειναι τα πιο σημαντικα μειονεκτηματα που εχει??

 

Για μένα σημαντικότερο μειονέκτημα το gps του. Σοβαρό πρόγραμμα δεν υπάρχει μιας και το route66 θέλει 60Ευρω το χρόνο τα οποία δε δίνω σε καμία περίπτωση.....

Κατά τα άλλα το κινητό θα σε αφήσει απόλυτα ικανοποιημένο…

Link to comment
Share on other sites

σοβαρο μειονεκτημα κατα τη γνωμη μου που ακουω πολυ μουσικη απο το κινητο ειναι οτι δεν διαβαζει κανενα ειδος playlist.

Α! και δεν μπορεις να προςθεσεις αλλα τραγουδια στη λιστα αναπαραγωγης οταν αυτη παιζει

Μηπως ξερετε κανενα media player της προκοπης που μπορω να του βαλω??

Link to comment
Share on other sites

αν μπορεις γραψε στα ελληνικα συνοπτικα πως το κανουμε εγκατασταση και πως το κανεις να βλεπει τους χαρτες γιατι το ειχα παλιοτερα δοκιμασει και δεν εβγαλα ακρη.

 

petrosg1 σημαντικο ελλατωμα κανενα. ισως μονο αν ειχες windows mobile η symbian s60 και σου ηταν απαραιτητες πολλες και ειδικες εφαρμογες μονο τοτε αυτο το κινητο να σε απογοητευσει.

εχει απιστευτη οθονη, πολυ καλη μπαταρια, εχει πολυ γρηγορο και σταθερο λειτουργικο και εχει κορυφαιο media player που παιζει τα παντα. αριστη ποιοτητα κατασκευης χαμηλο SAR gps wifi voip msn και ανοιγμα των περισσοτερων αρχειων (office, pdf, mp3 wma divx χωρις καμμια μετατροπη η εξτρα προγραμματα). αν σου χρειαζεται κατι παραπανω απο ολα αυτα τοτε μην το παρεις δες ισως το omnia η το ομνια HD η τα αντιστοιχα τους σε HTC. αν σε βολευει το budget iphone και τελος αν δεν ψηνεσαι για οθονη αφης δες και τα nokia Ε71 και samsung innov8.

 

 

Εχω ηδη το ομνια φιλε μου και παρολο που στην αρχη οταν το πηρα ενθουσιαστηκα μπορω να πω την αληθεια σιγα σιγα αρχισα να το βαριεμαι γιατι για μερικα αυτονοιτα πραγματα που επρεπε να ειχε πανω δεν τα ειχε και οτι πρεπει να βαζεις συνεχεια προγραμματα πανω του.και πολλες φορες δεν εχω την ορεξη να ασχοληθω...λαθος επιλογη αγορας?ισως..:O.με τα συμπιαν δεν ξερω αν ειναι καλυτερη η κατασταση και αν και με ενδιαφερει το ομνια το hd δεν το βλεπω να το παιρνω λογω οικονομικου κυριως.ισως του χρονου να το κτυπησω ομως.Με ολα αυτα που αναφερες για το jet ειμαι καλυμμενος και με το παραπανω..Ειμαι ενας μεσος χρηστης που θελει να εχει λιγες παραπανο επιλογες στο κινητο του..λιγο ιντερνετ καμια ταινια μεσα μεσα λιγη μουσικουλα αυτα..δεν χρειαζομαι κατι παραπανω.Παντως το εχω δοκιμασει και απο κοντα και μ αρεσε πολυ η ταχυτητα του.Οσο για την καμερα δεν ξερω τι λεει αλλα δεν με πολυαπασχολει.

 

Για μένα σημαντικότερο μειονέκτημα το gps του. Σοβαρό πρόγραμμα δεν υπάρχει μιας και το route66 θέλει 60Ευρω το χρόνο τα οποία δε δίνω σε καμία περίπτωση.....

Κατά τα άλλα το κινητό θα σε αφήσει απόλυτα ικανοποιημένο…

 

Δεν ασχολουμε με gps οποτε δεν ειναι μειονεκτημα για μενα

 

Θα ηθελα να ρωτησω αν εχει καλο σημα γενικα και αν ακους το συνομηλιτη σου καθαρα??Και επισης οταν χρησιμοποιας το ραδιο πρεπει να το εχεις στο δυνατο προφιλ η παιζει και στο αθορυβο??Επισης θα ηθελα να μου πειτε τι ειναι το fake call.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους.

