Jump to content

Paypal: Χρήση και ΓΕΝΙΚΕΣ ερωτήσεις


evripidis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στην κάρτα επιστρέφεται το ποσό.

 

Δηλαδή σε 2-3 εργάσιμες ημέρες, το ποσό θα επιστραφεί στην κάρτα μου; Πρώτη φορά μου συμβαίνει κάτω παρόμοιο, και έχω χάσει την γη κάτω από τα πόδια μου. :cry:

Βγαίνεις για καφέ και συνειδητοποιείς πως δεν έχεις mb στο κινητό και τα wifi των μαγαζιών είναι κλειδωμένα. Tζάμπα βγήκες! :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Πληρωμή με κάρτα => refund στην κάρτα

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Στην κάρτα επιστρέφεται το ποσό.

 

Πρέπει το όνομα να είναι ακριβώς ίδιο με εκείνο που γράφει η κάρτα.

 

Ευχαριστώ. Έστειλα αίτηση στο PayPal με φώτο του διπλώματος οδήγησης για να μου αλλάξουν το όνομα...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Πληρωμή με κάρτα => refund στην κάρτα

 

Ναι απλά με προβληματίζει το γεγονός πως στην paypal γράφει ότι απορρίφθηκε η μεταφορά χρημάτων.

 

RbDP41kVuq3XOfiWkAQ9BnD96lvtFX6i-rtBD61PaaY=w690-h105-no

Βγαίνεις για καφέ και συνειδητοποιείς πως δεν έχεις mb στο κινητό και τα wifi των μαγαζιών είναι κλειδωμένα. Tζάμπα βγήκες! :wacko:
Link to comment
Share on other sites

"Transfer from" σημαίνει μεταφορά χρημάτων από την κάρτα. Δοκίμασες να κάνεις κάποια άλλη πληρωμή;

Το refund στο βγάζει completed και τα χρήματα μέχρι την Πέμπτη το αργότερο θα είναι στην κάρτα σου.

Edited by seranata

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

"Transfer from" σημαίνει μεταφορά χρημάτων από την κάρτα. Το refund στο βγάζει completed.

 

Άρα αύριο-μεθαύριο τα χρήματα πρέπει να επιστραφούν στην κάρτα μου..

Βγαίνεις για καφέ και συνειδητοποιείς πως δεν έχεις mb στο κινητό και τα wifi των μαγαζιών είναι κλειδωμένα. Tζάμπα βγήκες! :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς. Δεν επιστρέφονται την ίδια στιγμή που ολοκληρώνεται το refund αλλά σε τρεις εργάσιμες ημέρες περίπου.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς. Δεν επιστρέφονται την ίδια στιγμή που ολοκληρώνεται το refund αλλά σε τρεις εργάσιμες ημέρες περίπου.

 

Ας το ελπίσουμε. Σε ευχαριστώ πολύ πάντως για την βοήθεια!

Βγαίνεις για καφέ και συνειδητοποιείς πως δεν έχεις mb στο κινητό και τα wifi των μαγαζιών είναι κλειδωμένα. Tζάμπα βγήκες! :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, δεν ξερω αν εχει αναφερθει ξανα σημερα εκανα μια Prepaid απο την Πειραιως με σκοπο να φτιαξω Paypal. Παω λοιπον στο paypal να κανω λογαριασμο και εκει που ειμαι για να δηλωσω τη καρτα εχει : Visa , Mastercard , American Express, Discover.

Κολλησα και δεν ξερω τι να κανω...

Link to comment
Share on other sites

Βάλε τον αριθμό της κάρτας και θα στο βγάλει αυτόματα... Αν θυμάμαι καλά σαν MasterCard δηλώνεται η prepaid της Πειραιώς....
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Βάλε τον αριθμό της κάρτας και θα στο βγάλει αυτόματα... Αν θυμάμαι καλά σαν MasterCard δηλώνεται η prepaid της Πειραιώς....

 

Ευχαριστω πολυ... τα καταφερα!!

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=46025&stc=1&d=1402522698

 

Εκανα στις 08-06-2014 δύο αγορές.

Η μία στα 103,63 δολάρια

και η άλλη στα 111,89 δολάρια.

 

1. 103,63 usd = 76.50 eur και με χρέωσε 78,13

2. 111,89 usd = 82.59 eur και με χρέωσε 84,36.

 

Εμενα γιατι με έχει χρεώσει παραπάνω ???

