Jump to content

Paypal: Χρήση και ΓΕΝΙΚΕΣ ερωτήσεις


evripidis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προχτές μου έγιναν 2 επιστροφές χρημάτων στο PayPal, αλλά ακόμα το balance μου είναι μηδενικό. Δεν θα έπρεπε να βλέπω αυτά τα ποσά ως διαθέσιμα; Θέλουν κάποιες μέρες για να φανούν;

 

Στάλθηκε από το EVR-AL00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Είχες πληρώσει μέσω banalnce του PayPal ή μέσω κάρτας? Εμένα πάντως όσες φορές είχα πληρώσει με balance φάνηκαν αμέσως στο balance. Αν πλήρωσες μέσω κάρτας, θα φανούν στην κάρτα.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Τα refunds πηγαίνουν εκει που ξεκίνησαν.Αν πλήρωσες με καρτα θα επιστραφούν στην καρτα σε 2-5 εργάσιμες μερες.Αν πλήρωσες με balance εμφανίζονται αμέσως μετα το refund στο υπόλοιπο.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Τα refunds πηγαίνουν εκει που ξεκίνησαν.Αν πλήρωσες με καρτα θα επιστραφούν στην καρτα σε 2-5 εργάσιμες μερες.Αν πλήρωσες με balance εμφανίζονται αμέσως μετα το refund στο υπόλοιπο.

 

 

 

Και αν πληρώνεις paypal και φεύγουν απο τον λογαριασμό απευθείας γυρνάνε αμέσως στον λογαριασμό.

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Και αν πληρώνεις paypal και φεύγουν απο τον λογαριασμό απευθείας γυρνάνε αμέσως στον λογαριασμό.

 

 

Εάν εννοείς ότι η κάρτα που έχεις συνδέσει στο Paypal είναι χρεωστική, τότε τα χρήματα θα επιστραφούν στο συγκεκριμένο τραπεζικό λογαριασμό.

Εάν εννοείς κάτι άλλο, αυτό δεν υπάρχει, αφού ήδη έχει απαντηθεί η ερώτηση.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

:rolleyes: - θελω να παρω ενα ρολοι χειρος, η τιμη του ειναι AU $50 (δηλαδη 30 ευρω) και επειδη ειναι απο ebay θα πληρωσω με Paypal

ηθελα να ρωτησω εαν ξερει κανεις για τελωνειο, θε περασει με Free Postage? θα το σταματησουν και θα πεσει φορος? αν το σταματησουν και τους δειξω την αποδειξη απο το Paypal υπαρχει πιθανοτητα να την γλυτωσω ´η θα πληρωσω κανενα 25αρι εξτρα?

αν ξερει καποιο παιδι να με βοηθησει (!)

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

Κανείς δε ξέρει.

Αν το σταματήσουν θα πληρώσεις ότι έξτρα θα βγει

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κανείς δε ξέρει.

Αν το σταματήσουν θα πληρώσεις ότι έξτρα θα βγει

 

:worry: - δεν ειναι απο κινα (το λεω γιατι απο εκει τα σταματανε με την μια ολα) μα απο αυστραλια

δεν νομιζω να εχει διαφορα για αυτους το Australia Post Air Mail Parcel απο το Standard International Flat Rate Postage

(το καταστημα λεει σε μια βδομαδα ερχεται αν φυσικα πληρωσω παραπανω) ετσι? το θεμα ειναι να μην πληρωσω +εξτρα στο τελωνειο και μου βγει η τιμη λες και θα ειναι κανενα ρολεξ

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

Και η Αυστραλία είναι τρίτη χώρα και αντιμετωπίζεται από το ελληνικό τελωνείο όπως και από την Κίνα και κάθε άλλη τρίτη χώρα.
Link to comment
Share on other sites

:( - ωχ,κριμα

οπως και να εχει ευχαριστω πολυ παιδια για τις απαντησεις, στην χειροτερη ποσο θα πληρωσω για αυτην την αξια του ρολογιου? θα μου το τσιμπησουν το 25ευρω?

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

:dizzy: - καηκαμε (!) ειπα στον πωλητη να βαλει το κινητο και το mail μου επανω λογω τελωνειου γιατι φοβαμαι θα την παρω την ''βαψη'' που λενε και στα χωρια

να ερθει με το καλο σε λιγες μερες θα σας πω τι εγινε τελικα.

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το paypal αυτήν την φορά με δικαίωσε μετά από τρία re open same case μέσω τηλεφώνου

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος εάν έχεις μεγάλο υπόλοιπο σε δολλάρια USD στο paypal, με κάποιον τρόπο να τα πάρεις στα χέρια σου ως ΔΟΛΛΑΡΙΑ και όχι ως ευρώ;

(Ευχαριστώ)

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Αν τα στείλω σε άτομο της εμπιστοσύνης μου που βρίσκεται στην Αμερική και αυτός τα κάνει ανάληψη στο τοπικό αμερικανικό δολλαριακό λογαριασμό του και μου τα δώσει στο χέρι;
Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Αυτό μπορεί να γίνει, αν ο φίλος σου έχει λογαριασμό στο Paypal και έχει συνδέσει δολαριακό λογαριασμό στο paypal.
Link to comment
Share on other sites

Μα βρίσκεται στις ΗΠΑ αυτός ο φίλος μου, το paypal σε αυτόν επιτρέπει ανάληψη ΜΟΝΟ σε δολλάρια λογικά σωστά; (όπως σε εμάς επιτρέπει ανάληψη μόνο σε ευρώ). Άρα μπορεί να με εξυπηρετήσει.
Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Αν δεχτεί ο φίλος σου να σε βοηθήσει ναι . Αλλά οι Αμερικάνοι φοβούνται πολύ την Αμερικάνικη εφορία. Αν είναι πολύ μεγάλο το ποσό δεν θα στο κάνει.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Προσπαθώ να συνδεθώ στο PayPal σήμερα και δεν μπορώ με τίποτα. Ενώ δέχεται κανονικά username και password και μου έρχεται ο 6ψήφιος αριθμός με SMS, μόλις τον βάζω μου γράφει ότι δεν μπορώ να συνδεθώ. Είναι γενικό το πρόβλημα ή το έχω μόνο εγώ;
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να συνδεθώ στο PayPal σήμερα και δεν μπορώ με τίποτα. Ενώ δέχεται κανονικά username και password και μου έρχεται ο 6ψήφιος αριθμός με SMS, μόλις τον βάζω μου γράφει ότι δεν μπορώ να συνδεθώ. Είναι γενικό το πρόβλημα ή το έχω μόνο εγώ;

 

Μόλις μπήκα κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπέρα μια ερώτηση αν γνωρίζει κάποιος για αλλαγη ονοματος paypal ( θέλω αλλαγη ονοματεπώνυμου σε λατινικούς χαρακτήρες) αρκεί η ταυτότητα μπρος πίσω;;;
Never give up
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά. Μου ήρθε email από PayPal για παραγγελία που υποτίθεται ότι έκανα από Ninja VPN, ενώ δεν έχω κάνει ποτέ κάτι τέτοιο. Στο λογαριασμό μου στο PayPal δε φαίνεται η συναλλαγή. Τι μπορεί να συμβαίνει; Απάτη; Τι πρέπει να κάνω απ' τη μεριά μου;
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Για να είναι αυθεντικό το email πρέπει να σε προσφωνούν με το ονοματεπώνυμό σου.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...