 

έχω στα χεράκια μου εδώ και 2μέρες το jet,είμαι χαρούμενη για αυτο,

πολύ καλο κινητό μπορώ να πω. έτσι θέλω να πιστεύω και όλας :P

 

μπορείτε να μου απαντήσετε σε κάτι ερωτησούλες όπου πιστεύω θα είναι εύκολο για σας,απλά εγώ δεν γνωρίζω και πολλά από κινητά.

 

1. όταν θέλω να γράψω sms,μονο με κεφαλαια μπορώ? αν όχι που είναι η επιλογή για να γράψω με μικρά? :/ (χαζή ερώτηση).

 

2. στην λειτουργία δικτύου έχω βάλει GSM 900/1800.

σωστά έκανα η πρέπει να το βάλω στο αυτόματο? και ποια η διαφορα τους?

 

3. διάβασα κάπου ότι πήρατε the invisibleSHIELD όσοι το βάλατε είναι καλο? αφήνει δαχτυλιές? και αν θες να το βγάλεις,η οθόνη δεν κολλάει κλπ? και επιπλέον ποσο στοίχισε τα μεταφορικά?

 

4.στο προφίλ τηλεφώνου μέσα έχει ήχος φωνητικής κλήσης 1 και 2. το 2 τι ρολο παίζει? αφού όταν πάω να βάλω κάτι εκεί σαν ήχο μου τον εμφανίζει ως κύριο ήχο κλήσης.

 

δεν μπορώ να βάλω παιχνίδια γιατί μου φαίνεται λίγο δύσκολο :(

 

δεν κάνω άλλες ερώτησης για να μην σας κουράζω για οποιον μου απαντήσει.

 

ευχαριστώ πολύ εκ τον προτερων για τον χρόνο σας :)

Link to comment
Share on other sites

2 ερωτησουλες στα γρηγορα παιδια.... 1ον... Καθυστερει ιδιαιτερα ορισμενες φορες το κινητο σας? Για παραδειγμα οταν εχετε λιγη ωρα να το χρησιμοποιησετε κ προσπαθησετε να αλλαξετε desktop η να μπειτε στο μενου του... 2ον κ κυριοτερον... Εχει λαβει κανεις το αντιστοιχο ( και αρκετα εκνευριστικο μπρω να πω) μηνυμα "ανεπαρκεις ποροι" ?? συνηθως αν εμφανιστει γινεται οταν κοιταζω τις φωτογραφιες και/η προσπαθω να κανω ζουμ...
Pain is Inevitable - Suffering is Optional
Link to comment
Share on other sites

1. οχι μονο σε περιπτωση που ανοιξω φακελο που ειναι μεσα σε αλλο φακελο με παραπολλα αρχεια μεγαλου μεγεθους τοτε καθυστερει 1-2 δευτερολεπτα.

2. επισης μονο σε φακελο με πανω απο 100 φωτογραφιες μεγαλου μεγεθους τις οποιες στην λιστα προβαλονται με την μεγαλη προεπισκοπηση το οποιο διορθωνεται με μια απλη επανεκκινηση

Link to comment
Share on other sites

Οι νυχτερινές φωτογραφίες με φλας...μου βγαίνουν υπερβολικά φωτισμένες....σε σημείο να μην φαίνονται καλά τα πρόσωπα!!!

 

Έχει συμβεί σε κάποιον άλλο...?

 

Επειδή από ότι βλέπω οι περισσότεροι είναι ικανοποιημένοι με τις φωτό...έχετε ιδέα τι μπορεί να συμβαίνει...και πως μπορώ να το διορθώσω...?

 

Ευχαριστώ...

:)
Link to comment
Share on other sites

εισαι πολυ κοντα στο φλας, γι'αυτο βγαινεις φωτισμενος

 

Είναι δυνατόν να ρυθμιστεί ώστε να βγαίνουν σωστές φωτογραφίες...? Πρώτη φορά συναντάω τέτοιο πρόβλημα με το φλας.

:)
Link to comment
Share on other sites

Δεν το λύνει αυτό....!!! Ξέρει κανείς από ρυθμίσεις τι πρέπει να κάνω...? .....Δεν το έχει συναντήσει κανείς άλλος...?
:)
Link to comment
Share on other sites

διαλεξε νυχτερινο προφιλ κατεβασε το ISO προσεχε το δαχτυλο να μην εμποδιζει το φακο και το φλας. και γω στην αρχη ειχα προβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Θα το δοκιμάσω.....Στο ISO τι έχεις βάλει εσύ...? Δεν έχω ιδέα τι κάνει ακριβώς...!!!

