Jump to content

Paypal: Χρήση και ΓΕΝΙΚΕΣ ερωτήσεις


evripidis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεγονός είναι ότι δεν πέρασε η παραγγελία.

Εάν έχεις άλλη κάρτα συνδεδεμένη, μπορείς να την βάλεις primary και να δοκιμάσεις πάλι.

Link to comment
Share on other sites

η μόνη κάρτα που έχω είναι δυστυχώς και δεν γίνεται τίποτα. δες πόσες φορές έχω προσπαθήσει http://prntscr.com/9i40si
w 395 --> Nokia 6303i classic --> Nokia 3720 classic --> Nokia c2-01 --> Nokia c5-00 --> Nokia Lumia 735 τώρα: Nokia Lumia 930
Link to comment
Share on other sites

Εάν δεν έχεις άλλη κάρτα, συνεννοήσου μαζί τους μήπως σου προτείνουν κάποια λύση.

Μέχρι να ακυρωθεί η παραγγελία, μπορείς να σκεφτείς άλλες λύσεις για αγορές από το εξωτερικό.

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει περίπτωση να φταίει το συγκεκριμένο κατάστημα;
w 395 --> Nokia 6303i classic --> Nokia 3720 classic --> Nokia c2-01 --> Nokia c5-00 --> Nokia Lumia 735 τώρα: Nokia Lumia 930
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

στο ότι ούτε απευθείας από χρεωστική μπορώ να πληρώσει γιατί λέει δεν την αναγνωρίζει
w 395 --> Nokia 6303i classic --> Nokia 3720 classic --> Nokia c2-01 --> Nokia c5-00 --> Nokia Lumia 735 τώρα: Nokia Lumia 930
Link to comment
Share on other sites

Οι λόγοι που δεν περνάει μια κάρτα είναι πολλοί.

Είτε η κατηγοριοποίηση του πωλητή στην τράπεζα το απαγορεύει, είτε η τράπεζα έχει πιάσει το όριό της κλπ

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι, περιέργος έχει γίνει μια συναλλαγή με το paypal μου χωρίς να το γνωρίζω. Ο μόνος που γνωρίζει τον κωδικό σαφώς είμαι εγώ ( τουλάχιστον έτσι ήξερα ), εποικοινώνησα με το paypal και μου είπαν ότι πρέπει αναγκαστικά να ανοίξω case και να το εξετάσουν πιο πολύ, ξέρει κανείς εαν βρίσκεις το δίκιο σου σε τέτοια περίπτωση; Όχι τίποτα άλλο αλλά η παραγγελία είναι των 323ευρώ και δεν λέει να χαθούν.
Link to comment
Share on other sites

πάντως οι αγορές προς εξωτερικό έχουν ανοίξει έτσι;
w 395 --> Nokia 6303i classic --> Nokia 3720 classic --> Nokia c2-01 --> Nokia c5-00 --> Nokia Lumia 735 τώρα: Nokia Lumia 930
Link to comment
Share on other sites

πάντως οι αγορές προς εξωτερικό έχουν ανοίξει έτσι;

 

Αυτό που κολλάει τώρα;

Ποιος έχει πει ότι έχουν ανοίξει οι αγορές;

Link to comment
Share on other sites

πατέρας φίλους που είναι διευθυντής σε κατάστημα της eurobank
w 395 --> Nokia 6303i classic --> Nokia 3720 classic --> Nokia c2-01 --> Nokia c5-00 --> Nokia Lumia 735 τώρα: Nokia Lumia 930
Link to comment
Share on other sites

Να του ζητήσεις τη συνταγή, γιατί εμείς παιδευόμαστε 5 μήνες τώρα.
Link to comment
Share on other sites

θα προσπαθήσω να μάθω και θα γράψω εδώ. ευχαριστώ για τις πληροφορίες πάντως :)
w 395 --> Nokia 6303i classic --> Nokia 3720 classic --> Nokia c2-01 --> Nokia c5-00 --> Nokia Lumia 735 τώρα: Nokia Lumia 930
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι, περιέργος έχει γίνει μια συναλλαγή με το paypal μου χωρίς να το γνωρίζω. Ο μόνος που γνωρίζει τον κωδικό σαφώς είμαι εγώ ( τουλάχιστον έτσι ήξερα ), εποικοινώνησα με το paypal και μου είπαν ότι πρέπει αναγκαστικά να ανοίξω case και να το εξετάσουν πιο πολύ, ξέρει κανείς εαν βρίσκεις το δίκιο σου σε τέτοια περίπτωση; Όχι τίποτα άλλο αλλά η παραγγελία είναι των 323ευρώ και δεν λέει να χαθούν.

 