Αν θυμάμαι καλα , έχω βάλει να κάνει συνάλαγμα μέσω της τράπεζας οχι paypal.

Πως μπορώ να το δώ αυτό , δλδ πιο έχω επιλέξει ???

 

 

Διάβασα στις προηγούμενες σελίδες κάτι για 2% του ποσού παραπάνω.

Πλεον πρέπει δλδ , να υπολογίζουμε ενα 2 % παραπάνω σε όλα ????

Ειμαι στο ebay και γενικα αγοράζω απο το 2009. Τι γίνεται , καινούργια κόλπα αυτά ???

Αλλη τιμή θα βλέπουμε και άλλη θα υπολογίζουμε ?

Edited by nebtios

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Βάλε τον αριθμό της κάρτας και θα στο βγάλει αυτόματα... Αν θυμάμαι καλά σαν MasterCard δηλώνεται η prepaid της Πειραιώς....

 

Σωστά θυμάσαι.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν γίνεται, μπορείς να το δεις μέσω της εφαρμογής που έχει η κάθε τράπεζα όμως
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν γίνεται, μπορείς να το δεις μέσω της εφαρμογής που έχει η κάθε τράπεζα όμως

 

Παω στο σιτε της πειραιως δηλαδη και το ψαχνω απο εκει?

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι η κάθε κάρτα πρέπει να είναι ενεργοποιημένη (για online) και με κωδικούς όπως οι πιστωτικές.
Link to comment
Share on other sites

Παω στο σιτε της πειραιως δηλαδη και το ψαχνω απο εκει?

 

Αν δεν έχεις κωδικούς ήδη, θα πρέπει να πας σε ένα κατάστημα Πειραιώς για να σου βγάλουν ένα username κ ένα password για web banking...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ναι, ξέχασα να το αναφέρω... Την πρώτη φορά που θα το φτιάξεις θα χρειαστεί να πληρώσεις 5 ευρώ στο κατάστημα...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Παω στο σιτε της πειραιως δηλαδη και το ψαχνω απο εκει?

 

Είτε από εκεί είτε από το απλικεισο που έχει στο store, πρώτα θα βγάλεις στην τράπεζα αυτά που σε λένε τα παιδιά και πρόσεξε μην πάρεις ένα σαν στικακι για τους κωδικούς γιατί θα στο χρεώσουν και να μην θέλεις να έρχεται μήνυμα στο κινητό σου γιατί στο χρεώνουν.

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε και απο εδώ πρώτα http://www.i-cardonline.gr , χωρίς να πας σε κατάστημα.

Ισως μπορείς να δεις ποσο έχεις μέσα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έφτιαξα μια προπληρωμένη της Πειραιώς την Παρασκευή, θέλοντας να τη συνδέσω με το PayPal. Τη δήλωσα κανονικά, την είδε κανονικά το σύστημα και απομένει το verification, το οποίο μου λέει το site ότι θα γίνει όταν μου τραβήξουν το κλασικό 1.5€. Λέει ότι στη συναλλαγή θα πρέπει να δω έναν τετραψήφιο αριθμό, τον οποίο και πρέπει να δηλώσω στο λογαριασμό μου στο PayPal ώστε να μπορώ να αρχίσω να πραγματοποιώ αγορές. Η προπληρωμένη μου όμως, μέσω του ΑΤΜ, μου δίνει επιλογή μόνο για ανάληψη, ερώτηση υπολοίπου και αλλαγή pin. Θα πρέπει να πάω στο γκισέ στην Πειραιώς για να δω αυτή τη συναλλαγή, ή πρέπει να περιμένω λόγω του Σαββατοκύριακου που μεσολάβησε; Υπόψιν δεν έχω ενεργοποιήσει το web banking, για λόγους ασφαλείας. Ό, τι συναλλαγές θα κάνω (φορτίσεις κάρτας κλπ), θα τις κάνω μέσω γκισέ προς το παρόν. Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Με αφορμή το μήνυμα αυτό, γιατί αφαιρέθηκε η δυνατότητα κατάθεσης χρημάτων σε προπληρωμένη κάρτα μέσω ATM; Απορώ πραγματικά.

 

Φίλε Πάνο, την Τρίτη θα μπορείς να μάθεις τον τετραψήφιο αριθμό από την τράπεζα.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Η από ένα κατάστημα ή από το web banking της Πειραιώς (θέλει 2-3 μέρες μέχρι να γίνει η καταχώρηση)... Από ΑΤΜ δεν ξέρω αν γίνεται...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...