 

Όσο για το δάκτυλο....όντως το έχω απαθανατίσει ήδη σε αρκετές φωτογραφίες... :D ...

 

Σε ευχαριστώ για τη βοήθεια Goldeneye...

:)
Link to comment
Share on other sites

πήρα κι εγώ το κινητό εδώ και λίγες μέρες. είναι τέλειο, δε θα το μετανιώσει όποιος το πάρει!
Link to comment
Share on other sites

καμμια σχεση ISO ειναι η ευαισθησια του αισθητηρα. αλλο πραγμα η ταχυτητα κλειστρου. για ISO κατω απο 400 αλλα αν δεις οτι δεν σε παιρνει λογω θορυβου στην εικονα ανεβασε τιμη.

 

http://www.emimikos.gr/shop/product.php?productid=17237&cat=419&page=2

εχει δοκιμασει κανεις αν ειναι αυτο το καλωδιο για το tv out γιατι αυτο που συνδεεται σιγουρα παει στην υποδοχη των ακουστικων (γι αυτο και η επιλογη που ζηταει για ακουστικα η εξοδο tv ) το εχει δοκιμασει κανεις;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,θα ήθελα να ρωτήσω κάτι άσχετο με το θέμα σας. Ήμουν σήμερα στο πλαίσιο και έπαιζα λίγο με το κινητό. Παρατήρησα λοιπόν ότι ενώ στην επιλογή και την πληκτρολόγηση είχε πολύ καλή απόκριση, στο scrolling και στα drag & drop ήθελε αρκετή παραπάνω πίεση, με αποτέλεσμα για παράδειγμα στο scrolling για την εναλλαγή των σελίδων με τις εφαρμογές να μην "πιάνει" παρά με τη 2η ή 3η προσπάθεια.

Αντίθετα στην πληκτρολόγηση κειμένου ήταν πολύ ικανοποιητικό. Η ερώτηση είναι αν και σε όσους από εσάς το έχετε παρατηρείτε ανάλογη συμπεριφορά ή έτυχε να είναι το συγκεκριμένο κομμάτι στο πλαίσιο. Σε κάποια σελίδα πήρε το μάτι μου για διαφορά στην οθόνη μεταξύ αυτού και του iPhone - το iPhone μου είχε κάνει πολύ καλή εντύπωση στην στην απόκριση γενικώς. Έχει να κάνει με αυτό ?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια δηλαδη σε κανεναν δεν "κολλαει" το κινητο καθολου? Οταν μπαινετε στο ιντερνετ π.χ. στο facebook κ κανετε ζουμ δεν καθυστερει καθολου? ουτε οταν κανετε scroll up-down τη σελιδα δεν λαγγαρει ?

Μου φαινεται πολυ περιεργο αυτο... Μηπως χρειαζεται καποιο update h reset το κινητο ?

Pain is Inevitable - Suffering is Optional
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σε καποια sites εχω δει αντι μοντελο s8000 να αναγραφετε s8003...Ειναι το ιδιο??Επισης σε μερικα καταστηματα που ρωτησα εδω στην Κυπρο μου ειπανε οτι το κινητο παει αρκετα καλα οσο αφορα στις πωλησεις και δεν εχει πεσει πολυ η τιμη του απο την μερα που ηρθε.Κυμαινετε περιπου απο 400 μεχρι 450€...Στην Ελλαδα ειναι περιπου η ιδια τιμη?Πανε καλα οι πωλησεις του εκει?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,θα ήθελα να ρωτήσω κάτι άσχετο με το θέμα σας. Ήμουν σήμερα στο πλαίσιο και έπαιζα λίγο με το κινητό. Παρατήρησα λοιπόν ότι ενώ στην επιλογή και την πληκτρολόγηση είχε πολύ καλή απόκριση, στο scrolling και στα drag & drop ήθελε αρκετή παραπάνω πίεση, με αποτέλεσμα για παράδειγμα στο scrolling για την εναλλαγή των σελίδων με τις εφαρμογές να μην "πιάνει" παρά με τη 2η ή 3η προσπάθεια.

Αντίθετα στην πληκτρολόγηση κειμένου ήταν πολύ ικανοποιητικό. Η ερώτηση είναι αν και σε όσους από εσάς το έχετε παρατηρείτε ανάλογη συμπεριφορά ή έτυχε να είναι το συγκεκριμένο κομμάτι στο πλαίσιο. Σε κάποια σελίδα πήρε το μάτι μου για διαφορά στην οθόνη μεταξύ αυτού και του iPhone - το iPhone μου είχε κάνει πολύ καλή εντύπωση στην στην απόκριση γενικώς. Έχει να κάνει με αυτό ?