Λοιπόν φίλε μου εμένα πριν κανα μήνα μου ήρθε ειδοποίηση απο Paypal ότι έστειλα 40 ευρώ σε ένα username ότι να'ναι ούτε που το ήξερα. Ειχε γίνει και προσπάθεια να μου πάρει 80 ευρώ αλλά η κάρτα μου είχε μόνο 45 και έτσι πήρε 40. Αμέσως άνοιξα case στην paypal και έγραψα λεπτομερώς την κατάσταση. Μέσα σε 10 ώρες τον βρήκαν τον τύπο και τα 40 μου ευρώ επιστραφήκαν στο balance μου και μετά απο περίπου 7 μέρες μεταφερθήκαν και στην κάρτα μου. Οπότε άνοιξε case στην Paypal να στο ελέγξουν. Ακριβώς όμως δε μας είπες τι έπαθες...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν φίλε μου εμένα πριν κανα μήνα μου ήρθε ειδοποίηση απο Paypal ότι έστειλα 40 ευρώ σε ένα username ότι να'ναι ούτε που το ήξερα. Ειχε γίνει και προσπάθεια να μου πάρει 80 ευρώ αλλά η κάρτα μου είχε μόνο 45 και έτσι πήρε 40. Αμέσως άνοιξα case στην paypal και έγραψα λεπτομερώς την κατάσταση. Μέσα σε 10 ώρες τον βρήκαν τον τύπο και τα 40 μου ευρώ επιστραφήκαν στο balance μου και μετά απο περίπου 7 μέρες μεταφερθήκαν και στην κάρτα μου. Οπότε άνοιξε case στην Paypal να στο ελέγξουν. Ακριβώς όμως δε μας είπες τι έπαθες...

 

Έχω ανοίξει, απλά είναι 3 ημέρες τώρα και δεν έχω ενημέρωση.

Δεν υπάρχει κάτι άλλο για να διευκρινίσω, απλά τελευταία επειδή δουλεύω περισσότερο δεν προλαβαίνω να διαβάσω όλα μου τα email και πρίν 3 ημέρες είδα μια συναλλαγή για αγορά συσκευής στα 323 ευρώ την προηγούμενη Κυριακή χωρίς να το γνωρίζω. Κατευθείαν φυσικά εποικοινώνησα με το paypal και μου είπαν να ανοίξω dispute της συναλλαγής, το έκανα κι απο τότε, περιμένω.

Κάνω συνέχεια αγορές και ειδικά τέτοια αξίας αγορά δεν υπάρχει περίπτωση να μην την θυμόμουνα.

Link to comment
Share on other sites

Σε ποια διευθηνση εμφανίζεται η αποστολή του κινητού ; Από εκεί θα βγάλεις ακρη.
Link to comment
Share on other sites

Σε ποια διευθηνση εμφανίζεται η αποστολή του κινητού ; Από εκεί θα βγάλεις ακρη.

 

Στην δική μου αλλά με άλλο όνομα.

Link to comment
Share on other sites

Στην δική μου αλλά με άλλο όνομα.

Όνομα γνωστού ή αγνωστο ;

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Όνομα γνωστού ή αγνωστο ;

 

Άγνωστο σαφώς γι'αυτό έχω την απορία, αλλιώς θα τον είχα .... ως τώρα :lol:

Link to comment
Share on other sites

Άγνωστο σαφώς γι'αυτό έχω την απορία, αλλιώς θα τον είχα .... ως τώρα :lol:

 

Υποθετουμε οτι θα ερθει το δεμα με την παραγγελια. Επομενως θα ερθει στη διευθυνση σου. Αρα καποιος "γνωστος" θα φροντισει να το παραλαβει αν την εχει κανει ..... Τι αλλο να υποθεσω ;

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Υποθετουμε οτι θα ερθει το δεμα με την παραγγελια. Επομενως θα ερθει στη διευθυνση σου. Αρα καποιος "γνωστος" θα φροντισει να το παραλαβει αν την εχει κανει ..... Τι αλλο να υποθεσω ;

Το πιο πιθανό, απλά το θέμα είναι αν το paypal σε δικαιώνει σε τέτοια περίπτωση μιας και δεν είναι λίγα τα χρήματα της αγοράς.

Link to comment
Share on other sites

Το πιο πιθανό, .

Επομενως ψαξε λιγο εκει γυρω .....

 

απλά το θέμα είναι αν το paypal σε δικαιώνει σε τέτοια περίπτωση μιας και δεν είναι λίγα τα χρήματα της αγοράς

Δεν το γνωριζω αυτό

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Το πιο πιθανό, απλά το θέμα είναι αν το paypal σε δικαιώνει σε τέτοια περίπτωση μιας και δεν είναι λίγα τα χρήματα της αγοράς.

 

Το ότι έχει την δικιά σου διεύθυνση στο paypal δεν σημαίνει ότι θα έρθει σε εσένα! Από ποιο site έγινε η αγορά. Αν σε αυτό το σιτε έχει άλλη διεύθυνση θα το στείλουν εκεί!

Link to comment
Share on other sites

Το ότι έχει την δικιά σου διεύθυνση στο paypal δεν σημαίνει ότι θα έρθει σε εσένα! Από ποιο site έγινε η αγορά. Αν σε αυτό το σιτε έχει άλλη διεύθυνση θα το στείλουν εκεί!

 

Είναι κι αυτό, βασικά και σε εμένα να έρθει, δεν θέλω να μπω στην διαδικασία να το πουλήσω μπας και πάρω τα λεφτά πίσω. Eλπίζω να υπάρχει κάποιος τρόπος να καταλαβαίνει το paypal αν έγινε απο εμένα πραγματικά και να πάρω τα λεφτά μου πίσω.

Link to comment
Share on other sites

Είναι κι αυτό, βασικά και σε εμένα να έρθει, δεν θέλω να μπω στην διαδικασία να το πουλήσω μπας και πάρω τα λεφτά πίσω. Eλπίζω να υπάρχει κάποιος τρόπος να καταλαβαίνει το paypal αν έγινε απο εμένα πραγματικά και να πάρω τα λεφτά μου πίσω.

Πρωτα απ ολα αλλαξε κωδικο.Αφου δεν περασαν πολλες μερες το paypal θα ακυρωσει η αγορα και θα σε επιστρεψει τα χρηματα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...