 

Ευχαριστώ

 

 

μηπως λες για το πλαισιο στο συνταγμα;

η διαφορα με το iphone εχει να κανει με την τεχνολογια των δυο οθονων (resistive για το jet αλλα amoled - capacitative το iphone και χαμηλοτερης αναλυσης και ποιοτητας) η οποια στην πραξη δεν ειναι και χαοτικη. στις resistive ναι μεν χρειαζεται πιεση αλλα οχι οπως περιγραφεις. ισως να ειναι λιγο προβληματικο το συγκεκριμενο.

 

@πετρος χλωμο να πεσει η τιμη του αμεσα γιατι οντως πουλαει πολυ παγκοσμιως και στην ελλαδα. τοσο εχει σχεδον παντου στον κοσμο. μην παρεις το s8003 δεν εχει ενεργοποιημενο το gps και θελει update απο το service της samsung.

 

@Petr3_Dinamik το facebook ειναι γενικα απαραδεκτη σελιδα και ακομα και σε pc σερνεται. επισης στο jet ο browser εχει μια παραξενια πρεπει να φορτωσει πρωτα εντελως η σελιδα για να μπορεσεις να σκρολαρεις και να κανεις γρηγορα zoom. τελος ενα προβλημα που ειχα ειναι η πλοηγηση μεσω 3g θελει διαγραφη της cache καθε φορα γιατι μετα κολλαει ο browser. παραδοξως με wifi δεν υπαρχει τετοιο προβλημα

Link to comment
Share on other sites

μηπως λες για το πλαισιο στο συνταγμα;

η διαφορα με το iphone εχει να κανει με την τεχνολογια των δυο οθονων (resistive για το jet αλλα amoled - capacitative το iphone και χαμηλοτερης αναλυσης και ποιοτητας) η οποια στην πραξη δεν ειναι και χαοτικη. στις resistive ναι μεν χρειαζεται πιεση αλλα οχι οπως περιγραφεις. ισως να ειναι λιγο προβληματικο το συγκεκριμενο.

 

Μιλάω για το πλαίσιο της Αγ. Παρασκευής. Από κάποιο σημείο και μετά ειδικά αυτό που αναφέρω με το scrolling στις σελίδες των εικονιδίων του μενού γινόταν εκνευριστικό. Μιλάω για τις 3 σελίδες με εικονίδια, που άλλοτε χρειαζόμουν 2 και 3 προσπάθειες για να αλλάξω σελίδα, και άλλοτε δεν μπορούσα να πάω στην αμέσως επόμενη, αλλά με πήγαινε 2 μαζί, π.χ. από την 1η στην 3η.

 

Ίσως να είναι το συγκεκριμένο. Θα δοκιμάσω και σε άλλο κατάστημα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλε μου.... Εγω μολις κατεβασα το NPS 1.2.1.ΙΗ2 κ μου εβγαλε οτι χρειαζεται ενημερωση το κινητο.... χρειαζεται βεβαια να ειναι πληρης η μπαταρια... οποτε οταν το φορτισω θα κανω update k θα σας πω τι εγινε υστερα.. Αυτα προς το παρον !
Pain is Inevitable - Suffering is Optional
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους.

 

 

μπορείτε να μου απαντήσετε σε κάτι ερωτησούλες όπου πιστεύω θα είναι εύκολο για σας,απλά εγώ δεν γνωρίζω και πολλά από κινητά.

 

 

1. στην λειτουργία δικτύου έχω βάλει GSM 900/1800.

σωστά έκανα η πρέπει να το βάλω στο αυτόματο? και ποια η διαφορα τους?

 

2. διάβασα κάπου ότι πήρατε the invisibleSHIELD όσοι το βάλατε είναι καλο? αφήνει δαχτυλιές? και αν θες να το βγάλεις,η οθόνη δεν κολλάει κλπ? και επιπλέον ποσο στοίχισε τα μεταφορικά?

 

3.στο προφίλ τηλεφώνου μέσα έχει ήχος φωνητικής κλήσης 1 και 2. το 2 τι ρολο παίζει? αφού όταν πάω να βάλω κάτι εκεί σαν ήχο μου τον εμφανίζει ως κύριο ήχο κλήσης.

 

4.τι διαφορα έχει το s8000 με το s8003,ξέρει κανεις?

ελπίζω να απαντήσει κάποιος.

ευχαριστώ πολύ εκ τον προτερων για τον χρόνο σας

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung S8000 Jet

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...